Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Dubnický potok

Bassin versant : VáhSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
11,6km
région
Région de Trenčín

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Dubnický potok

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Dubnický potok, score de la fenêtre 32.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 06:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Bystrina Un ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.

    02004006008000 km5 km10 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 625 à 223 m au-dessus du niveau de la mer sur 11,5 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    625 m a.s.l.
    Point le plus bas
    202 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    423 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    37 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,07

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Dubnický potok de 2017
    2017imagé 18 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau Dubnický potok de 2020
    2020imagé 1 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau Dubnický potok de 2023
    2023imagé 14 août 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Dubnický potok

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • nitrates de 25 à 50 mg/l1

    Nitrates les plus élevés

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Dubnický potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    50 % vápence a dolomity

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 461 mg/l, tvrdá voda (15,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kadmium 3,63 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    25°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    24. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Odkalisko Dubnica nad Váhom (odkalisko), 1,1 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    5 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 20,4 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Lieskovec, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    348vrtov do 3 km

    431 rozborov vody v okolí

    Z toho 347 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    40°C na ústí vrtu

    11 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Trenčianske Teplice – V-3, výdatnosť 12,9 l/s, 4,5 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    15lokalít do 3 km

    3 záťaže, 12 skládok

    Najbližšia záťaž: Dubnica nad Váhom – ZVS, 70 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    20záznamov do 5 km

    12 ložísk, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    5plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Calcaires et dolomies50%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér50%
    • trias50%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    triasstredný triasramsauské dolomity: sivé vrstevnaté dolomity1×

    Kvartérny pokryv

    • proluviálne sedimenty terasovaných náplavových kužeľov100%SR 2,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu6,1m
    • 10 – 1540%SR 7,1 %
    • 0 – 240%SR 16 %
    • 2 – 520%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • FATRIKUM100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT50%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT50%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Vápence50%SR 3,1 %
    • Gravier25%SR 52 %
    • Sliene a slieňovce25%SR 0,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)25%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Sliene a slie)25%SR 0,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Vápence; Neroz)25%SR 1,9 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Vápence; Nerozlíšené)25%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • mezozoikum severozápadnej časti Strážovských vrchov60%SR 0,0 %
    • kvartér a neogén Ilavskej kotliny40%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Ilavská kotlina100%SR 0,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,23typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    15,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,81 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    461mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalciumCa85,8 mg/l76. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3290 mg/l74. percentil
    • MagnésiumMg16,3 mg/l54. percentil
    • SulfatesSO442,4 mg/l53. percentil
    • FluoruresF0,118 mg/l52. percentil
    • ChloruresCl6,87 mg/l43. percentil
    • SodiumNa5,51 mg/l31. percentil
    • DraslíkK1,72 mg/l26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO36,39 mg/l51. percentil
    • FosforečnanyPO40,0825 mg/l39. percentil
    • AmóniumNH40,0408 mg/l20. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,88 mg/l17. percentil

    Métaux

    • AluminiumAl130 μg/l68. percentil
    • ZincZn10,8 μg/l67. percentil
    • ManganèseMn17,6 μg/l35. percentil
    • FerFe0,0458 mg/l20. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CadmiumCd3,63 mg/kg95. percentil
    • ChromeCr214 mg/kg95. percentil
    • NickelNi33,6 mg/kg79. percentil
    • PlombPb23,1 mg/kg78. percentil
    • ZincZn138 mg/kg77. percentil
    • SéléniumSe0,388 mg/kg76. percentil
    • CuivreCu30,4 mg/kg72. percentil
    • MercureHg0,180 mg/kg71. percentil
    • CínSn3,02 mg/kg63. percentil
    • MolybdèneMo0,373 mg/kg49. percentil
    • BizmutBi0,212 mg/kg48. percentil
    • CobaltCo7,72 mg/kg38. percentil
    • ArsenicAs5,23 mg/kg29. percentil
    • AntimoineSb0,408 mg/kg25. percentil
    • VanadiumV48,3 mg/kg8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalciumCa13,1 %97. percentil
    • MagnésiumMg1,71 %85. percentil
    • PhosphoreP652 mg/kg24. percentil
    • ManganèseMn505 mg/kg8. percentil
    • DraslíkK1,09 %5. percentil
    • FerFe1,75 %5. percentil
    • SodiumNa0,515 %5. percentil
    • TitánTi2 757 mg/kg5. percentil
    • AluminiumAl3,48 %4. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr139 mg/kg52. percentil
    • BoreB57,8 mg/kg42. percentil
    • LítiumLi22,1 mg/kg11. percentil
    • ZirkónZr214 mg/kg9. percentil
    • BérylliumBe0,544 mg/kg8. percentil
    • BáriumBa309 mg/kg7. percentil
    • RubídiumRb58,7 mg/kg5. percentil
    • YtriumY13,7 mg/kg5. percentil
    • CérCe35,0 mg/kg4. percentil
    • GáliumGa4,78 mg/kg3. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    rozsah 42 až 58 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,46 ppm35. percentil
    • Potassium (K)K1,24 %27. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,68 ppm24. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m25°C
    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Ilavská kotlina100%SR 0,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Odkalisko Dubnica nad Váhom – 3 – odkalisko (1,1 km od vody)Dubnica nad Váhom – ZVS – SK200140KF (70 m od vody)Dubnica nad Váhom – ZŤS – SK1000500P (1,1 km od vody)Nemšová – vojenský útvar – SK1000500P (2,3 km od vody)Dubnica nad Váhom – Pri Váhu – Dubnica nad Váhom – občasný (430 m od vody)Bolešov – Za ihriskom – Bolešov – trvalý (1,2 km od vody)Dubnica nad Váhom – Za družstvom – Dubnica nad V – nijaký (1,2 km od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek 1 – Dubnica nad Váhom – občasný (1,2 km od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom – nijaký (1,5 km od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek 2 – Dubnica nad Váhom – občasný (1,5 km od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom – občasný (1,7 km od vody)Bolešov – Pri trati – Bolešov – nijaký (2,0 km od vody)Nová Dubnica – Nad Kolačínom – Nová Dubnica – trvalý (2,2 km od vody)Lieskovec – Dubnica nad Váhom – Prejta – nijaký (2,2 km od vody)Kameničany – Za štrkovňou – Kameničany – občasný (2,4 km od vody)Kameničany – Za štrkovňou – Kameničany – občasný (2,5 km od vody)Trenčianske Teplice – V-3 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – V-2 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-3 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1A – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-2 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1 – kúpeľný (4,6 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-4A – kúpeľný (4,6 km od vody)Trenčianske Teplice – P-1 – kúpeľný (4,6 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5A – kúpeľný (4,7 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5 – kúpeľný (4,7 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-1 – kúpeľný (4,7 km od vody)d1 (4,7 km od vody)d2 (4,9 km od vody)d1 (5,2 km od vody)b1 (5,3 km od vody)d1 (5,3 km od vody)d2 (5,6 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Trenčianske Teplice (5,2 km od vody)Dubnica nad Váhom – štrkopiesky a piesky (650 m od vody)Horné Srnie – vápenec ostatný (3,8 km od vody)Horné Srnie – sialitická surovina (3,8 km od vody)Horné Srnie – vápnitý slieň (3,8 km od vody)Dubnica nad Váhom – štrkopiesky a piesky (650 m od vody)Horné Srnie – sialitická surovina (3,8 km od vody)Horné Srnie – vápenec ostatný (3,8 km od vody)Horné Srnie – vápnitý slieň (3,8 km od vody)Dubnica n/Váhom – Pažite – štrkopiesky a piesky (340 m od vody)Malý Kolačín – stavebný kameň (1,5 km od vody)Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť) – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Prejta – štrkopiesky a piesky (3,5 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Tunežice – Borči – štrkopiesky (170 m od vody)Horná Poruba – stavebný kameň – pieskovec (3,4 km od vody)Omšenie – dekoračný kameň – travertín (3,5 km od vody)Slavnica – štrkopiesky (3,8 km od vody)Omšenie – Baračka – stavebný kameň – vápnitý dolomit (4,4 km od vody)Valaská Belá – stavebný kameň – dolomit (4,4 km od vody)Sedmerovec – Pominovec – štrkopiesky (4,5 km od vody)Omšenie – Baračka – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Horné Srnie – Samášky – všeobecná geológia (2,5 km od vody)Horné Srnie, Ostrá hora – všeobecná geológia (4,4 km od vody)Slavnické Podhorie – všeobecná geológia (4,6 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Blokové polia (2,7 km od vody)– Blokové polia (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (30 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (40 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (60 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (80 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (80 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (80 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (90 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (90 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (100 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (100 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (100 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (120 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (680 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (790 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Dubnica – Kolačín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Borčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Borčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Nemšová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Nemšová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Nemšová – Skala – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Nemšová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Dubnica – Kolačín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)Horná Poruba, 600m SV od K645 – prameň (2,7 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 20,4 μg/lmedián 2,00 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lieskovec, potok, 670 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 17,0 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dubnica pred derivačným kanálom, 750 m JV od K228, 1995, 120 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 26,9 μg/lmedián 0,760 μg/l9 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bolešov pri moste, 200 m S od K228, 1995, 200 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,150 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dubnica pred derivačným kanálom, 750 m JV od K228, 120 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Duvovský potok, 1993, 80 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,600 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bolešov pri moste, 200 m S od K228, 1995, 200 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 590 μg/lmedián 420 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Dubnica pred derivačným kanálom, 750 m JV od K228, 1995, 120 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 100 μg/lmedián 79,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Dubnica ZŤS – sútok, 1000 m J od K505, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 3,00 μg/l9 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dubnický, potok, 40 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dubnica ZŤS – pred vojenským objekom, 1000m SSZ od k613, 1995, 40 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 31,6 mg/lmedián 6,02 mg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Lieskovec, potok, 670 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)7 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 238 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 39,6 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 840 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 44,0 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 770 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,90 μg/lmedián 1,00 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 248 μg/lmedián 6,00 μg/l33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l33 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 850 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,00500 mg/l33 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 13,0 μg/lmedián 6,00 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 67. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    source726,4 Bq/l4,19 Bq/l
    upravený prameň28,34 Bq/l7,44 Bq/l
    studňa919,6 Bq/l9,58 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie24,17 Bq/l3,22 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • odkalisko1×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    Odkalisko Dubnica nad Váhomodkaliskoštrkopiesky1,1 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Dubnica n/Váhom – Pažiteštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ÚTES spol. s r. o.340 m
    Dubnica nad Váhomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.650 m
    Dubnica nad Váhomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.650 m
    Malý Kolačínstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie1,5 km
    Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť)štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DARJA spol. s r.o.2,1 km
    Prejtaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – DARJA spol. s r.o.3,5 km
    Horné Srnievápenec ostatnýŤažené ložisko – CEMMAC a.s.3,8 km
    Horné Srniesialitická surovinaŤažené ložisko – CEMMAC a.s.3,8 km
    Horné Srnievápnitý slieňŤažené ložisko – CEMMAC a.s.3,8 km
    Horné Srniesialitická surovinaŤažené ložisko – CEMMAC a.s.3,8 km
    Horné Srnievápenec ostatnýŤažené ložisko – CEMMAC a.s.3,8 km
    Horné Srnievápnitý slieňŤažené ložisko – CEMMAC a.s.3,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    348 vrtov v pásme 3 km, z toho 150 hydrogeologických a 198 ostatných; s číslom archívnej správy 347.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m143×
    • 10–30 m176×
    • 30–100 m11×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Dubnica nad Váhommonitorovací vrt16,0 m79154 109Ab121.pdf30 m
    VO-35/7inžiniersko-geologický6,0 m8536030 m
    VP-35/1inžiniersko-geologický12,0 m8536030 m
    Dubnica nad Váhommonitorovací vrt11,0 m77221 109Ab90.pdf40 m
    Dubnica nad Váhommonitorovací vrt12,9 m79154 109Ab120.pdf60 m
    VM-35/1inžiniersko-geologický12,0 m8536060 m
    VP-35/2inžiniersko-geologický10,0 m8536060 m
    VM-35/2inžiniersko-geologický12,0 m8536070 m
    Dubnica nad Váhommonitorovací vrt14,9 m79154 109Ab123.pdf80 m
    Dubnica nad Váhomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m64901 109Ab68.pdf80 m
    Dubnica nad Váhommonitorovací vrt12,3 m79154 109Ab119.pdf80 m
    Dubnica nad Váhommonitorovací vrt18,0 m79154 109Ab122.pdf80 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Trenčianske Teplice – V-340 °C12,9 l/s38,4 mCa-Mg-SO4využívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – V-240 °C1,0 l/s39,15 mCa-Mg-SO4využívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – SB-338 °C–60 mCa-Mg-SO4využívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – SB-1A37 °C2,1 l/s130 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – TT-239 °C–81,4 mCa-Mg-SO4využívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – SB-1–2,0 l/s122,43 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,6 km
    Trenčianske Teplice – SB-4A32 °C6,0 l/s55,4 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,6 km
    Trenčianske Teplice – P-138 °C4,8 l/s29,7 mCa-Mg-SO4využívaný4,6 km
    Trenčianske Teplice – SB-5A21 °C2,0 l/s90 mCa-Mg-SO4využívaný4,7 km
    Trenčianske Teplice – SB-538 °C1,5 l/s200 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,7 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória d1minerálna voda39-55< 534,7 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1524,9 km
    kategória Trenčianske Teplicetermálne kúpalisko––15,2 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 515,3 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 556,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Dubnica nad Váhom – ZVSSK200140KF70 m
    Dubnica nad Váhom – ZŤSSK1000500P1,1 km
    Nemšová – vojenský útvarSK1000500P2,3 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Dubnica nad Váhom – Pri Váh – Dubnica nad Váhom–1975–430 m
    Bolešov – Za ihriskom – Bolešov–1975–1,2 km
    Dubnica nad Váhom – Za družstvom – Dubnica nad Váhom–1975–1,2 km
    Dubnica nad Váhom – Lúštek 1 – Dubnica nad Váhom–1970–1,2 km
    Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom55 100 m²1997monitorovaná1,5 km
    Dubnica nad Váhom – Lúštek 2 – Dubnica nad Váhom–1970–1,5 km
    Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom–1970–1,7 km
    Bolešov – Pri trati – Bolešov–1975–2,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy3×
    • Blokové polia2×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný3×
    • Potenciálny2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Dubnica nad V1 parcours de pêche · 12 km31Dubnický potok31

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh