Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Klastavský potok

Bassin versant : HronSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
17,3km
région
Région de Banská Bystrica

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Klastavský potok

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Klastavský potok, score de la fenêtre 40.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 04:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    02004006008000 km5 km10 km15 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 630 à 227 m au-dessus du niveau de la mer sur 17,3 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    630 m a.s.l.
    Point le plus bas
    212 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    419 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    24 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,12

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Klastavský potok de 2018
    2018imagé 18 sept. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau Klastavský potok de 2021
    2021imagé 8 juil. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau Klastavský potok de 2024
    2024imagé 27 juil. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Klastavský potok

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • fer à partir de 1 mg/l1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Klastavský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    50 % sopečné horniny

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,4modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 166 mg/l, mäkká voda (4,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 170 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C79 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 95 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 79 °C (prírastok 24 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    63. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    88objektov do 3 km

    ťažené: Au, Ag, Pb, Zn, Cu

    Najbližšie: Pingové pole (pinga, pingový ťah), 650 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,66 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Klastovský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    35vrtov do 3 km

    587 rozborov vody v okolí

    Z toho 35 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    46°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Banská Štiavnica – HR-1, 7,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    3lokalít do 3 km

    3 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    24záznamov do 5 km

    5 ložísk, 19 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    10plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Roches volcaniques50%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér50%
    • neovulkanity50%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    neovulkanitystredný miocénformácie: studenská, krahulská, Kremnického štítu, stráňsky komplex, plešinská, Rohy, syroňská, červenostudnianske súvr…1×

    Kvartérny pokryv

    • eluviálne až eluviálno-deluviálne zvetraniny50%SR 0,2 %
    • deluviálne sedimenty50%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,1m
    • 2 – 583%SR 48 %
    • 0 – 217%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih71%SR 26 %
    • stredný zdvih29%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 7 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kyslé vulkanity80%SR 3,2 %
    • Bázické vulkanity20%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)80%SR 3,2 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)20%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neovulkanity južných svahov Štiavnických vrchov a Javoria100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,39typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    4,6°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,81 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    166mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoruresF0,139 mg/l61. percentil
    • DraslíkK3,34 mg/l55. percentil
    • SodiumNa9,41 mg/l52. percentil
    • ChloruresCl5,84 mg/l39. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO395,2 mg/l17. percentil
    • MagnésiumMg5,77 mg/l14. percentil
    • SulfatesSO418,9 mg/l13. percentil
    • CalciumCa23,1 mg/l13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,44 mg/l85. percentil
    • AmóniumNH40,259 mg/l74. percentil
    • FosforečnanyPO40,348 mg/l72. percentil
    • NitratesNO33,13 mg/l18. percentil

    Métaux

    • ZincZn18,2 μg/l84. percentil
    • AluminiumAl207 μg/l80. percentil
    • FerFe0,222 mg/l77. percentil
    • ManganèseMn45,5 μg/l60. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadiumV170 mg/kg96. percentil
    • CobaltCo14,4 mg/kg93. percentil
    • PlombPb29,7 mg/kg87. percentil
    • ZincZn133 mg/kg75. percentil
    • CadmiumCd0,330 mg/kg74. percentil
    • CínSn3,47 mg/kg74. percentil
    • CuivreCu24,4 mg/kg54. percentil
    • MercureHg0,0949 mg/kg46. percentil
    • BizmutBi0,151 mg/kg23. percentil
    • AntimoineSb0,384 mg/kg22. percentil
    • MolybdèneMo0,232 mg/kg21. percentil
    • ChromeCr45,4 mg/kg11. percentil
    • SéléniumSe0,105 mg/kg11. percentil
    • ArsenicAs2,67 mg/kg4. percentil
    • NickelNi8,54 mg/kg3. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi10 358 mg/kg96. percentil
    • FerFe5,01 %95. percentil
    • AluminiumAl7,42 %92. percentil
    • ManganèseMn1 466 mg/kg88. percentil
    • SodiumNa1,09 %80. percentil
    • MagnésiumMg0,919 %53. percentil
    • CalciumCa1,87 %45. percentil
    • PhosphoreP764 mg/kg38. percentil
    • DraslíkK1,28 %18. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr188 mg/kg83. percentil
    • ZirkónZr478 mg/kg74. percentil
    • BáriumBa499 mg/kg69. percentil
    • YtriumY30,9 mg/kg66. percentil
    • BérylliumBe1,62 mg/kg63. percentil
    • GáliumGa15,1 mg/kg60. percentil
    • CérCe55,1 mg/kg36. percentil
    • RubídiumRb70,8 mg/kg12. percentil
    • LítiumLi20,4 mg/kg6. percentil
    • BoreB29,0 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    rozsah 42 až 61 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,25 ppm73. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,77 ppm71. percentil
    • Potassium (K)K1,21 %22. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C79 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 79 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 24 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,5°C
    • Priemerná júlová teplota17,2°C
    • Ročné zrážky800mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (660 m od vody)Halda objektu č.71 – 5 – halda (690 m od vody)Halda objektu č.73 – 5 – halda (750 m od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (770 m od vody)Halda objektu č.69 – 5 – halda (830 m od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (840 m od vody)Halda objektu č.75 – 5 – halda (850 m od vody)Dekýšska kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (860 m od vody)Halda objektu č.77 – 5 – halda (1,2 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (1,2 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Halda objektu č.79 – 5 – halda (1,7 km od vody)Halda k bezmennej štôlni – 5 – halda (1,7 km od vody)Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Halda k Rezsö štôlni – 5 – halda (1,8 km od vody)Rezsö štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Heinrich štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Halda k Heinrich štôlni – 5 – halda (1,8 km od vody)Halda objektu č.81 – 5 – halda (2,0 km od vody)Varta štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Halda objektu č.65 – 5 – halda (2,0 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Halda objektu č.67 – 5 – halda (2,0 km od vody)Halda objektu č.89 – 5 – halda (2,0 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Varta šachta – 1 – šachta (2,1 km od vody)Halda objektu č.61 – 5 – halda (2,2 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Halda objektu č.91 – 5 – halda (2,2 km od vody)Halda k Beatrix štôlni – 5 – halda (2,3 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Beatrix štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Halda objektu č.63 – 5 – halda (2,4 km od vody)Halda objektu č.83 – 5 – halda (2,4 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Jozef štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Halda objektu č.57 – 5 – halda (2,4 km od vody)Halda objektu č.59 – 5 – halda (2,4 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Halda objektu č.85 – 5 – halda (2,5 km od vody)Halda objektu č.55 – 5 – halda (2,5 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Halda objektu č.10 – 5 – halda (2,5 km od vody)Mária Empfegnis štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Halda objektu č.87 – 5 – halda (2,6 km od vody)Halda objektu č.110 – 5 – halda (2,6 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Halda objektu č.9 – 5 – halda (2,6 km od vody)Halda objektu č.108 – 5 – halda (2,6 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Ladislav štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Halda objektu č.7 – 5 – halda (2,7 km od vody)Maria Empfangnis št. – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Kruhová halda k objektu č.11 – 5 – halda (2,8 km od vody)Mária Heimsuchungs šachta – 1 – šachta (2,8 km od vody)Halda objektu č.112 – 5 – halda (2,8 km od vody)Vetrací komín – 1 – šachta (2,8 km od vody)Antal štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Halda objektu č.53 – 5 – halda (3,0 km od vody)Halda objektu č.5 – 5 – halda (3,0 km od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (650 m od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (780 m od vody)Imrich štôlňa – 2 – štôlňa (820 m od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (870 m od vody)Halda objektu č.1 – 5 – halda (1,2 km od vody)Kordian štôlňa – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Halda objektu č.3 – 5 – halda (2,0 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Halda objektu č.7 – 5 – halda (2,1 km od vody)Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Osvald štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Halda objektu č.5 – 5 – halda (2,5 km od vody)Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,6 km od vody)Halda objektu č.17 – 5 – halda (2,6 km od vody)Ladislav štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Maria Empfangnis št. – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Vysoká – Šementlov – Medené rudy (3,5 km od vody)Štiavnické Bane – Polymetalické rudy (3,9 km od vody)Banište – Zlato-strieborné rudy (4,1 km od vody)Štivnické bane – Piarg – Polymetalicko-drahokovové rudy (4,3 km od vody)Hodruša – Myšia hora – Polymetalické rudy (4,7 km od vody)Počúvadlo – nijaký (1,4 km od vody)Sebechleby – Kvaka – Sebechleby – nijaký (1,8 km od vody)Beluj – občasný (1,8 km od vody)Vyhne – HGV-3 – nekúpeľný (6,5 km od vody)Voznica – R-3 – nekúpeľný (6,9 km od vody)Banská Štiavnica – HR-1 – nekúpeľný (7,0 km od vody)S-1 – i3 (3,3 km od vody)H-1 – i1 (6,6 km od vody)d3 (5,5 km od vody)Vyhne (9,8 km od vody)Klastava – stavebný kameň (250 m od vody)Klastava – stavebný kameň (250 m od vody)Vysoká – medené rudy (3,2 km od vody)Lišov – stavebný kameň (4,2 km od vody)Sebechleby – stavebný kameň (2,6 km od vody)Počúvadlo – stavebný kameň – tufity (1,1 km od vody)Piarg – lom Gumanina – stavebný kameň – andezit (2,1 km od vody)Baďan – stavebný kameň – andezit (2,2 km od vody)Sebechleby – stavebný kameň – andezit (2,5 km od vody)Dekýš – alunit (2,5 km od vody)Dekýš – keramické suroviny – andezit (3,2 km od vody)Vysoká – tehliarske suroviny (3,6 km od vody)Ilija I – stavebný kameň – andezit (4,1 km od vody)Štiavnické Bane – Skalka – stavebný kameň – andezit (4,2 km od vody)Podsitnianska – Štefultov – stavebný kameň – andezit (4,5 km od vody)Vrt B-1 – polymetalické rudy, Ag rudy (4,7 km od vody)Ilija II – stavebný kameň – andezit (4,7 km od vody)Vysoká – Šementlov – medené rudy (3,2 km od vody)Kopanice – zlaté a strieborné rudy (4,1 km od vody)Počúvadlo – vulkanity (720 m od vody)Sitno – vulkanity (1,7 km od vody)Ilija – vulkanity (3,4 km od vody)Ladzany, Husárka – vulkanity (4,3 km od vody)– Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)SITNO – Blokové rozpadliny (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)DEKYS – Zosuvy (2,7 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,7 km od vody)– Blokové polia (2,8 km od vody)Počúvadlo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Banská Štiavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Počúvadlo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Počúvadlo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (570 m od vody)Počúvadlo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Počúvadlo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (990 m od vody)Počúvadlo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Počúvadlo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Počúvadlo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Badáň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Počúvadlo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Beluj – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Baďan – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Drážovce JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Štiavnické Bane – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Jabloňovce-Kalinkovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Richnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,66 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klastovský potok, 2005, 40 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,620 μg/lmedián 0,150 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klastavský potok, 110 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,63 μg/lmedián 0,560 μg/l16 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klastavský potok, 2005, 120 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,35 μg/l16 vzoriek31 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 1200m V od K680, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbmierne zvýšená
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klastovský potok, 2005, 40 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,62 μg/lmedián 1,47 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klastava – pravostranný prítok Klastavského potoka, v obci , 2005, 70 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,05 μg/l16 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klastava – pravostranný prítok Klastavského potoka, v obci , 2005, 70 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 190 μg/lmedián 113 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 1200m V od K680, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klastavský potok, 2004, 460 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 20,0 μg/lmedián 10,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: 1200m V od K680, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 23. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
      najvyššie 52,3 mg/lmedián 42,6 mg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Klastavský potok, 2005, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)45 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)44 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)44 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)19 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)18 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)45 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)45 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)39 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)37 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)31 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))24 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 448 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8 820 μg/lmedián 12,5 μg/l46 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 40 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,50 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,0200 mg/l46 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 2,00 μg/l46 vzoriek37 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    source17103 Bq/l8,24 Bq/l
    potok, rieka15,43 Bq/l5,43 Bq/l
    studňa115,6 Bq/l15,6 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie39,77 Bq/l6,58 Bq/l
    upravený prameň225,5 Bq/l23,7 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie11,28 Bq/l1,28 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Au54×
    • Ag52×
    • Pb2×
    • Zn2×
    • Cu2×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa44×
    • halda37×
    • pinga, pingový ťah4×
    • šachta3×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    Pingové polepinga, pingový ťahAu,Ag650 m
    Vodná štôlňaštôlňaandezit18.storočie660 m
    Halda objektu č.71haldaandezit18.storočie690 m
    Halda objektu č.73haldaandezit18.storočie750 m
    Vodná štôlňaštôlňaandezit18.storočie770 m
    Pingové polepinga, pingový ťahAu,Ag780 m
    Imrich štôlňaštôlňaAu,Ag rudy820 m
    Halda objektu č.69haldaAu,Ag830 m
    Vodná štôlňaštôlňaandezit18.storočie840 m
    Halda objektu č.75haldaandezit18.storočie850 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Klastavastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená250 m
    Klastavastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená250 m
    Sebechlebystavebný kameňŤažené ložisko – Draft Stone s.r.o.2,6 km
    Élevéemedené rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,2 km
    Lišovstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,2 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    Élevée – ŠementlovMedené rudyCu, Aumalé ložisko3,5 km
    Štiavnické BanePolymetalické rudyPb, Znložiskový výskyt3,9 km
    BaništeZlato-strieborné rudyAu, Agložiskový výskyt4,1 km
    Štivnické bane – PiargPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Zn, Cu, Au, Agstredné ložisko4,3 km
    Hodruša – Myšia horaPolymetalické rudyCu, Pb, Znložiskový výskyt4,7 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    35 vrtov v pásme 3 km, z toho 17 hydrogeologických a 18 ostatných; s číslom archívnej správy 35.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m6×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m9×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    3-209 Ladzanyhydrogeologický8,0 m10174850 m
    Počúvadloúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou17,0 m22278 122Dc3.pdf70 m
    Banská Štiavnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou65,0 m21160 122Dc2.pdf80 m
    Počúvadloúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou120,0 m73776 122Dc16.pdf160 m
    Počúvadloširokoprofilový vrt10,0 m42142 122Dc8.pdf570 m
    Počúvadloúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m49921 122Dc14.pdf830 m
    Počúvadloširokoprofilový vrt150,0 m49486 122Dc12.pdf990 m
    Počúvadloširokoprofilový vrt170,0 m49486 122Dc13.pdf1,2 km
    Počúvadloširokoprofilový vrt130,0 m49486 122Dc11.pdf1,2 km
    Počúvadloúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m89007 122Dc17.pdf1,3 km
    Badáňúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou32,5 m16062 134Ba7.pdf1,3 km
    Počúvadloúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou58,0 m15793 122Dc1.pdf1,5 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Vyhne – HGV-329 °C–64 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný6,5 km
    Voznica – R-335 °C10,0 l/s710 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný6,9 km
    Banská Štiavnica – HR-146 °C–910 mNa-Ca-SO4-HCO3nevyužívaný7,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    S-1geotermálna voda15 – 2216 – 3013,3 km
    kategória d3minerálna voda39-5516-3015,5 km
    H-1geotermálna voda15 – 22< 516,6 km
    kategória Vyhnetermálne kúpalisko––19,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Počúvadlo350 m²1970–1,4 km
    Sebechleby – Kvaka – Sebechleby2 989 m²1980monitorovaná1,8 km
    Beluj250 m²1960–1,8 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy7×
    • Blokové rozpadliny2×
    • Blokové polia1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný6×
    • Potenciálny4×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova9×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Banská Štiavnica1 parcours de pêche · 17 km34Klastavský potok34

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Hron