Dnes na toku Turová

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Turová, skóre okna 35.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 20:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Bystrina Horský potok se strmým sklonem, kaskádami a skalnatým dnem. Voda je čistá a studená, lov vyžaduje opatrný přístup.

    2003004005006007008000 km5 km10 km
    Výškový profil toku: od 677 do 279 m n. m. na 10,6 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    683 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    254 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    430 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    41 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,12

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Turová z roku 2018
    2018snímkováno 9. 8. 2018
    Letecký snímek toku Turová z roku 2021
    2021snímkováno 4. 7. 2021
    Letecký snímek toku Turová z roku 2024
    2024snímkováno 27. 7. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Turová

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Turová

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 10 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Mladé sedimenty50 % vodní hladiny

    50% vulkanické horniny

    Mladé nezpevněné sedimenty; jemný materiál se při dešti snadno smyje do potoka. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,8modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 152 mg/l, měkká voda (4,4 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    2 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Kobalt 14,9 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 94. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohama

    45°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 95 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 75 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    45dávkový příkon nGy/h

    percentil 17 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    40objektů do 3 km

    těženo: Fe

    Nejbližší: Pinga (pinge (těžební jáma), řada pingových jam), 400 m od vody.

    Zlato v říčních sedimentech

    1vzorek se zlatem

    15 rudných minerálů v sedimentu

    Nejvíce 1 zrno v jednom vzorku (720 m od vody). Rýžovací průzkum počítal zlatá zrna v koncentrátu z říčního sedimentu.

    Stopové prvky v potoční vodě

    2 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Arsen 19,0 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 98 (Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    103vrtů do 3 km

    408 rozborů vody v okolí

    Z toho 102 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    49°C u ústí vrtu

    19 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Kováčová – K-1, vydatnost 50,0 l/s, 3,6 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    6místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž, 5 skládek

    Nejbližší zátěž: Zvolen – armádne objekty, 3,0 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    9záznamů do 5 km

    4 ložiska, 5 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    76ploch do 3 km

    13 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Mladé sedimenty50%SR 8,6 %
    • Sopečné horniny50%SR 3,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mladé sedimenty: Mladé nezpevněné sedimenty; jemný materiál se při dešti snadno smyje do potoka.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní50%
    • neovolkanové horniny50%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    KvartérníPleistocén – holocénsesuvy půdy1×
    neovolkanové horninyStřední miocénútvary: Inovecká, Sielnická, Turovská; Komplex Jabloňvé VRCH1×

    Kvartérní pokryv

    • deluviální sedimenty100%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu2,0m
    • 0 – 260%SR 16 %
    • 2 – 540%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)80%SR 60 %
    • negativní jednotka (mezihorské pánve)20%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • velké povznesení80%SR 26 %
    • malé poklesy20%SR 8,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • neovolkanové horniny100%SR 10 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • středoslovenské novovolkánské horniny100%SR 8,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast epiklastických hornin100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • neovolkanická formace100%SR 4,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 2 z 5 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Základní vulkanické horniny60%SR 6,6 %
    • Štěrk20%SR 52 %
    • Kyselé vulkanické horniny20%SR 3,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody60%SR 6,4 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)20%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody20%SR 3,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné100%SR 86 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • neovolanické horniny kremnické vrchy75%SR 0,0 %
    • kvartérní niva hrona a slatina od Slovenské ľupča do tlmače25%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Zvolen Basin100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,75typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    4,4°dH, měkká

    Součet vápníku a hořčíku (0,79 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    152mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • DraslíkK3,91 mg/lpercentil63
    • FluoridyF0,120 mg/lpercentil53
    • SodíkNa6,28 mg/lpercentil36
    • ChloridyCl4,58 mg/lpercentil31
    • HořčíkMg6,03 mg/lpercentil15
    • SíranySO419,5 mg/lpercentil14
    • BikarbonátyHCO383,0 mg/lpercentil14
    • VápníkCa21,7 mg/lpercentil11

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • FosfátyPO40,684 mg/lpercentil88
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK3,96 mg/lpercentil66
    • AmmoniumNH40,180 mg/lpercentil66
    • DusičnanyNO35,71 mg/lpercentil45

    Kovy

    • HliníkAl244 μg/lpercentil84
    • ŽelezoFe0,221 mg/lpercentil77
    • ZinekZn12,7 μg/lpercentil73
    • ManganMn44,8 μg/lpercentil59

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • KobaltCo14,9 mg/kgpercentil94
    • VanadV117 mg/kgpercentil93
    • RtuťHg0,450 mg/kgpercentil88
    • ZinekZn180 mg/kgpercentil87
    • VéstPb29,1 mg/kgpercentil86
    • AntimonSb2,27 mg/kgpercentil84
    • MěďCu32,2 mg/kgpercentil75
    • CínSn3,43 mg/kgpercentil73
    • KadmiumCd0,291 mg/kgpercentil70
    • VizmutBi0,269 mg/kgpercentil67
    • ArsenAs8,06 mg/kgpercentil65
    • SelenSe0,276 mg/kgpercentil57
    • MolybdenMo0,204 mg/kgpercentil16
    • ChromCr43,8 mg/kgpercentil10
    • NiklNi12,4 mg/kgpercentil7

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • TitanTi7 036 mg/kgpercentil92
    • ŽelezoFe4,14 %percentil92
    • ManganMn1 468 mg/kgpercentil88
    • HliníkAl6,88 %percentil84
    • FosforP993 mg/kgpercentil67
    • HořčíkMg0,938 %percentil55
    • SodíkNa0,852 %percentil47
    • VápníkCa1,88 %percentil46
    • DraslíkK1,11 %percentil6
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • YttriumY39,1 mg/kgpercentil92
    • GalliumGa18,7 mg/kgpercentil85
    • BaryumBa528 mg/kgpercentil76
    • StronciumSr168 mg/kgpercentil74
    • ZirkoniumZr380 mg/kgpercentil42
    • BerylliumBe1,20 mg/kgpercentil38
    • RubidiumRb83,9 mg/kgpercentil37
    • CeriumCe53,1 mg/kgpercentil28
    • BorB36,7 mg/kgpercentil8
    • LithiumLi20,7 mg/kgpercentil7

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    45nGy/h ve vzduchu

    rozsah 40 až 50 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,58 ppm49. percentil
    • Draslík (K)K1,21 %percentil21
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh5,95 ppm9. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 733 Bq/m²61. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -97nT

    rozsah -160 až -38 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -35mGal

    zbytkový −10,6 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    45 / 75 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 95 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Zvolen Basin100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)252–736m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek465m a.s.l.
    • Průměrný sklon11,9°
    • Průměrná lednová teplota-3,6°C
    • Průměrná červencová teplota18,6°C
    • Roční srážky683mm

    Geomorfologické jednotky

    • Kremnická hora100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské centrální hory100%SR 9,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí67%SR 29 %
    • horské klima33%SR 33 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy náchylné k okyselení50%SR 31 %
    • půdy středně náchylné k okyselení50%SR 25 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenové sopky100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (400 m od vody)Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (400 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (400 m od vody)Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (400 m od vody)Štôlňa – 2 – adit (410 m od vody)Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (410 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (420 m od vody)Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (420 m od vody)Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (420 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (420 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (420 m od vody)Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (430 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (430 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (430 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (430 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (440 m od vody)Prepadlina – 6 – jiný typ objektu (440 m od vody)Štôlňa – 2 – adit (440 m od vody)Kutacie práce – 6 – jiný typ objektu (440 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (450 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (450 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (460 m od vody)Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (460 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (470 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (470 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (470 m od vody)Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (470 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (480 m od vody)Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (480 m od vody)Kutacie práce – 6 – jiný typ objektu (490 m od vody)Štôlňa – 2 – adit (490 m od vody)Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (500 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (510 m od vody)Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (520 m od vody)Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (520 m od vody)Halda – 5 – zkazit hromadu (550 m od vody)Peter štôlňa – 2 – adit (1,8 km od vody)Povrchová dobývka? – 6 – jiný typ objektu (2,3 km od vody)Šachtica Š-1/61 – 1 – šachta (2,3 km od vody)Daniel štôlňa – 2 – adit (2,3 km od vody)Železná Breznica – Železné rudy (1,8 km od vody)Zvolen – armádne objekty – SK1000700P (3,0 km od vody)Kašova Lehôtka – Tŕnie – žádný (510 m od vody)Pri ihrisku – Tŕnie – příležitostný (1,2 km od vody)Hlobejka – Železná Breznica – nelze odhadnout (2,5 km od vody)Do stráni – Železná Breznica – žádný (2,6 km od vody)Dubičie – Kováčová – trvalý (2,8 km od vody)Kováčová – K-2 – lázně (3,5 km od vody)Kováčová – P-3 – lázně (3,6 km od vody)Kováčová – P-7 – lázně (3,6 km od vody)Kováčová – P-6 – lázně (3,6 km od vody)Kováčová – lázně (3,6 km od vody)Kováčová – P-4 – lázně (3,6 km od vody)Kováčová – K-1 – lázně (3,6 km od vody)Sielnica – KMV-1 – mimo SPA (4,1 km od vody)Sielnica – BO-8 – mimo SPA (4,2 km od vody)Borova Hora – BL-2 – mimo SPA (5,1 km od vody)Sielnica – BO-9 – mimo SPA (5,2 km od vody)Sliač – BO-7 – lázně (5,2 km od vody)Badín – BO-10 – mimo SPA (6,8 km od vody)Sliač – lázně (7,1 km od vody)Sliač – lázně (7,1 km od vody)Sliač – lázně (7,2 km od vody)Badín – BL-1 – mimo SPA (7,3 km od vody)Sliač – I.A – lázně (7,5 km od vody)Sliač – BO-3 – lázně (7,9 km od vody)d4 (2,5 km od vody)d2 (2,7 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (3,7 km od vody)c1 (4,1 km od vody)a1 (4,4 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (4,6 km od vody)c1 (4,9 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,3 km od vody)b1 (5,7 km od vody)b1 (5,9 km od vody)c1 (6,2 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (6,6 km od vody)b1 (6,9 km od vody)c5 (7,0 km od vody)c1 (7,0 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (7,4 km od vody)b1 (7,7 km od vody)b1 (7,9 km od vody)b1 (8,2 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,3 km od vody)b1 (9,4 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Kováčová (2,8 km od vody)Kremnica (9,4 km od vody)Ostrá Lúka – stavební kámen (1,9 km od vody)Badín – Skalica – stavební kámen (4,1 km od vody)Ostrá Lúka – stavební kámen (1,9 km od vody)Badín – Skalica – stavební kámen (4,0 km od vody)Turová – diatomit (40 m od vody)Budča – stavební kámen – tufy, aglomeráty (280 m od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 169,195 – 178,6 – štěrkovité písky (2,6 km od vody)Zvolen – Bariny – hnědé uhlí (2,7 km od vody)Turová – vulkanické horniny (150 m od vody)Tŕnie-Kašova Lehôtka – vulkanické horniny (210 m od vody)Boky, Čertova skala – vulkanické horniny (3,1 km od vody)Hronská Breznica – vulkanické horniny (3,5 km od vody)Badín – vulkanické horniny (4,9 km od vody)– Sesuvy půdy (70 m od vody)– Sesuvy půdy (70 m od vody)BUDCA – Sesuvy půdy (100 m od vody)TRNIE – Sesuvy půdy (100 m od vody)– Svahové toky (110 m od vody)TUROVA – Sesuvy půdy (130 m od vody) (150 m od vody)BUDCA – Sesuvy půdy (170 m od vody)TUROVA (170 m od vody)TUROVA – Sesuvy půdy (170 m od vody)– Sesuvy půdy (190 m od vody)– Sesuvy půdy (200 m od vody)– Sesuvy půdy (230 m od vody)TUROVA – Bloková pole (240 m od vody)TUROVA – Sesuvy půdy (250 m od vody)TUROVA – Sesuvy půdy (260 m od vody)TUROVA – Sesuvy půdy (320 m od vody)– Sesuvy půdy (350 m od vody)– Sesuvy půdy (370 m od vody)– Sesuvy půdy (480 m od vody)– Sesuvy půdy (550 m od vody)– Sesuvy půdy (570 m od vody)TUROVA – Sesuvy půdy (600 m od vody)TUROVA – Sesuvy půdy (610 m od vody)– Sesuvy půdy (620 m od vody)TUROVE – Sesuvy půdy (630 m od vody)– Sesuvy půdy (640 m od vody)– Sesuvy půdy (670 m od vody)– Sesuvy půdy (690 m od vody)OSTRA LUKA – Bloková pole + sesuvy půdy (1,1 km od vody)BUDCA – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Bloková pole (1,1 km od vody)TRNIE – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Blokové trhliny (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)TRNIE – Blokové trhliny (1,6 km od vody)– Bloková pole (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)TRNIE – Bloková pole (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)SKALITE/SABATIN – Sesuvy půdy (1,9 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)– Bloková pole (2,0 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)– Sesuvy půdy (2,1 km od vody)SKALITE/SABATIN – Sesuvy půdy (2,1 km od vody)– Sesuvy půdy (2,2 km od vody)KOVACOVA – Sesuvy půdy (2,2 km od vody)SKALITE/SABATIN – Sesuvy půdy (2,2 km od vody)Veľká Stráž – Rockfalls (2,2 km od vody)– Bloková pole (2,4 km od vody)– Bloková pole (2,4 km od vody)– Sesuvy půdy (2,4 km od vody)SIELNICA – Sesuvy půdy (2,4 km od vody)– Sesuvy půdy (2,4 km od vody)ZELEZNA BREZNICA – Sesuvy půdy (2,5 km od vody)SIELNICA – Sesuvy půdy (2,5 km od vody)SIELNICA – Sesuvy půdy (2,6 km od vody)– Blokové trhliny (2,6 km od vody)ZELEZNA BREZNICA – Sesuvy půdy (2,7 km od vody)SIELNICA – Sesuvy půdy (2,7 km od vody)– Sesuvy půdy (2,7 km od vody)– Sesuvy půdy (2,8 km od vody)– Sesuvy půdy (2,8 km od vody)SIELNICA – Sesuvy půdy (2,8 km od vody)SIELNICA – Sesuvy půdy (2,8 km od vody)– Bloková pole (2,9 km od vody)– Sesuvy půdy (2,9 km od vody)SIELNICA – Sesuvy půdy (2,9 km od vody)SIELNICA – Bloková pole (2,9 km od vody)SIELNICA – Sesuvy půdy (2,9 km od vody)– Blokové trhliny (2,9 km od vody)– Sesuvy půdy (3,0 km od vody)– Sesuvy půdy (3,0 km od vody)SIELNICA – Sesuvy půdy (3,0 km od vody)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Budča – SHMú pozorovací vrt (400 m od vody)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Budča II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Budča I. – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (690 m od vody)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)Budča I. – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (810 m od vody)Budča II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (900 m od vody)Tŕnie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Tŕnie – negativní vrt (1,3 km od vody)Zvolen – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Zvolen – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Zvolen – Stráž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Kováčová – negativní vrt (1,6 km od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Lieskovec – Stráž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Ostrá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Kováčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Kováčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Kováčová – monitorování vrtu (2,1 km od vody)Zvolen – Stráže – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Kováčová – monitorování vrtu (2,3 km od vody)Bariny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Ostrá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Zvolen-Bariny – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km od vody)Ostrá Lúka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Kováčová – monitorování vrtu (2,6 km od vody)Kováčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Zvolen – Stráž – SHMú pozorovací vrt (2,8 km od vody)Ostrá Lúka – negativní vrt (2,8 km od vody)Zvolen – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)Zvolen – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,9 km od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Zvolen – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)Zvolen – západ – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)Ostrá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (520 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (610 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (630 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (690 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (770 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (840 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umělé hydrogeologicky významné objekty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Prameny podzemní vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,8 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,1 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,1 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umělé hydrogeologicky významné objekty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,8 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,9 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,9 km od vody)prameň – Prameny podzemní vody (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umělé hydrogeologicky významné objekty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (720 m od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 19,0 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzorky22 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty1997, 720 m od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzorky78 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty1997, 720 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzorky78 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Budča-Turová-sútok s pravostran. prítokom1997, 70 m od vody. Srovnání: percentil 81 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdmírně zvýšené
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: 600m JZ od K819, 750 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBaběžná hodnota
      nejvyšší 52,0 μg/lmedián 27,0 μg/l9 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Budča-Turová-sútok s pravostran. prítokom1997, 70 m od vody. Srovnání: percentil 63 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty1997, 720 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 600m JZ od K8191993, 750 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty1997, 720 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCupod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 600m JZ od K8191993, 750 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 60,0 μg/lmedián 60,0 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: 600m JZ od K8191993, 750 m od vody. Srovnání: percentil 16 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2vysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 49,7 mg/lmedián 45,1 mg/l9 vzorky

      Nejvyšší hodnota: šiesty most po prúde od vzorky GV-811997, 70 m od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Ilmenit (FeTiO₃)18 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)18 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Rutil (TiO₂)8 vzorků, maximálně 15 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)8 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Cinabarit (HgS)6 vzorků, maximálně 3 zrn
    • Baryt (BaSO₄)4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Pyrit (FeS₂)4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Sfalerit (ZnS)4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Anatas (TiO₂)3 vzorků, maximálně 15 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorku, maximálně 1 zrn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 vzorku, maximálně 1 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Antimonit (Sb₂S₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Zlato (Au)1 vzorku, maximálně 1 zrn

    Nejbližší vzorky se zlatem

    OchutnatZlato ve vzorkuZ vody
    304/C1 zrno720 m

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)18 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)18 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)18 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)17 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 vzorků, maximálně 155 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Korund (Al₂O₃)4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • KadmiumCdextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 901 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzorky74 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 1,7 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 0,420 mg/lmedián 0,0200 mg/l31 vzorky23 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 1,7 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 15,2 μg/lmedián 0,700 μg/l31 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 270 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 2,60 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzorky68 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 80 m od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 7,80 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzorky55 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 80 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 951 μg/lmedián 5,00 μg/l31 vzorky32 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1991, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSemírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzorky97 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzorky74 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1991, 1,5 km od vody. Srovnání: percentil 78 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbmírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzorky94 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1991, 1,7 km od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLiběžná hodnota
      nejvyšší 14,0 μg/lmedián 2,00 μg/l31 vzorky48 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 460 m od vody. Srovnání: percentil 69 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1991, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    minerální pružina14,67 Bq/l4,67 Bq/l
    zdroj1342,0 Bq/l7,06 Bq/l
    zdroj vody pro individuální zásobování427,0 Bq/l14,9 Bq/l
    zdroj vody pro veřejné zásobování14,57 Bq/l4,57 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Co se zde těžilo (podle evidence starých důlních děl)

    • Fe4×

    Druhy těžebních objektů

    • zkazit hromadu17×
    • pinge (těžební jáma), řada pingových jam13×
    • adit5×
    • jiný typ objektu4×
    • šachta1×

    Nejbližší stará důlní díla

    NázevDruhVytěženoSkončiloZ vody
    Pinge (těžební jáma)pinge (těžební jáma), řada pingových jamuhlí400 m
    Pinge (těžební jáma)pinge (těžební jáma), řada pingových jamuhlí400 m
    Zkazit hromaduzkazit hromaduuhlí400 m
    Pinge (těžební jáma)pinge (těžební jáma), řada pingových jamuhlí400 m
    Aditadituhlí410 m
    Pinge (těžební jáma)pinge (těžební jáma), řada pingových jamuhlí410 m
    Zkazit hromaduzkazit hromaduuhlí420 m
    Pinge (těžební jáma)pinge (těžební jáma), řada pingových jamuhlí420 m
    Pinge (těžební jáma)pinge (těžební jáma), řada pingových jamuhlí420 m
    Zkazit hromaduzkazit hromaduuhlí420 m

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Ostrá Lúkastavební kámenZáloha s očekávaným využitím rezerv – Organizácia neurčená1,9 km
    Ostrá Lúkastavební kámenZáloha s očekávaným využitím rezerv – Organizácia neurčená1,9 km
    Badín – Skalicastavební kámenVytěžené ložisko – Resale SE4,0 km
    Badín – Skalicastavební kámenVytěžené ložisko – Resale SE4,1 km

    Výskyty rud v metalogenní mapě

    VýskytTyp rudyKovyDruhZ vody
    Železná BreznicaŽelezné rudyFemineralogický výskyt1,8 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    103 vrtů v pásmu 3 km, z toho 40 hydrogeologických a 63 ostatních; s číslem archivní zprávy 102.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m42×
    • 10–30 m35×
    • 30–100 m17×
    • 100–300 m5×
    • přes 300 m3×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    VTU-7/89vklad92,0 m7751630 m
    VTU-8/89vklad100,0 m7751680 m
    JB-2inženýrsko-geologické6,0 m85974100 m
    JB-3inženýrsko-geologické6,0 m85974130 m
    JB-1inženýrsko-geologické6,0 m85974140 m
    3-260 Budčahydrogeologické8,0 m101748140 m
    3-801 Budčahydrogeologické46,0 m101748150 m
    Budčavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou22,4 m4195 123Ac11.pdf240 m
    VTU-5/89vklad80,0 m77516270 m
    J-2inženýrsko-geologické7,0 m86211360 m
    J-4inženýrsko-geologické7,2 m86211360 m
    VTU-3/89vklad80,0 m77516370 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Kováčová – K-246 °C20,0 l/s536 mCa-SO4 nebo Ca-Mg-SO4při použití3,5 km
    Kováčová – P-342 °C–9 mCa-SO4 nebo Ca-Mg-SO4nepoužitý3,6 km
    Kováčová – P-712 °C–9 mCa-SO4 nebo Ca-Mg-SO4nepoužitý3,6 km
    Kováčová – P-625 °C–9 mCa-SO4 nebo Ca-Mg-SO4nepoužitý3,6 km
    Kováčová46 °C20,0 l/s412 mCa-SO4 nebo Ca-Mg-SO4nepoužitý3,6 km
    Kováčová – P-441 °C–9 mCa-SO4 nebo Ca-Mg-SO4nepoužitý3,6 km
    Kováčová – K-149 °C50,0 l/s512 mCa-SO4 nebo Ca-Mg-SO4nepoužitý3,6 km
    Sielnica – KMV-133 °C3,0 l/s417 mCa-SO4při použití4,1 km
    Sielnica – BO-834 °C17,7 l/s405 mnepoužitý4,2 km
    Borova Hora – BL-229 °C30,0 l/s300 mnepoužitý5,1 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie d4minerální voda39-5531-5012,5 km
    kategorie d2minerální voda39-555-1512,7 km
    kategorie a1minerální voda< 15< 5182,7 km
    kategorie Kováčovátermální koupaliště––12,8 km
    kategorie c1minerální voda23-38< 544,1 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 575,7 km
    kategorie c5minerální voda23-38> 5017,0 km
    kategorie Kremnicatermální koupaliště––19,4 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Zvolen – armádne objektySK1000700P3,0 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Kašova Lehôtka – Tŕnie300 m²1980–510 m
    Pri ihrisku – Tŕnie20 m²1985–1,2 km
    Hlobejka – Železná Breznica150 m²1980–2,5 km
    Do stráni – Železná Breznica400 m²1970–2,6 km
    Dubičie – Kováčová2 000 m²1970–2,8 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy58×
    • Bloková pole9×
    • Blokové trhliny4×
    • Bloková pole + sesuvy půdy1×
    • Rockfalls1×
    • Svahové toky1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny45×
    • Stabilizovaný17×
    • Aktívny13×
    • Odstránený1×

    Současný stav

    • Nedostatečně zdokumentováno17×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick8×
    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 0007×
    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova4×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Zvolen1 revír · 11 km25Turová25

    Další toky v okolí

    Povodí Hron