This page is only partially translated. Untranslated parts are shown in Slovak, the original language of the site. Open the Slovak original

Watercourse

Turová

Hron basinSalmonid (trout)
fishing district
1
fishing district length
10.6km
region
Banská Bystrica Region
Aerial image of watercourse Turová with the line highlighted
Blue line: course of the watercourse (approximate). Orthophoto mosaic of Slovakia © GKÚ Bratislava, CC BY 4.0Google Maps

By the water now

Today on the Turová watercourse

Fishing conditions score, the best window of the day and fishing districts from the best conditions

Average of the watercourse's fishing districts

Low activity · average of one fishing district

The number in the header is an estimate for the middle of the watercourse based on weather and measurements. The average of the fishing districts also counts satellite data, shading and geology of each district.

Best window today

06:00–08:00

Turová, window score 30.

The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. Recalculated at 03:04.

Map and fishing districts of the watercourse

The course of the watercourse and its fishing districts. You can switch the line color to today's conditions, quality or any other parameter.

Detailed filtersregion, district, riverbed, depth, shading, satellites, water chemistry and pollution, fish, geology

1445fishing districts
Pick a category to narrow the selection. Next to each option you can see how many fishing districts remain.
Map color
Loading map…

Move the map with two fingers. In full-screen mode one finger is enough.

    Elevation profile of the watercourse

    How the watercourse falls downstream: fall, gradient and water speed.

    Bystrina A mountain stream with a steep gradient, cascades and a rocky bottom. The water is clear and cold; fishing requires a careful approach.

    2003004005006007008000 km5 km10 km
    Elevation profile of the watercourse: from 677 to 279 m a.s.l. over 10.6 km.
    Fishing districts in order from the highest (left) to the lowest. There may be a section without a fishing district between districts; it is not displayed.
    Highest point
    683 m a.s.l.
    Lowest point
    254 m a.s.l.
    Fall of the fishing districtsFallThe difference in altitude between the upper and lower end of the fishing district in metres. The greater the fall over a shorter length, the faster the water.
    430 m
    Average slopeWatercourse gradientFall per kilometre in per mille (‰, metres per kilometre). Up to 2 ‰ is a slow lowland river, 5 to 10 ‰ a foothill river (grayling, trout), above 10 ‰ a fast stream.
    41 ‰
    SinuositySinuosityThe length of the watercourse divided by the straight-line distance between its ends. 1.0 is a straight watercourse; above 1.3 it meanders strongly. Meanders create pools under the banks and shallows in the reaches between.
    1.12

    Source: Open Topo Data (eudem25m), 4 Nov 2026. Gradient and fall are approximate and include only the sections of fishing districts.

    Terrain in 3D

    Loading the 3D terrain model…

    Historical images

    Changes in the surroundings and nature from 2018 to 2024: how the banks, vegetation and landscape around the water change. The images switch automatically; you can also browse them by hand.

    Aerial image of watercourse Turová from 2018
    2018imaged 9 Aug 2018
    Aerial image of watercourse Turová from 2021
    2021imaged 4 Jul 2021
    Aerial image of watercourse Turová from 2024
    2024imaged 27 Jul 2024

    Orthophoto mosaic of Slovakia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. The year and day of imaging depend on the location, so individual years may differ in season and weather.

    Water pollution on the Turová watercourse

    Water quality according to SHMÚ, wastewater treatment plants near the fishing districts and groundwater nearby

    Groundwater: measured valuestypical value from stations within 10 km, 2025

    1 of 1 fishing district with measurements has groundwater nearby with a value above the limit for at least one indicator.

    • ammonium or nitrites above the standard at at least one station1

    Source: SHMÚ (yearbooks on surface and groundwater quality), the register of wastewater treatment plants from VÚVH and the EEA. A SHMÚ site is assigned to a fishing district by the same watercourse name and by distance; the yearbook lists the sites that failed the standard, so a missing site is not proof of clean water.

    Geológia a geochémia toku Turová

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Rock under the water

    Young sediments50% of the water line

    50% volcanic rocks

    Young unconsolidated sediments; fine material easily washes into the stream during rain. Geological Map of Slovakia 1:50,000.

    510

    Water according to the atlas

    pH 7.8modelled estimate

    water type Ca–Mg–HCO₃

    Mineralisation 152 mg/l, soft water (4.4 °dH). Interpolation of measurements from the Geochemical Atlas of Slovakia, not a measurement in the stream.

    Elements in river sediment

    2 from 15elements in the top 10 %

    highest: Cobalt 14.9 mg/kg

    Position of the highest-ranked element among the sample points on streams in Slovakia: percentile 94. Interpolation of the Geochemical Atlas of river sediments.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Heat underfoot

    45°C at 1,000 m depth

    heat flow 95 mW/m²

    At a depth of 2,000 m about 75 °C (increase of 30 °C per kilometre). Atlas of Geothermal Energy of Slovakia.

    20200

    Natural gamma radiation

    45nGy/h dose rate

    percentile 17 in Slovakia

    Natural background from rocks and soil (potassium, uranium, thorium), not a value measured at the water. Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ.

    Old mine workings

    40objektov do 3 km

    ťažené: Fe

    Najbližšie: Pinga (pinga, pingový ťah), 400 m od vody.

    Gold in river sediment

    1vzorka so zlatom

    15 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (720 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Trace elements in the stream water

    2 from 10indicators in the top 5 %

    highest: Arsenic 19.0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty).

    Boreholes and groundwater analyses

    103vrtov do 3 km

    408 rozborov vody v okolí

    Z toho 102 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geothermal energy

    49°C na ústí vrtu

    19 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Kováčová – K-1, výdatnosť 50,0 l/s, 3,6 km od vody.

    Environmental burdens and landfills

    6lokalít do 3 km

    1 záťaž, 5 skládok

    Najbližšia záťaž: Zvolen – armádne objekty, 3,0 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Deposits and ore occurrences

    9záznamov do 5 km

    4 ložiská, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Landslides and slope deformations

    76plôch do 3 km

    13 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geological structure beneath the water

    Which rock lies beneath the water line (Geological Map of Slovakia 1:50,000), how old it is, how thick the Quaternary cover is and in which tectonic unit the water flows. The bedrock decides the hardness of the water, the bottom, the turbidity after rain and the abundance of springs.

    The points follow the water line (for a stream and a basin, fishing district after fishing district). The strip is a cross-section by distance, not a map; the width of a section corresponds to the number of points.

    • Young sediments50%SR 8.6 %
    • Volcanic rocks50%SR 3.2 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Young sediments: Young unconsolidated sediments; fine material easily washes into the stream during rain.

    Geological age of the rocks

    • kvartér50%
    • neovulkanity50%

    Most common rock units

    SystemAgeUnitPoints
    kvartérpleistocén – holocénzosuvy1×
    neovulkanitystredný miocénformácie: inovecká, sielnická, turovská; komplex Jabloňového vrchu1×

    Quaternary cover

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    • Typical thickness of the Quaternary cover2.0m
    • 0 – 260%SR 16 %
    • 2 – 540%SR 48 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Tectonic division

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Neotectonic units

    • pozitívna jednotka (pohorie)80%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)20%SR 14 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Direction of neotectonic movements

    • veľký zdvih80%SR 26 %
    • malý pokles20%SR 8.8 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    The map covers 2 of 5 points on the water line.

    Hydrogeology: aquifers and groundwater

    Streams and rivers are fed by groundwater. Hydrogeological maps show in which rocks the water is stored, how permeable they are and what the water in them is like. The data come from ŠGÚDŠ maps, not from measurements at a particular water.

    Aquifer rocks (hydrogeological map 1:200,000)

    • Bázické vulkanity60%SR 6.6 %
    • Gravel20%SR 52 %
    • Kyslé vulkanity20%SR 3.2 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Aquifer type

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)60%SR 6.4 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)20%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)20%SR 3.2 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Type of permeability (basic hydrogeological map 1:50,000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Hydrogeological function

    • kolektor100%SR 95 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Main hydrogeological region

    • neovulkanity Kremnických vrchov75%SR 0.0 %
    • kvartér nivy Hrona a Slatiny od Slovenskej Ľupče po Tlmače25%SR 0.0 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Geothermal groundwater bodies

    • Zvolenská kotlina100%SR 1.4 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Surface water chemistry according to the atlas

    Modelled composition of the water in the area the fishing district line runs through. The rasters of the Geochemical Atlas of Slovakia (surface waters) are an interpolation of measurements in sampled streams, so they show the typical background of the area, not a measurement in a particular stream.

    510

    Water acidity

    pH 7.75typical range

    Most rivers and streams in Slovakia have a pH of 6.5 to 8.5. More acidic water is found in streams on acidic rocks (granites, quartzites), more alkaline water near limestones.

    Water hardness

    4.4°dH, soft

    Sum of calcium and magnesium (0.79 mmol/l). Hard water is buffered and its pH changes more slowly; soft water is more sensitive to acid rain.

    Dissolved substances

    152mg/l mineralisation

    Total amount of dissolved minerals. Clean mountain water has tens of mg/l, lowland and limestone waters hundreds.

    Ionic composition of the water

    Water type by dominant ions: Ca–Mg–HCO₃

    Shares are in equivalents, the usual way of comparing the composition of waters.

    Major ions

    • PotassiumK3.91 mg/l63. percentil
    • FluoridesF0.120 mg/l53. percentil
    • SodiumNa6.28 mg/l36. percentil
    • ChloridesCl4.58 mg/l31. percentil
    • MagnesiumMg6.03 mg/l15. percentil
    • SulphatesSO419.5 mg/l14. percentil
    • BicarbonatesHCO383.0 mg/l14. percentil
    • CalciumCa21.7 mg/l11. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Nutrients and organic pollution

    • PhosphatesPO40.684 mg/l88. percentil
    • Chemical oxygen demandChSK3.96 mg/l66. percentil
    • AmmoniumNH40.180 mg/l66. percentil
    • NitratesNO35.71 mg/l45. percentil

    Metals

    • AluminiumAl244 μg/l84. percentil
    • IronFe0.221 mg/l77. percentil
    • ZincZn12.7 μg/l73. percentil
    • ManganeseMn44.8 μg/l59. percentil

    Elements in river sediments

    The Geochemical Atlas of Slovakia (river sediments) describes what the river carries in the fine material on its bed. Sediment collects metals from rocks, ore occurrences and past mining and industry. It is not a legal limit or a health risk assessment: it shows how an element on this stream ranks among streams in Slovakia.

    Potentially toxic and trace elements

    • CobaltCo14.9 mg/kg94. percentil
    • VanadiumV117 mg/kg93. percentil
    • MercuryHg0.450 mg/kg88. percentil
    • ZincZn180 mg/kg87. percentil
    • LeadPb29.1 mg/kg86. percentil
    • AntimonySb2.27 mg/kg84. percentil
    • CopperCu32.2 mg/kg75. percentil
    • TinSn3.43 mg/kg73. percentil
    • CadmiumCd0.291 mg/kg70. percentil
    • BismuthBi0.269 mg/kg67. percentil
    • ArsenicAs8.06 mg/kg65. percentil
    • SeleniumSe0.276 mg/kg57. percentil
    • MolybdenumMo0.204 mg/kg16. percentil
    • ChromiumCr43.8 mg/kg10. percentil
    • NickelNi12.4 mg/kg7. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Major elements (iron, aluminium, calcium, magnesium, potassium, sodium, titanium, manganese, phosphorus)
    • TitaniumTi7,036 mg/kg92. percentil
    • IronFe4.14 %92. percentil
    • ManganeseMn1,468 mg/kg88. percentil
    • AluminiumAl6.88 %84. percentil
    • PhosphorusP993 mg/kg67. percentil
    • MagnesiumMg0.938 %55. percentil
    • SodiumNa0.852 %47. percentil
    • CalciumCa1.88 %46. percentil
    • PotassiumK1.11 %6. percentil
    Further elements (barium, strontium, lithium, rubidium, zirconium, yttrium, cerium, boron, beryllium, gallium)
    • YttriumY39.1 mg/kg92. percentil
    • GalliumGa18.7 mg/kg85. percentil
    • BariumBa528 mg/kg76. percentil
    • StrontiumSr168 mg/kg74. percentil
    • ZirconiumZr380 mg/kg42. percentil
    • BerylliumBe1.20 mg/kg38. percentil
    • RubidiumRb83.9 mg/kg37. percentil
    • CeriumCe53.1 mg/kg28. percentil
    • BoronB36.7 mg/kg8. percentil
    • LithiumLi20.7 mg/kg7. percentil

    Natural radioactivity and radon

    Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ measures radiation from potassium, uranium and thorium in rocks and soil. Granites and some acidic volcanic rocks have the highest values, limestones and floodplains the lowest. Caesium-137 is a remnant of fallout from the Chernobyl accident and nuclear weapons tests.

    20200

    Gamma radiation dose rate

    45nGy/h in air

    range 40 to 50 nGy/h

    Natural background from rocks and soil; higher over granites and some acidic volcanic rocks, lower over limestones and floodplains.

    • Equivalent uranium (eU)eU2.58 ppm49. percentil
    • Potassium (K)K1.21 %21. percentil
    • Equivalent thorium (eTh)eTh5.95 ppm9. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Geothermal potential

    The Atlas of Geothermal Energy of Slovakia records rock temperature and heat flow from the Earth's interior. It is the potential of the area, not the actual warmth of the water in the stream. Specific geothermal boreholes and springs near this water are in the geothermal energy section below.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Rock temperature with depth

    45 / 75 °Cat depths of 1,000 and 2,000 m

    increase of 30 °C per km

    The line shows the rock temperature; the dotted part is only an extension to the surface. Heat flow 95 mW/m².

    Geothermal groundwater bodies beneath the water line

    • Zvolenská kotlina100%SR 1.4 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Relief, climate and soils

    A basin is not just water: slope and elevation determine the speed of runoff, climate the temperature and amount of water, and soils what is washed into the stream. The data come from the geomorphological division, climatic-geographical types and soil maps of ŠGÚDŠ.

    • Average January temperature-3.6°C
    • Average July temperature18.6°C
    • Annual precipitation683mm

    Climatic-geographical types

    • kotlinová klíma67%SR 29 %
    • horská klíma33%SR 33 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Map of the corridor

    Where the nearest mine workings, deposits, burdens, geothermal boreholes and gold finds are. Groups can be switched off.

    Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (400 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (400 m od vody)Halda – 5 – halda (400 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (400 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (410 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (410 m od vody)Halda – 5 – halda (420 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (420 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (420 m od vody)Halda – 5 – halda (420 m od vody)Halda – 5 – halda (420 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (430 m od vody)Halda – 5 – halda (430 m od vody)Halda – 5 – halda (430 m od vody)Halda – 5 – halda (430 m od vody)Halda – 5 – halda (440 m od vody)Prepadlina – 6 – iný druh objektu (440 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (440 m od vody)Kutacie práce – 6 – iný druh objektu (440 m od vody)Halda – 5 – halda (450 m od vody)Halda – 5 – halda (450 m od vody)Halda – 5 – halda (460 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (460 m od vody)Halda – 5 – halda (470 m od vody)Halda – 5 – halda (470 m od vody)Halda – 5 – halda (470 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (470 m od vody)Halda – 5 – halda (480 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (480 m od vody)Kutacie práce – 6 – iný druh objektu (490 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (490 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (500 m od vody)Halda – 5 – halda (510 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (520 m od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (520 m od vody)Halda – 5 – halda (550 m od vody)Peter štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Povrchová dobývka? – 6 – iný druh objektu (2,3 km od vody)Šachtica Š-1/61 – 1 – šachta (2,3 km od vody)Daniel štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Železná Breznica – Železné rudy (1,8 km od vody)Zvolen – armádne objekty – SK1000700P (3,0 km od vody)Kašova Lehôtka – Tŕnie – nijaký (510 m od vody)Pri ihrisku – Tŕnie – občasný (1,2 km od vody)Hlobejka – Železná Breznica – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Do stráni – Železná Breznica – nijaký (2,6 km od vody)Dubičie – Kováčová – trvalý (2,8 km od vody)Kováčová – K-2 – kúpeľný (3,5 km od vody)Kováčová – P-3 – kúpeľný (3,6 km od vody)Kováčová – P-7 – kúpeľný (3,6 km od vody)Kováčová – P-6 – kúpeľný (3,6 km od vody)Kováčová – kúpeľný (3,6 km od vody)Kováčová – P-4 – kúpeľný (3,6 km od vody)Kováčová – K-1 – kúpeľný (3,6 km od vody)Sielnica – KMV-1 – nekúpeľný (4,1 km od vody)Sielnica – BO-8 – nekúpeľný (4,2 km od vody)Borova Hora – BL-2 – nekúpeľný (5,1 km od vody)Sielnica – BO-9 – nekúpeľný (5,2 km od vody)Sliač – BO-7 – kúpeľný (5,2 km od vody)Badín – BO-10 – nekúpeľný (6,8 km od vody)Sliač – kúpeľný (7,1 km od vody)Sliač – kúpeľný (7,1 km od vody)Sliač – kúpeľný (7,2 km od vody)Badín – BL-1 – nekúpeľný (7,3 km od vody)Sliač – I.A – kúpeľný (7,5 km od vody)Sliač – BO-3 – kúpeľný (7,9 km od vody)d4 (2,5 km od vody)d2 (2,7 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (3,7 km od vody)c1 (4,1 km od vody)a1 (4,4 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (4,6 km od vody)c1 (4,9 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,3 km od vody)b1 (5,7 km od vody)b1 (5,9 km od vody)c1 (6,2 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (6,6 km od vody)b1 (6,9 km od vody)c5 (7,0 km od vody)c1 (7,0 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (7,4 km od vody)b1 (7,7 km od vody)b1 (7,9 km od vody)b1 (8,2 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,3 km od vody)b1 (9,4 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Kováčová (2,8 km od vody)Kremnica (9,4 km od vody)Ostrá Lúka – stavebný kameň (1,9 km od vody)Badín – Skalica – stavebný kameň (4,1 km od vody)Ostrá Lúka – stavebný kameň (1,9 km od vody)Badín – Skalica – stavebný kameň (4,0 km od vody)Turová – diatomit (40 m od vody)Budča – stavebný kameň – tufy, aglomeráty (280 m od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 169,195 – 178,6 – štrkopiesky (2,6 km od vody)Zvolen – Bariny – lignit (2,7 km od vody)Turová – vulkanity (150 m od vody)Tŕnie-Kašova Lehôtka – vulkanity (210 m od vody)Boky, Čertova skala – vulkanity (3,1 km od vody)Hronská Breznica – vulkanity (3,5 km od vody)Badín – vulkanity (4,9 km od vody)– Zosuvy (70 m od vody)– Zosuvy (70 m od vody)BUDCA – Zosuvy (100 m od vody)TRNIE – Zosuvy (100 m od vody)– Svahové prúdy (110 m od vody)TUROVA – Zosuvy (130 m od vody) (150 m od vody)BUDCA – Zosuvy (170 m od vody)TUROVA (170 m od vody)TUROVA – Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)TUROVA – Blokové polia (240 m od vody)TUROVA – Zosuvy (250 m od vody)TUROVA – Zosuvy (260 m od vody)TUROVA – Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (350 m od vody)– Zosuvy (370 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)TUROVA – Zosuvy (600 m od vody)TUROVA – Zosuvy (610 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)TUROVE – Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)– Zosuvy (690 m od vody)OSTRA LUKA – Blokové polia + zosuvy (1,1 km od vody)BUDCA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Blokové polia (1,1 km od vody)TRNIE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)TRNIE – Blokové rozpadliny (1,6 km od vody)– Blokové polia (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)TRNIE – Blokové polia (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)SKALITE/SABATIN – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Blokové polia (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)SKALITE/SABATIN – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)KOVACOVA – Zosuvy (2,2 km od vody)SKALITE/SABATIN – Zosuvy (2,2 km od vody)Veľká Stráž – Skalné zrútenia (2,2 km od vody)– Blokové polia (2,4 km od vody)– Blokové polia (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)SIELNICA – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)ZELEZNA BREZNICA – Zosuvy (2,5 km od vody)SIELNICA – Zosuvy (2,5 km od vody)SIELNICA – Zosuvy (2,6 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,6 km od vody)ZELEZNA BREZNICA – Zosuvy (2,7 km od vody)SIELNICA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)SIELNICA – Zosuvy (2,8 km od vody)SIELNICA – Zosuvy (2,8 km od vody)– Blokové polia (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)SIELNICA – Zosuvy (2,9 km od vody)SIELNICA – Blokové polia (2,9 km od vody)SIELNICA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)SIELNICA – Zosuvy (3,0 km od vody)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Budča – pozorovací vrt SHMÚ (400 m od vody)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Budča II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Budča I. – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (690 m od vody)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)Budča I. – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (810 m od vody)Budča II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (900 m od vody)Tŕnie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Tŕnie – negatívny vrt (1,3 km od vody)Zvolen – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Zvolen – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Zvolen – Stráž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Kováčová – negatívny vrt (1,6 km od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Lieskovec – Stráž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Ostrá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Kováčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Kováčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Kováčová – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Zvolen – Stráže – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Kováčová – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Bariny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Ostrá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Zvolen-Bariny – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Ostrá Lúka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Kováčová – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Kováčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Zvolen – Stráž – pozorovací vrt SHMÚ (2,8 km od vody)Ostrá Lúka – negatívny vrt (2,8 km od vody)Zvolen – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Zvolen – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,9 km od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Zvolen – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)Zvolen – západ – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)Ostrá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (520 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (610 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (630 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (690 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (770 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (840 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (720 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Trace elements in surface waters

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty, 1997, 720 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonySbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty, 1997, 720 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromiumCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Budča-Turová-sútok s pravostran. prítokom, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 600m JZ od K819, 750 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BariumBabežná hodnota
      najvyššie 52,0 μg/lmedián 27,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Budča-Turová-sútok s pravostran. prítokom, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SeleniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty, 1997, 720 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LeadPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 600m JZ od K819, 1993, 750 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LithiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty, 1997, 720 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CopperCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 600m JZ od K819, 1993, 750 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StrontiumSrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 60,0 μg/lmedián 60,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: 600m JZ od K819, 1993, 750 m od vody. Porovnanie: 16. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Major ions, mineralisation and pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
      najvyššie 49.7 mg/lmedián 45.1 mg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: šiesty most po prúde od vzorky GV-81, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Gold and ore minerals in river sediments

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)18 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)8 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Cinabarit (HgS)6 vzoriek, najviac 3 zŕn
    • Barit (BaSO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Antimonit (Sb₂S₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Gold (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Nearest samples with gold

    SampleGold in sampleFrom the water
    304/C1 zrno720 m

    Rock-forming and accessory minerals

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)18 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)17 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Groundwater: chemistry, water types and radioactivity

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Metals in groundwater

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 901 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0.420 mg/lmedián 0.0200 mg/l31 vzoriek23 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CopperCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 15,2 μg/lmedián 0,700 μg/l31 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 270 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonySbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 80 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,80 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 80 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 951 μg/lmedián 5,00 μg/l31 vzoriek32 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SeleniumSemierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,9 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromiumCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,5 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LeadPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LithiumLibežná hodnota
      najvyššie 14,0 μg/lmedián 2,00 μg/l31 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 460 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • IronFebežná hodnota
      najvyššie 0.00500 mg/lmedián 0.00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercuryHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radon in waters

    Type of siteSamplesHighest radonMedian
    minerálny prameň14.67 Bq/l4,67 Bq/l
    source1342.0 Bq/l7,06 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie427.0 Bq/l14,9 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie14.57 Bq/l4,57 Bq/l

    Mine workings, deposits and ore occurrences

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    What was mined here (according to the register of old mine workings)

    • Fe4×

    Types of mining objects

    • halda17×
    • pinga, pingový ťah13×
    • štôlňa5×
    • iný druh objektu4×
    • šachta1×

    Nearest old mine workings

    NameTypeMinedEndedFrom the water
    Pingapinga, pingový ťahuhlie400 m
    Pingapinga, pingový ťahuhlie400 m
    Haldahaldauhlie400 m
    Pingapinga, pingový ťahuhlie400 m
    Štôlňaštôlňauhlie410 m
    Pingapinga, pingový ťahuhlie410 m
    Haldahaldauhlie420 m
    Pingapinga, pingový ťahuhlie420 m
    Pingapinga, pingový ťahuhlie420 m
    Haldahaldauhlie420 m

    Deposits and mining areas

    DepositMineralStatus and organisationFrom the water
    Ostrá Lúkastavebný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená1.9 km
    Ostrá Lúkastavebný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená1.9 km
    Badín – Skalicastavebný kameňŤažené ložisko – Resale SE4.0 km
    Badín – Skalicastavebný kameňŤažené ložisko – Resale SE4.1 km

    Ore occurrences in the metallogenic map

    OccurrenceOre typeMetalsTypeFrom the water
    Železná BreznicaŽelezné rudyFemineralogický výskyt1.8 km

    Boreholes and Geofond archive reports

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    103 vrtov v pásme 3 km, z toho 40 hydrogeologických a 63 ostatných; s číslom archívnej správy 102.

    Borehole depths

    • up to 10 m42×
    • 10–30 m35×
    • 30–100 m17×
    • 100–300 m5×
    • nad 300 m3×

    Nearest boreholes

    SiteTypeDepthArchive reportFrom the water
    VTU-7/89ložiskový92.0 m7751630 m
    VTU-8/89ložiskový100.0 m7751680 m
    JB-2inžiniersko-geologický6.0 m85974100 m
    JB-3inžiniersko-geologický6.0 m85974130 m
    JB-1inžiniersko-geologický6.0 m85974140 m
    3-260 Budčahydrogeologický8.0 m101748140 m
    3-801 Budčahydrogeologický46.0 m101748150 m
    Budčaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22.4 m4195 123Ac11.pdf240 m
    VTU-5/89ložiskový80.0 m77516270 m
    J-2inžiniersko-geologický7.0 m86211360 m
    J-4inžiniersko-geologický7.2 m86211360 m
    VTU-3/89ložiskový80.0 m77516370 m

    Geothermal energy and mineral waters

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    BoreholeTemperatureYieldDepthChemical water typeUseFrom the water
    Kováčová – K-246 °C20.0 l/s536 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4využívaný3.5 km
    Kováčová – P-342 °C–9 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný3.6 km
    Kováčová – P-712 °C–9 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný3.6 km
    Kováčová – P-625 °C–9 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný3.6 km
    Kováčová46 °C20.0 l/s412 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný3.6 km
    Kováčová – P-441 °C–9 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný3.6 km
    Kováčová – K-149 °C50.0 l/s512 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný3.6 km
    Sielnica – KMV-133 °C3.0 l/s417 mCa-SO4využívaný4.1 km
    Sielnica – BO-834 °C17.7 l/s405 mnevyužívaný4.2 km
    Borova Hora – BL-229 °C30.0 l/s300 mnevyužívaný5.1 km

    Sources of geothermal and mineral waters

    SourceTypeWater temperature (°C)Yield (l/s)CountNearest from water
    kategória d4minerálna voda39-5531-5012.5 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1512.7 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 5182.7 km
    kategória Kováčovátermálne kúpalisko––12.8 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 544.1 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 575.7 km
    kategória c5minerálna voda23-38> 5017.0 km
    kategória Kremnicatermálne kúpalisko––19.4 km

    Environmental burdens, landfills and anthropogenic sediments

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmental burdens

    SiteActivitySubstanceClassificationFrom the water
    Zvolen – armádne objektySK1000700P3.0 km

    Waste landfills

    LandfillAreaYear establishedMonitoringFrom the water
    Kašova Lehôtka – Tŕnie300 m²1980–510 m
    Pri ihrisku – Tŕnie20 m²1985–1.2 km
    Hlobejka – Železná Breznica150 m²1980–2.5 km
    Do stráni – Železná Breznica400 m²1970–2.6 km
    Dubičie – Kováčová2 000 m²1970–2.8 km

    Landslides and slope deformations

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Types of deformations

    • Zosuvy58×
    • Blokové polia9×
    • Blokové rozpadliny4×
    • Blokové polia + zosuvy1×
    • Skalné zrútenia1×
    • Svahové prúdy1×

    Degree of activity

    • Potenciálny45×
    • Stabilizovaný17×
    • Aktívny13×
    • Odstránený1×

    Current state

    • Nedostatočne doložené17×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick8×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0007×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×

    How to read these data

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Sample points. The area and raster maps of ŠGÚDŠ cannot be downloaded as points, so along the line of each fishing district the value is looked up at points roughly every 3 km. It is a sample of the line, not a continuous record; a very short section may have a single point.
    • Rastre atlasu. The chemistry of water and sediments is an interpolation of measurements in a sampling network (Geochemical Atlas of Slovakia). The value at a point is a modelled estimate for the surroundings, not a measurement in the water. The percentile compares the average of this stream with all sample points on streams in Slovakia.
    • Polohy a mierky. The maps have different scales (1:50,000 to 1:1,000,000), so the level of detail differs between sections. A map outside its coverage means there is no area at that point, not that there is nothing there.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizations and location

    Who manages the fishing districts and where they are

    Organizations on the watercoursewho manages the fishing districts and what the conditions are there today

    1. Zvolen1 fishing district · 11 km24Turová24

    More watercourses nearby

    Hron basin