This page is only partially translated. Untranslated parts are shown in Slovak, the original language of the site. Open the Slovak original

Watercourse

Jasenica

Váh basinSalmonid (trout)
fishing district
1
fishing district length
10.3km
region
Žilina Region
Aerial image of watercourse Jasenica with the line highlighted
Blue line: course of the watercourse (approximate). Orthophoto mosaic of Slovakia © GKÚ Bratislava, CC BY 4.0Google Maps

By the water now

Today on the Jasenica watercourse

Fishing conditions score, the best window of the day and fishing districts from the best conditions

Average of the watercourse's fishing districts

Low activity · average of one fishing district

The number in the header is an estimate for the middle of the watercourse based on weather and measurements. The average of the fishing districts also counts satellite data, shading and geology of each district.

Best window today

06:00–08:00

Jasenica, window score 30.

The score is an estimate of conditions based on weather, water and surroundings, not a bite forecast. Recalculated at 09:05.

Map and fishing districts of the watercourse

The course of the watercourse and its fishing districts. You can switch the line color to today's conditions, quality or any other parameter.

Detailed filtersregion, district, riverbed, depth, shading, satellites, water chemistry and pollution, fish, geology

1445fishing districts
Pick a category to narrow the selection. Next to each option you can see how many fishing districts remain.
Map color
Loading map…

Move the map with two fingers. In full-screen mode one finger is enough.

    Water state on the watercourse

    Measurement of water level, temperature and flow, weather by the watercourse and status from satellites

    Water levels on the watercourse

    StationStatusChangeTemperature
    Hronská Breznica25 cm0.3 °C
    Source: SHMÚUpdated 8 Nov 2026 08:58

    Elevation profile of the watercourse

    How the watercourse falls downstream: fall, gradient and water speed.

    Fast watercourse Podhorský potok: fast water, stony bottom, riffles and the pools below them. Typical trout waters.

    4004505005506006500 km5 km10 km
    Elevation profile of the watercourse: from 620 to 457 m a.s.l. over 10.3 km.
    Fishing districts in order from the highest (left) to the lowest. There may be a section without a fishing district between districts; it is not displayed.
    Highest point
    625 m a.s.l.
    Lowest point
    446 m a.s.l.
    Fall of the fishing districtsFallThe difference in altitude between the upper and lower end of the fishing district in metres. The greater the fall over a shorter length, the faster the water.
    179 m
    Average slopeWatercourse gradientFall per kilometre in per mille (‰, metres per kilometre). Up to 2 ‰ is a slow lowland river, 5 to 10 ‰ a foothill river (grayling, trout), above 10 ‰ a fast stream.
    17 ‰
    SinuositySinuosityThe length of the watercourse divided by the straight-line distance between its ends. 1.0 is a straight watercourse; above 1.3 it meanders strongly. Meanders create pools under the banks and shallows in the reaches between.
    1.13

    Source: Open Topo Data (eudem25m), 4 Nov 2026. Gradient and fall are approximate and include only the sections of fishing districts.

    Terrain in 3D

    Loading the 3D terrain model…

    Historical images

    Changes in the surroundings and nature from 2018 to 2024: how the banks, vegetation and landscape around the water change. The images switch automatically; you can also browse them by hand.

    Aerial image of watercourse Jasenica from 2018
    2018imaged 19 Sep 2018
    Aerial image of watercourse Jasenica from 2021
    2021imaged 5 Sep 2021
    Aerial image of watercourse Jasenica from 2024
    2024imaged 23 Aug 2024

    Orthophoto mosaic of Slovakia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. The year and day of imaging depend on the location, so individual years may differ in season and weather.

    Water pollution on the Jasenica watercourse

    Water quality according to SHMÚ, wastewater treatment plants near the fishing districts and groundwater nearby

    Groundwater: measured valuestypical value from stations within 10 km, 2025

    1 of 1 fishing district with measurements has groundwater nearby with a value above the limit for at least one indicator.

    • ammonium or nitrites above the standard at at least one station1

    Watercourse profile from source to mouthnumber of unmet indicators in 2025 at SHMÚ sites

    01234Kalameny (road bridge), river km 2.0: 3 indicators (2024)Hronská Breznica, river km 1.4: 2 indicators (2023)river km 2 (upper course)river km 1 (towards the mouth)
    Show sites in the table (2)
    • Kalameny (road bridge)river km 2.03 indicators
    • Hronská Breznicariver km 1.42 indicators
    • standard not met
    • no unmet standard
    • site not in the yearbook

    Source: SHMÚ (yearbooks on surface and groundwater quality), the register of wastewater treatment plants from VÚVH and the EEA. A SHMÚ site is assigned to a fishing district by the same watercourse name and by distance; the yearbook lists the sites that failed the standard, so a missing site is not proof of clean water.

    Geológia a geochémia toku Jasenica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Rock under the water

    River alluvium75% of the water line

    25% granitoids

    Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium. Geological Map of Slovakia 1:50,000.

    510

    Water according to the atlas

    pH 8.0modelled estimate

    water type Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralisation 312 mg/l, moderately hard water (11.1 °dH). Interpolation of measurements from the Geochemical Atlas of Slovakia, not a measurement in the stream.

    Elements in river sediment

    0 from 15elements in the top 10 %

    highest: Cadmium 0.321 mg/kg

    Position of the highest-ranked element among the sample points on streams in Slovakia: percentile 73. Interpolation of the Geochemical Atlas of river sediments.

    1 km2 km45 °C73 °C

    Heat underfoot

    45°C at 1,000 m depth

    heat flow 65 mW/m²

    At a depth of 2,000 m about 73 °C (increase of 28 °C per kilometre). Atlas of Geothermal Energy of Slovakia.

    20200

    Natural gamma radiation

    54nGy/h dose rate

    percentile 69 in Slovakia

    Natural background from rocks and soil (potassium, uranium, thorium), not a value measured at the water. Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ.

    Old mine workings

    4objekty do 3 km

    ťažené: Au

    Najbližšie: Pingy (pinga, pingový ťah), 2,4 km od vody.

    Gold in river sediment

    1vzorka so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (50 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Trace elements in the stream water

    0 from 8indicators in the top 5 %

    highest: Cadmium 0.300 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 90. percentil (Jasenica).

    Boreholes and groundwater analyses

    85vrtov do 3 km

    467 rozborov vody v okolí

    Z toho 85 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geothermal energy

    54°C na ústí vrtu

    18 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Turčianske Teplice – Háj – TTŠ-1, 5,9 km od vody.

    Environmental burdens and landfills

    19lokalít do 3 km

    19 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Deposits and ore occurrences

    38záznamov do 5 km

    4 ložiská, 34 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Landslides and slope deformations

    17plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geological structure beneath the water

    Which rock lies beneath the water line (Geological Map of Slovakia 1:50,000), how old it is, how thick the Quaternary cover is and in which tectonic unit the water flows. The bedrock decides the hardness of the water, the bottom, the turbidity after rain and the abundance of springs.

    The points follow the water line (for a stream and a basin, fishing district after fishing district). The strip is a cross-section by distance, not a map; the width of a section corresponds to the number of points.

    • River alluvium75%SR 72 %
    • Granitoids25%SR 1.5 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    River alluvium: Gravelly and sandy bottom and floodplains; the water is replenished from groundwater in the alluvium.

    Geological age of the rocks

    • kvartér75%
    • kryštalinikum25%

    Most common rock units

    SystemAgeUnitPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    kryštalinikumpaleozoikum – hercýnske granitoidy (starší karbón)dvojsľudové porfyrické granity (žiarsky typ)1×

    Quaternary cover

    • Typical thickness of the Quaternary cover2.3m
    • 2 – 550%SR 48 %
    • 0 – 250%SR 16 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Tectonic units

    • TATRIKUM and VEPORIKUM100%SR 7.8 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Tectonic division

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT50%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT50%SR 16 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Neotectonic units

    • pozitívna jednotka (pohorie)67%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)33%SR 14 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Direction of neotectonic movements

    • veľký zdvih67%SR 26 %
    • stredný pokles33%SR 6.8 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    The map covers 4 of 4 points on the water line.

    Hydrogeology: aquifers and groundwater

    Streams and rivers are fed by groundwater. Hydrogeological maps show in which rocks the water is stored, how permeable they are and what the water in them is like. The data come from ŠGÚDŠ maps, not from measurements at a particular water.

    Aquifer rocks (hydrogeological map 1:200,000)

    • Gravel67%SR 52 %
    • Kyslé plutonity33%SR 3.7 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Aquifer type

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)33%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Lakustr)33%SR 0.3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé plutoni)33%SR 3.7 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Type of permeability (basic hydrogeological map 1:50,000)

    • medzizrnová67%SR 86 %
    • puklinová33%SR 12 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Hydrogeological function

    • kolektor100%SR 95 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Main hydrogeological region

    • paleogén, neogén a kvartér Turčianskej kotliny100%SR 1.4 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Genetic type of groundwater

    • karbonátogénne67%SR 4.0 %
    • silikátovo-karbonátogénne podzemné vody33%SR 6.9 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Chemical type of groundwater

    • Ca-(Mg)-HCO367%SR 1.7 %
    • Ca-HCO3, resp. Ca-Mg-HCO3 typ33%SR 4.2 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Groundwater quality class

    • E50%SR 6.5 %
    • B50%SR 18 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Geothermal groundwater bodies

    • Turčianska kotlina100%SR 3.3 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Surface water chemistry according to the atlas

    Modelled composition of the water in the area the fishing district line runs through. The rasters of the Geochemical Atlas of Slovakia (surface waters) are an interpolation of measurements in sampled streams, so they show the typical background of the area, not a measurement in a particular stream.

    510

    Water acidity

    pH 7.98typical range

    Most rivers and streams in Slovakia have a pH of 6.5 to 8.5. More acidic water is found in streams on acidic rocks (granites, quartzites), more alkaline water near limestones.

    Water hardness

    11.1°dH, moderately hard

    Sum of calcium and magnesium (1.98 mmol/l). Hard water is buffered and its pH changes more slowly; soft water is more sensitive to acid rain.

    Dissolved substances

    312mg/l mineralisation

    Total amount of dissolved minerals. Clean mountain water has tens of mg/l, lowland and limestone waters hundreds.

    Ionic composition of the water

    Water type by dominant ions: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Shares are in equivalents, the usual way of comparing the composition of waters.

    Major ions

    • FluoridesF0.261 mg/l90. percentil
    • SulphatesSO451.2 mg/l62. percentil
    • MagnesiumMg14.3 mg/l47. percentil
    • ChloridesCl7.10 mg/l44. percentil
    • CalciumCa55.7 mg/l41. percentil
    • BicarbonatesHCO3155 mg/l33. percentil
    • SodiumNa5.70 mg/l32. percentil
    • PotassiumK1.56 mg/l22. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Nutrients and organic pollution

    • Chemical oxygen demandChSK4.39 mg/l73. percentil
    • AmmoniumNH40.236 mg/l72. percentil
    • NitratesNO37.18 mg/l57. percentil
    • PhosphatesPO40.0937 mg/l42. percentil

    Metals

    • ZincZn10.2 μg/l66. percentil
    • IronFe0.144 mg/l64. percentil
    • AluminiumAl82.8 μg/l56. percentil
    • ManganeseMn35.4 μg/l53. percentil

    Elements in river sediments

    The Geochemical Atlas of Slovakia (river sediments) describes what the river carries in the fine material on its bed. Sediment collects metals from rocks, ore occurrences and past mining and industry. It is not a legal limit or a health risk assessment: it shows how an element on this stream ranks among streams in Slovakia.

    Potentially toxic and trace elements

    • CadmiumCd0.321 mg/kg73. percentil
    • MercuryHg0.126 mg/kg59. percentil
    • SeleniumSe0.248 mg/kg50. percentil
    • TinSn2.47 mg/kg42. percentil
    • AntimonySb0.541 mg/kg40. percentil
    • ArsenicAs5.36 mg/kg31. percentil
    • ZincZn79.3 mg/kg30. percentil
    • MolybdenumMo0.260 mg/kg26. percentil
    • LeadPb11.8 mg/kg25. percentil
    • BismuthBi0.149 mg/kg22. percentil
    • CopperCu16.2 mg/kg15. percentil
    • NickelNi12.9 mg/kg8. percentil
    • VanadiumV46.5 mg/kg7. percentil
    • ChromiumCr35.2 mg/kg5. percentil
    • CobaltCo3.69 mg/kg4. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Major elements (iron, aluminium, calcium, magnesium, potassium, sodium, titanium, manganese, phosphorus)
    • SodiumNa1.53 %95. percentil
    • PotassiumK1.83 %87. percentil
    • MagnesiumMg1.19 %71. percentil
    • AluminiumAl6.24 %69. percentil
    • CalciumCa2.79 %63. percentil
    • PhosphorusP947 mg/kg63. percentil
    • ManganeseMn625 mg/kg21. percentil
    • IronFe1.84 %6. percentil
    • TitaniumTi2,856 mg/kg5. percentil
    Further elements (barium, strontium, lithium, rubidium, zirconium, yttrium, cerium, boron, beryllium, gallium)
    • BerylliumBe2.11 mg/kg87. percentil
    • RubidiumRb107 mg/kg85. percentil
    • LithiumLi37.8 mg/kg83. percentil
    • CeriumCe64.4 mg/kg67. percentil
    • GalliumGa14.7 mg/kg56. percentil
    • BariumBa451 mg/kg55. percentil
    • StrontiumSr135 mg/kg48. percentil
    • YttriumY27.2 mg/kg48. percentil
    • ZirconiumZr348 mg/kg32. percentil
    • BoronB45.7 mg/kg17. percentil

    Natural radioactivity and radon

    Airborne gamma-ray spectrometry by ŠGÚDŠ measures radiation from potassium, uranium and thorium in rocks and soil. Granites and some acidic volcanic rocks have the highest values, limestones and floodplains the lowest. Caesium-137 is a remnant of fallout from the Chernobyl accident and nuclear weapons tests.

    20200

    Gamma radiation dose rate

    54nGy/h in air

    range 50 to 56 nGy/h

    Natural background from rocks and soil; higher over granites and some acidic volcanic rocks, lower over limestones and floodplains.

    • Potassium (K)K1.74 %92. percentil
    • Equivalent thorium (eTh)eTh6.97 ppm33. percentil
    • Equivalent uranium (eU)eU2.36 ppm25. percentil

    dot: average along the water line, line: from the lowest to the highest value, scale: position among sample points on streams in Slovakia (0 to 100th percentile)

    Geothermal potential

    The Atlas of Geothermal Energy of Slovakia records rock temperature and heat flow from the Earth's interior. It is the potential of the area, not the actual warmth of the water in the stream. Specific geothermal boreholes and springs near this water are in the geothermal energy section below.

    1 km2 km45 °C73 °C

    Rock temperature with depth

    45 / 73 °Cat depths of 1,000 and 2,000 m

    increase of 28 °C per km

    The line shows the rock temperature; the dotted part is only an extension to the surface. Heat flow 65 mW/m².

    Geothermal groundwater bodies beneath the water line

    • Turčianska kotlina100%SR 3.3 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Relief, climate and soils

    A basin is not just water: slope and elevation determine the speed of runoff, climate the temperature and amount of water, and soils what is washed into the stream. The data come from the geomorphological division, climatic-geographical types and soil maps of ŠGÚDŠ.

    • Average January temperature-4.8°C
    • Average July temperature16.5°C
    • Annual precipitation725mm

    Climatic-geographical types

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    marker on the bar: share among all sample points on streams in Slovakia

    Map of the corridor

    Where the nearest mine workings, deposits, burdens, geothermal boreholes and gold finds are. Groups can be switched off.

    Pingy – 4 – pinga, pingový ťah (2,4 km od vody)Šachtica – 1 – šachta (2,6 km od vody)Zásek – 6 – iný druh objektu (2,6 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Budiš – nijaký (200 m od vody)Kalamenová – Kaľamenová – nijaký (280 m od vody)Jasenovo – nijaký (810 m od vody)Kaľamenová – občasný (970 m od vody)Rudno – nijaký (1,2 km od vody)Slovenské Pravno – občasný (1,5 km od vody)Rudno – občasný (2,0 km od vody)Dubové – občasný (2,3 km od vody)Slovenské Pravno – nijaký (2,3 km od vody)Abramová – občasný (2,4 km od vody)Dubové – občasný (2,4 km od vody)Dubové – nijaký (2,7 km od vody)Abramová – nijaký (2,8 km od vody)Abramová – nijaký (2,9 km od vody)Abramová – nijaký (3,0 km od vody)Abramová – nijaký (3,0 km od vody)Dubové – nijaký (3,0 km od vody)Abramová – nijaký (3,0 km od vody)Malý Čepčín – občasný (3,0 km od vody)Turčianske Teplice – Háj – HM-2 – nekúpeľný (5,9 km od vody)Turčianske Teplice – Háj – TTŠ-1 – nekúpeľný (5,9 km od vody)Turčianske Teplice – TTK-1 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Turčianske Teplice – TJ-4 – kúpeľný (6,4 km od vody)Turčianske Teplice – TJ-5 – kúpeľný (6,5 km od vody)Turčianske Teplice – TJ-3 – kúpeľný (6,6 km od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (6,6 km od vody)Turčianske Teplice – TJ-20A – kúpeľný (6,6 km od vody)Turčianske Teplice – TJ-9 – kúpeľný (6,6 km od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (6,6 km od vody)Turčianske Teplice – TTM-2 – kúpeľný (6,6 km od vody)Turčianske Teplice – B-2 – kúpeľný (6,7 km od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (6,7 km od vody)Turčianske Teplice – kúpeľný (6,7 km od vody)Turčianske Teplice – TJ-20 – kúpeľný (6,7 km od vody)Turčianske Teplice – TTM-1 – kúpeľný (6,7 km od vody)Mošovce – MZ-1 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Mošovce – MZ-2 – nekúpeľný (7,2 km od vody)TTŠ-1 – k2 (7,1 km od vody)a1 (420 m od vody)a1 (950 m od vody)a1 (1,9 km od vody)a1 (3,2 km od vody)a1 (3,6 km od vody)c1 (4,2 km od vody)d1 (6,3 km od vody)b2 (6,5 km od vody)a2 (6,8 km od vody)a1 (6,9 km od vody)c1 (7,1 km od vody)d1 (7,2 km od vody)b2 (7,4 km od vody)c1 (7,6 km od vody)b1 (7,7 km od vody)c1 (7,8 km od vody)d1 (7,9 km od vody)d2 (8,0 km od vody)a2 (8,0 km od vody)a1 (8,3 km od vody)b1 (8,3 km od vody)a1 (9,2 km od vody)Mošovce (6,9 km od vody)Turčianske Teplice (7,4 km od vody)Budiš – živce (1,0 km od vody)Ivančiná – Za Jarkom – štrkopiesky a piesky (2,5 km od vody)Vyšehradné II (odhadom – preskúmanosť) – štrkopiesky a piesky (3,7 km od vody)Vyšehradné I – stavebný kameň (4,7 km od vody)Budiš – Liešno – keramické íly (390 m od vody)Budiš – stavebný piesok – pieskovec (420 m od vody)Rudno – štrkopiesky (600 m od vody)Rudno – keramické íly (730 m od vody)Rudno – Liešno – stavebný piesok – piesky (790 m od vody)Rudno – Liešno – stavebný piesok – piesky (1,1 km od vody)Jasenovo – stavebný kameň – vápenec (1,4 km od vody)Rudno – stavebný kameň – granit (1,5 km od vody)Jasenovo – Vyšehrad – stavebný kameň – vápenec (2,3 km od vody)Slovenské Pravno – stavebný kameň – dolomit, vápnitý dolomi (2,5 km od vody)Slovenské Pravno – kóta 553,0 – stavebný kameň – dolomit (2,6 km od vody)Slovenské Pravno-4 – stavebný kameň – dolomit (2,7 km od vody)Ivančiná – štrkopiesky (2,9 km od vody)Brieštie – stavebný kameň – vápnitý dolomit (3,0 km od vody)Dubové – Besná voda – stavebný kameň – biotitický granit (3,4 km od vody)Polerieka – JV – štrkopiesky (3,4 km od vody)Brezany – stavebný piesok – piesky (3,5 km od vody)Diaková – štrkopiesky (3,5 km od vody)Masív Žiaru (Malá Čausa, Dubové, Sklené) – živce (3,8 km od vody)Vyšehradné – stavebný piesok – dolomitické piesky (3,8 km od vody)Masív Žiaru (Malá Čausa, Dubové, Sklené) – živce (3,9 km od vody)Dubové – tehliarske suroviny (4,0 km od vody)Nedožery – tehliarske suroviny (4,0 km od vody)Masív Žiaru (Malá Čausa, Dubové, Sklené) – živce (4,1 km od vody)Masív Žiaru (Malá Čausa, Dubové, Sklené) – živce (4,1 km od vody)Masív Žiaru (Malá Čausa, Dubové, Sklené) – živce (4,1 km od vody)Masív Žiaru (Malá Čausa, Dubové, Sklené) – živce (4,4 km od vody)Diviaky – íly (4,4 km od vody)Nitrianske Pravno – stavebný kameň – dolomit (4,4 km od vody)Malá Čausa – stavebný piesok – piesky (4,5 km od vody)Moškovec – Šance – štrkopiesky (4,7 km od vody)Masív Žiaru (Malá Čausa, Dubové, Sklené) – živce (4,7 km od vody)Masív Žiaru (Malá Čausa, Dubové, Sklené) – živce (5,0 km od vody)Turčiansky Michal-1 – štrkopiesky (5,0 km od vody)– Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Budiš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Budiš – negatívny vrt (130 m od vody)Budiš-Kalamenová – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (170 m od vody)Budiš-Kalameny – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (190 m od vody)Budiš – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (360 m od vody)Budiš – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (390 m od vody)Budiš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Budiš – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (410 m od vody)Budiš – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (430 m od vody)Budiš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m od vody)Budiš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Budiš – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (520 m od vody)Budiš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)Budiš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Budiš – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (800 m od vody)Budiš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m od vody)Budiš – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (940 m od vody)Ivančiná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Inančiná – pozorovací vrt SHMÚ (1,3 km od vody)Ivančiná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Ivančiná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Jasenov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Jasenovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Dubové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Dubové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Budiš-Dubové – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (2,5 km od vody)Dubové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Dubová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (20 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (50 m od vody)prameň minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (120 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (120 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (120 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (140 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (140 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (140 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (160 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (160 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (170 m od vody)vrt, ktorý zachytil minerálnu vodu vo výverovej – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (170 m od vody)Budiš – prameň (90 m od vody)Budiš – vrt (100 m od vody)Budiš – vrt (110 m od vody)Budiš, 1600m JV od K485 – studňa (170 m od vody)Budiš – vrt (210 m od vody)Budiš – vrt (270 m od vody)Kalamenová – č.d. 6, 500m V od K468 – studňa (280 m od vody)Budiš,dol.V.Jasenica,1750m SZ od K686 – prameň (380 m od vody)Budiš – Jasenica, 50 m od lúk – prameň (390 m od vody)Budiš – vrt (390 m od vody)Budiš – vrt (390 m od vody)Budiš,dolina Veľká Jasenica,650m JV od K773 – prameň (550 m od vody)Budiš – vrt (620 m od vody)Budiš – vrt (620 m od vody)Budiš – vrt (670 m od vody)Budiš,1600m Z od K474 – vrt (720 m od vody)Budiš – vrt (720 m od vody)Budiš,dolina Veľká Jasenica,650m SV od K686 – prameň (750 m od vody)Jasenovo, na dne malej ryhy cca 3 m od potoka na – prameň (780 m od vody)Budiš – vrt (860 m od vody)Budiš – vrt (940 m od vody)Budiš – vrt (940 m od vody)Budiš – vrt (940 m od vody)Vyšehrad,600m SV od K509 – prameň (990 m od vody)Dvorec č.d. 6, 500m Z od K463 – studňa (1,0 km od vody)Budiš – vrt (1,1 km od vody)Brezany-Rovné lazy,1900m Z od K727 – prameň (1,1 km od vody)Budiš – Brezianske lazy – prameň (1,1 km od vody)Rudno, 800m SZ od K485 – studňa (1,2 km od vody)Brezany-Rovné Lazy,1700m SV od K350 – prameň (1,3 km od vody)Budiš,Za hájom,1700m JZ od K471 – studňa (1,3 km od vody)Jasenovo – v dedine pri potoku za dreveným domom – prameň (1,3 km od vody)Veľký Čepčín – č.d. 95, 3500m JV od K496 – studňa (1,3 km od vody)Jasenovo – vrt (1,4 km od vody)Jasenovo – vrt (1,4 km od vody)Jasenovo – na lúkach pod kótou Vyšehradné – prameň (1,6 km od vody)Veľký Čepčín – prameň v obci, nad prameňom cca 1 – prameň (1,6 km od vody)Budiš – Dievčie Kríže – prameň (1,6 km od vody)Slovenské Pravno,č.d.4, 900m SSV od K495 – studňa (1,7 km od vody)Budiš – Kalné vrchy – prameň (1,7 km od vody)zlato 1 ks – zlato (50 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Trace elements in surface waters

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jasenica, 30 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CopperCumierne zvýšená
      najvyššie 2,64 μg/lmedián 2,30 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 560 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Jasenica, 2009, 30 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SeleniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľká Jasenica, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LeadPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľká Jasenica, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LithiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľká Jasenica, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromiumCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľká Jasenica, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BariumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 21,0 μg/lmedián 9,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 560 m od vody. Porovnanie: 25. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Major ions, mineralisation and pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 31.0 mg/lmedián 20.4 mg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 560 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Gold and ore minerals in river sediments

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)42 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)41 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)37 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)35 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Rutil (TiO₂)31 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)27 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)26 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)17 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)3 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Galenit (PbS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Gold (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Nearest samples with gold

    SampleGold in sampleFrom the water
    1071 zrno50 m

    Rock-forming and accessory minerals

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)47 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)45 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)45 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))40 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)19 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 348 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Groundwater: chemistry, water types and radioactivity

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemical water types nearby

    • Ca-Mg-HCO311×
    • Ca-HCO38×
    • Ca-(Mg)-HCO37×
    • Ca-HCO3-SO43×
    • Ca-(Mg)-(SO4)-HCO33×
    • Ca-(Na)-SO43×
    • Ca-(Na)-HCO3-SO42×
    • Ca-(Na)-(Mg)-(HCO3)-SO42×

    Water quality class according to the hydrogeochemical map

    • trieda H15×
    • trieda A14×
    • trieda F13×
    • trieda B10×
    • trieda D8×
    • trieda E6×
    • trieda G1×

    Metals in groundwater

    • CopperCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 29,0 μg/lmedián 1,40 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,3 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0.290 mg/lmedián 0.00500 mg/l30 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SeleniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonySbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,80 μg/lmedián 1,30 μg/l30 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 280 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LeadPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LithiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 41,0 μg/lmedián 5,00 μg/l30 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 870 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromiumCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,600 μg/l30 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,3 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnmierne zvýšená
      najvyššie 300 μg/lmedián 7,50 μg/l30 vzoriek23 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 280 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • IronFebežná hodnota
      najvyššie 0.00500 mg/lmedián 0.00500 mg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercuryHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radon in waters

    Type of siteSamplesHighest radonMedian
    source736.3 Bq/l11,9 Bq/l
    upravený prameň17.46 Bq/l7,46 Bq/l
    minerálny prameň113.2 Bq/l13,2 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody240.1 Bq/l28,2 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie2134 Bq/l77,9 Bq/l

    Mine workings, deposits and ore occurrences

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    What was mined here (according to the register of old mine workings)

    • Au4×

    Types of mining objects

    • šachta1×
    • iný druh objektu1×
    • pinga, pingový ťah1×
    • štôlňa1×

    Nearest old mine workings

    NameTypeMinedEndedFrom the water
    Pingypinga, pingový ťahAu18. storočie?2.4 km
    ŠachticašachtaAu18. storočie2.6 km
    ŠtôlňaštôlňaAu18. storočie2.6 km
    Zásekiný druh objektuAu18. storočie2.6 km

    Deposits and mining areas

    DepositMineralStatus and organisationFrom the water
    BudišživceLožisko s predpokladom využívania zásob – ENVIGEO, a.s.1.0 km
    Ivančiná – Za Jarkomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – BEDROCK, s.r.o.2.5 km
    Vyšehradné II (odhadom – preskúmanosť)štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie3.7 km
    Vyšehradné Istavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie4.7 km

    Boreholes and Geofond archive reports

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    85 vrtov v pásme 3 km, z toho 28 hydrogeologických a 57 ostatných; s číslom archívnej správy 85.

    Borehole depths

    • up to 10 m28×
    • 10–30 m29×
    • 30–100 m24×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m3×

    Nearest boreholes

    SiteTypeDepthArchive reportFrom the water
    Budišúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom17.4 m12601 110Ad7.pdf100 m
    Budišnegatívny vrt99.0 m12601 110Ad8.pdf130 m
    Budiš-Kalamenováštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou586.0 m83265 110Bc90.pdf170 m
    Budiš-Kalamenyštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou650.0 m83265 110Bc91.pdf190 m
    ZK-2ložiskový5.0 m27702310 m
    ZK-7ložiskový10.0 m27702350 m
    ZK-6ložiskový5.0 m27702350 m
    Budišvrt s termálnou, minerálnou vodou50.0 m41352 110Bc42.pdf360 m
    VB-5/00ložiskový20.0 m84106360 m
    ZK-1ložiskový6.0 m27702380 m
    Budišvrt s termálnou, minerálnou vodou65.4 m12601 110Bc5.pdf390 m
    Budišúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou55.0 m89523 110Bc95.pdf400 m

    Geothermal energy and mineral waters

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    BoreholeTemperatureYieldDepthChemical water typeUseFrom the water
    Turčianske Teplice – Háj – HM-242 °C–403 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný bez nahlasovania údajov5.9 km
    Turčianske Teplice – Háj – TTŠ-154 °C–1503 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný bez nahlasovania údajov5.9 km
    Turčianske Teplice – TTK-127 °C3.5 l/s56 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný6.2 km
    Turčianske Teplice – TJ-426 °C–108 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný6.4 km
    Turčianske Teplice – TJ-546 °C3.0 l/s97 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný6.5 km
    Turčianske Teplice – TJ-347 °C0.2 l/s62 mCa-SO4-HCO3využívaný6.6 km
    Turčianske Teplice41 °C–0.82 mCa-SO4-HCO3využívaný6.6 km
    Turčianske Teplice – TJ-20A43 °C11.0 l/s70 mCa-SO4-HCO3využívaný6.6 km
    Turčianske Teplice – TJ-928 °C1.5 l/s21.5 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný6.6 km
    Turčianske Teplice41 °C–1.2 mCa-SO4-HCO3nevyužívaný6.6 km

    Sources of geothermal and mineral waters

    SourceTypeWater temperature (°C)Yield (l/s)CountNearest from water
    kategória a1minerálna voda< 15< 58420 m
    kategória c1minerálna voda23-38< 544.2 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 536.3 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1526.5 km
    kategória a2minerálna voda< 155-1526.8 km
    kategória Mošovcetermálne kúpalisko––16.9 km
    TTŠ-1geotermálna voda38 – 555 – 1517.1 km
    kategória Turčianske Teplicetermálne kúpalisko––17.4 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 527.7 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1518.0 km

    Environmental burdens, landfills and anthropogenic sediments

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Waste landfills

    LandfillAreaYear establishedMonitoringFrom the water
    Budiš66 m²––200 m
    Kalamenová – Kaľamenová45 m²––280 m
    Jasenovo350 m²––810 m
    Kaľamenová36 m²1990–970 m
    Rudno60 m²––1.2 km
    Slovenské Pravno120 m²––1.5 km
    Rudno200 m²––2.0 km
    Dubové40 m²––2.3 km

    Landslides and slope deformations

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Types of deformations

    • Zosuvy17×

    Degree of activity

    • Potenciálny12×
    • Stabilizovaný5×

    Current state

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova17×

    How to read these data

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Sample points. The area and raster maps of ŠGÚDŠ cannot be downloaded as points, so along the line of each fishing district the value is looked up at points roughly every 3 km. It is a sample of the line, not a continuous record; a very short section may have a single point.
    • Rastre atlasu. The chemistry of water and sediments is an interpolation of measurements in a sampling network (Geochemical Atlas of Slovakia). The value at a point is a modelled estimate for the surroundings, not a measurement in the water. The percentile compares the average of this stream with all sample points on streams in Slovakia.
    • Polohy a mierky. The maps have different scales (1:50,000 to 1:1,000,000), so the level of detail differs between sections. A map outside its coverage means there is no area at that point, not that there is nothing there.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizations and location

    Who manages the fishing districts and where they are

    Organizations on the watercoursewho manages the fishing districts and what the conditions are there today

    1. Turčianske Teplice1 fishing district · 10 km22Jasenica22

    More watercourses nearby

    Váh basin