Vízfolyás

Jablonka

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
15,3km
kerület
Trencséni kerület
Légi felvétel a(z) Jablonka vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Jablonka vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Átlagos aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Jablonka, ablakpontszám 42.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Čachtice10 cm2,0 °C
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 15:57

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik.

    2002503003500 km5 km10 km15 km
    A vízfolyás magassági profilja: 321-től 214 m tengerszint feletti magasságig 15,3 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    321 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    207 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    114 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    7,5 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,42

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Jablonka vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. máj. 22.
    Jablonka vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 22.
    Jablonka vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. aug. 14.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Jablonka vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Jablonka vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (15 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 75%-a

    25% Fiatal üledékek

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 8,1modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    mineralizáció 626 mg/l, nagyon nehéz víz (21,9 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Réz 39,8 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 84. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 65 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    54NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 70 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    6 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    3 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Szelén 1,16 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 95. percentilis (Korytárka, potok).

    fúrások és talajvízelemzések

    67fúrás 3 km-en belül

    493 vízelemzés a közelben

    Közülük 67-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    geotermikus energia

    –

    1 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    31Telephelyek 3 km-en belül

    1 környezeti terhelés, 16 hulladéklerakó, 14 üledék

    Legközelebbi teher: Myjava-Surovín – HGM-1, 1,8 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    lelőhelyek és ércesemények

    31bejegyzés 5 km-en belül

    9 telep, 22 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    30terület 3 km-en belül

    3 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék75%SR 72 %
    • Fiatal üledékek25%SR 8,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny1×

    kvaterneri fedezet

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)80%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)20%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • veľmi malý pokles80%SR 7,3 %
    • stredný zdvih20%SR 32 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • bradlové pásmo a pribradlová oblasť100%SR 2,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Myjavská pahorkatina100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území80%SR 95 %
    • Rajón potenciálne nestabilných území20%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 6 pontjából 4-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Homok40%SR 3,9 %
    • Ílovce40%SR 2,9 %
    • Kavics20%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Piesky; Morské)40%SR 0,2 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)40%SR 2,8 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)20%SR 22 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • neogén až krieda Myjavskej pahorkatiny juhozápadne od bradlového pásma100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,10tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    21,9°dH, nagyon nehéz

    kalcium és magnézium összege (3,91 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    626mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KalciumCa108 mg/lszázalék 91
    • bikarbonátokHCO3358 mg/lszázalék 87
    • MagnéziumMg29,6 mg/lszázalék 84
    • szulfátokSO476,0 mg/lszázalék 79
    • kloridCl26,1 mg/lszázalék 76
    • NátriumNa12,4 mg/lszázalék 63
    • KáliumK3,12 mg/lszázalék 52
    • fluoridF0,116 mg/lszázalék 51

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • nitrátokNO312,3 mg/lszázalék 80
    • foszfátokPO40,315 mg/lszázalék 69
    • AmmóniaNH40,129 mg/lszázalék 55
    • kémiai oxigénigényChSK3,23 mg/lszázalék 51

    Fémek

    • VasalóFe0,389 mg/lszázalék 89
    • AlumíniumAl175 μg/lpercentilis 75
    • MangánMn60,2 μg/lpercentilis 67
    • Cink-Zn4,78 μg/lpercentilis 35

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • RézCu39,8 mg/kgszázalék 84
    • ArzénAs7,94 mg/kgszázalék 64
    • NikkelNi26,3 mg/kgszázalék 57
    • KrómCr73,5 mg/kgszázalék 52
    • MolibdénMo0,369 mg/kgszázalék 49
    • Cink-Zn89,1 mg/kgszázalék 42
    • VanádiumV63,8 mg/kgszázalék 40
    • SzelénSe0,200 mg/kgszázalék 38
    • AntimonSb0,502 mg/kgszázalék 36
    • KadmiumCd0,122 mg/kgszázalék 33
    • KobaltCo6,73 mg/kgszázalék 23
    • BizmutBi0,147 mg/kgszázalék 21
    • HiganyHg0,0598 mg/kgszázalék 21
    • ÓlomPb11,2 mg/kgszázalék 21
    • Ón-Sn1,96 mg/kgszázalék 19

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • KáliumK1,81 %Percentilis 86
    • KalciumCa2,43 %Percentilis 58
    • TitánTi4 589 mg/kgszázalék 54
    • MagnéziumMg0,824 %Percentilis 43
    • NátriumNa0,833 %Percentilis 43
    • AlumíniumAl5,29 %Percentilis 38
    • MangánMn713 mg/kgszázalék 34
    • VasalóFe2,28 %Percentilis 25
    • FoszforP622 mg/kgszázalék 21
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • BórB73,5 mg/kgszázalék 81
    • galliumGa15,8 mg/kgszázalék 66
    • RubídiumRb92,6 mg/kgszázalék 61
    • LítiumLi31,2 mg/kgszázalék 59
    • CériumCe60,7 mg/kgszázalék 56
    • cirkóniumZr390 mg/kgszázalék 45
    • StronciumSr121 mg/kgszázalék 36
    • BáriumBa399 mg/kgszázalék 36
    • IttriumY24,4 mg/kgszázalék 32
    • BerilliumBe0,903 mg/kgszázalék 23

    természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    54ngy/h a levegőben

    49-62 tartomány nGy/h

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,83 ppm75. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh8,02 ppm68. percentilis
    • Kálium (K)K1,36 %Percentilis 67

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 710 Bq/m²60. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • alacsony50%SR 36 %
    • közepes50%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    +17nT

    1-49 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -11mGal

    Maradék +19,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 65 mW/m².

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)195–543m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága327m a.s.l.
    • Átlagos lejtés7,3°
    • januári átlaghőmérséklet-3,5°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet18,5°C
    • évi csapadék700mm

    geomorfológiai egységek

    • Myjavská pahorkatina100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • horská klíma100%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu100%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • relatívne čistá pôda83%SR 53 %
    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A17%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén67%SR 48 %
    • Ílovitopiesčité sedimenty kriedy a paleogénu bradlového pásma, tatrika a hronika33%SR 2,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Myjava – skládka galvanických kalov – Holičov vr – SK2000700F (2,8 km od vody)Pod Kolne – Hrachovište – nijaký (90 m od vody)Krajné – Kahúnova dolina – Krajné – nijaký (200 m od vody)Jablonka – areál Roľníckeho družstva – Jablonka – trvalý (430 m od vody)Hrašné – Hodulov vrch – Krajné – nijaký (900 m od vody)Podkylava – Krížne cesty – Krajné – nijaký (1,2 km od vody)Jablonka – Michaličkovia – Jablonka – trvalý (1,2 km od vody)Myjava II. – Suroviny – skládka galvanických kal – trvalý (1,9 km od vody)SLOVENSKÁ ARMATÚRKA MYJAVA n.p. Myjava – Myjava – trvalý (1,9 km od vody)Myjava I. – Suroviny – skládka KO – Myjava – trvalý (2,0 km od vody)Myjava – Vančiak – Myjava – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)pri železnici, PHO – Vaďovce – nijaký (2,4 km od vody)Pri PD Vaďovce – Višňové – nijaký (2,5 km od vody)Myjava – Hliník – Holičov vrch – skládka galvani – občasný (2,8 km od vody)Skládka odpadov Kostolné – Kostolné – nijaký (2,9 km od vody)Turá Lúka – Pokrivníky – stavebná suť s.r.o.Myja – občasný (2,9 km od vody)Myjava – Hliník – Holičov vrch – skládka KO – Tu – trvalý (2,9 km od vody)Myjava-Surovín – HGM-1 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Surovín – HGM-2 – údolný (1,9 km od vody)Myjava-Surovín – S-1 – údolný (1,9 km od vody)Myjava-Surovín – S-4 – údolný (2,0 km od vody)Myjava-Surovín – S-5 – údolný (2,1 km od vody)Myjava-Surovín – S-11 – údolný (2,2 km od vody)Myjava-Surovín – S-6 – údolný (2,2 km od vody)Myjava-Surovín – ZO – údolný (2,4 km od vody)Myjava-Surovín – S-7 – údolný (2,5 km od vody)Myjava-Surovín – S-9 – údolný (2,6 km od vody)Myjava-Surovín – S-8 – údolný (2,7 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – MK-6 – údolný (2,9 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-1 – údolný (3,0 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-2 – údolný (3,0 km od vody)a1 (10 km od vody)Myjava – tehliarske suroviny (2,1 km od vody)Myjava – tehliarske suroviny (2,1 km od vody)Čachtice – stavebný kameň (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec vysokopercentný (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec vysokopercentný (4,8 km od vody)Krajné – Luskovica – stavebný kameň – piesčitý dolomitický vá (80 m od vody)Krajné – 3 – stavebný kameň – pieskovec (110 m od vody)Krajné – 2 – tehliarske suroviny (120 m od vody)Krajné – hnedé uhlie (280 m od vody)Hrachovište – 3 – stavebný kameň – dolomit (280 m od vody)Krajné – Luskovica – stavebný kameň – vápnitý zlepenec (850 m od vody)Krajné – Podrienie – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (920 m od vody)Prehôrka – Krajné – stavebný kameň – pieskovec (1,2 km od vody)Višňové – Sedielce – stavebný kameň – vápenec (1,4 km od vody)Krajné – Drieňovica 2 – stavebný kameň – krinoidový vápenec (2,1 km od vody)Vaďovce – železničná stanica – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (2,1 km od vody)Višňové – stavebný kameň – dolomit (2,3 km od vody)Myjava – Siváčkovia – stavebný kameň – vápenec (2,4 km od vody)Hrašné – Taranovia – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (2,7 km od vody)Rudník – sadrovec (3,0 km od vody)Častkovce – hnedé uhlie (3,5 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pieskovec (4,0 km od vody)Korytné – Obuchovci – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (4,1 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pieskovec (4,2 km od vody)Višňové – hnedé uhlie (4,2 km od vody)Prašník – stavebný piesok – pieskovec (4,7 km od vody)Mošnáci pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (5,0 km od vody)Košariská – všeobecná geológia (4,7 km od vody)Bradlo Hrombaba – všeobecná geológia (4,8 km od vody)– Zosuvy (90 m od vody)Hrachovište – Zosuvy (160 m od vody)HRACHOVISTE – Zosuvy (210 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (270 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (280 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (370 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KRAJNE RUDNIK – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)Rudník – Zosuvy (2,2 km od vody)Rudník – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)OZS Krajné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Trenčín-Krajné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Višňové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Višňové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Višňové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)JRD Vadovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Podkulava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kostolné – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (3,0 km od vody)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,16 μg/lmedián 0,605 μg/l12 minták42 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Korytárka, potok, 2003, 10 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • StronciumSrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 678 μg/lmedián 389 μg/l9 minták

      Legmagasabb érték: Korytárka, potok, 2002, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 8,20 μg/lmedián 2,35 μg/l12 minták8 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: potok prav. prítok Jablonky, časť Dobrá Mera, 1999, 650 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,340 μg/lmedián 0,170 μg/l12 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Korytárka, potok, 10 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,90 μg/lmedián 1,00 μg/l12 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 680 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 86 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,36 μg/lmedián 1,21 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 680 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 86 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 17,0 μg/lmedián 5,00 μg/l12 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Korytárka, potok, 2003, 10 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 81 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 51,0 μg/lmedián 45,0 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Jablonka, potok, 1999, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 61 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: potok prav. prítok Jablonky, časť Dobrá Mera, 1999, 650 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: potok prav. prítok Jablonky, časť Dobrá Mera, 1999, 650 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 37 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
      Legmagasabb 19,8 mg/lmedián 9,28 mg/l17 minták

      Legmagasabb érték: Krajné – ľavý prítok Jablonky (profil 30a), 1988, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 77 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Rutil (TiO₂)12 minta, legfeljebb 55 szem
    • Anatas (TiO₂)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Scheelit (CaWO₄)2 minta, legfeljebb 1 szem
    • Barit (BaSO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 minta, legfeljebb 55 szem

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)15 minta, legfeljebb 815 szem
    • cirkónium (ZrSiO₄)12 minta, legfeljebb 55 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 minta, legfeljebb 55 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 minta, legfeljebb 55 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 minta, legfeljebb 55 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 225 μg/lmedián 18,0 μg/l40 minták

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l40 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 13,2 μg/lmedián 0,900 μg/l40 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3 370 μg/lmedián 80,5 μg/l40 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 7,30 μg/lmedián 0,250 μg/l40 minták58 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 760 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l40 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l40 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l40 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,70 μg/lmedián 0,500 μg/l40 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l40 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 87 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l40 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 80 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l20 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 760 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    studňa1038,8 Bq/l14,3 Bq/l
    prameň533,0 Bq/l21,9 Bq/l
    upravený prameň752,6 Bq/l25,6 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie212,0 Bq/l6,45 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie111,0 Bq/l11,0 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Myjavatehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Tomišová Alžbeta ARMAT2,1 km
    Myjavatehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Tomišová Alžbeta ARMAT2,1 km
    Čachticestavebný kameňŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.4,7 km
    Čachtice Ivápenec ostatnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,7 km
    Čachticevápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.4,7 km
    Čachtice Ivápenec vysokopercentnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,7 km
    Čachtice Ivápenec ostatnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,7 km
    Čachticevápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.4,7 km
    Čachtice Ivápenec vysokopercentnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,8 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    67 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 11 hidrogeológiai és 56 egyéb; archív jelentés számával: 67.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m17×
    • 10–30 m36×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    KV-4inžiniersko-geologický5,0 m8681910 m
    KV-2inžiniersko-geologický5,0 m8681910 m
    KV-3inžiniersko-geologický5,0 m8681960 m
    KV-1inžiniersko-geologický5,0 m8681960 m
    OZS Krajnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou41,2 m9672 120Cd5.pdf70 m
    Trenčín-Krajnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m64740 120Cd8.pdf710 m
    V-1inžiniersko-geologický9,0 m844851,0 km
    S-2mapovací106,0 m156881,1 km
    S-3mapovací104,0 m156881,2 km
    Višňovéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m12744 120Dc19.pdf1,6 km
    Višňovéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 m12744 120Dc20.pdf1,6 km
    HGM-1hydrogeologický–865071,8 km

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1minerálna voda< 15< 5110 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Myjava – skládka galvanických kalov – Holičov vrchSK2000700F2,8 km

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Pod Kolne – Hrachovište–1972–90 m
    Krajné – Kahúnova dolina – Krajné1 087 m²1982monitorovaná200 m
    Jablonka – areál Roľníckeho družstva – Jablonka4 000 m²1969–430 m
    Hrašné – Hodulov vrch – Krajné–1972–900 m
    Podkylava – Krížne cesty – Krajné5 685 m²1972monitorovaná1,2 km
    Jablonka – Michaličkovia – Jablonka3 000 m²1980–1,2 km
    Myjava II. – Suroviny – skládka galvanických kalov – Myjava5 296 m²1974–1,9 km
    SLOVENSKÁ ARMATÚRKA MYJAVA n.p. Myjava – Myjava300 m²1965–1,9 km

    antropogén üledékek

    Helyszínlerakott hulladékA vízből
    Myjava-Surovín – HGM-1Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,8 km
    Myjava-Surovín – HGM-2Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,9 km
    Myjava-Surovín – S-1Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,9 km
    Myjava-Surovín – S-4Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)2,0 km
    Myjava-Surovín – S-5Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)2,1 km
    Myjava-Surovín – S-11Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)2,2 km

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Zosuvy30×

    tevékenységi fok

    • Potenciálny24×
    • Aktívny3×
    • Stabilizovaný3×

    Jelenlegi állapot

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova17×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Stará Turá1 horgászvíz · 15 km38Jablonka38

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág