Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Jablonka

Cuenca: VáhSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
15,3km
región
Región de Trenčín
Imagen aérea del curso de agua Jablonka con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Jablonka

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Jablonka, puntuación de la ventana 36.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 06:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Čachtice11 cm1,5 °C
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 05:58

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua vivo Un río de piedemonte con fondo de grava y corriente rápida. Aquí el tímalo y la trucha ya prosperan.

    2002503003500 km5 km10 km15 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 321 a 214 m s. n. m. en 15,3 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    321 m a.s.l.
    Punto más bajo
    207 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    114 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    7,5 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,42

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Jablonka de 2017
    2017fotografiado 22 may 2017
    Imagen aérea del curso de agua Jablonka de 2020
    2020fotografiado 22 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua Jablonka de 2023
    2023fotografiado 14 ago 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Jablonka

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Jablonka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 15 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek75 % čiary vody

    25 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 626 mg/l, veľmi tvrdá voda (21,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Meď 39,8 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 84. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    54nGy/h dávkový príkon

    70. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    6 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,16 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Korytárka, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    67vrtov do 3 km

    493 rozborov vody v okolí

    Z toho 67 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    1 zdroj geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    31lokalít do 3 km

    1 záťaž, 16 skládok, 14 sedimentov

    Najbližšia záťaž: Myjava-Surovín – HGM-1, 1,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    31záznamov do 5 km

    9 ložísk, 22 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    30plôch do 3 km

    3 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek75%SR 72 %
    • Mladé sedimenty25%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)80%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)20%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles80%SR 7,3 %
    • stredný zdvih20%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Arena40%SR 3,9 %
    • Ílovce40%SR 2,9 %
    • Grava20%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Piesky; Morské)40%SR 0,2 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)40%SR 2,8 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)20%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén až krieda Myjavskej pahorkatiny juhozápadne od bradlového pásma100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,10typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    21,9°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,91 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    626mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalcioCa108 mg/l91. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3358 mg/l87. percentil
    • MagnesioMg29,6 mg/l84. percentil
    • SulfatosSO476,0 mg/l79. percentil
    • ClorurosCl26,1 mg/l76. percentil
    • SodioNa12,4 mg/l63. percentil
    • DraslíkK3,12 mg/l52. percentil
    • FluorurosF0,116 mg/l51. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO312,3 mg/l80. percentil
    • FosforečnanyPO40,315 mg/l69. percentil
    • AmóniumNH40,129 mg/l55. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,23 mg/l51. percentil

    Metales

    • HierroFe0,389 mg/l89. percentil
    • AluminioAl175 μg/l75. percentil
    • ManganesoMn60,2 μg/l67. percentil
    • CincZn4,78 μg/l35. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CobreCu39,8 mg/kg84. percentil
    • ArsénicoAs7,94 mg/kg64. percentil
    • NíquelNi26,3 mg/kg57. percentil
    • CromoCr73,5 mg/kg52. percentil
    • MolibdenoMo0,369 mg/kg49. percentil
    • CincZn89,1 mg/kg42. percentil
    • VanadioV63,8 mg/kg40. percentil
    • SelenioSe0,200 mg/kg38. percentil
    • AntimonioSb0,502 mg/kg36. percentil
    • CadmioCd0,122 mg/kg33. percentil
    • CobaltoCo6,73 mg/kg23. percentil
    • BizmutBi0,147 mg/kg21. percentil
    • MercurioHg0,0598 mg/kg21. percentil
    • PlomoPb11,2 mg/kg21. percentil
    • CínSn1,96 mg/kg19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,81 %86. percentil
    • CalcioCa2,43 %58. percentil
    • TitánTi4589 mg/kg54. percentil
    • MagnesioMg0,824 %43. percentil
    • SodioNa0,833 %43. percentil
    • AluminioAl5,29 %38. percentil
    • ManganesoMn713 mg/kg34. percentil
    • HierroFe2,28 %25. percentil
    • FósforoP622 mg/kg21. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoroB73,5 mg/kg81. percentil
    • GáliumGa15,8 mg/kg66. percentil
    • RubídiumRb92,6 mg/kg61. percentil
    • LítiumLi31,2 mg/kg59. percentil
    • CérCe60,7 mg/kg56. percentil
    • ZirkónZr390 mg/kg45. percentil
    • StronciumSr121 mg/kg36. percentil
    • BáriumBa399 mg/kg36. percentil
    • YtriumY24,4 mg/kg32. percentil
    • BerilioBe0,903 mg/kg23. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    54nGy/h vo vzduchu

    rozsah 49 až 62 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,83 ppm75. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,02 ppm68. percentil
    • Potasio (K)K1,36 %67. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Myjava – skládka galvanických kalov – Holičov vr – SK2000700F (2,8 km od vody)Pod Kolne – Hrachovište – nijaký (90 m od vody)Krajné – Kahúnova dolina – Krajné – nijaký (200 m od vody)Jablonka – areál Roľníckeho družstva – Jablonka – trvalý (430 m od vody)Hrašné – Hodulov vrch – Krajné – nijaký (900 m od vody)Podkylava – Krížne cesty – Krajné – nijaký (1,2 km od vody)Jablonka – Michaličkovia – Jablonka – trvalý (1,2 km od vody)Myjava II. – Suroviny – skládka galvanických kal – trvalý (1,9 km od vody)SLOVENSKÁ ARMATÚRKA MYJAVA n.p. Myjava – Myjava – trvalý (1,9 km od vody)Myjava I. – Suroviny – skládka KO – Myjava – trvalý (2,0 km od vody)Myjava – Vančiak – Myjava – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)pri železnici, PHO – Vaďovce – nijaký (2,4 km od vody)Pri PD Vaďovce – Višňové – nijaký (2,5 km od vody)Myjava – Hliník – Holičov vrch – skládka galvani – občasný (2,8 km od vody)Skládka odpadov Kostolné – Kostolné – nijaký (2,9 km od vody)Turá Lúka – Pokrivníky – stavebná suť s.r.o.Myja – občasný (2,9 km od vody)Myjava – Hliník – Holičov vrch – skládka KO – Tu – trvalý (2,9 km od vody)Myjava-Surovín – HGM-1 – údolný (1,8 km od vody)Myjava-Surovín – HGM-2 – údolný (1,9 km od vody)Myjava-Surovín – S-1 – údolný (1,9 km od vody)Myjava-Surovín – S-4 – údolný (2,0 km od vody)Myjava-Surovín – S-5 – údolný (2,1 km od vody)Myjava-Surovín – S-11 – údolný (2,2 km od vody)Myjava-Surovín – S-6 – údolný (2,2 km od vody)Myjava-Surovín – ZO – údolný (2,4 km od vody)Myjava-Surovín – S-7 – údolný (2,5 km od vody)Myjava-Surovín – S-9 – údolný (2,6 km od vody)Myjava-Surovín – S-8 – údolný (2,7 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – MK-6 – údolný (2,9 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-1 – údolný (3,0 km od vody)Myjava-Holíčov vrch – OM-2 – údolný (3,0 km od vody)a1 (10 km od vody)Myjava – tehliarske suroviny (2,1 km od vody)Myjava – tehliarske suroviny (2,1 km od vody)Čachtice – stavebný kameň (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec vysokopercentný (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice – vápenec ostatný (4,7 km od vody)Čachtice I – vápenec vysokopercentný (4,8 km od vody)Krajné – Luskovica – stavebný kameň – piesčitý dolomitický vá (80 m od vody)Krajné – 3 – stavebný kameň – pieskovec (110 m od vody)Krajné – 2 – tehliarske suroviny (120 m od vody)Krajné – hnedé uhlie (280 m od vody)Hrachovište – 3 – stavebný kameň – dolomit (280 m od vody)Krajné – Luskovica – stavebný kameň – vápnitý zlepenec (850 m od vody)Krajné – Podrienie – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (920 m od vody)Prehôrka – Krajné – stavebný kameň – pieskovec (1,2 km od vody)Višňové – Sedielce – stavebný kameň – vápenec (1,4 km od vody)Krajné – Drieňovica 2 – stavebný kameň – krinoidový vápenec (2,1 km od vody)Vaďovce – železničná stanica – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (2,1 km od vody)Višňové – stavebný kameň – dolomit (2,3 km od vody)Myjava – Siváčkovia – stavebný kameň – vápenec (2,4 km od vody)Hrašné – Taranovia – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (2,7 km od vody)Rudník – sadrovec (3,0 km od vody)Častkovce – hnedé uhlie (3,5 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pieskovec (4,0 km od vody)Korytné – Obuchovci – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (4,1 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pieskovec (4,2 km od vody)Višňové – hnedé uhlie (4,2 km od vody)Prašník – stavebný piesok – pieskovec (4,7 km od vody)Mošnáci pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (5,0 km od vody)Košariská – všeobecná geológia (4,7 km od vody)Bradlo Hrombaba – všeobecná geológia (4,8 km od vody)– Zosuvy (90 m od vody)Hrachovište – Zosuvy (160 m od vody)HRACHOVISTE – Zosuvy (210 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (270 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (280 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (370 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)KRAJNE – Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KRAJNE RUDNIK – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)Rudník – Zosuvy (2,2 km od vody)Rudník – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)OZS Krajné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Trenčín-Krajné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Višňové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Višňové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Višňové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)JRD Vadovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Podkulava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kostolné – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (3,0 km od vody)Myjava – monitorovací vrt (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,16 μg/lmedián 0,605 μg/l12 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Korytárka, potok, 2003, 10 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 678 μg/lmedián 389 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Korytárka, potok, 2002, 50 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,20 μg/lmedián 2,35 μg/l12 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok prav. prítok Jablonky, časť Dobrá Mera, 1999, 650 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,340 μg/lmedián 0,170 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Korytárka, potok, 10 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 680 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,36 μg/lmedián 1,21 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Jablonka – časť Matejovec pod vodnou nádržou, 500 m SZ od k-, 2003, 680 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 17,0 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Korytárka, potok, 2003, 10 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 51,0 μg/lmedián 45,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Jablonka, potok, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok prav. prítok Jablonky, časť Dobrá Mera, 1999, 650 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok prav. prítok Jablonky, časť Dobrá Mera, 1999, 650 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 19,8 mg/lmedián 9,28 mg/l17 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Krajné – ľavý prítok Jablonky (profil 30a), 1988, 50 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)2 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Turmalíny (komplexný borosilikát)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 225 μg/lmedián 18,0 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,2 μg/lmedián 0,900 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 370 μg/lmedián 80,5 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,30 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 760 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,70 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l20 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 760 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1038,8 Bq/l14,3 Bq/l
    fuente533,0 Bq/l21,9 Bq/l
    upravený prameň752,6 Bq/l25,6 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie212,0 Bq/l6,45 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie111,0 Bq/l11,0 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Myjavatehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Tomišová Alžbeta ARMAT2,1 km
    Myjavatehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Tomišová Alžbeta ARMAT2,1 km
    Čachticestavebný kameňŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.4,7 km
    Čachtice Ivápenec ostatnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,7 km
    Čachticevápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.4,7 km
    Čachtice Ivápenec vysokopercentnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,7 km
    Čachtice Ivápenec ostatnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,7 km
    Čachticevápenec ostatnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.4,7 km
    Čachtice Ivápenec vysokopercentnýLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    67 vrtov v pásme 3 km, z toho 11 hydrogeologických a 56 ostatných; s číslom archívnej správy 67.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m17×
    • 10–30 m36×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    KV-4inžiniersko-geologický5,0 m8681910 m
    KV-2inžiniersko-geologický5,0 m8681910 m
    KV-3inžiniersko-geologický5,0 m8681960 m
    KV-1inžiniersko-geologický5,0 m8681960 m
    OZS Krajnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou41,2 m9672 120Cd5.pdf70 m
    Trenčín-Krajnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m64740 120Cd8.pdf710 m
    V-1inžiniersko-geologický9,0 m844851,0 km
    S-2mapovací106,0 m156881,1 km
    S-3mapovací104,0 m156881,2 km
    Višňovéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m12744 120Dc19.pdf1,6 km
    Višňovéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 m12744 120Dc20.pdf1,6 km
    HGM-1hydrogeologický–865071,8 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5110 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Myjava – skládka galvanických kalov – Holičov vrchSK2000700F2,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Pod Kolne – Hrachovište–1972–90 m
    Krajné – Kahúnova dolina – Krajné1 087 m²1982monitorovaná200 m
    Jablonka – areál Roľníckeho družstva – Jablonka4 000 m²1969–430 m
    Hrašné – Hodulov vrch – Krajné–1972–900 m
    Podkylava – Krížne cesty – Krajné5 685 m²1972monitorovaná1,2 km
    Jablonka – Michaličkovia – Jablonka3 000 m²1980–1,2 km
    Myjava II. – Suroviny – skládka galvanických kalov – Myjava5 296 m²1974–1,9 km
    SLOVENSKÁ ARMATÚRKA MYJAVA n.p. Myjava – Myjava300 m²1965–1,9 km

    Antropogénne sedimenty

    UbicaciónUložený odpadOd vody
    Myjava-Surovín – HGM-1Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,8 km
    Myjava-Surovín – HGM-2Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,9 km
    Myjava-Surovín – S-1Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)1,9 km
    Myjava-Surovín – S-4Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)2,0 km
    Myjava-Surovín – S-5Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)2,1 km
    Myjava-Surovín – S-11Komunálny odpad a priemyselný odpad (neutralizačné galvanické kaly)2,2 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy30×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny24×
    • Aktívny3×
    • Stabilizovaný3×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova17×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Stará Turá1 coto de pesca · 15 km34Jablonka34

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh