Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Jablonka

Flussgebiet WaagSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
15,3km
Region
Region Trenčín
Luftbild von Fließgewässer Jablonka mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Jablonka

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

15:00–17:00

Jablonka, Fensterpunktzahl 38.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 01:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Wasserstand am Fließgewässer

    Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten

    Wasserstände am Fließgewässer

    StationStatusÄndernTemperatur
    Čachtice12 cm2,0 °C
    Quelle: SHMÚAktualisiert 8. Nov. 2026 00:58

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Lebhaftes Fließgewässer Ein Vorgebirgsfluss mit Kiesgrund und schneller Strömung. Hier gedeihen bereits Äschen und Forellen.

    2002503003500 km5 km10 km15 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 321 bis 214 m ü.d.M. über 15,3 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    321 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    207 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    114 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    7,5 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,42

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Jablonka von 2017
    2017abgebildet 22. Mai 2017
    Luftbild Fließgewässer Jablonka von 2020
    2020abgebildet 22. Aug. 2020
    Luftbild Fließgewässer Jablonka von 2023
    2023abgebildet 14. Aug. 2023

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Jablonka

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Jablonka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 15 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    6 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 aus 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,16 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Korytárka, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    67vrtov do 3 km

    493 rozborov vody v okolí

    Z toho 67 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    1 zdroj geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    31lokalít do 3 km

    1 záťaž, 16 skládok, 14 sedimentov

    Najbližšia záťaž: Myjava-Surovín – HGM-1, 1,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    31záznamov do 5 km

    9 ložísk, 22 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    30plôch do 3 km

    3 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Myjava – skládka galvanických kalov – Holičov vr – SK2000700F (2,8 km od vody)Pod Kolne – Hrachovište – nijaký (90 m od vody)Krajné – Kahúnova dolina – Krajné – nijaký (200 m od vody)Jablonka – areál Roľníckeho družstva – Jablonka – trvalý (430 m od vody)Hrašné – Hodulov vrch – Krajné – nijaký (900 m od vody)Podkylava – Krížne cesty – Krajné – nijaký (1,2 km od vody)Jablonka – Michaličkovia – Jablonka – trvalý (1,2 km od vody)Myjava II. – Suroviny – skládka galvanických kal – trvalý (1,9 km od vody)SLOVENSKÁ ARMATÚRKA MYJAVA n.p. Myjava – Myjava – trvalý (1,9 km od vody)Myjava I. – Suroviny – skládka KO – Myjava – trvalý (2,0 km od vody)Myjava – Vančiak – Myjava – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)pri železnici, PHO – Vaďovce – nijaký (2,4 km od vody)Pri PD Vaďovce – Višňové – nijaký (2,5 km od vody)Myjava – Hliník – Holičov vrch – skládka galvani – občasný (2,8 km od vody)Skládka odpadov Kostolné – Kostolné – nijaký (2,9 km od vody)Turá Lúka – Pokrivníky – stavebná suť s.r.o.Myja – občasný (2,9 km od vody)Myjava – Hliník – Holičov vrch – skládka KO – Tu – trvalý (2,9 km od vody)Myjava-Surovín – HGM-1 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Surovín – HGM-2 – údolný (1,9 km od vody)Myjava-Surovín – S-1 – údolný (1,9 km od vody)Myjava-Surovín – S-4 – údolný (2,0 km od vody)Myjava-Surovín – S-5 – údolný (2,1 km od vody)Myjava-Surovín – S-11 – údolný (2,2 km od vody)Myjava-Surovín – S-6 – údolný (2,2 km od vody)Myjava-Surovín – ZO – údolný (2,4 km od vody)Myjava-Surovín – S-7 – údolný (2,5 km od vody)Myjava-Surovín – S-9 – údolný (2,6 km od vody)Myjava-Surovín – S-8 – údolný (2,7 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – MK-6 – údolný (2,9 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-1 – údolný (3,0 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-2 – údolný (3,0 km od vody)a1 (10 km od vody)Myjava – tehliarske suroviny (2,1 km od vody)Myjava – tehliarske suroviny (2,1 km od vody)Čachtice – stavebný kameň (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec vysokopercentný (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec vysokopercentný (4,8 km od vody)Krajné – Luskovica – stavebný kameň – piesčitý dolomitický vá (80 m od vody)Krajné – 3 – stavebný kameň – pieskovec (110 m od vody)Krajné – 2 – tehliarske suroviny (120 m od vody)Krajné – hnedé uhlie (280 m od vody)Hrachovište – 3 – stavebný kameň – dolomit (280 m od vody)Krajné – Luskovica – stavebný kameň – vápnitý zlepenec (850 m od vody)Krajné – Podrienie – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (920 m od vody)Prehôrka – Krajné – stavebný kameň – pieskovec (1,2 km od vody)Višňové – Sedielce – stavebný kameň – vápenec (1,4 km od vody)Krajné – Drieňovica 2 – stavebný kameň – krinoidový vápenec (2,1 km od vody)Vaďovce – železničná stanica – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (2,1 km od vody)Višňové – stavebný kameň – dolomit (2,3 km od vody)Myjava – Siváčkovia – stavebný kameň – vápenec (2,4 km od vody)Hrašné – Taranovia – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (2,7 km od vody)Rudník – sadrovec (3,0 km od vody)Častkovce – hnedé uhlie (3,5 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pieskovec (4,0 km od vody)Korytné – Obuchovci – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (4,1 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pieskovec (4,2 km od vody)Višňové – hnedé uhlie (4,2 km od vody)Prašník – stavebný piesok – pieskovec (4,7 km od vody)Mošnáci pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (5,0 km od vody)Košariská – všeobecná geológia (4,7 km od vody)Bradlo Hrombaba – všeobecná geológia (4,8 km od vody)– Zosuvy (90 m od vody)Hrachovište – Zosuvy (160 m od vody)HRACHOVISTE – Zosuvy (210 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (270 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (280 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (370 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KRAJNE RUDNIK – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)Rudník – Zosuvy (2,2 km od vody)Rudník – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)OZS Krajné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Trenčín-Krajné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Višňové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Višňové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Višňové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)JRD Vadovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Podkulava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kostolné – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,16 μg/lmedián 0,605 μg/l12 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Korytárka, potok, 2003, 10 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 678 μg/lmedián 389 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Korytárka, potok, 2002, 50 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,20 μg/lmedián 2,35 μg/l12 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok prav. prítok Jablonky, časť Dobrá Mera, 1999, 650 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,340 μg/lmedián 0,170 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Korytárka, potok, 10 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 680 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,36 μg/lmedián 1,21 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 680 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 17,0 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Korytárka, potok, 2003, 10 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 51,0 μg/lmedián 45,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok prav. prítok Jablonky, časť Dobrá Mera, 1999, 650 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok prav. prítok Jablonky, časť Dobrá Mera, 1999, 650 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 19,8 mg/lmedián 9,28 mg/l17 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Krajné – ľavý prítok Jablonky (profil 30a), 1988, 50 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)2 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 225 μg/lmedián 18,0 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,2 μg/lmedián 0,900 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 370 μg/lmedián 80,5 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,30 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 760 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l20 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 760 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1038,8 Bq/l14,3 Bq/l
    Quelle533,0 Bq/l21,9 Bq/l
    upravený prameň752,6 Bq/l25,6 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie212,0 Bq/l6,45 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie111,0 Bq/l11,0 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Miawatehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Tomišová Alžbeta ARMAT2,1 km
    Miawatehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Tomišová Alžbeta ARMAT2,1 km
    Čachticestavebný kameňŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.4,7 km
    Čachtice Ivápenec ostatnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,7 km
    Čachticevápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.4,7 km
    Čachtice Ivápenec vysokopercentnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,7 km
    Čachtice Ivápenec ostatnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,7 km
    Čachticevápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.4,7 km
    Čachtice Ivápenec vysokopercentnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    67 vrtov v pásme 3 km, z toho 11 hydrogeologických a 56 ostatných; s číslom archívnej správy 67.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m17×
    • 10–30 m36×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    KV-4inžiniersko-geologický5,0 m8681910 m
    KV-2inžiniersko-geologický5,0 m8681910 m
    KV-3inžiniersko-geologický5,0 m8681960 m
    KV-1inžiniersko-geologický5,0 m8681960 m
    OZS Krajnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou41,2 m9672 120Cd5.pdf70 m
    Trenčín-Krajnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m64740 120Cd8.pdf710 m
    V-1inžiniersko-geologický9,0 m844851,0 km
    S-2mapovací106,0 m156881,1 km
    S-3mapovací104,0 m156881,2 km
    Višňovéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m12744 120Dc19.pdf1,6 km
    Višňovéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 m12744 120Dc20.pdf1,6 km
    HGM-1hydrogeologický–865071,8 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5110 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    StandortČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Miawa – skládka galvanických kalov – Holičov vrchSK2000700F2,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Pod Kolne – Hrachovište–1972–90 m
    Krajné – Kahúnova dolina – Krajné1 087 m²1982monitorovaná200 m
    Jablonka – areál Roľníckeho družstva – Jablonka4 000 m²1969–430 m
    Hrašné – Hodulov vrch – Krajné–1972–900 m
    Podkylava – Krížne cesty – Krajné5 685 m²1972monitorovaná1,2 km
    Jablonka – Michaličkovia – Jablonka3 000 m²1980–1,2 km
    Myjava II. – Suroviny – skládka galvanických kalov – Myjava5 296 m²1974–1,9 km
    SLOVENSKÁ ARMATÚRKA MYJAVA n.p. Myjava – Myjava300 m²1965–1,9 km

    Antropogénne sedimenty

    StandortUložený odpadOd vody
    Miawa-Surovín – HGM-1Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,8 km
    Miawa-Surovín – HGM-2Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,9 km
    Miawa-Surovín – S-1Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,9 km
    Miawa-Surovín – S-4Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)2,0 km
    Miawa-Surovín – S-5Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)2,1 km
    Miawa-Surovín – S-11Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)2,2 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy30×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny24×
    • Aktívny3×
    • Stabilizovaný3×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova17×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Stará Turá1 Fischereirevier · 15 km30Jablonka30

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Waag