Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
18de 100
Actividad baja · promedio de 10 cotos de pesca
El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
Muy alta0
Alta0
Media0
Baja10
Cuándo es la mejor ventanacuántos cotos de pesca tienen su mejor ventana de dos horas en una hora determinada
00
06
12
18
La mayoría de los cotos de pesca tienen su mejor ventana alrededor de las 06:00.
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…
Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.
CiprínidoSalmónido – tramo de la truchaSalmónido – tramo del tímalo
inferiorsuperior
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden.
Estado del agua en el curso de agua
Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites
Niveles de agua en el curso de agua
Estación
Estado
Cambio
Temperatura
Košické Olšany
23 cm
–
Prešov
98 cm
–
Sabinov
45 cm
–
Perfil de elevación del curso de agua
Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.
Curso de agua vivoUn río de piedemonte con fondo de grava y corriente rápida. Aquí el tímalo y la trucha ya prosperan.
Perfil de elevación del curso de agua: de 1115 a 179 m s. n. m. en 117,0 km.Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
Punto más alto
1115 m a.s.l.
Punto más bajo
179 m a.s.l.
Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
937 m
Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
8,0 ‰
SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
1,33
Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.
Terreno en 3D
Cargando el modelo de terreno 3D…
Imágenes históricas
Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.
2019fotografiado 15 jun 20192022fotografiado 30 ago 20222025fotografiado 3 jul 2025
Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.
Geológia a geochémia toku Torysa
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 153 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
6objektov do 3 km
Najbližšie: Odkalisko Solivar (odkalisko), 1,0 km od vody.
Zlato v riečnom sedimente
40vzoriek so zlatom
16 rudných minerálov v sedimente
Najviac 6 zŕn v jednej vzorke (110 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
9 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Olovo 810 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (ŠKAPOVÁ).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
2714vrtov do 3 km
3489 rozborov vody v okolí
Z toho 2650 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
129°C na ústí vrtu
14 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Ďurkov – GTD-2, výdatnosť 50,0 l/s, 7,1 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
86lokalít do 3 km
8 záťaží, 78 skládok
Najbližšia záťaž: Lipany – areál ZVL, 50 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
78záznamov do 5 km
35 ložísk, 43 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
454plôch do 3 km
71 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
PlomoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 810 μg/lmedián 2,50 μg/l92 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: ŠKAPOVÁ, 1996, 730 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2 000 μg/lmedián 10,0 μg/l89 vzoriek16 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Sabinov, 2003, 20 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 221 μg/lmedián 2,00 μg/l92 vzoriek24 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ostrovany, 2003, 730 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 0,250 μg/l80 vzoriek14 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Vajsovský potok, 600 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,500 μg/l52 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bukovina pri obci Ploské, 1992, 850 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 24,9 μg/lmedián 1,00 μg/l55 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: TORYSA, 1996, 20 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 1,00 μg/l90 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ostrovany, 2003, 730 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 750 μg/lmedián 270 μg/l50 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bukovina pri obci Ploské, 1992, 850 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 150 μg/lmedián 40,0 μg/l82 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ostrovany, 2003, 730 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l89 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Šarišské Michaľany, 2003, 110 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 76,1 mg/lmedián 10,6 mg/l52 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Torysa, 2000, 120 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Rutil (TiO₂)279 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Anatas (TiO₂)253 vzoriek, najviac 815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)249 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)235 vzoriek, najviac 815 zŕn
Barit (BaSO₄)185 vzoriek, najviac 815 zŕn
Pyrit (FeS₂)142 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)142 vzoriek, najviac 55 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)131 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)97 vzoriek, najviac 815 zŕn
Oro (Au)40 vzoriek, najviac 6 zŕn
Markazit (FeS₂)14 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
Cinabarit (HgS)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
Kasiterit (SnO₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
Scheelit (CaWO₄)6 vzoriek, najviac 50 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)3 vzorky, najviac 50 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
TP-3881
1 zrno
20 m
TP-4503
1 zrno
20 m
TP-4618
1 zrno
20 m
TP-3994
1 zrno
20 m
1369
3 zrná
30 m
1370
3 zrná
30 m
1383
3 zrná
40 m
LV-159
1 zrno
40 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)414 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)279 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)270 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)260 vzoriek, najviac 315 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)86 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))86 vzoriek, najviac 55 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))50 vzoriek, najviac 5 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))34 vzoriek, najviac 55 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-Mg-HCO343×
Ca-HCO322×
Ca-Mg-SO4-HCO32×
Ca-HCO3-SO41×
Ca-Mg-HCO3-SO41×
Na-Ca-HCO31×
Mg-Ca-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A41×
trieda B11×
trieda C11×
trieda G3×
trieda H2×
trieda E2×
trieda D1×
Kovy v podzemnej vode
SelenioSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 45,0 μg/lmedián 0,500 μg/l269 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 327 μg/lmedián 13,0 μg/l269 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 960 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminioAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11,3 mg/lmedián 0,00500 mg/l269 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: drenáž, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercurioHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 6,80 μg/lmedián 0,100 μg/l269 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 710 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 17,0 μg/lmedián 0,500 μg/l269 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 580 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11 200 μg/lmedián 9,00 μg/l269 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 16,6 μg/lmedián 0,500 μg/l269 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,250 μg/l269 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,40 μg/lmedián 0,250 μg/l269 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,10 μg/lmedián 0,500 μg/l269 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 160 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l269 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l156 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
upravený prameň
19
48,5 Bq/l
12,9 Bq/l
fuente
69
59,2 Bq/l
4,86 Bq/l
studňa
25
33,8 Bq/l
6,36 Bq/l
potok, rieka
11
2,26 Bq/l
0,700 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
5
33,7 Bq/l
5,82 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
8
15,7 Bq/l
7,59 Bq/l
vrt s prelivom
3
30,5 Bq/l
2,16 Bq/l
minerálny prameň
2
13,3 Bq/l
10,2 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Druhy banských objektov
odkalisko4×
šachta2×
Najbližšie staré banské diela
Nombre
Especie
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Odkalisko Solivar
odkalisko
NaCl
1,0 km
Odkalisko Solivar
odkalisko
soľ
1,1 km
Odkalisko Kráľovce
odkalisko
štrkopiesky
1,5 km
Mária šachta
šachta
kamenná soľ
2,2 km
Leopold šachta
šachta
kamenná soľ
2,4 km
Odkalisko Geča
odkalisko
štrkopiesky
2,9 km
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Orkucany – Buchanec
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – S.F.Bouw, s. r. o.
100 m
Lipany – Gardí
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
120 m
Lipany – Gardí
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
120 m
Ražňany
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – SUPOL, s.r.o.
230 m
Šarišské Michaľany
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Bujňák A. – SVIP
250 m
Orkucany
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – B&S s.r.o.
400 m
Lipany
horľavý zemný plyn
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
510 m
Lipany
ropa poloparafinická
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
510 m
Lipany
ropa poloparafinická
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
830 m
Lipany
horľavý zemný plyn
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
830 m
Močarmany
tehliarske suroviny
Ťažené ložisko – LEIER Baustoffe SK s.r.o.
860 m
Močarmany
tehliarske suroviny
Ťažené ložisko – LEIER Baustoffe SK s.r.o.
940 m
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
2714 vrtov v pásme 3 km, z toho 766 hydrogeologických a 1948 ostatných; s číslom archívnej správy 2650.
Hĺbky vrtov
hasta 10 m1246×
10–30 m1024×
30–100 m155×
100–300 m101×
nad 300 m74×
Najbližšie vrty
Ubicación
Especie
Profundidad
Archívna správa
Od vody
Veľký Šariš
širokoprofilový vrt
10,0 m
40329 103Cd57.pdf
10 m
Michaľany nad Torysou
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
8,0 m
9871 103Cd22.pdf
10 m
BR-37/77
ložiskový
5,0 m
41904
10 m
S-3
hydrogeologický
8,0 m
9871
10 m
Lipany
širokoprofilový vrt
9,8 m
56895 102Db40.pdf
20 m
Sabinov
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
9,5 m
20609 103Ca39.pdf
20 m
Petrovany
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
8,8 m
–
20 m
Rožkovany
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
11,5 m
33904 103Ca44.pdf
20 m
JT-23
inžiniersko-geologický
4,0 m
71179
20 m
JV-4
inžiniersko-geologický
8,3 m
73600
20 m
JT-32
inžiniersko-geologický
4,0 m
71179
20 m
ČT-22
inžiniersko-geologický
4,0 m
69942
20 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatura
Výdatnosť
Profundidad
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Lipany – L-2
51 °C
4,5 l/s
3500 m
Na-Cl
nevyužívaný
580 m
Lipany – L-1
90 °C
10,0 l/s
4000 m
Na-HCO3-Cl-SO4
nevyužívaný
1,6 km
Družstevná pri Hornád – GTB-1
30 °C
–
400 m
nevyužívaný
2,1 km
Šariš – Š-1
28 °C
0,2 l/s
5000 m
Na-Cl
nevyužívaný
2,3 km
Valaliky – KAH-3
21 °C
–
190 m
Na-Cl
nevyužívaný
3,9 km
Košice – Anička/ Ťahanovce – G-4
26 °C
–
310 m
Na-Ca-Mg-HCO3-Cl
nevyužívaný
5,0 km
Šebastovce – KAH-6
18 °C
–
164 m
Na-Ca-Cl-HCO3
nevyužívaný
5,1 km
Valaliky – KAH-5
21 °C
–
160 m
Na-HCO3
nevyužívaný
5,5 km
Plavnica – Pl-2
53 °C
4,0 l/s
3500 m
Na-Cl
nevyužívaný
5,6 km
Čižatice – GTC-1
124 °C
13,8 l/s
2703 m
Na-Cl
nevyužívaný
5,7 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente
Especie
Temperatura del agua (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
39
120 m
G-4
geotermálna voda
22 – 38
< 5
1
4,4 km
GTD-1,2,3
geotermálna voda
> 100
> 50
1
6,2 km
kategória b2
minerálna voda
15-22
5-15
1
7,0 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Ubicación
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Lipany – areál ZVL
SK1001200P
50 m
Prešov – bývalý závod ZPA
SK1001200P
250 m
Rožkovany – mrak chlórovaných uhľovodíkov
SK1001200P
260 m
Prešov – rušňové depo
SK2005300P
260 m
Prešov – Sokolovské kasárne
SK1001200P
390 m
Prešov – Solivary
SK1001200P
910 m
Prešov – Duklianske kasárne
SK1001200P
1,2 km
Prešov – paneláreň
SK1001200P
2,1 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Nižné Repaše
2 000 m²
1988
–
10 m
Košické Olšany – Vyšný Olčvár
–
1988
–
20 m
Beniakovce
–
1985
–
30 m
Nižná Hutka II. – Nižná Hutka
–
1980
–
40 m
Nižná Hutka I. – Nižná Hutka
–
1985
–
40 m
Hrašovík II. – Hrašovík
200 m²
1990
–
50 m
Košická Polianka III – Košická Polianka
–
1975
–
70 m
Nižná Hutka I. – Nižná Hutka
–
1980
–
80 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy436×
Svahové prúdy6×
Blokové polia4×
Blokové rozpadliny + blokové polia + zosuvy3×
Roztrhanie a rozvoľnenie masívu2×
Skalné zrútenia1×
Blokové polia + zosuvy1×
Blokové rozpadliny1×
Stupeň aktivity
Potenciálny272×
Stabilizovaný107×
Aktívny70×
So stabilizovanými a potenciálnymi formami4×
S potenciálnymi a aktívnymi formami1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova156×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick103×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00080×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S66×
Nedostatočne doložené27×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.