Vízfolyás

Turová

Vízgyűjtő: GaramLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
10,6km
kerület
Besztercebányai kerület
Légi felvétel a(z) Turová vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Turová vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Turová, ablakpontszám 35.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    2003004005006007008000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 677-től 279 m tengerszint feletti magasságig 10,6 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    683 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    254 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    430 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    41 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,12

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Turová vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. aug. 9.
    Turová vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. júl. 4.
    Turová vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Turová vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Turová vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (10 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Fiatal üledékekA vízvezeték 50%-a

    50% vulkanikus sziklák

    Fiatal, nem konszolidált üledékek; A finom anyag könnyen bemosódik a patakba esőben. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,8modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizáció 152 mg/l, lágy víz (4,4 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    2 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Kobalt 14,9 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 94. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Láb alatti hőség

    45°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 95 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 75 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    45NGY/H dózisteljesítmény

    17. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    40objektum 3 km-en belül

    kitermelt: Fe

    Legközelebbi: Pinga (ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala), 400 m-re a víztől.

    Arany a folyami üledékben

    1aranyat tartalmazó minta

    15 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 1 szem egy mintában (720 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    2 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Arzén 19,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 98. percentilis (Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty).

    Fúrások és talajvízelemzések

    103fúrás 3 km-en belül

    408 vízelemzés a közelben

    Közülük 102-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    49°C a kútfejnél

    19 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Kováčová – K-1, hozam 50,0 l/s, 3,6 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    6Telephelyek 3 km-en belül

    1 környezeti terhelés, 5 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Zvolen – armádne objekty, 3,0 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    9bejegyzés 5 km-en belül

    4 telep, 5 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    76terület 3 km-en belül

    13 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Fiatal üledékek50%SR 8,6 %
    • Vulkanikus kőzetek50%SR 3,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fiatal üledékek: Fiatal, nem konszolidált üledékek; A finom anyag könnyen bemosódik a patakba esőben.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú50%
    • neovulkáni kőzetek50%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    NégytagúPleisztocén – holocénföldcsuszamlások1×
    neovulkáni kőzetekközépső miocénformációk: Inovecká, Sielnická, Turovská; Jabloňové Vrch komplexum1×

    Kvaterneri fedezet

    • tengeri üzérkedések100%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága2,0m
    • 0 – 260%SR 16 %
    • 2 – 540%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)80%SR 60 %
    • negatív egység (hegyvidéki medencék)20%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagy felemelkedés80%SR 26 %
    • kis süllyedés20%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • neovulkáni kőzetek100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Közép-szlovák neovulkáni kőzetek100%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • az epilasztikus kőzetek régiója100%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • neovulcanic Formáció100%SR 4,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 5 pontjából 2-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Alapvető vulkáni kőzetek60%SR 6,6 %
    • Kavics20%SR 52 %
    • Savas vulkáni eredetű kőzetek20%SR 3,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody60%SR 6,4 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)20%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody20%SR 3,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • szemcsés100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • kremnické Vrchy neovulkáni kőzetei75%SR 0,0 %
    • Kvaterner Niva Hrona és Slatina Szlovéntól ľupča tlmače-ig25%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • Zvolen-medence100%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,75tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    4,4°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (0,79 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    152mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KáliumK3,91 mg/l63. percentilis
    • FluoridF0,120 mg/l53. percentilis
    • NátriumNa6,28 mg/l36. percentilis
    • KloridCl4,58 mg/l31. percentilis
    • MagnéziumMg6,03 mg/l15. percentilis
    • SzulfátokSO419,5 mg/l14. percentilis
    • BikarbonátokHCO383,0 mg/l14. percentilis
    • KalciumCa21,7 mg/l11. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • FoszfátokPO40,684 mg/l88. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK3,96 mg/l66. percentilis
    • AmmóniaNH40,180 mg/l66. percentilis
    • NitrátokNO35,71 mg/l45. percentilis

    Fémek

    • AlumíniumAl244 μg/l84. percentilis
    • VasalóFe0,221 mg/l77. percentilis
    • Cink-Zn12,7 μg/l73. percentilis
    • MangánMn44,8 μg/l59. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • KobaltCo14,9 mg/kg94. percentilis
    • VanádiumV117 mg/kg93. percentilis
    • HiganyHg0,450 mg/kg88. percentilis
    • Cink-Zn180 mg/kg87. percentilis
    • ÓlomPb29,1 mg/kg86. percentilis
    • AntimonSb2,27 mg/kg84. percentilis
    • RézCu32,2 mg/kg75. percentilis
    • Ón-Sn3,43 mg/kg73. percentilis
    • KadmiumCd0,291 mg/kg70. percentilis
    • BizmutBi0,269 mg/kg67. percentilis
    • ArzénAs8,06 mg/kg65. percentilis
    • SzelénSe0,276 mg/kg57. percentilis
    • MolibdénMo0,204 mg/kg16. percentilis
    • KrómCr43,8 mg/kg10. percentilis
    • NikkelNi12,4 mg/kg7. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • TitánTi7 036 mg/kg92. percentilis
    • VasalóFe4,14 %92. percentilis
    • MangánMn1 468 mg/kg88. percentilis
    • AlumíniumAl6,88 %84. percentilis
    • FoszforP993 mg/kg67. percentilis
    • MagnéziumMg0,938 %55. percentilis
    • NátriumNa0,852 %47. percentilis
    • KalciumCa1,88 %46. percentilis
    • KáliumK1,11 %6. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • IttriumY39,1 mg/kg92. percentilis
    • GalliumGa18,7 mg/kg85. percentilis
    • BáriumBa528 mg/kg76. percentilis
    • StronciumSr168 mg/kg74. percentilis
    • CirkóniumZr380 mg/kg42. percentilis
    • BerilliumBe1,20 mg/kg38. percentilis
    • RubídiumRb83,9 mg/kg37. percentilis
    • CériumCe53,1 mg/kg28. percentilis
    • BórB36,7 mg/kg8. percentilis
    • LítiumLi20,7 mg/kg7. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    45ngy/h a levegőben

    40-50 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,58 ppm49. percentilis
    • Kálium (K)K1,21 %21. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh5,95 ppm9. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 733 Bq/m²61. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -97nT

    -160--38 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -35mGal

    maradék −10,6 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    45 / 75 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 95 mW/m².

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Zvolen-medence100%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)252–736m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága465m a.s.l.
    • Átlagos lejtés11,9°
    • Januári átlaghőmérséklet-3,6°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet18,6°C
    • Évi csapadék683mm

    Geomorfológiai egységek

    • Kremennica-hegység100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Szlovák központi hegyei100%SR 9,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • merítőiad67%SR 29 %
    • hegyi klíma33%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • savanyításra érzékeny talajok50%SR 31 %
    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok50%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén vulkáni100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (400 m-re a víztől)Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (400 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (400 m-re a víztől)Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (400 m-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (410 m-re a víztől)Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (410 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (420 m-re a víztől)Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (420 m-re a víztől)Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (420 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (420 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (420 m-re a víztől)Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (430 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (430 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (430 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (430 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (440 m-re a víztől)Prepadlina – 6 – más típusú tárgy (440 m-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (440 m-re a víztől)Kutacie práce – 6 – más típusú tárgy (440 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (450 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (450 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (460 m-re a víztől)Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (460 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (470 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (470 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (470 m-re a víztől)Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (470 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (480 m-re a víztől)Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (480 m-re a víztől)Kutacie práce – 6 – más típusú tárgy (490 m-re a víztől)Štôlňa – 2 – tárna (490 m-re a víztől)Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (500 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (510 m-re a víztől)Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (520 m-re a víztől)Pinga – 4 – ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala (520 m-re a víztől)Halda – 5 – roncs (550 m-re a víztől)Peter štôlňa – 2 – tárna (1,8 km-re a víztől)Povrchová dobývka? – 6 – más típusú tárgy (2,3 km-re a víztől)Šachtica Š-1/61 – 1 – nyél (2,3 km-re a víztől)Daniel štôlňa – 2 – tárna (2,3 km-re a víztől)Železná Breznica – Vasércek (1,8 km-re a víztől)Zvolen – armádne objekty – SK1000700P (3,0 km-re a víztől)Kašova Lehôtka – Tŕnie – egyik sem (510 m-re a víztől)Pri ihrisku – Tŕnie – alkalmi (1,2 km-re a víztől)Hlobejka – Železná Breznica – nem becsülhető meg (2,5 km-re a víztől)Do stráni – Železná Breznica – egyik sem (2,6 km-re a víztől)Dubičie – Kováčová – állandó (2,8 km-re a víztől)Kováčová – K-2 – gyógyfürdő (3,5 km-re a víztől)Kováčová – P-3 – gyógyfürdő (3,6 km-re a víztől)Kováčová – P-7 – gyógyfürdő (3,6 km-re a víztől)Kováčová – P-6 – gyógyfürdő (3,6 km-re a víztől)Kováčová – gyógyfürdő (3,6 km-re a víztől)Kováčová – P-4 – gyógyfürdő (3,6 km-re a víztől)Kováčová – K-1 – gyógyfürdő (3,6 km-re a víztől)Sielnica – KMV-1 – spanyollal hajó (4,1 km-re a víztől)Sielnica – BO-8 – spanyollal hajó (4,2 km-re a víztől)Borova Hora – BL-2 – spanyollal hajó (5,1 km-re a víztől)Sielnica – BO-9 – spanyollal hajó (5,2 km-re a víztől)Sliač – BO-7 – gyógyfürdő (5,2 km-re a víztől)Badín – BO-10 – spanyollal hajó (6,8 km-re a víztől)Sliač – gyógyfürdő (7,1 km-re a víztől)Sliač – gyógyfürdő (7,1 km-re a víztől)Sliač – gyógyfürdő (7,2 km-re a víztől)Badín – BL-1 – spanyollal hajó (7,3 km-re a víztől)Sliač – I.A – gyógyfürdő (7,5 km-re a víztől)Sliač – BO-3 – gyógyfürdő (7,9 km-re a víztől)d4 (2,5 km-re a víztől)d2 (2,7 km-re a víztől)a1 (2,7 km-re a víztől)a1 (3,1 km-re a víztől)a1 (3,3 km-re a víztől)a1 (3,7 km-re a víztől)c1 (4,1 km-re a víztől)a1 (4,4 km-re a víztől)a1 (4,5 km-re a víztől)a1 (4,6 km-re a víztől)c1 (4,9 km-re a víztől)a1 (5,0 km-re a víztől)a1 (5,3 km-re a víztől)b1 (5,7 km-re a víztől)b1 (5,9 km-re a víztől)c1 (6,2 km-re a víztől)a1 (6,5 km-re a víztől)a1 (6,6 km-re a víztől)b1 (6,9 km-re a víztől)c5 (7,0 km-re a víztől)c1 (7,0 km-re a víztől)a1 (7,3 km-re a víztől)a1 (7,4 km-re a víztől)b1 (7,7 km-re a víztől)b1 (7,9 km-re a víztől)b1 (8,2 km-re a víztől)a1 (8,3 km-re a víztől)a1 (8,7 km-re a víztől)a1 (9,3 km-re a víztől)a1 (9,3 km-re a víztől)b1 (9,4 km-re a víztől)a1 (9,8 km-re a víztől)Kováčová (2,8 km-re a víztől)Kremnica (9,4 km-re a víztől)Ostrá Lúka – építőkő (1,9 km-re a víztől)Badín – Skalica – építőkő (4,1 km-re a víztől)Ostrá Lúka – építőkő (1,9 km-re a víztől)Badín – Skalica – építőkő (4,0 km-re a víztől)Turová – kétatemes (40 m-re a víztől)Budča – építőkő – tufa, agglomerál (280 m-re a víztől)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 169,195 – 178,6 – kavicsos homok (2,6 km-re a víztől)Zvolen – Bariny – barnaszén (2,7 km-re a víztől)Turová – vulkanikus sziklák (150 m-re a víztől)Tŕnie-Kašova Lehôtka – vulkanikus sziklák (210 m-re a víztől)Boky, Čertova skala – vulkanikus sziklák (3,1 km-re a víztől)Hronská Breznica – vulkanikus sziklák (3,5 km-re a víztől)Badín – vulkanikus sziklák (4,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (70 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (70 m-re a víztől)BUDCA – Földcsuszamlások (100 m-re a víztől)TRNIE – Földcsuszamlások (100 m-re a víztől)– Lejtőáramlások (110 m-re a víztől)TUROVA – Földcsuszamlások (130 m-re a víztől) (150 m-re a víztől)BUDCA – Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)TUROVA (170 m-re a víztől)TUROVA – Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (190 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (200 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (230 m-re a víztől)TUROVA – Mezők blokkolása (240 m-re a víztől)TUROVA – Földcsuszamlások (250 m-re a víztől)TUROVA – Földcsuszamlások (260 m-re a víztől)TUROVA – Földcsuszamlások (320 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (350 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (370 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (480 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (550 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (570 m-re a víztől)TUROVA – Földcsuszamlások (600 m-re a víztől)TUROVA – Földcsuszamlások (610 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (620 m-re a víztől)TUROVE – Földcsuszamlások (630 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (640 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (670 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (690 m-re a víztől)OSTRA LUKA – Mezők blokkolása + földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)BUDCA – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (1,1 km-re a víztől)TRNIE – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)– Zárt repedések (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)TRNIE – Zárt repedések (1,6 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)TRNIE – Mezők blokkolása (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)SKALITE/SABATIN – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)SKALITE/SABATIN – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)KOVACOVA – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)SKALITE/SABATIN – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)Veľká Stráž – Szirtes zuhanás (2,2 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,4 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)ZELEZNA BREZNICA – Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)– Zárt repedések (2,6 km-re a víztől)ZELEZNA BREZNICA – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)– Mezők blokkolása (2,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)SIELNICA – Mezők blokkolása (2,9 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)– Zárt repedések (2,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)SIELNICA – Földcsuszamlások (3,0 km-re a víztől)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m-re a víztől)Budča – shmú megfigyelő fúrás (400 m-re a víztől)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m-re a víztől)Budča II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m-re a víztől)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m-re a víztől)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m-re a víztől)Budča I. – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (690 m-re a víztől)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m-re a víztől)Budča I. – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (810 m-re a víztől)Budča II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m-re a víztől)Budča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (900 m-re a víztől)Tŕnie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)Tŕnie – negatív fúrólyuk (1,3 km-re a víztől)Zvolen – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km-re a víztől)Zvolen – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km-re a víztől)Zvolen – Stráž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km-re a víztől)Kováčová – negatív fúrólyuk (1,6 km-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Lieskovec – Stráž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Ostrá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)Kováčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Kováčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Kováčová – fúrás megfigyelése (2,1 km-re a víztől)Zvolen – Stráže – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Kováčová – fúrás megfigyelése (2,3 km-re a víztől)Bariny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Ostrá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Zvolen-Bariny – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,5 km-re a víztől)Ostrá Lúka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km-re a víztől)Kováčová – fúrás megfigyelése (2,6 km-re a víztől)Kováčová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Zvolen – Stráž – shmú megfigyelő fúrás (2,8 km-re a víztől)Ostrá Lúka – negatív fúrólyuk (2,8 km-re a víztől)Zvolen – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km-re a víztől)Zvolen – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,9 km-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km-re a víztől)Zvolen – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km-re a víztől)Zvolen – západ – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km-re a víztől)Ostrá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (240 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (520 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (610 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (630 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (670 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (690 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (770 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (810 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (840 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (900 m-re a víztől)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,4 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,6 km-re a víztől)prameň s monitorovaním výdatnosti – Talajvízforrások (1,6 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,7 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,0 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,1 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,1 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,5 km-re a víztől)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (2,6 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,7 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,7 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,9 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,9 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,9 km-re a víztől)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (2,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (3,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (3,0 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (720 m-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 19,0 μg/lmedián 1,00 μg/l9 minták22 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty1997, 720 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l9 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty1997, 720 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Budča-Turová-sútok s pravostran. prítokom1997, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: 600m JZ od K819, 750 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 52,0 μg/lmedián 27,0 μg/l9 minták

      Legmagasabb érték: Budča-Turová-sútok s pravostran. prítokom1997, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 63. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty1997, 720 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 600m JZ od K8191993, 750 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Gunda-ľavostranný prítok Hrona od hl.cesty1997, 720 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: 600m JZ od K8191993, 750 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • StronciumSrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 60,0 μg/lmedián 60,0 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: 600m JZ od K8191993, 750 m-re a víztől. Összehasonlítás: 16. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2Magas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 49,7 mg/lmedián 45,1 mg/l9 minták

      Legmagasabb érték: šiesty most po prúde od vzorky GV-811997, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)18 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)18 minta, legfeljebb 815 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 minta, legfeljebb 55 szem
    • Rutil (TiO₂)8 minta, legfeljebb 15 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)8 minta, legfeljebb 55 szem
    • Cinabarit (HgS)6 minta, legfeljebb 3 szem
    • Barit (BaSO₄)4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Pirit (FeS₂)4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Szfalerit (ZnS)4 minta, legfeljebb 55 szem
    • Anatas (TiO₂)3 minta, legfeljebb 15 szem
    • Scheelit (CaWO₄)1 minta, legfeljebb 1 szem
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 minta, legfeljebb 1 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Antimonit (Sb₂S₃)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Arany (Au)1 minta, legfeljebb 1 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    304/C1 szem720 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)18 minta, legfeljebb 815 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)18 minta, legfeljebb 315 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)18 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)17 minta, legfeljebb 55 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 minta, legfeljebb 155 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Korund (Al₂O₃)4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 901 μg/lmedián 0,250 μg/l31 minták74 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,420 mg/lmedián 0,0200 mg/l31 minták23 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 15,2 μg/lmedián 0,700 μg/l31 minták

      Legmagasabb érték: studňa1991, 270 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 2,60 μg/lmedián 0,100 μg/l31 minták68 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 7,80 μg/lmedián 0,500 μg/l31 minták55 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1 951 μg/lmedián 5,00 μg/l31 minták32 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1991, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l31 minták74 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1991, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 78. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1991, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiszokásos érték
      Legmagasabb 14,0 μg/lmedián 2,00 μg/l31 minták48 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 460 m-re a víztől. Összehasonlítás: 69. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l31 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    ásványrugó14,67 Bq/l4,67 Bq/l
    forrás1342,0 Bq/l7,06 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz427,0 Bq/l14,9 Bq/l
    közellátásra szánt vízforrás14,57 Bq/l4,57 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)

    • Fe4×

    Bányászati tárgyak típusai

    • roncs17×
    • ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala13×
    • tárna5×
    • más típusú tárgy4×
    • nyél1×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Ping (bányászati süllyedés gödör)ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonalaszén400 m
    Ping (bányászati süllyedés gödör)ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonalaszén400 m
    Roncsroncsszén400 m
    Ping (bányászati süllyedés gödör)ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonalaszén400 m
    Tárnatárnaszén410 m
    Ping (bányászati süllyedés gödör)ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonalaszén410 m
    Roncsroncsszén420 m
    Ping (bányászati süllyedés gödör)ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonalaszén420 m
    Ping (bányászati süllyedés gödör)ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonalaszén420 m
    Roncsroncsszén420 m

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Ostrá LúkaépítőkőBetét a tartalékok várható felhasználásával – Organizácia neurčená1,9 km
    Ostrá LúkaépítőkőBetét a tartalékok várható felhasználásával – Organizácia neurčená1,9 km
    Badín – SzakolcaépítőkőAláaknázott betét – Resale SE4,0 km
    Badín – SzakolcaépítőkőAláaknázott betét – Resale SE4,1 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    Železná BreznicaVasércekFeásványi jelenség1,8 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    103 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 40 hidrogeológiai és 63 egyéb; archív jelentés számával: 102.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m42×
    • 10–30 m35×
    • 30–100 m17×
    • 100–300 m5×
    • több mint 300 m3×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    VTU-7/89letét92,0 m7751630 m
    VTU-8/89letét100,0 m7751680 m
    JB-2mérnök-geológiai6,0 m85974100 m
    JB-3mérnök-geológiai6,0 m85974130 m
    JB-1mérnök-geológiai6,0 m85974140 m
    3-260 Budčahidrogeológiai8,0 m101748140 m
    3-801 Budčahidrogeológiai46,0 m101748150 m
    Budčakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel22,4 m4195 123Ac11.pdf240 m
    VTU-5/89letét80,0 m77516270 m
    J-2mérnök-geológiai7,0 m86211360 m
    J-4mérnök-geológiai7,2 m86211360 m
    VTU-3/89letét80,0 m77516370 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Kováčová – K-246 °C20,0 l/s536 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4használatban3,5 km
    Kováčová – P-342 °C–9 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan3,6 km
    Kováčová – P-712 °C–9 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan3,6 km
    Kováčová – P-625 °C–9 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan3,6 km
    Kováčová46 °C20,0 l/s412 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan3,6 km
    Kováčová – P-441 °C–9 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan3,6 km
    Kováčová – K-149 °C50,0 l/s512 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan3,6 km
    Sielnica – KMV-133 °C3,0 l/s417 mCa-SO4használatban4,1 km
    Sielnica – BO-834 °C17,7 l/s405 mfelhasználatlan4,2 km
    Borova Hora – BL-229 °C30,0 l/s300 mfelhasználatlan5,1 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória d4ásványvíz39-5531-5012,5 km
    kategória d2ásványvíz39-555-1512,7 km
    kategória a1ásványvíz< 15< 5182,7 km
    kategória Kováčovátermálfürdő––12,8 km
    kategória c1ásványvíz23-38< 544,1 km
    kategória b1ásványvíz15-22< 575,7 km
    kategória c5ásványvíz23-38> 5017,0 km
    kategória Kremnicatermálfürdő––19,4 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Zólyom – armádne objektySK1000700P3,0 km

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Kašova Lehôtka – Tŕnie300 m²1980–510 m
    Pri ihrisku – Tŕnie20 m²1985–1,2 km
    Hlobejka – Železná Breznica150 m²1980–2,5 km
    Do stráni – Železná Breznica400 m²1970–2,6 km
    Dubičie – Kováčová2 000 m²1970–2,8 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások58×
    • Mezők blokkolása9×
    • Zárt repedések4×
    • Mezők blokkolása + földcsuszamlások1×
    • Szirtes zuhanás1×
    • Lejtőáramlások1×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny45×
    • Stabilizovaný17×
    • Aktívny13×
    • Odstránený1×

    Jelenlegi állapot

    • Nem kellően dokumentált17×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick8×
    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel7×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova4×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Zólyom1 horgászvíz · 11 km24Turová24

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam