Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Klastavský potok

Vízgyűjtő: GaramLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
17,3km
kerület
Besztercebányai kerület
Légi felvétel a(z) Klastavský potok vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Klastavský potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Klastavský potok, ablakpontszám 42.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 13:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    02004006008000 km5 km10 km15 km
    A vízfolyás magassági profilja: 630-től 227 m tengerszint feletti magasságig 17,3 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    630 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    212 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    419 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    24 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,12

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Klastavský potok vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 18.
    Klastavský potok vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. júl. 8.
    Klastavský potok vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Klastavský potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Klastavský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    50 % sopečné horniny

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,4modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 166 mg/l, mäkká voda (4,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 170 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C79 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 95 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 79 °C (prírastok 24 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    63. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    88objektov do 3 km

    ťažené: Au, Ag, Pb, Zn, Cu

    Najbližšie: Pingové pole (pinga, pingový ťah), 650 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,66 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Klastovský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    35vrtov do 3 km

    587 rozborov vody v okolí

    Z toho 35 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    46°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Banská Štiavnica – HR-1, 7,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    3lokalít do 3 km

    3 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    24záznamov do 5 km

    5 ložísk, 19 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    10plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Vulkanikus kőzetek50%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér50%
    • neovulkanity50%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    neovulkanitystredný miocénformácie: studenská, krahulská, Kremnického štítu, stráňsky komplex, plešinská, Rohy, syroňská, červenostudnianske súvr…1×

    Kvartérny pokryv

    • eluviálne až eluviálno-deluviálne zvetraniny50%SR 0,2 %
    • deluviálne sedimenty50%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,1m
    • 2 – 583%SR 48 %
    • 0 – 217%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih71%SR 26 %
    • stredný zdvih29%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • neovulkanity100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • stredoslovenské neovulkanity100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón efuzívnych hornín100%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia neovulkanitov100%SR 4,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území86%SR 95 %
    • Rajón potenciálne nestabilných území14%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 7 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kyslé vulkanity80%SR 3,2 %
    • Bázické vulkanity20%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)80%SR 3,2 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)20%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neovulkanity južných svahov Štiavnických vrchov a Javoria100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,39typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    4,6°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,81 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    166mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridokF0,139 mg/l61. percentil
    • DraslíkK3,34 mg/l55. percentil
    • NátriumNa9,41 mg/l52. percentil
    • KloridokCl5,84 mg/l39. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO395,2 mg/l17. percentil
    • MagnéziumMg5,77 mg/l14. percentil
    • SzulfátokSO418,9 mg/l13. percentil
    • KalciumCa23,1 mg/l13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,44 mg/l85. percentil
    • AmóniumNH40,259 mg/l74. percentil
    • FosforečnanyPO40,348 mg/l72. percentil
    • NitrátokNO33,13 mg/l18. percentil

    Fémek

    • CinkZn18,2 μg/l84. percentil
    • AlumíniumAl207 μg/l80. percentil
    • VasFe0,222 mg/l77. percentil
    • MangánMn45,5 μg/l60. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanádiumV170 mg/kg96. percentil
    • KobaltCo14,4 mg/kg93. percentil
    • ÓlomPb29,7 mg/kg87. percentil
    • CinkZn133 mg/kg75. percentil
    • KadmiumCd0,330 mg/kg74. percentil
    • CínSn3,47 mg/kg74. percentil
    • RézCu24,4 mg/kg54. percentil
    • HiganyHg0,0949 mg/kg46. percentil
    • BizmutBi0,151 mg/kg23. percentil
    • AntimonSb0,384 mg/kg22. percentil
    • MolibdénMo0,232 mg/kg21. percentil
    • KrómCr45,4 mg/kg11. percentil
    • SzelénSe0,105 mg/kg11. percentil
    • ArzénAs2,67 mg/kg4. percentil
    • NikkelNi8,54 mg/kg3. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi10 358 mg/kg96. percentil
    • VasFe5,01 %95. percentil
    • AlumíniumAl7,42 %92. percentil
    • MangánMn1 466 mg/kg88. percentil
    • NátriumNa1,09 %80. percentil
    • MagnéziumMg0,919 %53. percentil
    • KalciumCa1,87 %45. percentil
    • FoszforP764 mg/kg38. percentil
    • DraslíkK1,28 %18. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr188 mg/kg83. percentil
    • ZirkónZr478 mg/kg74. percentil
    • BáriumBa499 mg/kg69. percentil
    • YtriumY30,9 mg/kg66. percentil
    • BerilliumBe1,62 mg/kg63. percentil
    • GáliumGa15,1 mg/kg60. percentil
    • CérCe55,1 mg/kg36. percentil
    • RubídiumRb70,8 mg/kg12. percentil
    • LítiumLi20,4 mg/kg6. percentil
    • BórB29,0 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    rozsah 42 až 61 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,25 ppm73. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,77 ppm71. percentil
    • Kálium (K)K1,21 %22. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1373 147 Bq/m²88. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • alacsony100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +50nT

    rozsah -67 až 253 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -13mGal

    reziduálna -1,8 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C79 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 79 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 24 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)192–819m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek453m a.s.l.
    • Átlagos lejtés10,6°
    • Priemerná januárová teplota-4,5°C
    • Priemerná júlová teplota17,2°C
    • Ročné zrážky800mm

    Geomorfologické celky

    • Štiavnické vrchy100%SR 2,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské stredohorie100%SR 9,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy náchylné na acidifikáciu100%SR 31 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogénne vulkanity100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (660 m od vody)Halda objektu č.71 – 5 – halda (690 m od vody)Halda objektu č.73 – 5 – halda (750 m od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (770 m od vody)Halda objektu č.69 – 5 – halda (830 m od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (840 m od vody)Halda objektu č.75 – 5 – halda (850 m od vody)Dekýšska kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (860 m od vody)Halda objektu č.77 – 5 – halda (1,2 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (1,2 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Halda objektu č.79 – 5 – halda (1,7 km od vody)Halda k bezmennej štôlni – 5 – halda (1,7 km od vody)Bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Halda k Rezsö štôlni – 5 – halda (1,8 km od vody)Rezsö štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Heinrich štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)Halda k Heinrich štôlni – 5 – halda (1,8 km od vody)Halda objektu č.81 – 5 – halda (2,0 km od vody)Varta štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Halda objektu č.65 – 5 – halda (2,0 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Halda objektu č.67 – 5 – halda (2,0 km od vody)Halda objektu č.89 – 5 – halda (2,0 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Varta šachta – 1 – šachta (2,1 km od vody)Halda objektu č.61 – 5 – halda (2,2 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Halda objektu č.91 – 5 – halda (2,2 km od vody)Halda k Beatrix štôlni – 5 – halda (2,3 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Beatrix štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Halda objektu č.63 – 5 – halda (2,4 km od vody)Halda objektu č.83 – 5 – halda (2,4 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Jozef štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Halda objektu č.57 – 5 – halda (2,4 km od vody)Halda objektu č.59 – 5 – halda (2,4 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Halda objektu č.85 – 5 – halda (2,5 km od vody)Halda objektu č.55 – 5 – halda (2,5 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Halda objektu č.10 – 5 – halda (2,5 km od vody)Mária Empfegnis štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Halda objektu č.87 – 5 – halda (2,6 km od vody)Halda objektu č.110 – 5 – halda (2,6 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Halda objektu č.9 – 5 – halda (2,6 km od vody)Halda objektu č.108 – 5 – halda (2,6 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Ladislav štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Halda objektu č.7 – 5 – halda (2,7 km od vody)Maria Empfangnis št. – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Kruhová halda k objektu č.11 – 5 – halda (2,8 km od vody)Mária Heimsuchungs šachta – 1 – šachta (2,8 km od vody)Halda objektu č.112 – 5 – halda (2,8 km od vody)Vetrací komín – 1 – šachta (2,8 km od vody)Antal štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Halda objektu č.53 – 5 – halda (3,0 km od vody)Halda objektu č.5 – 5 – halda (3,0 km od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (650 m od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (780 m od vody)Imrich štôlňa – 2 – štôlňa (820 m od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (870 m od vody)Halda objektu č.1 – 5 – halda (1,2 km od vody)Kordian štôlňa – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Halda objektu č.3 – 5 – halda (2,0 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Halda objektu č.7 – 5 – halda (2,1 km od vody)Karol štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Osvald štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Halda objektu č.5 – 5 – halda (2,5 km od vody)Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,6 km od vody)Halda objektu č.17 – 5 – halda (2,6 km od vody)Ladislav štôlňa – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Kutacia štôlňa – 2 – štôlňa (2,7 km od vody)Maria Empfangnis št. – 2 – štôlňa (2,8 km od vody)Vodná štôlňa – 2 – štôlňa (3,0 km od vody)Vysoká – Šementlov – Medené rudy (3,5 km od vody)Štiavnické Bane – Polymetalické rudy (3,9 km od vody)Banište – Zlato-strieborné rudy (4,1 km od vody)Štivnické bane – Piarg – Polymetalicko-drahokovové rudy (4,3 km od vody)Hodruša – Myšia hora – Polymetalické rudy (4,7 km od vody)Počúvadlo – nijaký (1,4 km od vody)Sebechleby – Kvaka – Sebechleby – nijaký (1,8 km od vody)Beluj – občasný (1,8 km od vody)Vyhne – HGV-3 – nekúpeľný (6,5 km od vody)Voznica – R-3 – nekúpeľný (6,9 km od vody)Banská Štiavnica – HR-1 – nekúpeľný (7,0 km od vody)S-1 – i3 (3,3 km od vody)H-1 – i1 (6,6 km od vody)d3 (5,5 km od vody)Vyhne (9,8 km od vody)Klastava – stavebný kameň (250 m od vody)Klastava – stavebný kameň (250 m od vody)Vysoká – medené rudy (3,2 km od vody)Lišov – stavebný kameň (4,2 km od vody)Sebechleby – stavebný kameň (2,6 km od vody)Počúvadlo – stavebný kameň – tufity (1,1 km od vody)Piarg – lom Gumanina – stavebný kameň – andezit (2,1 km od vody)Baďan – stavebný kameň – andezit (2,2 km od vody)Sebechleby – stavebný kameň – andezit (2,5 km od vody)Dekýš – alunit (2,5 km od vody)Dekýš – keramické suroviny – andezit (3,2 km od vody)Vysoká – tehliarske suroviny (3,6 km od vody)Ilija I – stavebný kameň – andezit (4,1 km od vody)Štiavnické Bane – Skalka – stavebný kameň – andezit (4,2 km od vody)Podsitnianska – Štefultov – stavebný kameň – andezit (4,5 km od vody)Vrt B-1 – polymetalické rudy, Ag rudy (4,7 km od vody)Ilija II – stavebný kameň – andezit (4,7 km od vody)Vysoká – Šementlov – medené rudy (3,2 km od vody)Kopanice – zlaté a strieborné rudy (4,1 km od vody)Počúvadlo – vulkanity (720 m od vody)Sitno – vulkanity (1,7 km od vody)Ilija – vulkanity (3,4 km od vody)Ladzany, Husárka – vulkanity (4,3 km od vody)– Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)SITNO – Blokové rozpadliny (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)DEKYS – Zosuvy (2,7 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,7 km od vody)– Blokové polia (2,8 km od vody)Počúvadlo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Banská Štiavnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Počúvadlo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Počúvadlo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (570 m od vody)Počúvadlo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Počúvadlo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (990 m od vody)Počúvadlo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Počúvadlo – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Počúvadlo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Badáň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Počúvadlo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Beluj – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Baďan – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Drážovce JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Štiavnické Bane – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Jabloňovce-Kalinkovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Richnava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,66 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klastovský potok, 2005, 40 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,620 μg/lmedián 0,150 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klastavský potok, 110 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,63 μg/lmedián 0,560 μg/l16 vzoriek44 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klastavský potok, 2005, 120 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,35 μg/l16 vzoriek31 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 1200m V od K680, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbmierne zvýšená
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klastovský potok, 2005, 40 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,62 μg/lmedián 1,47 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klastava – pravostranný prítok Klastavského potoka, v obci, 2005, 70 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 1,05 μg/l16 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klastava – pravostranný prítok Klastavského potoka, v obci, 2005, 70 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 190 μg/lmedián 113 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 1200m V od K680, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Klastavský potok, 2004, 460 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 20,0 μg/lmedián 10,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: 1200m V od K680, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 23. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
      najvyššie 52,3 mg/lmedián 42,6 mg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Klastavský potok, 2005, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)45 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)44 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)44 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)19 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)18 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)45 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)45 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)39 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)37 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)31 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))24 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 448 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8 820 μg/lmedián 12,5 μg/l46 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 40 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,50 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,0200 mg/l46 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 2,00 μg/l46 vzoriek37 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    prameň17103 Bq/l8,24 Bq/l
    potok, rieka15,43 Bq/l5,43 Bq/l
    studňa115,6 Bq/l15,6 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie39,77 Bq/l6,58 Bq/l
    upravený prameň225,5 Bq/l23,7 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie11,28 Bq/l1,28 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Au54×
    • Ag52×
    • Pb2×
    • Zn2×
    • Cu2×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa44×
    • halda37×
    • pinga, pingový ťah4×
    • šachta3×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    Pingové polepinga, pingový ťahAu,Ag650 m
    Vodná štôlňaštôlňaandezit18.storočie660 m
    Halda objektu č.71haldaandezit18.storočie690 m
    Halda objektu č.73haldaandezit18.storočie750 m
    Vodná štôlňaštôlňaandezit18.storočie770 m
    Pingové polepinga, pingový ťahAu,Ag780 m
    Imrich štôlňaštôlňaAu,Ag rudy820 m
    Halda objektu č.69haldaAu,Ag830 m
    Vodná štôlňaštôlňaandezit18.storočie840 m
    Halda objektu č.75haldaandezit18.storočie850 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Klastavastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená250 m
    Klastavastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená250 m
    Sebechlebystavebný kameňŤažené ložisko – Draft Stone s.r.o.2,6 km
    Vysokámedené rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,2 km
    Lišovstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,2 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    Vysoká – ŠementlovMedené rudyCu, Aumalé ložisko3,5 km
    Štiavnické BanePolymetalické rudyPb, Znložiskový výskyt3,9 km
    BaništeZlato-strieborné rudyAu, Agložiskový výskyt4,1 km
    Štivnické bane – PiargPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Zn, Cu, Au, Agstredné ložisko4,3 km
    Hodruša – Myšia horaPolymetalické rudyCu, Pb, Znložiskový výskyt4,7 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    35 vrtov v pásme 3 km, z toho 17 hydrogeologických a 18 ostatných; s číslom archívnej správy 35.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m6×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m9×
    • 100–300 m6×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    3-209 Ladzanyhydrogeologický8,0 m10174850 m
    Počúvadloúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou17,0 m22278 122Dc3.pdf70 m
    Banská Štiavnicaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou65,0 m21160 122Dc2.pdf80 m
    Počúvadloúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou120,0 m73776 122Dc16.pdf160 m
    Počúvadloširokoprofilový vrt10,0 m42142 122Dc8.pdf570 m
    Počúvadloúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou60,0 m49921 122Dc14.pdf830 m
    Počúvadloširokoprofilový vrt150,0 m49486 122Dc12.pdf990 m
    Počúvadloširokoprofilový vrt170,0 m49486 122Dc13.pdf1,2 km
    Počúvadloširokoprofilový vrt130,0 m49486 122Dc11.pdf1,2 km
    Počúvadloúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m89007 122Dc17.pdf1,3 km
    Badáňúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou32,5 m16062 134Ba7.pdf1,3 km
    Počúvadloúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou58,0 m15793 122Dc1.pdf1,5 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Vyhne – HGV-329 °C–64 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný6,5 km
    Voznica – R-335 °C10,0 l/s710 mCa-Mg-SO4-HCO3nevyužívaný6,9 km
    Banská Štiavnica – HR-146 °C–910 mNa-Ca-SO4-HCO3nevyužívaný7,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    S-1geotermálna voda15 – 2216 – 3013,3 km
    kategória d3minerálna voda39-5516-3015,5 km
    H-1geotermálna voda15 – 22< 516,6 km
    kategória Vyhnetermálne kúpalisko––19,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Počúvadlo350 m²1970–1,4 km
    Sebechleby – Kvaka – Sebechleby2 989 m²1980monitorovaná1,8 km
    Beluj250 m²1960–1,8 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy7×
    • Blokové rozpadliny2×
    • Blokové polia1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný6×
    • Potenciálny4×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova9×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Selmecbánya1 horgászvíz · 17 km31Klastavský potok31

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam