Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions Activité faible · moyenne de 2 parcours de pêche 06:00–08:00 Oravica č. 1a, score de la fenêtre 28. Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 07:04. Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre. Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit. Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données. Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau. Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques. Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche. Chargement du modèle de terrain en 3D… Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement. Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo. Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes 2 sur 2 des parcours de pêche du cours d'eau disposant de données SHMÚ ont une norme non respectée sur le site le plus proche pour au moins un indicateur. 2 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur. Pollution de l'eau dans le bassin versant – VáhEau polluée – Slovaquie Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 24 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,2modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 298 mg/l, stredne tvrdá voda (10,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 de 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Chróm 124 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 37°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 18 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 48nGy/h dávkový príkon 30. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 15objektov do 3 km Najbližšie: Štôlňa (štôlňa), 350 m od vody. 0vzoriek so zlatom 11 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 1 de 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Stroncium 660 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka). 84vrtov do 3 km 702 rozborov vody v okolí Z toho 84 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 56°C na ústí vrtu 2 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Oravice – OZ-2, výdatnosť 100,0 l/s, 460 m od vody. 31lokalít do 3 km 1 záťaž, 30 skládok Najbližšia záťaž: Trstená – bývalý sklad pohonných hmôt – Hámričky, 140 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 12záznamov do 5 km 5 ložísk, 7 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 236plôch do 3 km 25 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 8 z 10 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,20typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 10,3°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (1,84 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 298mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 48nGy/h vo vzduchu rozsah 46 až 50 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 37 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 18 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Oravica, 50 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Oravica, 2009, 100 m od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Oravice-pod sútokom Bystréj a Tichého potoka, 1996, 30 m od vody. Porovnanie: 42. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 50 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 240 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 650 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 810 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 84 vrtov v pásme 3 km, z toho 36 hydrogeologických a 48 ostatných; s číslom archívnej správy 84. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent Bassin versant : Váh
Au bord de l’eau en ce moment
Aujourd'hui sur le cours d'eau Oravica
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
Meilleure plage horaire du jour
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
État de l'eau sur le cours d'eau
Niveaux d'eau sur le cours d'eau
Station Statut Changement Température Trstená 93 cm 0,0 °C Profil altimétrique du cours d'eau
Terrain en 3D
Images historiques



Pollution de l'eau sur le cours d'eau Oravica
Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ
Afficher les sites dans le tableau (3)
Geológia a geochémia toku Oravica
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Points kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 7× kvartér pleistocén fluviálne sedimenty: štrky, piesčité štrky a piesky dnovej akumulácie v nízkych terasách 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Acidité de l'eau
Dureté de l'eau
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
54,9 mg/l40. percentil184 mg/l40. percentil11,5 mg/l37. percentil31,0 mg/l36. percentil1,49 mg/l20. percentil0,0620 mg/l18. percentil3,52 mg/l16. percentil2,61 mg/l15. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,0793 mg/l38. percentil3,96 mg/l27. percentil0,0370 mg/l21. percentil1,75 mg/l14. percentilMétaux
0,0988 mg/l49. percentil25,5 μg/l45. percentil41,6 μg/l38. percentil2,24 μg/l14. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
124 mg/kg90. percentil2,67 mg/kg86. percentil0,366 mg/kg77. percentil0,473 mg/kg65. percentil71,2 mg/kg57. percentil0,267 mg/kg55. percentil25,6 mg/kg55. percentil0,103 mg/kg50. percentil0,212 mg/kg48. percentil2,28 mg/kg34. percentil7,31 mg/kg31. percentil17,5 mg/kg21. percentil71,6 mg/kg20. percentil4,58 mg/kg19. percentil9,30 mg/kg9. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,20 %53. percentil868 mg/kg53. percentil0,846 %46. percentil1,47 %43. percentil0,797 %35. percentil2,32 %28. percentil3 820 mg/kg25. percentil634 mg/kg22. percentil4,84 %21. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
75,1 mg/kg83. percentil33,3 mg/kg69. percentil410 mg/kg53. percentil1,33 mg/kg45. percentil55,4 mg/kg37. percentil81,1 mg/kg31. percentil24,0 mg/kg30. percentil113 mg/kg28. percentil367 mg/kg23. percentil8,28 mg/kg11. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,31 %56. percentil2,38 ppm27. percentil6,80 ppm27. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián minerálny prameň 2 1 288 Bq/l 648 Bq/l source 6 21,4 Bq/l 11,7 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 82,0 Bq/l 82,0 Bq/l upravený prameň 3 16,2 Bq/l 13,6 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 5,78 Bq/l 5,78 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 6,40 Bq/l 6,40 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nom Espèce Ťažené Ukončenie Od vody Štôlňa štôlňa uhlie 350 m Kutba iný druh objektu uhlie? 810 m Štôlňa štôlňa uhlie 990 m Výhradná kutba iný druh objektu uhlie 1,3 km Výhradná kutba iný druh objektu pravdepodobne uhlie 1,3 km Výhradná kutba iný druh objektu pravdepodobne uhlie 1,6 km Štôlňa štôlňa uhlie 1,8 km Výhradná kutba iný druh objektu uhlie? 1,8 km Výhradná kutba iný druh objektu uhlie? 2,4 km Šachta šachta uhlie 2,4 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Lom Trstená stavebný kameň Ťažené ložisko – ŠTRKOMO, s. r. o. 310 m Krásna Hôrka stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Balún Marián BAPA 1,8 km Oravský Biely Potok stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Danucem Slovensko a.s. 4,4 km Oravský Biely Potok stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Danucem Slovensko a.s. 4,4 km Oravský Biely Potok stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Danucem Slovensko a.s. 4,4 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lieu Espèce Profondeur Archívna správa Od vody Trstená negatívny vrt 5,0 m 20297 88Cc9.pdf30 m Tvrdošín úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 4924 88Cc6.pdf80 m Tvrdošín úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 53762 88Cc14.pdf80 m 1-903 Trstená hydrogeologický 8,0 m 10174880 m J-10 inžiniersko-geologický 15,0 m 8361890 m Trstená úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 12,0 m 56600 88Cd3.pdf110 m Tvrdošín úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,6 m 20661 88Cc4.pdf110 m Trstená úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 12,0 m 56600 88Cd4.pdf110 m Liesek úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 5,0 m 75797 88Cd8.pdf110 m Trstená úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 7,0 m 16220 88Cc12.pdf110 m Tvrdošín negatívny vrt 5,0 m 20661 88Cc3.pdf130 m Trstená negatívny vrt 15,3 m 22687 88Cc1.pdf130 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Température Výdatnosť Profondeur Chemický typ vody Využívanie Od vody Oravice – OZ-2 56 °C 100,0 l/s 1601 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 460 m Oravice – OZ-1 28 °C 35,0 l/s 600 m Ca-HCO3 nevyužívaný 2,1 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source Espèce Température de l’eau (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody OZ-1,2 geotermálna voda 55 – 80 > 50 1 490 m kategória Oravice termálne kúpalisko – – 1 770 m kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 8 1,6 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lieu Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Trstená – bývalý sklad pohonných hmôt – Hámričky SK2001800F 140 m Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Čimhová 720 m² – – 50 m Tvrdošín – Tvrdošín I 500 m² – – 60 m Trstená – Tvrdošín I – – – 70 m Liesek 200 m² – – 80 m Liesek – – – 80 m Liesek – – – 90 m Tvrdošín – Tvrdošín I – – – 90 m Vitanová 600 m² – – 90 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisations et lieu
Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui
Autres cours d'eau à proximité
Salmonidés – zone à truiteJelešna
1 parcours de pêche
CyprinidésVVN Tvrdošín
1 parcours de pêche
CyprinidésVN Orava
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteStudený potok
2 parcours de pêche
Cyprinidés, Saumoné – d'ombré, Saumoné – truitéOrava Blanche
4 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteKvačianka
1 parcours de pêche
Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque
26de 100
1445parcours de pêche
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
plus basplus élevé
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
StronciumSrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 660 μg/lmedián 660 μg/l1 vzorka
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
CuivreCubežná hodnota
najvyššie 2,30 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 47,0 μg/lmedián 43,0 μg/l7 vzoriek
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 9,38 mg/lmedián 5,40 mg/l8 vzoriek
CuivreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 18,6 μg/lmedián 0,700 μg/l57 vzoriek
AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,100 μg/l57 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
ZincZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2 830 μg/lmedián 4,00 μg/l57 vzoriek28 % pod medzou stanovenia
PlombPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l57 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
ChromeCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,250 μg/l57 vzoriek84 % pod medzou stanovenia
ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,500 μg/l57 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 46,0 μg/lmedián 5,00 μg/l57 vzoriek12 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l57 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
SéléniumSemierne zvýšená
najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l57 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l29 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l57 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l57 vzoriek100 % pod medzou stanovenia