Vízfolyás

Dubnický potok

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
11,6km
kerület
Trencséni kerület
Légi felvétel a(z) Dubnický potok vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Dubnický potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Dubnický potok, ablakpontszám 34.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 15:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    02004006008000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 625-től 223 m tengerszint feletti magasságig 11,5 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    625 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    202 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    423 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    37 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,07

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Dubnický potok vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 18.
    Dubnický potok vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 1.
    Dubnický potok vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. aug. 14.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Dubnický potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • nitrátok 25–50 mg/l1

    Legmagasabb nitrátértékek

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Dubnický potok

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (12 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 50%-a

    50% mészkövek és dolomitok

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 8,2modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    mineralizáció 461 mg/l, kemény víz (15,7 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    2 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Kadmium 3,63 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    0 °C80

    Láb alatti hőség

    25°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 65 mW/m²

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    47NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 24 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš.

    régi bánya működése

    1objekt do 3 km

    Legközelebb: Odkalisko Dubnica nad Váhom (odkalisko), 1,1 km-re a víztől.

    arany a folyami üledékben

    0vzoriek so zlatom

    9 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    5 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Króm 20,4 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 99. percentilis (Lieskovec, potok).

    fúrások és talajvízelemzések

    348vrtov do 3 km

    431 rozborov vody v okolí

    Közülük 347-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    geotermikus energia

    40°C a kútfejnél

    11 geotermálnych vrtov do 10 km

    legmelegebb: Trenčianske Teplice – V-3, hozam 12,9 l/s, 4,5 km-re a víztől.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    15Telephelyek 3 km-en belül

    3 záťaže, 12 skládok

    Legközelebbi teher: Dubnica nad Váhom – ZVS, 70 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    lelőhelyek és ércesemények

    20záznamov do 5 km

    12 ložísk, 8 rudných výskytov

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    5plôch do 3 km

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék50%SR 72 %
    • Mészkövek és dolomitok50%SR 2,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér50%
    • trias50%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    triasstredný triasramsauské dolomity: sivé vrstevnaté dolomity1×

    kvaterneri fedezet

    • proluviálne sedimenty terasovaných náplavových kužeľov100%SR 2,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága6,1m
    • 10 – 1540%SR 7,1 %
    • 0 – 240%SR 16 %
    • 2 – 520%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    tekonikus egységek

    • FATRIKUM100%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT50%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT50%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • jadrové pohoria60%SR 11 %
    • vnútrohorské panvy a kotliny40%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Strážovské vrchy60%SR 1,9 %
    • vnútorné kotliny40%SR 4,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón náplavov nížinných tokov100%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 5 pontjából 2-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Vápence50%SR 3,1 %
    • Kavics25%SR 52 %
    • Sliene a slieňovce25%SR 0,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)25%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Sliene a slie)25%SR 0,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Vápence; Neroz)25%SR 1,9 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Vápence; Nerozlíšené)25%SR 1,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • mezozoikum severozápadnej časti Strážovských vrchov60%SR 0,0 %
    • kvartér a neogén Ilavskej kotliny40%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvízszintek

    • Ilavská kotlina100%SR 0,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,23tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    15,7°dH, kemény

    kalcium és magnézium összege (2,81 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    461mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KalciumCa85,8 mg/lszázalék 76
    • bikarbonátokHCO3290 mg/lszázalék 74
    • MagnéziumMg16,3 mg/lszázalék 54
    • szulfátokSO442,4 mg/lszázalék 53
    • fluoridF0,118 mg/lszázalék 52
    • kloridCl6,87 mg/lszázalék 43
    • NátriumNa5,51 mg/lszázalék 31
    • KáliumK1,72 mg/lszázalék 26

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • nitrátokNO36,39 mg/lszázalék 51
    • foszfátokPO40,0825 mg/lszázalék 39
    • AmmóniaNH40,0408 mg/lszázalék 20
    • kémiai oxigénigényChSK1,88 mg/lszázalék 17

    Fémek

    • AlumíniumAl130 μg/lpercentilis 68
    • Cink-Zn10,8 μg/lpercentilis 67
    • MangánMn17,6 μg/lpercentilis 35
    • VasalóFe0,0458 mg/lszázalék 20

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • KadmiumCd3,63 mg/kgszázalék 95
    • KrómCr214 mg/kgszázalék 95
    • NikkelNi33,6 mg/kgszázalék 79
    • ÓlomPb23,1 mg/kgszázalék 78
    • Cink-Zn138 mg/kgszázalék 77
    • SzelénSe0,388 mg/kgszázalék 76
    • RézCu30,4 mg/kgszázalék 72
    • HiganyHg0,180 mg/kgszázalék 71
    • Ón-Sn3,02 mg/kgszázalék 63
    • MolibdénMo0,373 mg/kgszázalék 49
    • BizmutBi0,212 mg/kgszázalék 48
    • KobaltCo7,72 mg/kgszázalék 38
    • ArzénAs5,23 mg/kgszázalék 29
    • AntimonSb0,408 mg/kgszázalék 25
    • VanádiumV48,3 mg/kgszázalék 8

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • KalciumCa13,1 %Percentilis 97
    • MagnéziumMg1,71 %Percentilis 85
    • FoszforP652 mg/kgszázalék 24
    • MangánMn505 mg/kgszázalék 8
    • KáliumK1,09 %Percentilis 5
    • VasalóFe1,75 %Percentilis 5
    • NátriumNa0,515 %Percentilis 5
    • TitánTi2 757 mg/kgszázalék 5
    • AlumíniumAl3,48 %Percentilis 4
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • StronciumSr139 mg/kgszázalék 52
    • BórB57,8 mg/kgszázalék 42
    • LítiumLi22,1 mg/kgszázalék 11
    • cirkóniumZr214 mg/kgszázalék 9
    • BerilliumBe0,544 mg/kgszázalék 8
    • BáriumBa309 mg/kgszázalék 7
    • RubídiumRb58,7 mg/kgszázalék 5
    • IttriumY13,7 mg/kgszázalék 5
    • CériumCe35,0 mg/kgszázalék 4
    • galliumGa4,78 mg/kgszázalék 3

    természetes radioaktivitás és radon

    A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    47ngy/h a levegőben

    42-58 tartomány nGy/h

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,46 ppm35. percentilis
    • Kálium (K)K1,24 %Percentilis 27
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,68 ppm24. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS137983 Bq/m²17. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    -18nT

    -22--9 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -28mGal

    Maradék +6,0 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    • kőzethőmérséklet 1000 m mélységben25°C
    • felszíni hőhatású sűrűség65mW/m²

    geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Ilavská kotlina100%SR 0,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)203–898m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága382m a.s.l.
    • Átlagos lejtés10,1°

    geomorfológiai egységek

    • Strážovské vrchy60%SR 1,4 %
    • Považské podolie40%SR 1,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Fatransko-tatranská oblasť60%SR 21 %
    • Slovensko-moravské Karpaty40%SR 5,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén67%SR 48 %
    • Mezozoikum bradlového pásma a centrálnych Západných Karpát33%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Odkalisko Dubnica nad Váhom – 3 – odkalisko (1,1 km od vody)Dubnica nad Váhom – ZVS – SK200140KF (70 m od vody)Dubnica nad Váhom – ZŤS – SK1000500P (1,1 km od vody)Nemšová – vojenský útvar – SK1000500P (2,3 km od vody)Dubnica nad Váhom – Pri Váhu – Dubnica nad Váhom – občasný (430 m od vody)Bolešov – Za ihriskom – Bolešov – trvalý (1,2 km od vody)Dubnica nad Váhom – Za družstvom – Dubnica nad V – nijaký (1,2 km od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek 1 – Dubnica nad Váhom – občasný (1,2 km od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom – nijaký (1,5 km od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek 2 – Dubnica nad Váhom – občasný (1,5 km od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom – občasný (1,7 km od vody)Bolešov – Pri trati – Bolešov – nijaký (2,0 km od vody)Nová Dubnica – Nad Kolačínom – Nová Dubnica – trvalý (2,2 km od vody)Lieskovec – Dubnica nad Váhom – Prejta – nijaký (2,2 km od vody)Kameničany – Za štrkovňou – Kameničany – občasný (2,4 km od vody)Kameničany – Za štrkovňou – Kameničany – občasný (2,5 km od vody)Trenčianske Teplice – V-3 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – V-2 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-3 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1A – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-2 – kúpeľný (4,5 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1 – kúpeľný (4,6 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-4A – kúpeľný (4,6 km od vody)Trenčianske Teplice – P-1 – kúpeľný (4,6 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5A – kúpeľný (4,7 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5 – kúpeľný (4,7 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-1 – kúpeľný (4,7 km od vody)d1 (4,7 km od vody)d2 (4,9 km od vody)d1 (5,2 km od vody)b1 (5,3 km od vody)d1 (5,3 km od vody)d2 (5,6 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Trenčianske Teplice (5,2 km od vody)Dubnica nad Váhom – štrkopiesky a piesky (650 m od vody)Horné Srnie – vápenec ostatný (3,8 km od vody)Horné Srnie – sialitická surovina (3,8 km od vody)Horné Srnie – vápnitý slieň (3,8 km od vody)Dubnica nad Váhom – štrkopiesky a piesky (650 m od vody)Horné Srnie – sialitická surovina (3,8 km od vody)Horné Srnie – vápenec ostatný (3,8 km od vody)Horné Srnie – vápnitý slieň (3,8 km od vody)Dubnica n/Váhom – Pažite – štrkopiesky a piesky (340 m od vody)Malý Kolačín – stavebný kameň (1,5 km od vody)Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť) – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Prejta – štrkopiesky a piesky (3,5 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Tunežice – Borči – štrkopiesky (170 m od vody)Horná Poruba – stavebný kameň – pieskovec (3,4 km od vody)Omšenie – dekoračný kameň – travertín (3,5 km od vody)Slavnica – štrkopiesky (3,8 km od vody)Omšenie – Baračka – stavebný kameň – vápnitý dolomit (4,4 km od vody)Valaská Belá – stavebný kameň – dolomit (4,4 km od vody)Sedmerovec – Pominovec – štrkopiesky (4,5 km od vody)Omšenie – Baračka – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Horné Srnie – Samášky – všeobecná geológia (2,5 km od vody)Horné Srnie, Ostrá hora – všeobecná geológia (4,4 km od vody)Slavnické Podhorie – všeobecná geológia (4,6 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Blokové polia (2,7 km od vody)– Blokové polia (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (30 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (40 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (60 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (80 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (80 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (80 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (90 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (90 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (100 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (100 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (100 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (120 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (680 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (790 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Dubnica – Kolačín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Borčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Borčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Nemšová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Nemšová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Nemšová – Skala – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Nemšová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Dubnica – Kolačín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)Horná Poruba, 600m SV od K645 – prameň (2,7 km od vody)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 20,4 μg/lmedián 2,00 μg/l9 minták22 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Lieskovec, potok, 670 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 17,0 μg/lmedián 2,50 μg/l9 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Dubnica pred derivačným kanálom, 750 m JV od K228, 1995, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 26,9 μg/lmedián 0,760 μg/l9 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bolešov pri moste, 200 m S od K228, 1995, 200 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,150 μg/l8 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Dubnica pred derivačným kanálom, 750 m JV od K228, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l9 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Duvovský potok, 1993, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,60 μg/lmedián 0,600 μg/l8 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bolešov pri moste, 200 m S od K228, 1995, 200 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • StronciumSremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 590 μg/lmedián 420 μg/l8 minták

      Legmagasabb érték: Dubnica pred derivačným kanálom, 750 m JV od K228, 1995, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • BáriumBaemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 100 μg/lmedián 79,0 μg/l7 minták

      Legmagasabb érték: Dubnica ZŤS – sútok, 1000 m J od K505, 1995, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 91 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,70 μg/lmedián 3,00 μg/l9 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Dubnický, potok, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Dubnica ZŤS – pred vojenským objekom, 1000m SSZ od k613, 1995, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Oxid kremičitýSiO2emelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 31,6 mg/lmedián 6,02 mg/l9 minták

      Legmagasabb érték: Lieskovec, potok, 670 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)7 minta, legfeljebb 55 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)7 minta, legfeljebb 815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)7 minta, legfeljebb 315 szem
    • Barit (BaSO₄)6 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pyrit (FeS₂)6 minta, legfeljebb 5 szem
    • Rutil (TiO₂)6 minta, legfeljebb 5 szem
    • Anatas (TiO₂)5 minta, legfeljebb 5 szem
    • Hematit (Fe₂O₃)4 minta, legfeljebb 55 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)7 minta, legfeljebb 55 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 minta, legfeljebb 5 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 minta, legfeljebb 5 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 minta, legfeljebb 5 szem
    • cirkónium (ZrSiO₄)5 minta, legfeljebb 5 szem
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 minta, legfeljebb 238 szem
    • Korund (Al₂O₃)1 minta, legfeljebb 5 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-HCO31×

    vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • trieda E1×

    Fémek a talajvízben

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 39,6 μg/lmedián 0,250 μg/l33 minták64 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 840 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 44,0 μg/lmedián 0,250 μg/l33 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l33 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1994, 770 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 6,90 μg/lmedián 1,00 μg/l33 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l33 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1 248 μg/lmedián 6,00 μg/l33 minták39 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l33 minták42 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1994, 850 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,0700 mg/lmedián 0,00500 mg/l33 minták79 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLibežná hodnota
      Legmagasabb 13,0 μg/lmedián 6,00 μg/l33 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 67 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFebežná hodnota
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 39 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 38 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    prameň726,4 Bq/l4,19 Bq/l
    upravený prameň28,34 Bq/l7,44 Bq/l
    studňa919,6 Bq/l9,58 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie24,17 Bq/l3,22 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Bányászati tárgyak típusai

    • odkalisko1×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Odkalisko Dubnica nad Váhomodkaliskoštrkopiesky1,1 km

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Dubnica n/Váhom – Pažiteštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ÚTES spol. s r. o.340 m
    Dubnica nad Váhomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.650 m
    Dubnica nad Váhomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.650 m
    Malý Kolačínstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie1,5 km
    Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť)štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DARJA spol. s r.o.2,1 km
    Prejtaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – DARJA spol. s r.o.3,5 km
    Horné Srnievápenec ostatnýŤažené ložisko – CEMMAC a.s.3,8 km
    Horné Srniesialitická surovinaŤažené ložisko – CEMMAC a.s.3,8 km
    Horné Srnievápnitý slieňŤažené ložisko – CEMMAC a.s.3,8 km
    Horné Srniesialitická surovinaŤažené ložisko – CEMMAC a.s.3,8 km
    Horné Srnievápenec ostatnýŤažené ložisko – CEMMAC a.s.3,8 km
    Horné Srnievápnitý slieňŤažené ložisko – CEMMAC a.s.3,8 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    348 vrtov v pásme 3 km, z toho 150 hidrogeológiai és 198 egyéb; archív jelentésszámmal 347.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m143×
    • 10–30 m176×
    • 30–100 m11×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m1×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    Dubnica nad Váhommonitorovací vrt16,0 m79154 109Ab121.pdf30 m
    VO-35/7inžiniersko-geologický6,0 m8536030 m
    VP-35/1inžiniersko-geologický12,0 m8536030 m
    Dubnica nad Váhommonitorovací vrt11,0 m77221 109Ab90.pdf40 m
    Dubnica nad Váhommonitorovací vrt12,9 m79154 109Ab120.pdf60 m
    VM-35/1inžiniersko-geologický12,0 m8536060 m
    VP-35/2inžiniersko-geologický10,0 m8536060 m
    VM-35/2inžiniersko-geologický12,0 m8536070 m
    Dubnica nad Váhommonitorovací vrt14,9 m79154 109Ab123.pdf80 m
    Dubnica nad Váhomúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m64901 109Ab68.pdf80 m
    Dubnica nad Váhommonitorovací vrt12,3 m79154 109Ab119.pdf80 m
    Dubnica nad Váhommonitorovací vrt18,0 m79154 109Ab122.pdf80 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    fúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Trenčianske Teplice – V-340 °C12,9 l/s38,4 mCa-Mg-SO4využívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – V-240 °C1,0 l/s39,15 mCa-Mg-SO4využívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – SB-338 °C–60 mCa-Mg-SO4využívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – SB-1A37 °C2,1 l/s130 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – TT-239 °C–81,4 mCa-Mg-SO4využívaný4,5 km
    Trenčianske Teplice – SB-1–2,0 l/s122,43 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,6 km
    Trenčianske Teplice – SB-4A32 °C6,0 l/s55,4 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,6 km
    Trenčianske Teplice – P-138 °C4,8 l/s29,7 mCa-Mg-SO4využívaný4,6 km
    Trenčianske Teplice – SB-5A21 °C2,0 l/s90 mCa-Mg-SO4využívaný4,7 km
    Trenčianske Teplice – SB-538 °C1,5 l/s200 mCa-Mg-SO4nevyužívaný4,7 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória d1minerálna voda39-55< 534,7 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1524,9 km
    kategória Trenčianske Teplicetermálne kúpalisko––15,2 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 515,3 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 556,6 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Dubnica nad Váhom – ZVSSK200140KF70 m
    Dubnica nad Váhom – ZŤSSK1000500P1,1 km
    Nemšová – vojenský útvarSK1000500P2,3 km

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Dubnica nad Váhom – Pri Váhu – Dubnica nad Váhom–1975–430 m
    Bolešov – Za ihriskom – Bolešov–1975–1,2 km
    Dubnica nad Váhom – Za družstvom – Dubnica nad Váhom–1975–1,2 km
    Dubnica nad Váhom – Lúštek 1 – Dubnica nad Váhom–1970–1,2 km
    Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom55 100 m²1997monitorovaná1,5 km
    Dubnica nad Váhom – Lúštek 2 – Dubnica nad Váhom–1970–1,5 km
    Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom–1970–1,7 km
    Bolešov – Pri trati – Bolešov–1975–2,0 km

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Zosuvy3×
    • Blokové polia2×

    tevékenységi fok

    • Stabilizovaný3×
    • Potenciálny2×

    Jelenlegi állapot

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. Šgúdš területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Dubnica nad V1 horgászvíz · 12 km31Dubnický potok31

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág