Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Oravica

Cuenca: VáhSalmónido – tramo de la trucha
cotos de pesca
2
longitud de los cotos de pesca
24,1km
región
Región de Žilina
Imagen aérea del curso de agua Oravica con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Oravica

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de 2 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media0
  • Baja2

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Oravica č. 1a, puntuación de la ventana 29.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 03:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Trstená94 cm0,3 °C
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 02:58

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua rápido Podhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.

    5506006507007508008500 km5 km10 km15 kmn.º 1an.º 1b
    Perfil de elevación del curso de agua: de 793 a 609 m s. n. m. en 17,9 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    796 m a.s.l.
    Punto más bajo
    608 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    187 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    10 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,44

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Oravica de 2018
    2018fotografiado 13 sep 2018
    Imagen aérea del curso de agua Oravica de 2021
    2021fotografiado 9 sep 2021
    Imagen aérea del curso de agua Oravica de 2024
    2024fotografiado 5 sep 2024

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Oravica

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    2 de 2 de los cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ tienen una norma incumplida en el sitio más cercano en al menos un indicador.

    • de 1 a 2 indicadores2

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    2 de 2 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación2

    Perfil del curso de agua desde el nacimiento hasta la desembocaduranúmero de indicadores incumplidos en 2025 en los puntos SHMÚ

    01234vertido de la EDAR Oravice, aguas abajo, km de río 23,0: 1 indicador (2023)Trstená, aguas arriba, km de río 8,0: sin norma incumplida (2025)desembocadura (Tvrdošín), km de río 0,3: 3 indicadores (2024)rkm 23 (curso alto)rkm 0 (hacia la desembocadura)
    Mostrar sitios en la tabla (3)
    • vertido de la EDAR Oravice, aguas abajokm de río 23,01 indicador
    • Trstená, aguas arribakm de río 8,0ninguna norma incumplida
    • desembocadura (Tvrdošín)km de río 0,33 indicadores
    • norma incumplida
    • ninguna norma incumplida
    • punto ausente del anuario

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Oravica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 24 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 298 mg/l, stredne tvrdá voda (10,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 124 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    30. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    15objektov do 3 km

    Najbližšie: Štôlňa (štôlňa), 350 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 660 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    84vrtov do 3 km

    702 rozborov vody v okolí

    Z toho 84 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    56°C na ústí vrtu

    2 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Oravice – OZ-2, výdatnosť 100,0 l/s, 460 m od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    31lokalít do 3 km

    1 záťaž, 30 skládok

    Najbližšia záťaž: Trstená – bývalý sklad pohonných hmôt – Hámričky, 140 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    12záznamov do 5 km

    5 ložísk, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    236plôch do 3 km

    25 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív7×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: štrky, piesčité štrky a piesky dnovej akumulácie v nízkych terasách1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu2,9m
    • 2 – 575%SR 48 %
    • 0 – 225%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 8 z 10 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Oravskej vrchoviny, Skorušiny a časti Oravskej Magury100%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Skorušinská panva100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,20typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    10,3°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,84 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    298mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalcioCa54,9 mg/l40. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3184 mg/l40. percentil
    • MagnesioMg11,5 mg/l37. percentil
    • SulfatosSO431,0 mg/l36. percentil
    • DraslíkK1,49 mg/l20. percentil
    • FluorurosF0,0620 mg/l18. percentil
    • SodioNa3,52 mg/l16. percentil
    • ClorurosCl2,61 mg/l15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,0793 mg/l38. percentil
    • NitratosNO33,96 mg/l27. percentil
    • FosforečnanyPO40,0370 mg/l21. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,75 mg/l14. percentil

    Metales

    • HierroFe0,0988 mg/l49. percentil
    • ManganesoMn25,5 μg/l45. percentil
    • AluminioAl41,6 μg/l38. percentil
    • CincZn2,24 μg/l14. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CromoCr124 mg/kg90. percentil
    • AntimonioSb2,67 mg/kg86. percentil
    • CadmioCd0,366 mg/kg77. percentil
    • MolibdenoMo0,473 mg/kg65. percentil
    • VanadioV71,2 mg/kg57. percentil
    • SelenioSe0,267 mg/kg55. percentil
    • NíquelNi25,6 mg/kg55. percentil
    • MercurioHg0,103 mg/kg50. percentil
    • BizmutBi0,212 mg/kg48. percentil
    • CínSn2,28 mg/kg34. percentil
    • CobaltoCo7,31 mg/kg31. percentil
    • CobreCu17,5 mg/kg21. percentil
    • CincZn71,6 mg/kg20. percentil
    • ArsénicoAs4,58 mg/kg19. percentil
    • PlomoPb9,30 mg/kg9. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalcioCa2,20 %53. percentil
    • ManganesoMn868 mg/kg53. percentil
    • MagnesioMg0,846 %46. percentil
    • DraslíkK1,47 %43. percentil
    • SodioNa0,797 %35. percentil
    • HierroFe2,32 %28. percentil
    • TitánTi3820 mg/kg25. percentil
    • FósforoP634 mg/kg22. percentil
    • AluminioAl4,84 %21. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoroB75,1 mg/kg83. percentil
    • LítiumLi33,3 mg/kg69. percentil
    • ZirkónZr410 mg/kg53. percentil
    • BerilioBe1,33 mg/kg45. percentil
    • CérCe55,4 mg/kg37. percentil
    • RubídiumRb81,1 mg/kg31. percentil
    • YtriumY24,0 mg/kg30. percentil
    • StronciumSr113 mg/kg28. percentil
    • BáriumBa367 mg/kg23. percentil
    • GáliumGa8,28 mg/kg11. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 46 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,31 %56. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,38 ppm27. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,80 ppm27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Štôlňa – 2 – štôlňa (350 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (990 m od vody)Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (1,3 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Šachta – 1 – šachta (2,4 km od vody)Kutba – 6 – iný druh objektu (2,6 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (3,0 km od vody)Kutba – 6 – iný druh objektu (810 m od vody)Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (1,3 km od vody)Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (1,6 km od vody)Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (1,8 km od vody)Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (2,4 km od vody)Kutba – 6 – iný druh objektu (2,8 km od vody)Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (2,9 km od vody)Trstená – bývalý sklad pohonných hmôt – Hámričky – SK2001800F (140 m od vody)Čimhová – trvalý (50 m od vody)Tvrdošín – Tvrdošín I – trvalý (60 m od vody)Trstená – Tvrdošín I – občasný (70 m od vody)Liesek – nedá sa odhadnúť (80 m od vody)Liesek – trvalý (80 m od vody)Liesek – nedá sa odhadnúť (90 m od vody)Tvrdošín – Tvrdošín I – občasný (90 m od vody)Vitanová – nedá sa odhadnúť (90 m od vody)Vitanová – trvalý (90 m od vody)Trstená /lokalita Za brod p.č. 7345 /1,2/ – Tvrd – nedá sa odhadnúť (100 m od vody)Tvrdošín – Tvrdošín I – nedá sa odhadnúť (100 m od vody)Liesek – trvalý (110 m od vody)Tvrdošín – Tvrdošín I – trvalý (120 m od vody)Čimhová – občasný (120 m od vody)Vitanová – trvalý (130 m od vody)Krásna Hôrka – nijaký (300 m od vody)Tvrdošín /za mäsozávodom p.č. 3086/ – Tvrdošín I – nedá sa odhadnúť (380 m od vody)Liesek – nedá sa odhadnúť (400 m od vody)Tvrdošín – Tvrdošín I – trvalý (590 m od vody)Zábiedovo – Tvrdošín I – nedá sa odhadnúť (700 m od vody)Liesek /pri meteorologickej stanici p.č. 1673, 1 – občasný (770 m od vody)Skládka odpadov Jurčov Laz 2. kazeta – Tvrdošín – nedá sa odhadnúť (930 m od vody)Brezovica – nedá sa odhadnúť (1,3 km od vody)Krásna Hôrka – trvalý (1,6 km od vody)Krásna Hôrka – trvalý (1,7 km od vody)Brezovica – nedá sa odhadnúť (1,8 km od vody)Brezovica – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Hladovka – občasný (2,6 km od vody)Hladovka – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Trstená časť Ústie nad Priehradou /lokalita Jamy – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Oravice – OZ-2 – nekúpeľný (460 m od vody)Oravice – OZ-1 – nekúpeľný (2,1 km od vody)OZ-1,2 – l5 (490 m od vody)a1 (1,6 km od vody)a1 (2,0 km od vody)a1 (2,3 km od vody)a1 (3,5 km od vody)a1 (3,7 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,4 km od vody)Oravice (770 m od vody)Oravský Biely Potok – stavebný kameň (4,4 km od vody)Oravský Biely Potok – stavebný kameň (4,4 km od vody)Oravský Biely Potok – stavebný kameň (4,4 km od vody)Lom Trstená – stavebný kameň (310 m od vody)Krásna Hôrka – stavebný kameň (1,8 km od vody)Čimhová – hnedé uhlie (100 m od vody)Liesek – hnedé uhlie (740 m od vody)Krásna Hôrka – štrkopiesky (800 m od vody)Trstená – hnedé uhlie (810 m od vody)Hladovka – hnedé uhlie (2,5 km od vody)Horný Štefanov – hnedé uhlie (4,1 km od vody)Ústie nad Priehradou – hnedé uhlie (4,8 km od vody)Trstená, Halečková – všeobecná geológia (230 m od vody)Oravice, Bobrovecká dolina – hydrogeológia (3,6 km od vody)Oravský Biely Potok – všeobecná geológia (4,5 km od vody)– Zosuvy (50 m od vody)– Zosuvy (80 m od vody)ORAVICE – Zosuvy (110 m od vody)TRSTENA – Zosuvy (120 m od vody)ORAVICE – Zosuvy (150 m od vody)– Blokové polia (170 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (190 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)KRUPOVA – Zosuvy (220 m od vody)BREZOVICA – Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (300 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (390 m od vody)VITANOVA – Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)VITANOVA – Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (430 m od vody)TRSTENA – Zosuvy (450 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (450 m od vody)BREZOVICA – Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)ORAVICE – Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)VITANOVA – Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)USTIE – Zosuvy (550 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (560 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)VITANOVA – Zosuvy (580 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)– Zosuvy (610 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)CIMHOVA – Zosuvy (670 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (680 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)TRSTENA – Zosuvy (750 m od vody)VITANOVA – Zosuvy (760 m od vody)PECISKA – Zosuvy (800 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (840 m od vody)– Zosuvy (840 m od vody)BUDON – Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)BUDON – Zosuvy (870 m od vody)BUDON – Zosuvy (870 m od vody)TVRDOSIN – Zosuvy (900 m od vody)KRUPOVA – Zosuvy (900 m od vody)– Zosuvy (900 m od vody)– Zosuvy (910 m od vody)ORAVSKA PRIEHRADA – Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)HAMRICKY – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)ORAVSKA PRIEHRADA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)KRASNA HORKA – Zosuvy (1,2 km od vody)TRSTENA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)BREZOVICA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)Trstená – negatívny vrt (30 m od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Trstená – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Trstená – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Liesek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Trstená – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Tvrdošín – negatívny vrt (130 m od vody)Trstená – negatívny vrt (130 m od vody)Trstená-Liesek – negatívny vrt (130 m od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Liesek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Tvrdošín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Liesek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Liesek – pozorovací vrt SHMÚ (290 m od vody)Liesek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Liesek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Liesek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Krásna Hôrka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (720 m od vody)Krásna Hôrka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Liesek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Liesek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Oravice – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (2,1 km od vody)Čimhová-Liesek – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Nižná na Orave – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Nižná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Zábiedovo – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,5 km od vody)Nižná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Nižná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Nižná na Orave – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Nižná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Brezovica – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,8 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 660 μg/lmedián 660 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oravica, 50 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCubežná hodnota
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 47,0 μg/lmedián 43,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Oravica, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 9,38 mg/lmedián 5,40 mg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 42. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)9 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)3 vzorky, najviac 25 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)14 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)14 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))8 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 396 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,6 μg/lmedián 0,700 μg/l57 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 50 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,100 μg/l57 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 830 μg/lmedián 4,00 μg/l57 vzoriek28 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l57 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,250 μg/l57 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,500 μg/l57 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 650 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 46,0 μg/lmedián 5,00 μg/l57 vzoriek12 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l57 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 810 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSemierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l57 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l29 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l57 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l57 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    minerálny prameň21288 Bq/l648 Bq/l
    fuente621,4 Bq/l11,7 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody182,0 Bq/l82,0 Bq/l
    upravený prameň316,2 Bq/l13,6 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie15,78 Bq/l5,78 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie16,40 Bq/l6,40 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • iný druh objektu10×
    • štôlňa4×
    • šachta1×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    Štôlňaštôlňauhlie350 m
    Kutbainý druh objektuuhlie?810 m
    Štôlňaštôlňauhlie990 m
    Výhradná kutbainý druh objektuuhlie1,3 km
    Výhradná kutbainý druh objektupravdepodobne uhlie1,3 km
    Výhradná kutbainý druh objektupravdepodobne uhlie1,6 km
    Štôlňaštôlňauhlie1,8 km
    Výhradná kutbainý druh objektuuhlie?1,8 km
    Výhradná kutbainý druh objektuuhlie?2,4 km
    Šachtašachtauhlie2,4 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Lom Trstenástavebný kameňŤažené ložisko – ŠTRKOMO, s. r. o.310 m
    Krásna Hôrkastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Balún Marián BAPA1,8 km
    Oravský Biely Potokstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Danucem Slovensko a.s.4,4 km
    Oravský Biely Potokstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Danucem Slovensko a.s.4,4 km
    Oravský Biely Potokstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Danucem Slovensko a.s.4,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    84 vrtov v pásme 3 km, z toho 36 hydrogeologických a 48 ostatných; s číslom archívnej správy 84.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m44×
    • 10–30 m32×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m7×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Trstenánegatívny vrt5,0 m20297 88Cc9.pdf30 m
    Tvrdošínúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m4924 88Cc6.pdf80 m
    Tvrdošínúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m53762 88Cc14.pdf80 m
    1-903 Trstenáhydrogeologický8,0 m10174880 m
    J-10inžiniersko-geologický15,0 m8361890 m
    Trstenáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m56600 88Cd3.pdf110 m
    Tvrdošínúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,6 m20661 88Cc4.pdf110 m
    Trstenáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m56600 88Cd4.pdf110 m
    Liesekúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,0 m75797 88Cd8.pdf110 m
    Trstenáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 m16220 88Cc12.pdf110 m
    Tvrdošínnegatívny vrt5,0 m20661 88Cc3.pdf130 m
    Trstenánegatívny vrt15,3 m22687 88Cc1.pdf130 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Oravice – OZ-256 °C100,0 l/s1601 mCa-Mg-HCO3využívaný460 m
    Oravice – OZ-128 °C35,0 l/s600 mCa-HCO3nevyužívaný2,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    OZ-1,2geotermálna voda55 – 80> 501490 m
    kategória Oravicetermálne kúpalisko––1770 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 581,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Trstená – bývalý sklad pohonných hmôt – HámričkySK2001800F140 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Čimhová720 m²––50 m
    Tvrdošín – Tvrdošín I500 m²––60 m
    Trstená – Tvrdošín I–––70 m
    Liesek200 m²––80 m
    Liesek–––80 m
    Liesek–––90 m
    Tvrdošín – Tvrdošín I–––90 m
    Vitanová600 m²––90 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy230×
    • Blokové polia5×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny183×
    • Stabilizovaný28×
    • Aktívny25×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00078×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova31×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick14×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S10×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Trstená2 cotos de pesca · 24 km22Oravica č. 1a22

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh