Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau Rieka

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne de 2 parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
  • Très élevée0
  • Élevée0
  • Moyenne0
  • Faible2

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

Rieka č. 1 (Sp. St. V), score de la fenêtre 34.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 03:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    4005006007008000 km5 km10 km15 kmRieka č. 1 (Sp. St. V)Rieka č.1 (Stará Ľubovňa)
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 710 à 481 m au-dessus du niveau de la mer sur 17,0 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    714 m a.s.l.
    Point le plus bas
    473 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    241 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    14 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,26

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Rieka de 2019
    2019imagé 19 août 2019
    Vue aérienne du cours d'eau Rieka de 2022
    2022imagé 26 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau Rieka de 2025
    2025imagé 7 août 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Rieka

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur.

    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Rieka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 387 mg/l, stredne tvrdá voda (12,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    3 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 1,63 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 71 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    18. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 11,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Zálažný potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    94vrtov do 3 km

    572 rozborov vody v okolí

    Z toho 94 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    24°C na ústí vrtu

    4 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Vyšné Ružbachy – VR-5, výdatnosť 2,5 l/s, 1,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    33lokalít do 3 km

    33 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    10záznamov do 5 km

    2 ložiská, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    106plôch do 3 km

    5 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: piesčité štrky a štrky vyšších stredných terás1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 8 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce75%SR 15 %
    • Gravier25%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)75%SR 15 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)25%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Spišskej Magury, Ľubovnianskej vrchoviny a severozápadnej časti Spišsko – šarišského medzihoria a Pi…100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť86%SR 9,5 %
    • Levočská panva – SV časť14%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,07typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    12,7°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,26 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    387mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoruresF0,152 mg/l66. percentil
    • SulfatesSO446,7 mg/l58. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3225 mg/l54. percentil
    • CalciumCa64,8 mg/l52. percentil
    • MagnésiumMg15,7 mg/l52. percentil
    • DraslíkK1,97 mg/l31. percentil
    • SodiumNa5,46 mg/l31. percentil
    • ChloruresCl3,15 mg/l20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,0437 mg/l22. percentil
    • FosforečnanyPO40,0313 mg/l18. percentil
    • NitratesNO32,76 mg/l14. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK0,937 mg/l4. percentil

    Métaux

    • FerFe0,228 mg/l78. percentil
    • AluminiumAl187 μg/l77. percentil
    • ManganèseMn30,0 μg/l49. percentil
    • ZincZn3,05 μg/l21. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolybdèneMo1,63 mg/kg95. percentil
    • NickelNi55,5 mg/kg95. percentil
    • ChromeCr167 mg/kg95. percentil
    • VanadiumV101 mg/kg89. percentil
    • BizmutBi0,376 mg/kg83. percentil
    • CadmiumCd0,408 mg/kg81. percentil
    • SéléniumSe0,400 mg/kg77. percentil
    • CínSn3,66 mg/kg77. percentil
    • MercureHg0,208 mg/kg75. percentil
    • CobaltCo9,70 mg/kg68. percentil
    • ZincZn116 mg/kg66. percentil
    • CuivreCu26,0 mg/kg60. percentil
    • ArsenicAs7,22 mg/kg57. percentil
    • AntimoineSb0,670 mg/kg53. percentil
    • PlombPb12,7 mg/kg31. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,83 %87. percentil
    • AluminiumAl6,71 %80. percentil
    • FerFe3,42 %80. percentil
    • MagnésiumMg1,11 %66. percentil
    • TitánTi4 751 mg/kg61. percentil
    • CalciumCa2,44 %58. percentil
    • SodiumNa0,891 %55. percentil
    • ManganèseMn784 mg/kg43. percentil
    • PhosphoreP785 mg/kg41. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi49,8 mg/kg95. percentil
    • BoreB98,5 mg/kg95. percentil
    • RubídiumRb109 mg/kg87. percentil
    • BérylliumBe1,86 mg/kg76. percentil
    • YtriumY32,5 mg/kg74. percentil
    • GáliumGa14,5 mg/kg54. percentil
    • StronciumSr141 mg/kg54. percentil
    • CérCe57,7 mg/kg45. percentil
    • BáriumBa417 mg/kg43. percentil
    • ZirkónZr294 mg/kg20. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 40 až 53 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,25 %29. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,30 ppm20. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,43 ppm18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 71 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť86%SR 9,5 %
    • Levočská panva – SV časť14%SR 5,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Spišská Stará Ves – nijaký (30 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (30 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (30 m od vody)Spišské Hanušovce – nijaký (40 m od vody)Spišské Hanušovce – Spišská Stará Ves – nijaký (40 m od vody)Spišské Hanušovce – nijaký (70 m od vody)Spišské Hanušovce – nijaký (70 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (70 m od vody)Nižné Ružbachy – nedá sa odhadnúť (80 m od vody)Vyšné Ružbachy – nedá sa odhadnúť (90 m od vody)Spišské Hanušovce – nijaký (90 m od vody)Matiašovce – nijaký (100 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (120 m od vody)Reľov – Hágy – nijaký (120 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (130 m od vody)Matiašovce – Spišská Stará Ves – nijaký (140 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (140 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (150 m od vody)Matiašovce – nijaký (210 m od vody)Spišské Hanušovce – nijaký (220 m od vody)Matiašovce – nedá sa odhadnúť (250 m od vody)Jezersko – Spišské Hanušovce – nijaký (520 m od vody)Matiašovce – nedá sa odhadnúť (570 m od vody)Jezersko – nijaký (740 m od vody)Spišská Stará Ves – nijaký (820 m od vody)Majere – nijaký (1,1 km od vody)Lysá nad Dunajcom – nijaký (1,4 km od vody)Červený Kláštor – Lechnica – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Zálesie – Zálesie v Zamagurí – nijaký (1,9 km od vody)Zálesie – Zálesie v Zamagurí – nijaký (2,0 km od vody)Červený Kláštor – Lechnica – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Havka – nijaký (2,9 km od vody)Križava – Lomnička – nedá sa odhadnúť (3,0 km od vody)Vyšné Ružbachy – VR-2 – kúpeľný (760 m od vody)Vyšné Ružbachy – VRŠ-1 – kúpeľný (930 m od vody)Vyšné Ružbachy – vrt – kúpeľný (970 m od vody)Vyšné Ružbachy – VR-5 – kúpeľný (1,0 km od vody)b3 (130 m od vody)b1 (130 m od vody)b4 (140 m od vody)c1 (180 m od vody)b1 (300 m od vody)b3 (340 m od vody)a1 (630 m od vody)a1 (740 m od vody)c2 (810 m od vody)c1 (820 m od vody)b1 (1,1 km od vody)a1 (1,5 km od vody)a1 (1,6 km od vody)a1 (1,6 km od vody)b1 (1,8 km od vody)a1 (2,6 km od vody)a1 (2,9 km od vody)a1 (2,9 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (5,9 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Vyšné Ružbachy (310 m od vody)Vyšné Ružbachy – dekoračný kameň (610 m od vody)Vyšné Ružbachy – dekoračný kameň (620 m od vody)Matiašovce – stavebný kameň – pieskovec (50 m od vody)Spišská Stará Ves – pekáreň – stavebný kameň – pieskovec (140 m od vody)Spišské Hanušovce – Cigerník – stavebný kameň (pieskovec – ílovec) (1,5 km od vody)Majere – Sokolica – štrkopiesky (1,6 km od vody)Majere – štrkopiesky (1,6 km od vody)Lysá nad Dunajcom – štrkopiesky (1,6 km od vody)Červený Kláštor – štrkopiesky (4,2 km od vody)Hniezdne – tehliarske suroviny (4,5 km od vody)Vyšné Ružbachy – všeobecná geológia (950 m od vody)Jezerské jazero – geomorfológia (3,7 km od vody)Prielom Dunajca – všeobecná geológia (4,5 km od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (80 m od vody)Spišské Hanušovce – Zosuvy (90 m od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (120 m od vody)NIZNE RUZBACHY – Zosuvy (150 m od vody)VYSNE RUZBACHY – Zosuvy (150 m od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (180 m od vody)VYSNE RUZBACHY – Zosuvy (190 m od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (200 m od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (200 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (210 m od vody)VYSNE RUZBACHY – Zosuvy (220 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (220 m od vody)NIZNE RUZBACHY – Zosuvy (290 m od vody)SPISSKE HANUSOVCE – Zosuvy (290 m od vody)SPISSKE HANUSOVCE – Zosuvy (310 m od vody)Spišské Hanušovce – Zosuvy (310 m od vody)RELOV – Zosuvy (330 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (360 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (370 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (390 m od vody)RELOV – Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (400 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (420 m od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (420 m od vody)RELOV – Zosuvy (420 m od vody)SPISSKA STARA VES – Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (520 m od vody)RELOV – Zosuvy (540 m od vody)JEZERSKO – Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (600 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)RELOV – Zosuvy (700 m od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (710 m od vody)SPISSKE HANUSOVCE – Zosuvy (710 m od vody)NIZNE RUZBACHY – Zosuvy (860 m od vody)– Zosuvy (860 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)RELOV – Zosuvy (900 m od vody)– Zosuvy (910 m od vody)NIZNE RUZBACHY – Zosuvy (960 m od vody)– Zosuvy (970 m od vody)– Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (990 m od vody)RELOV – Zosuvy (1,0 km od vody)RELOV – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)CERVENY KLASTOR – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)VELKA FRANKOVA – Zosuvy (1,2 km od vody)CERVENY KLASTOR – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Svahové prúdy (1,3 km od vody)CERVENY KLASTOR – Zosuvy (1,4 km od vody)NIZNE RUZBACHY – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)HAVKA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (1,5 km od vody)LACKOVA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)HAVKA – Zosuvy (1,6 km od vody)FORBASY – Zosuvy (1,6 km od vody)FORBASY – Zosuvy (1,7 km od vody)HAVKA – Zosuvy (1,7 km od vody)RELOV – Zosuvy (1,8 km od vody)RELOV – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MATIASOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)HAVKA – Zosuvy (1,9 km od vody)CERVENY KLASTOR – Zosuvy (1,9 km od vody)HAVKA – Zosuvy (1,9 km od vody)CERVENY KLASTOR – Zosuvy (1,9 km od vody)RELOV – Zosuvy (2,0 km od vody)FORBASY – Zosuvy (2,0 km od vody)Spišská Stará Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Reľov – Spišské Hanušovce – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (70 m od vody)Spišské Hanušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Spišská Stará Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Matiašovce (110 m od vody)Spišská Stará Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Nižné Ružbachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Spišská Stará Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Spišská Stará Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (270 m od vody)Spišská Stará Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Spišská Stará Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Spišská Stará Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Vyšné Ružbachy (360 m od vody)Vyšné Ružbachy (360 m od vody)Matiašovce – negatívny vrt (380 m od vody)Spišská Stará Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (390 m od vody)Spišská Stará Ves – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (440 m od vody)Vyšné Ružbachy (450 m od vody)Vyšné Ružbachy (550 m od vody)Vyšné Ružbachy (550 m od vody)Vyšné Ružbachy (630 m od vody)Vyšné Ružbachy (680 m od vody)Vyšné Ružbachy (690 m od vody)Vyšné Ružbachy (700 m od vody)Vyšné Ružbachy (710 m od vody)Vyšné Ružbachy (750 m od vody)Vyšné Ružbachy (760 m od vody)Vyšné Ružbachy (760 m od vody)Vyšné Ružbachy (760 m od vody)Vyšné Ružbachy – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (760 m od vody)Vyšné Ružbachy (770 m od vody)Vyšné Ružbachy (780 m od vody)Nižné Ružbachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Vyšné Ružbachy (840 m od vody)Vyšné Ružbachy (930 m od vody)Vyšné Ružbachy – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (930 m od vody)Vyšné Ružbachy (930 m od vody)Vyšné Ružbachy (940 m od vody)Vyšné Ružbachy (970 m od vody)Vyšné Ružbachy – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zálažný potok, 2007, 340 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 60,0 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zálažný potok, 2007, 340 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zálažný potok, 2007, 340 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zálažný potok, 2007, 340 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 58,0 μg/lmedián 22,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Zálažný potok, 2007, 340 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bezmenný potok, 2008, 490 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bezmenný potok, 2008, 490 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bezmenný potok, 490 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bezmenný potok, 2008, 490 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 16,8 mg/lmedián 6,04 mg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Zálažný potok, 2007, 340 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)70 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)51 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)17 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)15 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Anatas (TiO₂)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)13 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Cinabarit (HgS)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)71 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)16 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)16 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 297 μg/lmedián 9,00 μg/l46 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 76,0 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8 920 μg/lmedián 3,00 μg/l46 vzoriek35 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,6 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 590 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 790 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l46 vzoriek61 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 590 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l23 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    potok, rieka30,410 Bq/l0,400 Bq/l
    upravený prameň723,4 Bq/l20,2 Bq/l
    source1018,2 Bq/l6,90 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie12,49 Bq/l2,49 Bq/l
    minerálny prameň317,1 Bq/l10,8 Bq/l
    studňa45,00 Bq/l1,31 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody11,24 Bq/l1,24 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Vyšné Ružbachydekoračný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená610 m
    Vyšné Ružbachydekoračný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená620 m

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    94 vrtov v pásme 3 km, z toho 77 hydrogeologických a 17 ostatných; s číslom archívnej správy 94.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m45×
    • 10–30 m32×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m5×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Spišská Stará Vesúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,5 m9152 89Dc3.pdf30 m
    Reľov – Spišské Hanušovceštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou1 200,0 m76646 101Ba2.pdf70 m
    Spišské Hanušovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m15296 89Dc2.pdf100 m
    Spišská Stará Vesširokoprofilový vrt7,0 m72944 89Dc14.pdf100 m
    Matiašovce7,0 m43157 89Dc12.pdf110 m
    HNR-1hydrogeologický40,0 m99758120 m
    Spišská Stará Vesúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou160,1 m79098 89Dc16.pdf150 m
    Nižné Ružbachyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,5 m26328 102Aa15.pdf160 m
    Spišská Stará Vesúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m2318 89Dc5.pdf200 m
    Spišská Stará Vesširokoprofilový vrt12,0 m51560 89Dc13.pdf270 m
    SFZ19-43bmapovací35,0 m16530270 m
    Spišská Stará Vesúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m2318 89Dc7.pdf280 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Vyšné Ružbachy – VR-220 °C0,6 l/s220 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný760 m
    Vyšné Ružbachy – VRŠ-121 °C17,0 l/s1200 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný930 m
    Vyšné Ružbachy – vrt20 °C75,0 l/s200 mCa-HCO3využívaný970 m
    Vyšné Ružbachy – VR-524 °C2,5 l/s330 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný1,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b3minerálna voda15-2216-302130 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 54130 m
    kategória b4minerálna voda15-2231-501140 m
    kategória c1minerálna voda23-38< 52180 m
    kategória Vyšné Ružbachytermálne kúpalisko––1310 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 526630 m
    kategória c2minerálna voda23-385-151810 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Spišská Stará Ves–1970–30 m
    Spišská Stará Ves70 m²1980–30 m
    Spišská Stará Ves300 m²1960–30 m
    Spišské Hanušovce50 m²1960–40 m
    Spišské Hanušovce – Spišská Stará Ves200 m²1960–40 m
    Spišské Hanušovce50 m²1980–70 m
    Spišské Hanušovce100 m²1980–70 m
    Spišská Stará Ves80 m²1985–70 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy103×
    • Svahové prúdy2×
    • Blokové polia + zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny96×
    • Stabilizovaný5×
    • Aktívny5×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova58×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00030×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Spišská Stará Ves1 parcours de pêche · 14 km26Rieka č. 1 (Sp. St. V)26
    2. Stará Ľubovňa1 parcours de pêche · 3,1 km25Rieka č.1 (Stará Ľubovňa)25

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád