Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Rieka

Cuenca: Bodrog y HornádSalmónido – tramo de la trucha
cotos de pesca
2
longitud de los cotos de pesca
17,1km
región
Región de Prešov
Imagen aérea del curso de agua Rieka con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Rieka

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de 2 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media0
  • Baja2

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Rieka č. 1 (Sp. St. V), puntuación de ventana 34.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua rápido Podhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.

    4005006007008000 km5 km10 km15 kmRieka č. 1 (Sp. St. V)Rieka č.1 (Stará Ľubovňa)
    Perfil de elevación del curso de agua: de 710 a 481 m s. n. m. en 17,0 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    714 m a.s.l.
    Punto más bajo
    473 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    241 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    14 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,26

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Rieka de 2019
    2019fotografiado 19 ago 2019
    Imagen aérea del curso de agua Rieka de 2022
    2022fotografiado 26 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Rieka de 2025
    2025fotografiado 7 ago 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Rieka

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 2 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Rieka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 11,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Zálažný potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    94vrtov do 3 km

    572 rozborov vody v okolí

    Z toho 94 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    24°C na ústí vrtu

    4 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Vyšné Ružbachy – VR-5, výdatnosť 2,5 l/s, 1,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    33lokalít do 3 km

    33 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    10záznamov do 5 km

    2 ložiská, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    106plôch do 3 km

    5 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Spišská Stará Ves – nijaký (30 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (30 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (30 m od vody)Spišské Hanušovce – nijaký (40 m od vody)Spišské Hanušovce – Spišská Stará Ves – nijaký (40 m od vody)Spišské Hanušovce – nijaký (70 m od vody)Spišské Hanušovce – nijaký (70 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (70 m od vody)Nižné Ružbachy – nedá sa odhadnúť (80 m od vody)Vyšné Ružbachy – nedá sa odhadnúť (90 m od vody)Spišské Hanušovce – nijaký (90 m od vody)Matiašovce – nijaký (100 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (120 m od vody)Reľov – Hágy – nijaký (120 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (130 m od vody)Matiašovce – Spišská Stará Ves – nijaký (140 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (140 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (150 m od vody)Matiašovce – nijaký (210 m od vody)Spišské Hanušovce – nijaký (220 m od vody)Matiašovce – nedá sa odhadnúť (250 m od vody)Jezersko – Spišské Hanušovce – nijaký (520 m od vody)Matiašovce – nedá sa odhadnúť (570 m od vody)Jezersko – nijaký (740 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (820 m od vody)Majere – nijaký (1,1 km od vody)Lysá nad Dunajcom – nijaký (1,4 km od vody)Červený Kláštor – Lechnica – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Zálesie – Zálesie v Zamagurí – nijaký (1,9 km od vody)Zálesie – Zálesie v Zamagurí – nijaký (2,0 km od vody)Červený Kláštor – Lechnica – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Havka – nijaký (2,9 km od vody)Križava – Lomnička – nedá sa odhadnúť (3,0 km od vody)Vyšné Ružbachy – VR-2 – kúpeľný (760 m od vody)Vyšné Ružbachy – VRŠ-1 – kúpeľný (930 m od vody)Vyšné Ružbachy – vrt – kúpeľný (970 m od vody)Vyšné Ružbachy – VR-5 – kúpeľný (1,0 km od vody)b3 (130 m od vody)b1 (130 m od vody)b4 (140 m od vody)c1 (180 m od vody)b1 (300 m od vody)b3 (340 m od vody)a1 (630 m od vody)a1 (740 m od vody)c2 (810 m od vody)c1 (820 m od vody)b1 (1,1 km od vody)a1 (1,5 km od vody)a1 (1,6 km od vody)a1 (1,6 km od vody)b1 (1,8 km od vody)a1 (2,6 km od vody)a1 (2,9 km od vody)a1 (2,9 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (5,9 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Vyšné Ružbachy (310 m od vody)Vyšné Ružbachy – dekoračný kameň (610 m od vody)Vyšné Ružbachy – dekoračný kameň (620 m od vody)Matiašovce – stavebný kameň – pieskovec (50 m od vody)Spišská Stará Ves – pekáreň – stavebný kameň – pieskovec (140 m od vody)Spišské Hanušovce – Cigerník – stavebný kameň (pieskovec – ílovec) (1,5 km od vody)Majere – Sokolica – štrkopiesky (1,6 km od vody)Majere – štrkopiesky (1,6 km od vody)Lysá nad Dunajcom – štrkopiesky (1,6 km od vody)Červený Kláštor – štrkopiesky (4,2 km od vody)Hniezdne – tehliarske suroviny (4,5 km od vody)Vyšné Ružbachy – všeobecná geológia (950 m od vody)Jezerské jazero – geomorfológia (3,7 km od vody)Prielom Dunajca – všeobecná geológia (4,5 km od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (80 m od vody)Spišské Hanušovce – Zosuvy (90 m od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (120 m od vody)NIZNE RUZBACHY – Zosuvy (150 m od vody)VYSNE RUZBACHY – Zosuvy (150 m od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (180 m od vody)VYSNE RUZBACHY – Zosuvy (190 m od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (200 m od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (200 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (210 m od vody)VYSNE RUZBACHY – Zosuvy (220 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (220 m od vody)NIZNE RUZBACHY – Zosuvy (290 m od vody)SPISSKE HANUSOVCE – Zosuvy (290 m od vody)SPISSKE HANUSOVCE – Zosuvy (310 m od vody)Spišské Hanušovce – Zosuvy (310 m od vody)RELOV – Zosuvy (330 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (360 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (370 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (390 m od vody)RELOV – Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (400 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (420 m od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (420 m od vody)RELOV – Zosuvy (420 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (520 m od vody)RELOV – Zosuvy (540 m od vody)JEZERSKO – Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (600 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)RELOV – Zosuvy (700 m od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (710 m od vody)SPISSKE HANUSOVCE – Zosuvy (710 m od vody)NIZNE RUZBACHY – Zosuvy (860 m od vody)– Zosuvy (860 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)RELOV – Zosuvy (900 m od vody)– Zosuvy (910 m od vody)NIZNE RUZBACHY – Zosuvy (960 m od vody)– Zosuvy (970 m od vody)– Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (990 m od vody)RELOV – Zosuvy (1,0 km od vody)RELOV – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)CERVENY KLASTOR – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)VELKA FRANKOVA – Zosuvy (1,2 km od vody)CERVENY KLASTOR – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Svahové prúdy (1,3 km od vody)CERVENY KLASTOR – Zosuvy (1,4 km od vody)NIZNE RUZBACHY – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)HAVKA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (1,5 km od vody)LACKOVA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)HAVKA – Zosuvy (1,6 km od vody)FORBASY – Zosuvy (1,6 km od vody)FORBASY – Zosuvy (1,7 km od vody)HAVKA – Zosuvy (1,7 km od vody)RELOV – Zosuvy (1,8 km od vody)RELOV – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)HAVKA – Zosuvy (1,9 km od vody)CERVENY KLASTOR – Zosuvy (1,9 km od vody)HAVKA – Zosuvy (1,9 km od vody)CERVENY KLASTOR – Zosuvy (1,9 km od vody)RELOV – Zosuvy (2,0 km od vody)FORBASY – Zosuvy (2,0 km od vody)Spišská Stará Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Reľov – Spišské Hanušovce – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (70 m od vody)Spišské Hanušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Spišská Stará Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Matiašovce (110 m od vody)Spišská Stará Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Nižné Ružbachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Spišská Stará Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Spišská Stará Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (270 m od vody)Spišská Stará Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Spišská Stará Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Spišská Stará Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Vyšné Ružbachy (360 m od vody)Vyšné Ružbachy (360 m od vody)Matiašovce – negatívny vrt (380 m od vody)Spišská Stará Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (390 m od vody)Spišská Stará Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Vyšné Ružbachy (450 m od vody)Vyšné Ružbachy (550 m od vody)Vyšné Ružbachy (550 m od vody)Vyšné Ružbachy (630 m od vody)Vyšné Ružbachy (680 m od vody)Vyšné Ružbachy (690 m od vody)Vyšné Ružbachy (700 m od vody)Vyšné Ružbachy (710 m od vody)Vyšné Ružbachy (750 m od vody)Vyšné Ružbachy (760 m od vody)Vyšné Ružbachy (760 m od vody)Vyšné Ružbachy (760 m od vody)Vyšné Ružbachy – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (760 m od vody)Vyšné Ružbachy (770 m od vody)Vyšné Ružbachy (780 m od vody)Nižné Ružbachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Vyšné Ružbachy (840 m od vody)Vyšné Ružbachy (930 m od vody)Vyšné Ružbachy – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (930 m od vody)Vyšné Ružbachy (930 m od vody)Vyšné Ružbachy (940 m od vody)Vyšné Ružbachy (970 m od vody)Vyšné Ružbachy – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zálažný potok, 2007, 340 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 60,0 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zálažný potok, 2007, 340 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zálažný potok, 2007, 340 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zálažný potok, 2007, 340 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 58,0 μg/lmedián 22,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Zálažný potok, 2007, 340 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bezmenný potok, 2008, 490 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bezmenný potok, 2008, 490 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bezmenný potok, 490 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bezmenný potok, 2008, 490 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 16,8 mg/lmedián 6,04 mg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Zálažný potok, 2007, 340 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)70 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)51 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)17 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)15 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Anatas (TiO₂)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)13 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Cinabarit (HgS)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)71 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)16 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 297 μg/lmedián 9,00 μg/l46 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 76,0 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8 920 μg/lmedián 3,00 μg/l46 vzoriek35 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,6 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 590 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 790 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l46 vzoriek61 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 590 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l23 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    potok, rieka30,410 Bq/l0,400 Bq/l
    upravený prameň723,4 Bq/l20,2 Bq/l
    fuente1018,2 Bq/l6,90 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie12,49 Bq/l2,49 Bq/l
    minerálny prameň317,1 Bq/l10,8 Bq/l
    studňa45,00 Bq/l1,31 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody11,24 Bq/l1,24 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Vyšné Ružbachydekoračný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená610 m
    Vyšné Ružbachydekoračný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená620 m

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    94 vrtov v pásme 3 km, z toho 77 hydrogeologických a 17 ostatných; s číslom archívnej správy 94.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m45×
    • 10–30 m32×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m5×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Spišská Stará Vesúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,5 m9152 89Dc3.pdf30 m
    Reľov – Spišské Hanušovceštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou1200,0 m76646 101Ba2.pdf70 m
    Spišské Hanušovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m15296 89Dc2.pdf100 m
    Spišská Stará Vesširokoprofilový vrt7,0 m72944 89Dc14.pdf100 m
    Matiašovce7,0 m43157 89Dc12.pdf110 m
    HNR-1hydrogeologický40,0 m99758120 m
    Spišská Stará Vesúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou160,1 m79098 89Dc16.pdf150 m
    Nižné Ružbachyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,5 m26328 102Aa15.pdf160 m
    Spišská Stará Vesúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m2318 89Dc5.pdf200 m
    Spišská Stará Vesširokoprofilový vrt12,0 m51560 89Dc13.pdf270 m
    SFZ19-43bmapovací35,0 m16530270 m
    Spišská Stará Vesúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m2318 89Dc7.pdf280 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Vyšné Ružbachy – VR-220 °C0,6 l/s220 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný760 m
    Vyšné Ružbachy – VRŠ-121 °C17,0 l/s1200 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný930 m
    Vyšné Ružbachy – vrt20 °C75,0 l/s200 mCa-HCO3využívaný970 m
    Vyšné Ružbachy – VR-524 °C2,5 l/s330 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný1,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b3minerálna voda15-2216-302130 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 54130 m
    kategória b4minerálna voda15-2231-501140 m
    kategória c1minerálna voda23-38< 52180 m
    kategória Vyšné Ružbachytermálne kúpalisko––1310 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 526630 m
    kategória c2minerálna voda23-385-151810 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Spišská Stará Ves–1970–30 m
    Spišská Stará Ves70 m²1980–30 m
    Spišská Stará Ves300 m²1960–30 m
    Spišské Hanušovce50 m²1960–40 m
    Spišské Hanušovce – Spišská Stará Ves200 m²1960–40 m
    Spišské Hanušovce50 m²1980–70 m
    Spišské Hanušovce100 m²1980–70 m
    Spišská Stará Ves80 m²1985–70 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy103×
    • Svahové prúdy2×
    • Blokové polia + zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny96×
    • Stabilizovaný5×
    • Aktívny5×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova58×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00030×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Spišská Stará Ves1 coto de pesca · 14 km26Rieka č. 1 (Sp. St. V)26
    2. Stará Ľubovňa1 coto de pesca · 3,1 km25Rieka č.1 (Stará Ľubovňa)25

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád