Fishing conditions score, the best window of the day and fishing districts from the best conditions
Average of the watercourse's fishing districts
11from 100
Low activity · average of 7 fishing districts
The number in the header is an estimate for the middle of the watercourse based on weather and measurements. The average of the fishing districts also counts satellite data, shading and geology of each district.
Very high0
High0
Average0
Low7
When the best window ishow many fishing districts have their best two-hour window in a given hour
00
06
12
18
Most fishing districts have their best window around 06:00.
The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. Recalculated at 03:04.
Map and fishing districts of the watercourse
The course of the watercourse and its fishing districts. You can switch the line color to today's conditions, quality or any other parameter.
Detailed filtersregion, district, riverbed, depth, shading, satellites, water chemistry and pollution, fish, geology
1445fishing districts
Pick a category to narrow the selection. Next to each option you can see how many fishing districts remain.
Map color
Loading map…
Move the map with two fingers. In full-screen mode one finger is enough.
CarpSalmonid (trout)Salmonid (grayling)
lowerhigher
The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. For each fishing district you can see what it is made of, how well it is supported by data and where the data comes from.
Water state on the watercourse
Measurement of water level, temperature and flow, weather by the watercourse and status from satellites
Water levels on the watercourse
Station
Status
Change
Temperature
Holiša
17 cm
–
Kalinovo
25 cm
–
Kalonda
25 cm
–
Málinec (nad VN)
18 cm
–
Málinec (pod VN)
21 cm
–
Salka
50 cm
–
Slovenské Ďarmoty
98 cm
–
Vyškovce nad Ipľom
101 cm
–
Elevation profile of the watercourse
How the watercourse falls downstream: fall, gradient and water speed.
Gentle gradientThe current is noticeable, with shallows and slacks alternating. A transition between a lowland and a foothill watercourse.
Elevation profile of the watercourse: from 572 to 103 m a.s.l. over 227.9 km.Fishing districts in order from the highest (left) to the lowest. There may be a section without a fishing district between districts; it is not displayed.
Highest point
572 m a.s.l.
Lowest point
103 m a.s.l.
Fall of the fishing districtsFallThe difference in altitude between the upper and lower end of the fishing district in metres. The greater the fall over a shorter length, the faster the water.
469 m
Average slopeWatercourse gradientFall per kilometre in per mille (‰, metres per kilometre). Up to 2 ‰ is a slow lowland river, 5 to 10 ‰ a foothill river (grayling, trout), above 10 ‰ a fast stream.
2.1 ‰
SinuositySinuosityThe length of the watercourse divided by the straight-line distance between its ends. 1.0 is a straight watercourse; above 1.3 it meanders strongly. Meanders create pools under the banks and shallows in the reaches between.
2.63
Source: Open Topo Data (eudem25m), 4 Nov 2026. Gradient and fall are approximate and include only the sections of fishing districts.
Terrain in 3D
Loading the 3D terrain model…
Historical images
Changes in the surroundings and nature from 2018 to 2024: how the banks, vegetation and landscape around the water change. The images switch automatically; you can also browse them by hand.
2018imaged 9 Aug 20182021imaged 3 Sep 20212024imaged 29 Jul 2024
Source: SHMÚ (yearbooks on surface and groundwater quality), the register of wastewater treatment plants from VÚVH and the EEA. A SHMÚ site is assigned to a fishing district by the same watercourse name and by distance; the yearbook lists the sites that failed the standard, so a missing site is not proof of clean water.
Geológia a geochémia toku Ipeľ
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 384 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Rock under the water
River alluvium94% of the water line
3% young sediments, 3% volcanic rocks
Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium. Geological Map of Slovakia 1:50,000.
Water according to the atlas
pH 7.7modelled estimate
water type Ca–Mg–HCO₃
Mineralisation 520 mg/l, hard water (14.7 °dH). Interpolation of measurements from the Geochemical Atlas of Slovakia, not a measurement in the stream.
Elements in river sediment
1 from 15elements in the top 10 %
highest: Vanadium 111 mg/kg
Position of the highest-ranked element among the sample points on streams in Slovakia: percentile 92. Interpolation of the Geochemical Atlas of river sediments.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Natural gamma radiation
52nGy/h dose rate
percentile 60 in Slovakia
Natural background from rocks and soil (potassium, uranium, thorium), not a value measured at the water. Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ.
Old mine workings
173objektov do 3 km
ťažené: Au
Najbližšie: Pinga (pinga, pingový ťah), 20 m od vody.
Gold in river sediment
56vzoriek so zlatom
18 rudných minerálov v sedimente
Najviac 13 zŕn v jednej vzorke (110 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Trace elements in the stream water
10 from 10indicators in the top 5 %
highest: Lithium 2,270 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Stračínsky potok).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Boreholes and groundwater analyses
3,701vrtov do 3 km
6740 rozborov vody v okolí
Z toho 3656 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geothermal energy
40°C na ústí vrtu
19 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Štúrovo – FGŠ-1, výdatnosť 70,0 l/s, 8,4 km od vody.
Environmental burdens and landfills
344lokalít do 3 km
5 záťaží, 339 skládok
Najbližšia záťaž: Lučenec – Práčovne a čistiarne pri mestskom parku, 130 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Deposits and ore occurrences
284záznamov do 5 km
125 ložísk, 159 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Landslides and slope deformations
76plôch do 3 km
2 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Geological structure beneath the water
Which rock lies beneath the water line (Geological Map of Slovakia 1:50,000), how old it is, how thick the Quaternary cover is and in which tectonic unit the water flows. The bedrock decides the hardness of the water, the bottom, the turbidity after rain and the abundance of springs.
The points follow the water line (for a stream and a basin, fishing district after fishing district). The strip is a cross-section by distance, not a map; the width of a section corresponds to the number of points.
River alluvium94%SR 72 %
Young sediments3.2%SR 8.6 %
Volcanic rocks3.2%SR 3.2 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
River alluvium: Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium.
Geological age of the rocks
kvartér97%
neovulkanity3.2%
Most common rock units
System
Age
Unit
Points
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
56×
kvartér
pleistocén – holocén
deluviálno-fluviálne sedimenty: prevažne ronové hliny, piesčité hliny s úlomkami, jemnozrnné piesky a splachy
2×
neovulkanity
stredný miocén
vulkanosedimentárny komplex pod I. etapou štiavnického stratovulkánu, komplex Suchého vrchu (staršia časť zlatostudnian…
2×
kvartér
pleistocén – holocén
fluviálno-eolické sedimenty: fluviálne piesky s krátkym eolickým transportom
1×
kvartér
pleistocén – holocén
deluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny
1×
kvartér
pleistocén – holocén
deluviálno-polygenetické sedimenty: hlinito-ílovité a piesčité svahové hliny
1×
Quaternary cover
fluviálne sedimenty nív87%SR 68 %
deluviálne sedimenty3.3%SR 16 %
eolicko-deluviálne sedimenty3.3%SR 0.8 %
fluviálne sedimenty3.3%SR 2.3 %
eolické sedimenty1.7%SR 3.8 %
fluviáne sedimenty terás1.7%SR 3.1 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Typical thickness of the Quaternary cover5.6m
5 – 1058%SR 20 %
2 – 536%SR 48 %
0 – 26.7%SR 16 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Tectonic units
TATRIKUM and VEPORIKUM100%SR 7.8 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Tectonic division
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT96%SR 84 %
PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT4.1%SR 16 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Neotectonic units
negatívna jednotka (medzihorské kotliny)62%SR 14 %
pozitívna jednotka (pohorie)38%SR 60 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Direction of neotectonic movements
veľmi malý pokles23%SR 7.3 %
stredný pokles20%SR 6.8 %
malý pokles18%SR 8.8 %
stredný zdvih17%SR 32 %
veľmi malý zdvih8.0%SR 6.4 %
malý zdvih7.0%SR 7.7 %
other7.0%
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
The map covers 63 of 131 points on the water line.
Hydrogeology: aquifers and groundwater
Streams and rivers are fed by groundwater. Hydrogeological maps show in which rocks the water is stored, how permeable they are and what the water in them is like. The data come from ŠGÚDŠ maps, not from measurements at a particular water.
Aquifer rocks (hydrogeological map 1:200,000)
Gravel85%SR 52 %
Bázické vulkanity8.9%SR 6.6 %
Kyslé plutonity3.8%SR 3.7 %
Pieskovce1.3%SR 15 %
Íly1.3%SR 3.9 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Aquifer type
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)44%SR 27 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)41%SR 22 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)8.9%SR 6.4 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé plutoni)3.8%SR 3.7 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Mor)1.3%SR 0.0 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)1.3%SR 3.3 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Type of permeability (basic hydrogeological map 1:50,000)
medzizrnová100%SR 86 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Hydrogeological function
kolektor100%SR 95 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Main hydrogeological region
kvartér Ipľa37%SR 1.3 %
neovulkanity Krupinskej planiny, Ostrôžok a Pôtorskej pahorkatiny21%SR 1.8 %
neogén Lučenskej kotliny16%SR 0.0 %
kryštalinikum Revúckej vrchoviny a Stolických vrchov v povodí Ipľa12%SR 0.0 %
neogén Ipeľskej kotliny5.2%SR 0.0 %
neogén strednej a južnej časti Ipeľskej pahorkatiny4.3%SR 0.0 %
other5.2%
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Genetic type of groundwater
petrogénno-fluviogénne55%SR 1.7 %
podzemné vody fluviálnych sedimentov40%SR 8.0 %
karbonátogénne, resp. silikátovo-karbonátogénne5.0%SR 0.0 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Chemical type of groundwater
Ca-Mg-HCO355%SR 26 %
Ca-Mg-HCO3, Ca-Mg-HCO3-SO440%SR 6.6 %
A2-S2 (SO4), Ca-Mg-HCO3 až Ca-Mg-HCO3-(SO4)5.0%SR 0.0 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Groundwater quality class
H48%SR 8.8 %
D41%SR 15 %
F3.4%SR 8.8 %
E3.4%SR 6.5 %
B3.4%SR 18 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Geothermal groundwater bodies
Hornostrhársko-trenčská prepadlina43%SR 0.7 %
Lučenecká kotlina43%SR 0.7 %
Dubnícka depresia9.5%SR 2.1 %
Komárňanská okrajová kryha4.8%SR 0.8 %
marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia
Surface water chemistry according to the atlas
Modelled composition of the water in the area the fishing district line runs through. The rasters of the Geochemical Atlas of Slovakia (surface waters) are an interpolation of measurements in sampled streams, so they show the typical background of the area, not a measurement in a particular stream.
Water acidity
pH 7.72typical range
Most rivers and streams in Slovakia have a pH of 6.5 to 8.5. More acidic water is found in streams on acidic rocks (granites, quartzites), more alkaline water near limestones.
Water hardness
14.7°dH, hard
Sum of calcium and magnesium (2.63 mmol/l). Hard water is buffered and its pH changes more slowly; soft water is more sensitive to acid rain.
soft
medium
hard
very hard
Dissolved substances
520mg/l mineralisation
Total amount of dissolved minerals. Clean mountain water has tens of mg/l, lowland and limestone waters hundreds.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Ionic composition of the water
Cations (positive ions)
Ca 49Mg 29Na+K 22
Anions (negative ions)
HCO₃ 66SO₄ 22Cl 12
Water type by dominant ions: Ca–Mg–HCO₃
Shares are in equivalents, the usual way of comparing the composition of waters.
Major ions
PotassiumK10.6 mg/l93. percentil
SodiumNa28.6 mg/l89. percentil
ChloridesCl29.5 mg/l80. percentil
SulphatesSO471.2 mg/l76. percentil
MagnesiumMg23.7 mg/l75. percentil
FluoridesF0.169 mg/l72. percentil
BicarbonatesHCO3270 mg/l69. percentil
CalciumCa66.5 mg/l54. percentil
dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)
Nutrients and organic pollution
AmmoniumNH41.33 mg/l95. percentil
PhosphatesPO40.793 mg/l91. percentil
Chemical oxygen demandChSK5.30 mg/l84. percentil
NitratesNO37.40 mg/l59. percentil
Metals
ManganeseMn221 μg/l91. percentil
IronFe0.389 mg/l89. percentil
AluminiumAl131 μg/l68. percentil
ZincZn10.8 μg/l67. percentil
Elements in river sediments
The Geochemical Atlas of Slovakia (river sediments) describes what the river carries in the fine material on its bed. Sediment collects metals from rocks, ore occurrences and past mining and industry. It is not a legal limit or a health risk assessment: it shows how an element on this stream ranks among streams in Slovakia.
Potentially toxic and trace elements
VanadiumV111 mg/kg92. percentil
TinSn4.03 mg/kg82. percentil
CobaltCo11.1 mg/kg81. percentil
LeadPb24.4 mg/kg81. percentil
ZincZn137 mg/kg76. percentil
AntimonySb1.15 mg/kg75. percentil
CadmiumCd0.298 mg/kg71. percentil
ChromiumCr80.6 mg/kg63. percentil
MercuryHg0.126 mg/kg59. percentil
CopperCu24.8 mg/kg55. percentil
ArsenicAs6.65 mg/kg50. percentil
BismuthBi0.216 mg/kg50. percentil
MolybdenumMo0.334 mg/kg41. percentil
NickelNi20.3 mg/kg30. percentil
SeleniumSe0.142 mg/kg22. percentil
dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)
Major elements (iron, aluminium, calcium, magnesium, potassium, sodium, titanium, manganese, phosphorus)
TitaniumTi6,841 mg/kg92. percentil
IronFe4.02 %91. percentil
AluminiumAl6.73 %81. percentil
ManganeseMn1,160 mg/kg76. percentil
PhosphorusP1,046 mg/kg72. percentil
SodiumNa0.968 %68. percentil
MagnesiumMg0.791 %39. percentil
CalciumCa1.61 %36. percentil
PotassiumK1.42 %36. percentil
Further elements (barium, strontium, lithium, rubidium, zirconium, yttrium, cerium, boron, beryllium, gallium)
CeriumCe71.5 mg/kg82. percentil
ZirconiumZr505 mg/kg80. percentil
BariumBa532 mg/kg77. percentil
YttriumY33.2 mg/kg76. percentil
StrontiumSr165 mg/kg72. percentil
BoronB65.9 mg/kg65. percentil
BerylliumBe1.62 mg/kg63. percentil
RubidiumRb91.3 mg/kg57. percentil
GalliumGa14.4 mg/kg53. percentil
LithiumLi27.2 mg/kg36. percentil
Natural radioactivity and radon
Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ measures radiation from potassium, uranium and thorium in rocks and soil. Granites and some acidic volcanic rocks have the highest values, limestones and floodplains the lowest. Caesium-137 is a remnant of fallout from the Chernobyl accident and nuclear weapons tests.
Gamma radiation dose rate
52nGy/h in air
range 41 to 68 nGy/h
Natural background from rocks and soil; higher over granites and some acidic volcanic rocks, lower over limestones and floodplains.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Equivalent uranium (eU)eU2.80 ppm73. percentil
Equivalent thorium (eTh)eTh8.14 ppm71. percentil
Potassium (K)K1.16 %17. percentil
dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)
Map of the corridor
Where the nearest mine workings, deposits, burdens, geothermal boreholes and gold finds are. Groups can be switched off.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Trace elements in surface waters
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
LithiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2 270 μg/lmedián 5,00 μg/l183 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Stračínsky potok, 2012, 650 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StrontiumSrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1 971 μg/lmedián 265 μg/l62 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Stará rieka, 2005, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SeleniumSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 6,83 μg/lmedián 0,500 μg/l185 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Jelšovka, potok, 2005, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,07 μg/lmedián 0,150 μg/l194 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Stracínsky potok, 460 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LeadPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,0 μg/lmedián 2,50 μg/l194 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: bez mena, pravostranný prítok Veľkého potoka, 2012, 290 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromiumCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,5 μg/lmedián 1,00 μg/l194 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Stará rieka, 2005, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BariumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 209 μg/lmedián 40,0 μg/l121 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Nový kanál, 2010, 960 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,2 μg/lmedián 1,90 μg/l188 vzoriek28 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Búr, potok, 2004, 530 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CopperCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,7 μg/lmedián 1,20 μg/l194 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: IPEL, 2005, 60 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonySbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l121 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ipeľ, 2003, 30 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Major ions, mineralisation and pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 74.8 mg/lmedián 23.4 mg/l198 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Brništský potok, 2012, 230 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Gold and ore minerals in river sediments
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Ilmenit (FeTiO₃)416 vzoriek, najviac 4229 zŕn
Rutil (TiO₂)415 vzoriek, najviac 1125 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)407 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Anatas (TiO₂)326 vzoriek, najviac 500 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)301 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)276 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Pyrit (FeS₂)213 vzoriek, najviac 750 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)174 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Scheelit (CaWO₄)155 vzoriek, najviac 161 zŕn
Barit (BaSO₄)129 vzoriek, najviac 55 zŕn
Gold (Au)56 vzoriek, najviac 13 zŕn
Cinabarit (HgS)30 vzoriek, najviac 15 zŕn
Kasiterit (SnO₂)27 vzoriek, najviac 18 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)16 vzoriek, najviac 50 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
Sfalerit (ZnS)6 vzoriek, najviac 25 zŕn
Markazit (FeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Galenit (PbS)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Nearest samples with gold
Sample
Gold in sample
From the water
431g
2 zrná
10 m
380c
8 zŕn
20 m
12
1 zrno
20 m
61y
3 zrná
30 m
61z
5 zŕn
30 m
56y
7 zŕn
30 m
59y
3 zrná
30 m
120
1 zrno
50 m
Rock-forming and accessory minerals
Zirkón (ZrSiO₄)431 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)420 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)374 vzoriek, najviac 4900 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))363 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))324 vzoriek, najviac 2550 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)311 vzoriek, najviac 1125 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)283 vzoriek, najviac 1064 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)276 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Korund (Al₂O₃)211 vzoriek, najviac 555 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))104 vzoriek, najviac 300 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)44 vzoriek, najviac 850 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)28 vzoriek, najviac 300 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)14 vzoriek, najviac 5 zŕn
Andaluzit (Al₂SiO₅)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
Groundwater: chemistry, water types and radioactivity
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemical water types nearby
Ca-Mg-HCO3103×
Ca-Mg-HCO3-SO439×
Ca-HCO337×
Ca-Mg-SO4-HCO315×
Mg-Ca-HCO39×
Ca-K-HCO34×
Ca-HCO3-SO44×
Ca-K-HCO3-SO43×
Water quality class according to the hydrogeochemical map
trieda H77×
trieda D52×
trieda F26×
trieda A24×
trieda C21×
trieda B18×
trieda E16×
trieda G15×
Metals in groundwater
LithiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 677 μg/lmedián 9,50 μg/l514 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 480 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SeleniumSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 35,0 μg/lmedián 0,500 μg/l514 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromiumCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 129 μg/lmedián 0,250 μg/l514 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CopperCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 50,0 μg/lmedián 1,10 μg/l514 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 25 200 μg/lmedián 61,0 μg/l514 vzoriek9 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 220 μg/lmedián 0,250 μg/l514 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonySbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 63,1 μg/lmedián 0,100 μg/l514 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LeadPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,0 μg/lmedián 0,500 μg/l514 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 720 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0.880 mg/lmedián 0.00500 mg/l514 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercuryHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,100 μg/l514 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 25,2 μg/lmedián 0,500 μg/l514 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
IronFebežná hodnota
najvyššie 0.00500 mg/lmedián 0.00500 mg/l318 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radon in waters
Type of site
Samples
Highest radon
Median
source
67
81.8 Bq/l
18,5 Bq/l
studňa
146
126 Bq/l
7,29 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
8
532 Bq/l
13,6 Bq/l
potok, rieka
9
4.58 Bq/l
1,61 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
5
40.7 Bq/l
13,1 Bq/l
vrt s prelivom
3
40.7 Bq/l
17,9 Bq/l
upravený prameň
14
71.5 Bq/l
25,0 Bq/l
minerálny prameň
10
46.0 Bq/l
18,5 Bq/l
vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody
9
40.4 Bq/l
7,72 Bq/l
Mine workings, deposits and ore occurrences
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
What was mined here (according to the register of old mine workings)
Au134×
Types of mining objects
pinga, pingový ťah63×
štôlňa55×
halda37×
iný druh objektu12×
šachta4×
odkalisko2×
Nearest old mine workings
Name
Type
Mined
Ended
From the water
Pinga
pinga, pingový ťah
Au
20 m
Pinga
pinga, pingový ťah
Au
60 m
Štôlňa č. 4
štôlňa
azbest
1980
100 m
Šachtica BŠ-2
šachta
azbest
1980
110 m
Pingové pole
pinga, pingový ťah
Au
150 m
Pingové pole
pinga, pingový ťah
Au
160 m
Štôlňa č. 3
štôlňa
azbest
1980
190 m
Štôlňa č. 1
štôlňa
azbest
1980
190 m
Štôlňa č. 6
štôlňa
azbest
1980
200 m
Šachtica BŠ-1
šachta
azbest
1980
200 m
Deposits and mining areas
Deposit
Mineral
Status and organisation
From the water
Nitra nad Ipľom – Kopanice (odhad – preskúmanosť)
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ján Fungáč, Ján Fungáč – právny nástupca
140 m
Ľuboriečka
hnedé uhlie
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
150 m
Ľuboriečka
hnedé uhlie
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
150 m
Nitra nad Ipľom
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Štrkopiesky ĽN, s.r.o. „v likvidácii“
150 m
Kalinovo
azbest + azbestová hornina
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
250 m
Mládzovo
kaolín
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
270 m
Poltár – Horná Prievrana
kaolín
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
280 m
Poltár – Horná Prievrana
kaolín
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
280 m
Panické Dravce
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Novoreal – LC, s.r.o.
320 m
Mládzovo
kaolín
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
330 m
Cinobaňa
kaolín
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená
340 m
Mikušovce I.
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Štrkopiesky Nôta s.r.o.
340 m
Ore occurrences in the metallogenic map
Occurrence
Ore type
Metals
Type
From the water
Cinobaňa – Hrb
Magnezit
ložiskový výskyt
680 m
Cinobaňa – Jarčanisko
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
1.2 km
Turičky
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
1.4 km
Cinobaňa – Borisová
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
1.6 km
Málinec
Medené rudy
Cu, Fe
mineralogický výskyt
2.0 km
Podrečany
Magnezit
magnezit
stredné ložisko
2.1 km
Brezina
Pyrit
Fe
mineralogický výskyt
2.7 km
Uderiná
Zlaté rudy
Au
ložiskový výskyt
2.8 km
Lovinobaňa – Mertlová
Komplexné železné rudy
Fe, Cu, Ag
mineralogický výskyt
3.0 km
Lovinobaňa – cintorín
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
4.1 km
Boreholes and Geofond archive reports
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
3,701 vrtov v pásme 3 km, z toho 897 hydrogeologických a 2804 ostatných; s číslom archívnej správy 3656.
Borehole depths
up to 10 m975×
10–30 m1684×
30–100 m647×
100–300 m229×
nad 300 m68×
Nearest boreholes
Site
Type
Depth
Archive report
From the water
Veľké Zlievce
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
200.0 m
44595 135Bd35.pdf
10 m
Kosihy nad Ipľom
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
11.0 m
21967 135Cd3.pdf
10 m
ŠH-2
inžiniersko-geologický
3.0 m
29256
10 m
J-5
inžiniersko-geologický
10.0 m
85977
10 m
J-12
inžiniersko-geologický
50.0 m
37804
10 m
ŠH-3
inžiniersko-geologický
3.0 m
29256
10 m
Vidiná
širokoprofilový vrt
25.0 m
23912 124Cd19.pdf
20 m
Ipeľský Sokolec
vrt pre vodné dielo
10.3 m
3233 134Dc3.pdf
20 m
SU-11
inžiniersko-geologický
5.0 m
29256
20 m
SU-10
inžiniersko-geologický
5.0 m
29256
20 m
J-1
inžiniersko-geologický
8.0 m
83634
20 m
HZ-1
inžiniersko-geologický
3.0 m
29256
20 m
Geothermal energy and mineral waters
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Borehole
Temperature
Yield
Depth
Chemical water type
Use
From the water
Rapovce – GTL-2
38 °C
11.2 l/s
1501 m
Na-HCO3
využívaný
370 m
Slovenské Kľačany – TSK-1
38 °C
2.0 l/s
600 m
Na-HCO3
nevyužívaný
440 m
Dolná Strehová – Vieska – HGDS-1
34 °C
–
625 m
Na-HCO3
využívaný
450 m
Dolná Strehová – M-4
35 °C
–
510.8 m
Na-HCO3
využívaný
660 m
Muľa – Hámor – S-107
35 °C
5.8 l/s
385 m
Na-HCO4
nevyužívaný
690 m
Hámor – LKŠ-1
33 °C
11.3 l/s
626.2 m
Na-HCO3
nevyužívaný
940 m
Santovka – B-3A
26 °C
15.5 l/s
73 m
Ca-Mg-HCO3
využívaný
3.7 km
Želiezovce – HGŽ-1
18 °C
–
350 m
Na-Ca-HCO3
nevyužívaný
6.9 km
Štúrovo – OPKS
36 °C
6.0 l/s
97 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
8.4 km
Štúrovo – FGŠ-1
40 °C
70.0 l/s
210 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
8.4 km
Sources of geothermal and mineral waters
Source
Type
Water temperature (°C)
Yield (l/s)
Count
Nearest from water
kategória Dolná Strehová
termálne kúpalisko
–
–
1
20 m
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
27
40 m
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
8
50 m
HGDŠ-1, M-4
geotermálna voda
22 – 38
< 5
1
230 m
LKŠ-1.2
geotermálna voda
22 – 38
5 – 15
1
230 m
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
4
230 m
HVP-1, HG-18
geotermálna voda
15 – 22
5 – 15
1
240 m
TSK-1
geotermálna voda
22 – 38
< 5
1
350 m
kategória Vinica
termálne kúpalisko
–
–
1
540 m
kategória a2
minerálna voda
< 15
5-15
1
1.2 km
Environmental burdens, landfills and anthropogenic sediments
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmental burdens
Site
Activity
Substance
Classification
From the water
Lučenec – Práčovne a čistiarne pri mestskom parku
SK2003100P
130 m
Bielovce – sklad pesticídov
SK1000800P
330 m
Kalinovo – fenolová jama (Žiaromat)
SK200280FK
890 m
Lučenec – Marián Šustek – M Fruit
SK2003100P
1.0 km
Veľká Čalomija – pesticídny sklad
SK2002300P
2.6 km
Waste landfills
Landfill
Area
Year established
Monitoring
From the water
Dolinka – pri stred.PD – Dolinka
20 m²
1970
–
30 m
Horné Strháre – pri moste – Horné Strháre
20 m²
1980
–
30 m
pri Ipeľ – Kováčovce
20 m²
1985
–
40 m
Bušince – pri Ipeľ – Bušince
20 m²
1980
–
40 m
Horné Strháre – pri mostíku – Horné Strháre
20 m²
1980
–
50 m
Horné Strháre – pri moste – Horné Strháre
10 m²
1980
–
50 m
Cinobaňa – Maša – pri zlievarvni – Cinobaňa
–
1960
–
50 m
pri stredisku PD – Vieska nad Tisovníkom
60 m²
1990
–
50 m
Landslides and slope deformations
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Types of deformations
Zosuvy68×
Blokové polia7×
Blokové polia + zosuvy1×
Degree of activity
Stabilizovaný47×
Potenciálny27×
Aktívny2×
Current state
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova35×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S26×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
Nedostatočne doložené2×
How to read these data
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
Sample points. The area and raster maps of ŠGÚDŠ cannot be downloaded as points, so along the line of each fishing district the value is looked up at points roughly every 3 km. It is a sample of the line, not a continuous record; a very short section may have a single point.
Rastre atlasu. The chemistry of water and sediments is an interpolation of measurements in a sampling network (Geochemical Atlas of Slovakia). The value at a point is a modelled estimate for the surroundings, not a measurement in the water. The percentile compares the average of this stream with all sample points on streams in Slovakia.
Polohy a mierky. The maps have different scales (1:50,000 to 1:1,000,000), so the level of detail differs between sections. A map outside its coverage means there is no area at that point, not that there is nothing there.