Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Hoy en el curso de agua Trnávka

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de 2 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media0
  • Baja2

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Trnávka č. 1, puntuación de la ventana 16.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 02:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Bohdanovce nad Trnavou8 cm–
    Buková115 cm–
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 01:58

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua vivo Un río de piedemonte con fondo de grava y corriente rápida. Aquí el tímalo y la trucha ya prosperan.

    01002003004005000 km10 km20 km30 kmn.º 2n.º 1
    Perfil de elevación del curso de agua: de 416 a 100 m s. n. m. en 36,5 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    416 m a.s.l.
    Punto más bajo
    85 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    332 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    9,1 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,18

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Trnávka de 2019
    2019fotografiado 13 jun 2019
    Imagen aérea del curso de agua Trnávka de 2022
    2022fotografiado 26 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Trnávka de 2025
    2025fotografiado 5 jul 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Trnávka

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    2 de 2 de los cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ tienen una norma incumplida en el sitio más cercano en al menos un indicador.

    • 3 o más indicadores2

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    • Trnávka č. 1Trnávka · norma incumplida en 1 de 4 años5 indicadores
    • Trnávka č. 2Trnávka · norma incumplida en 1 de 4 años5 indicadores

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    2 de 2 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • nitratos de 25 a 50 mg/l1
    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)2
    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación2

    Nitratos más altos

    Perfil del curso de agua desde el nacimiento hasta la desembocaduranúmero de indicadores incumplidos en 2025 en los puntos SHMÚ

    012345Trstín, km de río 32,5: sin norma incumplida (2023)Bíňovce, puente de camino rural dirección Smolenice, km de río 29,9: 2 indicadores (2023)Vojčice, km de río 18,0: 5 indicadores (2022)Zemplínske Hradište, km de río 7,5: 5 indicadores (2025)Trnava, aguas abajo de la EDAR, km de río 4,7: 5 indicadores (2025)Majcichov, km de río 1,4: 5 indicadores (2023)desembocadura, km de río 1,3: sin norma incumplida (2024)Opoj, aguas arriba de la confluencia con Dolný Dudváh, km de río 1,1: 2 indicadores (2024)rkm 33 (curso alto)rkm 1 (hacia la desembocadura)
    Mostrar sitios en la tabla (8)
    • Trstínkm de río 32,5ninguna norma incumplida
    • Bíňovce, puente de camino rural dirección Smolenicekm de río 29,92 indicadores
    • Vojčicekm de río 18,05 indicadores
    • Zemplínske Hradištekm de río 7,55 indicadores
    • Trnava, aguas abajo de la EDARkm de río 4,75 indicadores
    • Majcichovkm de río 1,45 indicadores
    • desembocadurakm de río 1,3ninguna norma incumplida
    • Opoj, aguas arriba de la confluencia con Dolný Dudváhkm de río 1,12 indicadores
    • norma incumplida
    • ninguna norma incumplida
    • punto ausente del anuario

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Trnávka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 54 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek67 % čiary vody

    20 % mladé sedimenty, 13 % sopečné horniny

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 451 mg/l, tvrdá voda (14,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 72,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Ondava).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    864vrtov do 3 km

    1379 rozborov vody v okolí

    Z toho 247 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    129°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Ďurkov – GTD-2, výdatnosť 50,0 l/s, 7,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    23lokalít do 3 km

    23 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    52záznamov do 5 km

    19 ložísk, 33 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    44plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek67%SR 72 %
    • Mladé sedimenty20%SR 8,6 %
    • Rocas volcánicas13%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér87%
    • neovulkanity13%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív7×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: štrky a piesčité štrky stredných terás s pokryvom spraší a deluviálnych splachov2×
    neovulkanitystredný miocénformácie (vulkány): Šebastovka, Šťavica, Zlatá Baňa, Vechec, Makovica, Rankovské skaly, Strechový vrch, Bogota, Bradlo,…2×
    kvartérpleistocénproluviálne sedimenty: hlinité a piesčité štrky s úlomkami hornín v nízkych náplavových kužeľoch2×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: resedimentované nivné jemnozrnné piesky1×
    kvartérpleistocénproluviálne sedimenty: hlinité až piesčito-hlinité štrky s úlomkami hornín v stredných náplavových kužeľoch s1×

    Mapa pokrýva 15 z 19 bodov čiary vody.

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,76typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    14,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,50 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    451mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK7,00 mg/l85. percentil
    • SodioNa19,6 mg/l79. percentil
    • ClorurosCl29,0 mg/l79. percentil
    • SulfatosSO461,6 mg/l70. percentil
    • FluorurosF0,160 mg/l69. percentil
    • CalcioCa71,5 mg/l60. percentil
    • MagnesioMg17,4 mg/l58. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3233 mg/l57. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,817 mg/l91. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,30 mg/l72. percentil
    • NitratosNO38,98 mg/l69. percentil
    • FosforečnanyPO40,280 mg/l67. percentil

    Metales

    • ManganesoMn325 μg/l94. percentil
    • AluminioAl368 μg/l91. percentil
    • HierroFe0,425 mg/l90. percentil
    • CincZn9,91 μg/l64. percentil

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Strechový vrch – Polymetalické rudy (120 m od vody)Dargov – Železné rudy (200 m od vody)Bogota – Polymetalicko-drahokovové rudy (3,2 km od vody)Trebišov – nijaký (90 m od vody)Hraň – trvalý (130 m od vody)Trnávka – nijaký (130 m od vody)Hraň – nijaký (150 m od vody)Sečovce – nijaký (170 m od vody)Trnávka – nedá sa odhadnúť (230 m od vody)Dargov – nedá sa odhadnúť (240 m od vody)Trebišov – nedá sa odhadnúť (240 m od vody)Trebišov – nedá sa odhadnúť (420 m od vody)Trebišov – nedá sa odhadnúť (420 m od vody)Dargov – nijaký (490 m od vody)Višňov – nedá sa odhadnúť (640 m od vody)Sečovce – nedá sa odhadnúť (660 m od vody)Hraň – nedá sa odhadnúť (670 m od vody)Dargov – nijaký (670 m od vody)Zbehňov – nijaký (990 m od vody)Kožuchov – nijaký (1,5 km od vody)Kožuchov – nijaký (1,5 km od vody)Sečovce – skládka Baňa – Sečovce – nedá sa odhadnúť (1,7 km od vody)Kravany – nijaký (1,8 km od vody)Kravany – nijaký (2,2 km od vody)Sečovská Polianka – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Košický Klečenov III – Košický Klečenov – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Ďurkov – GTD-3 – nekúpeľný (7,6 km od vody)Ďurkov – GTD-2 – nekúpeľný (7,6 km od vody)Ďurkov – GTD-1 – nekúpeľný (7,6 km od vody)GTD-1,2,3 – n5 (8,5 km od vody)b1 (4,8 km od vody)a1 (5,2 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (9,4 km od vody)Trebišov – horľavý zemný plyn (720 m od vody)Trebišov – gazolín (730 m od vody)Banské – drahé kamene (2,7 km od vody)Moravany – horľavý zemný plyn (3,9 km od vody)Brehov – stavebný kameň (4,6 km od vody)Trebišov – horľavý zemný plyn (720 m od vody)Trebišov – gazolín (730 m od vody)Višňov – horľavý zemný plyn (940 m od vody)Kravany – horľavý zemný plyn (940 m od vody)Banské – drahé kamene (2,7 km od vody)Rakovec nad Ondavou – horľavý zemný plyn (3,1 km od vody)Moravany – horľavý zemný plyn (4,0 km od vody)Brehov – stavebný kameň (4,6 km od vody)Banské – drahé kamene (2,9 km od vody)Moravany – horľavý zemný plyn (4,0 km od vody)Dargov – Barvínkov – stavebný kameň (210 m od vody)Bačkov – stavebný kameň (1,4 km od vody)Brehov – stavebný kameň (4,4 km od vody)Brehov – štrkopiesky a piesky (4,4 km od vody)Bačkovský potok 106 – stavebný kameň – andezit (140 m od vody)Milhostov – tehliarske suroviny (180 m od vody)Dargov – Fe rudy – limonit (230 m od vody)Trebišov – zemný plyn, gazolín (440 m od vody)Višňov – zemný plyn (760 m od vody)Hraň – stavebný piesok – piesky (1,0 km od vody)Hraň – stavebný piesok – piesky (1,4 km od vody)Ložín 2 – zemný plyn (1,5 km od vody)Ložín 1 – zemný plyn, gazolín (1,6 km od vody)Trebišov – zemný plyn, gazolín (1,7 km od vody)Herľany 97 – stavebný kameň – andezit (2,2 km od vody)Kravany 3 – zemný plyn (2,2 km od vody)Herľany 96 – stavebný kameň – andezit (2,3 km od vody)Kravany – stavebný kameň – andezit (2,4 km od vody)Zemplínske Jastrabie – stavebný kameň – andezit (2,6 km od vody)Sirník – stavebný kameň – andezit (2,7 km od vody)Tušice – stavebný piesok – piesky (2,7 km od vody)Sirník – stavebný kameň – andezit (2,8 km od vody)Zemplínske Jastrabie – stavebný kameň – andezit (3,0 km od vody)Tušická Nová Ves – zemný plyn (3,2 km od vody)Rakovec nad Ondavou – stavebný piesok – piesky (3,2 km od vody)Rakovec nad Ondavou – zemný plyn (3,6 km od vody)Malčice – stavebný piesok – piesky (3,9 km od vody)Kucany – stavebný piesok – piesky (4,3 km od vody)Banské – stavebný kameň – andezit (4,4 km od vody)Bánovce nad Ondavou – stavebný piesok – piesky (4,4 km od vody)Trebišov 6 – zemný plyn (4,7 km od vody)Banské – drahé a ozdobné kamene – limnokvarcit (4,8 km od vody)Brehov – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (5,0 km od vody)Brehov – zlaté a strieborné rudy (4,9 km od vody)Bačkovská dolina – vulkanity (270 m od vody)Košický Klečenov – vulkanity (3,3 km od vody)Banské – mineralógia (4,3 km od vody)DARGOV – Zosuvy (50 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (60 m od vody)DARGOV – Zosuvy (80 m od vody)BACKOV – Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)DARGOV – Zosuvy (120 m od vody)BACKOV – Zosuvy (130 m od vody)BACKOV – Zosuvy (130 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (170 m od vody)DARGOV – Zosuvy (180 m od vody)DARGOV – Zosuvy (200 m od vody)BACKOV – Zosuvy (220 m od vody)BACKOV – Zosuvy (250 m od vody)BACKOV – Blokové polia (260 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (310 m od vody)BACKOV – Svahové prúdy (460 m od vody)BACKOV – Zosuvy (460 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (510 m od vody)BACKOV – Zosuvy (520 m od vody)DARGOV – Zosuvy (530 m od vody)BACKOV – Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (610 m od vody)DARGOV – Zosuvy (680 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (820 m od vody)BACKOV – Blokové rozpadliny (850 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (1,2 km od vody)DARGOV – Zosuvy (1,2 km od vody)TRNAVKA – Zosuvy (1,3 km od vody)KOSICKY KLECENOV – Zosuvy (1,4 km od vody)– Blokové polia (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)KOSICKY KLECENOV – Zosuvy (2,0 km od vody)NIZNA KAMENICA – Blokové rozpadliny (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)KRAVANY – Blokové polia (2,3 km od vody)HERLANY – Blokové rozpadliny (2,5 km od vody)BANSKE – Blokové polia + zosuvy (2,5 km od vody)KOSICKY KLECENOV – Zosuvy (2,6 km od vody)BORDA – Zosuvy (2,7 km od vody)BORDA – Blokové rozpadliny (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)HERLANY – Zosuvy (2,9 km od vody)HERLANY – Zosuvy (3,0 km od vody)Drahov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Dargov – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (40 m od vody)Dargov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Vojčice-Hriadky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Božčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Višňov – pozorovací vrt SHMÚ (80 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Božčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Sečovce (160 m od vody)Hraň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Sečovce-Trnávka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Sečovce – negatívny vrt (220 m od vody)Božčice – monitorovací vrt (220 m od vody)Sečovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m od vody)Trebišov-Hraň – pozorovací vrt SHMÚ (230 m od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Trebišov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (250 m od vody)Zbehňov (300 m od vody)Trebišov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (300 m od vody)Božčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Sečovce OÚNZ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Trebišov-bitúnok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Hraň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Šebastovce – monitorovací vrt (380 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Parchovany – pozorovací vrt SHMÚ (390 m od vody)Trebišov-Potr.kombinát – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Parchovany (400 m od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Trebišov-potr.kombinát – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Višňov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Milhosťov – negatívny vrt (430 m od vody)Božčice – monitorovací vrt (440 m od vody)10 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 72,0 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek52 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondava, 1999, 340 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 989 μg/lmedián 250 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Cepliny, potok, 1999, 250 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,50 μg/lmedián 1,20 μg/l33 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Manovský, kanál, 1999, 840 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,70 μg/lmedián 1,50 μg/l33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: v obci Dargov, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l32 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: v obci Dargov, 60 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,18 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 5,00 μg/l33 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: v obci Dargov, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 50,0 μg/lmedián 15,0 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: v obci Dargov, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 60. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondava, 1999, 340 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l33 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ondava, 1999, 340 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
      najvyššie 62,4 mg/lmedián 20,0 mg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: v obci Dargov, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)99 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)98 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)87 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)52 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)27 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)16 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Anatas (TiO₂)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Antimonit (Sb₂S₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 2 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)99 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)86 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)78 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)29 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))22 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 317 μg/lmedián 12,0 μg/l112 vzoriek12 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,90 μg/lmedián 0,500 μg/l112 vzoriek66 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 280 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 20,8 μg/lmedián 0,600 μg/l112 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,340 mg/lmedián 0,00500 mg/l112 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 150 μg/lmedián 121 μg/l112 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 630 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,100 μg/l112 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 140 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l112 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,250 μg/l112 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 230 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,60 μg/lmedián 0,500 μg/l112 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,1 μg/lmedián 1,60 μg/l112 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l112 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 630 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l60 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň330,0 Bq/l1,36 Bq/l
    studňa1330,7 Bq/l5,97 Bq/l
    potok, rieka20,610 Bq/l0,395 Bq/l
    fuente1532,8 Bq/l5,26 Bq/l
    vrt s prelivom334,7 Bq/l10,3 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie319,4 Bq/l1,51 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Dargov – Barvínkovstavebný kameňŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.210 m
    Trebišovhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.720 m
    Trebišovhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.720 m
    TrebišovgazolínLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.730 m
    TrebišovgazolínLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.730 m
    Višňovhorľavý zemný plynLožisko, na ktorom prebieha geologický prieskum – NAFTA a.s.940 m
    Kravanyhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.940 m
    Bačkovstavebný kameňŤažené ložisko – TOP – KAMEŇ s.r.o.1,4 km
    Banskédrahé kameneLožisko s predpokladom využívania zásob – OPAL SLOVAKIA s.r.o.2,7 km
    Banskédrahé kameneLožisko s predpokladom využívania zásob – OPAL SLOVAKIA s.r.o.2,7 km
    Banskédrahé kameneLožisko s predpokladom využívania zásob – OPAL SLOVAKIA s.r.o.2,9 km
    Rakovec nad Ondavouhorľavý zemný plynLožisko, na ktorom prebieha geologický prieskum – NAFTA a.s.3,1 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    Strechový vrchPolymetalické rudyPb, Znmineralogický výskyt120 m
    DargovŽelezné rudyFemineralogický výskyt200 m
    BogotaPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Zn, Agmineralogický výskyt3,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    864 vrtov v pásme 3 km, z toho 230 hydrogeologických a 634 ostatných; s číslom archívnej správy 247.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m50×
    • 10–30 m168×
    • 30–100 m50×
    • 100–300 m199×
    • nad 300 m209×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Cf Tr-82ložiskový315,0 m–10 m
    Drahovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou35,0 m9818 116Cc1.pdf30 m
    STR-1ložiskový1200,6 m7442630 m
    V-4inžiniersko-geologický1,5 m8661730 m
    Dargovštruktúrny vrt s obyčajnou vodou200,0 m58217 116Cc12.pdf40 m
    Cf Sč-10ložiskový––40 m
    Cf Sč-390ložiskový328,0 m–40 m
    Cf Sč-301ložiskový325,0 m–40 m
    SHJ-29hydrogeologický200,0 m5821740 m
    Cf Sč-142ložiskový––40 m
    Cf Tr-55ložiskový405,0 m–50 m
    Cf Sč-138ložiskový––50 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Ďurkov – GTD-3123 °C65,0 l/s2252 mNa-Clnevyužívaný7,6 km
    Ďurkov – GTD-2129 °C50,0 l/s3151 mNa-Clnevyužívaný7,6 km
    Ďurkov – GTD-1125 °C56,0 l/s3210 mNa-Clnevyužívaný7,6 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b1minerálna voda15-22< 514,8 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 535,2 km
    GTD-1,2,3geotermálna voda> 100> 5018,5 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Trebišov–1960–90 m
    Hraň–1972–130 m
    Trnávka200 m²1967–130 m
    Hraň–1972–150 m
    Sečovce–1982–170 m
    Trnávka–1967–230 m
    Dargov–1987–240 m
    Trebišov–1940–240 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy35×
    • Blokové rozpadliny4×
    • Blokové polia3×
    • Svahové prúdy1×
    • Blokové polia + zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný25×
    • Potenciálny17×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00016×
    • Nedostatočne doložené11×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova9×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Trebišov1 coto de pesca · 18 km10Trnávka č. 110
    2. Sečovce1 coto de pesca · 37 km9Trnávka č. 29

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád