Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці 06:00–08:00 Кластавски поток, оцінка вікна 39. Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 02:04. Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр. Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця. Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані. Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води. Швидкий водотік Подгорски поток: швидка вода, кам'янисте дно, перекати та ями під ними. Типові форелеві води. Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок. Завантаження 3D моделі рельєфу… Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну. Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою. Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях 1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником. Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek50 % čiary vody 50 % sopečné horniny Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,4modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 166 mg/l, mäkká voda (4,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 з 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Vanád 170 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 52nGy/h dávkový príkon 63. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 88objektov do 3 km ťažené: Au, Ag, Pb, Zn, Cu Najbližšie: Pingové pole (pinga, pingový ťah), 650 m od vody. 0vzoriek so zlatom 10 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 1 з 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Selén 1,66 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Klastovský potok). 35vrtov do 3 km 587 rozborov vody v okolí Z toho 35 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 46°C na ústí vrtu 3 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Banská Štiavnica – HR-1, 7,0 km od vody. 3lokalít do 3 km 3 skládky V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 24záznamov do 5 km 5 ložísk, 19 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 10plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Mapa pokrýva 2 z 7 bodov čiary vody. Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,39typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 4,6°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,81 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 166mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 52nGy/h vo vzduchu rozsah 42 až 61 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Klastovský potok, 2005, 40 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klastavský potok, 110 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klastavský potok, 2005, 120 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1200m V od K680, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klastovský potok, 2005, 40 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klastava – pravostranný prítok Klastavského potoka, v obci , 2005, 70 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klastava – pravostranný prítok Klastavského potoka, v obci , 2005, 70 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1200m V od K680, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Klastavský potok, 2004, 460 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1200m V od K680, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 23. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Klastavský potok, 2005, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 40 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 35 vrtov v pásme 3 km, z toho 17 hydrogeologických a 18 ostatných; s číslom archívnej správy 35. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке. Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані Басейн: Грон
Зараз біля води
Сьогодні на водотоці Кластавски поток
Середнє по рибальських ділянках водотоку
Найкраще вікно сьогодні
Карта та рибальські ділянки водотоку
Висотний профіль водотоку
Рельєф у 3D
Історичні знімки



Забруднення води на водотоці Кластавски поток
Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025
Geológia a geochémia toku Klastavský potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Утвар Век Єднотка Балів kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× neovulkanity stredný miocén formácie: studenská, krahulská, Kremnického štítu, stráňsky komplex, plešinská, Rohy, syroňská, červenostudnianske súvr… 1× Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Кислотність води
Жорсткість води
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,139 мг/л61. percentil3,34 мг/л55. percentil9,41 мг/л52. percentil5,84 мг/л39. percentil95,2 мг/л17. percentil5,77 мг/л14. percentil18,9 мг/л13. percentil23,1 мг/л13. percentilŽiviny a organické znečistenie
5,44 мг/л85. percentil0,259 мг/л74. percentil0,348 мг/л72. percentil3,13 мг/л18. percentilМетали
18,2 μg/l84. percentil207 μg/l80. percentil0,222 мг/л77. percentil45,5 μg/l60. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
170 мг/кг96. percentil14,4 мг/кг93. percentil29,7 мг/кг87. percentil133 мг/кг75. percentil0,330 мг/кг74. percentil3,47 мг/кг74. percentil24,4 мг/кг54. percentil0,0949 мг/кг46. percentil0,151 мг/кг23. percentil0,384 мг/кг22. percentil0,232 мг/кг21. percentil45,4 мг/кг11. percentil0,105 мг/кг11. percentil2,67 мг/кг4. percentil8,54 мг/кг3. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
10 358 мг/кг96. percentil5,01 %95. percentil7,42 %92. percentil1 466 мг/кг88. percentil1,09 %80. percentil0,919 %53. percentil1,87 %45. percentil764 мг/кг38. percentil1,28 %18. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
188 мг/кг83. percentil478 мг/кг74. percentil499 мг/кг69. percentil30,9 мг/кг66. percentil1,62 мг/кг63. percentil15,1 мг/кг60. percentil55,1 мг/кг36. percentil70,8 мг/кг12. percentil20,4 мг/кг6. percentil29,0 мг/кг4. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
8,25 ppm73. percentil2,77 ppm71. percentil1,21 %22. percentilMapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Взоріек Najvyšší radón Медіан джерело 17 103 Bq/l 8,24 Bq/l potok, rieka 1 5,43 Bq/l 5,43 Bq/l studňa 1 15,6 Bq/l 15,6 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 3 9,77 Bq/l 6,58 Bq/l upravený prameň 2 25,5 Bq/l 23,7 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 1,28 Bq/l 1,28 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Назва Вид Тяжене Уконченіе Od vody Pingové pole pinga, pingový ťah Ау,Аґ 650 м Vodná štôlňa štôlňa andezit 18.storočie 660 м Halda objektu č.71 halda andezit 18.storočie 690 м Halda objektu č.73 halda andezit 18.storočie 750 м Vodná štôlňa štôlňa andezit 18.storočie 770 м Pingové pole pinga, pingový ťah Ау,Аґ 780 м Imrich štôlňa štôlňa Au,Ag rudy 820 м Halda objektu č.69 halda Ау,Аґ 830 м Vodná štôlňa štôlňa andezit 18.storočie 840 м Halda objektu č.75 halda andezit 18.storočie 850 м Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско Нераст Stav a organizácia Od vody Кластава stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 250 м Кластава stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 250 м Себехлеби stavebný kameň Ťažené ložisko – Draft Stone s.r.o. 2,6 км Висока medené rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,2 км Лішов stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,2 км Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Вискит Typ rudy Метали Вид Od vody Висока – Шементлов Medené rudy Цу, Ау malé ložisko 3,5 км Штіавніцке Бане Polymetalické rudy Пб, Зн ložiskový výskyt 3,9 км Баніште Zlato-strieborné rudy Ау, Аґ ložiskový výskyt 4,1 км Štivnické bane – Piarg Polymetalicko-drahokovové rudy Пб, Зн, Цу, Ау, Аґ stredné ložisko 4,3 км Hodruša – Myšia hora Polymetalické rudy Цу, Пб, Зн ložiskový výskyt 4,7 км Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Локація Вид Глибина Archívna správa Od vody 3-209 Ладзани hydrogeologický 8,0 м 10174850 м Почувадло úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 17,0 м 22278 122Dc3.pdf70 м Банська Штявниця úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 65,0 м 21160 122Dc2.pdf80 м Почувадло úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 120,0 м 73776 122Dc16.pdf160 м Почувадло širokoprofilový vrt 10,0 м 42142 122Dc8.pdf570 м Почувадло úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 60,0 м 49921 122Dc14.pdf830 м Почувадло širokoprofilový vrt 150,0 м 49486 122Dc12.pdf990 м Почувадло širokoprofilový vrt 170,0 м 49486 122Dc13.pdf1,2 км Почувадло širokoprofilový vrt 130,0 м 49486 122Dc11.pdf1,2 км Почувадло úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 6,0 м 89007 122Dc17.pdf1,3 км Бадань úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 32,5 м 16062 134Ba7.pdf1,3 км Почувадло úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 58,0 м 15793 122Dc1.pdf1,5 км Geotermálna energia a minerálne vody
Врт Температура Видатность Глибина Chemický typ vody Виужіваніе Od vody Вигне – HGV-3 29 °C – 64 м Ца-Мґ-HCO3-SO4 využívaný 6,5 км Возніца – R-3 35 °C 10,0 л/с 710 м Ца-Мґ-SO4-HCO3 nevyužívaný 6,9 км Банська Штявниця – HR-1 46 °C – 910 м На-Ца-SO4-HCO3 nevyužívaný 7,0 км Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело Вид Температура води (°C) Видатность (л/с) Почет Najbližší od vody S-1 geotermálna voda 15 – 22 16 – 30 1 3,3 км kategória d3 minerálna voda 39-55 16-30 1 5,5 км H-1 geotermálna voda 15 – 22 < 5 1 6,6 км kategória Vyhne termálne kúpalisko – – 1 9,8 км Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Складка Плоха Rok vzniku Моніторованіе Od vody Почувадло 350 м² 1970 – 1,4 км Себехлеби – Квака – Себехлеби 2 989 м² 1980 monitorovaná 1,8 км Белуй 250 м² 1960 – 1,8 км Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Організації та локація
Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови
Інші водотоки поблизу
Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал
33з 100
1445ділянок
Колір мапи
Завантаження мапи…
нижчевище
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,66 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,620 μg/lmedián 0,150 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 1,63 μg/lmedián 0,560 μg/l16 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
МідьЦуmierne zvýšená
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,35 μg/l16 vzoriek31 % pod medzou stanovenia
ОловоПбmierne zvýšená
najvyššie 2,80 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
АрсенАсmierne zvýšená
najvyššie 2,62 μg/lmedián 1,47 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
ХромЦрmierne zvýšená
najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,05 μg/l16 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
СтронціумСрbežná hodnota
najvyššie 190 μg/lmedián 113 μg/l16 vzoriek
ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
БаріумБаnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 20,0 μg/lmedián 10,0 μg/l3 vzorky
Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
najvyššie 52,3 мг/лmedián 42,6 мг/л16 vzoriek
ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8 820 μg/lmedián 12,5 μg/l46 vzoriek15 % pod medzou stanovenia
ОловоПбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
АрсенАсvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek59 % pod medzou stanovenia
МідьЦуvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,50 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzoriek
АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0800 мг/лmedián 0,0200 мг/л46 vzoriek15 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
ХромЦрmierne zvýšená
najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіbežná hodnota
najvyššie 9,00 μg/lmedián 2,00 μg/l46 vzoriek37 % pod medzou stanovenia
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek100 % pod medzou stanovenia



