Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
29100 felől
Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Mai legjobb időablak
15:00–17:00
Hermanovský potok, ablakpontszám 40.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 18:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
BystrinaHegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.
A vízfolyás magassági profilja: 676-től 164 m tengerszint feletti magasságig 10,8 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
700 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
133 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
567 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
53 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,11
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
2019felvételezve: 2019. aug. 19.2022felvételezve: 2022. okt. 8.2025felvételezve: 2025. júl. 24.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
A(z) Hermanovský potok vízfolyás geológiája és geokémiája
Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (11 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
Szikla a víz alatt
Folyami hordalékA vízvezeték 33%-a
33% Fiatal üledékek, 33% vulkanikus sziklák
Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
Víz az atlasz szerint
pH 7,6modell szerinti becslés
Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄
Mineralizáció 140 mg/l, lágy víz (6,9 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
2 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Vanádium 104 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 90. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
45°C 1000 m mélységben
hőáramlás 81 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 83 °C (38 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
Természetes gamma-sugárzás
49NGY/H dózisteljesítmény
37. percentilis Szlovákiában
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.
Régi bánya működése
223objektum 3 km-en belül
kitermelt: Au, Hg
Legközelebbi: Halda pri bezmennej štôlni č.5 (roncs), 40 m-re a víztől.
Arany a folyami üledékben
3aranyat tartalmazó minta
12 érc ásványi anyag az üledékben
Legfeljebb 3 szem egy mintában (190 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Nyomelemek a patakvízben
2 10 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Ólom 13,0 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Hermanovský, potok).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Fúrások és talajvízelemzések
420fúrás 3 km-en belül
455 vízelemzés a közelben
Közülük 420-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
Geotermikus energia
–
11 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.
Környezeti terhek és hulladéklerakók
19Telephelyek 3 km-en belül
1 környezeti terhelés, 18 hulladéklerakó
Legközelebbi teher: Bystré – bývalá tehelňa TEMAKO, 1,6 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.
Lelőhelyek és ércesemények
35bejegyzés 5 km-en belül
9 telep, 26 ércelőfordulás
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
71terület 3 km-en belül
1 aktív
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
Geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
Folyami hordalék33%SR 72 %
Fiatal üledékek33%SR 8,6 %
Vulkanikus kőzetek33%SR 3,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.
A sziklák geológiai kora
Négytagú67%
neovulkáni kőzetek33%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
Pontozás
Négytagú
Pleisztocén
fluviális üledékek: kavics, homokos kavics és fenékhomok felhalmozódása alacsony teraszokon
1×
Négytagú
Pleisztocén
proluviális üledékek: agyagostól homokos-agyos kavicsig, kőzetdarabokkal a középső hordalékkúpokban
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága2,7m
2 – 567%SR 48 %
0 – 233%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neutektonikus egységek
pozitív egység (hegység)100%SR 60 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neotektonikus mozgások iránya
kis felemelkedés75%SR 7,7 %
közepes felemelkedés25%SR 32 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Területi geológiai részleg
belső kárpata paleogén60%SR 11 %
neovulkáni kőzetek40%SR 10 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Spiš–šariš paleogén60%SR 5,8 %
A Slanszké Vrchy neovulkáni sziklái40%SR 1,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Mérnök-geológiai körzetek
az epilasztikus kőzetek régiója100%SR 1,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Műszaki-geológiai képződmények
neovulcanic Formáció100%SR 4,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Stabil területek régiója100%SR 95 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 5 pontjából 3-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Kavics33%SR 52 %
Homokkő33%SR 15 %
Savas vulkáni eredetű kőzetek33%SR 3,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Víztartó típus
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)33%SR 22 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Homokkő)33%SR 15 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody33%SR 3,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Fő hidrogénező régió
A Slanszké Vrchy neovulkáni sziklái100%SR 1,7 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvízszintek
Humenné gerinc60%SR 4,4 %
Košice-medence40%SR 4,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 7,56tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
6,9°dH, lágy
Kalcium és magnézium összege (1,22 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
Oldott anyagok
140mg/l mineralizáció
Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Víz ionos összetétele
Kationok (pozitív ionok)
Ca 61Mg 28Na+K 11
Anionok (negatív ionok)
HCO₃ 63SO₄ 33
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
SzulfátokSO439,3 mg/l49. percentilis
NátriumNa6,35 mg/l36. percentilis
FluoridF0,0898 mg/l36. percentilis
MagnéziumMg9,35 mg/l29. percentilis
KloridCl4,18 mg/l29. percentilis
KalciumCa33,7 mg/l22. percentilis
KáliumK1,51 mg/l21. percentilis
BikarbonátokHCO396,2 mg/l18. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Tápanyagok és szerves szennyezés
Kémiai oxigénigényChSK2,99 mg/l45. percentilis
NitrátokNO35,54 mg/l43. percentilis
AmmóniaNH40,0704 mg/l35. percentilis
FoszfátokPO40,0655 mg/l34. percentilis
Fémek
Cink-Zn20,3 μg/l87. percentilis
AlumíniumAl201 μg/l79. percentilis
VasalóFe0,0752 mg/l37. percentilis
MangánMn17,0 μg/l34. percentilis
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
VanádiumV104 mg/kg90. percentilis
HiganyHg0,508 mg/kg90. percentilis
KobaltCo11,2 mg/kg82. percentilis
AntimonSb1,67 mg/kg81. percentilis
MolibdénMo0,563 mg/kg77. percentilis
KrómCr92,5 mg/kg76. percentilis
ArzénAs9,45 mg/kg73. percentilis
KadmiumCd0,309 mg/kg72. percentilis
Ón-Sn2,92 mg/kg60. percentilis
BizmutBi0,220 mg/kg51. percentilis
Cink-Zn94,5 mg/kg48. percentilis
NikkelNi23,1 mg/kg43. percentilis
ÓlomPb14,3 mg/kg42. percentilis
SzelénSe0,178 mg/kg32. percentilis
RézCu18,1 mg/kg24. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
TitánTi7 892 mg/kg95. percentilis
VasalóFe3,70 %86. percentilis
NátriumNa1,08 %79. percentilis
AlumíniumAl6,55 %77. percentilis
MangánMn1 119 mg/kg74. percentilis
MagnéziumMg1,03 %62. percentilis
KalciumCa1,96 %48. percentilis
KáliumK1,49 %46. percentilis
FoszforP583 mg/kg16. percentilis
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
BerilliumBe1,55 mg/kg58. percentilis
LítiumLi30,2 mg/kg54. percentilis
GalliumGa14,5 mg/kg54. percentilis
CirkóniumZr393 mg/kg47. percentilis
StronciumSr129 mg/kg43. percentilis
IttriumY25,4 mg/kg37. percentilis
RubídiumRb82,9 mg/kg35. percentilis
BórB55,2 mg/kg35. percentilis
BáriumBa391 mg/kg32. percentilis
CériumCe48,6 mg/kg15. percentilis
Természetes radioaktivitás és radon
A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
49ngy/h a levegőben
40-52 tartomány nGy/h
Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
alacsony
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Területi tevékenység 137CsCS1371 291 Bq/m²37. percentilis
Radonkockázat izopletek által
alacsony67%SR 36 %
közepes33%SR 64 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
Mágneses anomália
-80nT
-142--42 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-11mGal
Maradék +9,0 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
Geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
45 / 83 °C1000 és 2000 m mélységben
38 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 81 mW/m².
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Humenné gerinc60%SR 4,4 %
Košice-medence40%SR 4,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)130–1 089m a.s.l.
Egységek átlagos magassága559m a.s.l.
Átlagos lejtés13,5°
Januári átlaghőmérséklet-4,3°C
Átlagos júliusi hőmérséklet17,3°C
Évi csapadék750mm
Geomorfológiai egységek
Slanké vrchy hegyek67%SR 1,1 %
Ondava Felföld33%SR 4,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geomorfológiai területek
Matra-slanec terület67%SR 1,4 %
Nízke Beskydy33%SR 7,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Éghajlat-földrajzi típusok
merítőiad50%SR 29 %
hegyi klíma50%SR 33 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
savanyításra érzékeny talajok100%SR 31 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
viszonylag tiszta talaj60%SR 53 %
nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a40%SR 45 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
Nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 13,0 μg/lmedián 2,50 μg/l8 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hermanovský, potok1999, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l8 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hermanovský, potok, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuenyhén emelkedett
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l8 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hermanovský, potok1999, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: 76. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
StronciumSrszokásos érték
Legmagasabb 310 μg/lmedián 55,0 μg/l6 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: –1992, 720 m-re a víztől. Összehasonlítás: 73. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsszokásos érték
Legmagasabb 1,60 μg/lmedián 1,00 μg/l8 minták38 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: nad štôlňami1992, 900 m-re a víztől. Összehasonlítás: 65. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: nad štôlňami1992, 900 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: nad štôlňami1992, 900 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
BáriumBaSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 30,0 μg/lmedián 10,0 μg/l6 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: –1992, 720 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: nad štôlňami1992, 900 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: nad štôlňami1992, 900 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Szilícium-dioxidSiO2emelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 34,2 mg/lmedián 13,1 mg/l6 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: nad štôlňami1992, 900 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Ilmenit (FeTiO₃)82 minta, legfeljebb 4115 szem
Magnetit (Fe₃O₄)82 minta, legfeljebb 4115 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)79 minta, legfeljebb 815 szem
Rutil (TiO₂)66 minta, legfeljebb 55 szem
Cinabarit (HgS)29 minta, legfeljebb 50 szem
Pirit (FeS₂)27 minta, legfeljebb 55 szem
Barit (BaSO₄)19 minta, legfeljebb 5 szem
Anatas (TiO₂)13 minta, legfeljebb 5 szem
Vörösvasérc (Fe₂O₃)11 minta, legfeljebb 55 szem
Arany (Au)3 minta, legfeljebb 3 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 minta, legfeljebb 5 szem
Markazit (FeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
Legközelebbi minták arannyal
Minta
Arany a mintában
A vízből
1717
3 szem
70 m
1718
3 szem
110 m
1755
3 szem
190 m
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)82 minta, legfeljebb 4115 szem
Cirkónium (ZrSiO₄)82 minta, legfeljebb 315 szem
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)80 minta, legfeljebb 1815 szem
Korund (Al₂O₃)52 minta, legfeljebb 55 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))39 minta, legfeljebb 5 szem
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)29 minta, legfeljebb 55 szem
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))17 minta, legfeljebb 5 szem
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)6 minta, legfeljebb 315 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 minta, legfeljebb 5 szem
Turmalin (összetett boroszilikát)3 minta, legfeljebb 5 szem
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Fémek a talajvízben
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 3,40 μg/lmedián 0,100 μg/l34 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 200 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Cink-Znextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 6 580 μg/lmedián 28,5 μg/l34 minták9 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 12,7 μg/lmedián 1,93 μg/l34 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,50 μg/lmedián 0,250 μg/l34 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,160 mg/lmedián 0,00500 mg/l34 minták76 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,90 μg/lmedián 0,100 μg/l34 minták68 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l34 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3,90 μg/lmedián 0,250 μg/l34 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l34 minták74 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l34 minták74 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 37,0 μg/lmedián 9,50 μg/l34 minták29 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 200 m-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Radon vizekben
A helyszín típusa
Minták
Legmagasabb radon
Középső
forrás
7
28,2 Bq/l
3,31 Bq/l
kiáramlás egy működő bányából
1
1,11 Bq/l
1,11 Bq/l
ásványrugó
3
10,1 Bq/l
3,64 Bq/l
fejlett rugó
6
65,0 Bq/l
34,9 Bq/l
szabadon folyó fúrólyuk termikus és ásványvízzel
1
11,7 Bq/l
11,7 Bq/l
jól
2
11,9 Bq/l
7,46 Bq/l
Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená
1,2 km
Bystré
téglalap
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená
1,2 km
Zlatá baňa
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
2,0 km
Skrabské – Biela Hora
meszes márga
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
2,9 km
Skrabské – Petkovce
meszes márga
Aláaknázott betét – ZEOCEM Mining s. r. o.
3,5 km
Skrabské – Petkovce
meszes márga
Aláaknázott betét – ZEOCEM s.r.o.
3,5 km
Vörösszárnyú keszeg
drágakövek
Aláaknázott betét – Slovenské opálové bane, s.r.o.
3,7 km
Dubník
higanyércek
Betét a tartalékok várható felhasználásával – Rudné bane, štátny podnik
4,5 km
Vörösszárnyú keszeg
drágakövek
Aláaknázott betét – Slovenské opálové bane, s.r.o.
5,0 km
Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény
Érctípus
Fémek
Faj
A vízből
Kuria hora
Higanyércek
Hg
ásványi jelenség
260 m
Zlatá Baňa
Többfémes-precíz fémércek
Pb, Zn, Cu, Ag, Au
kisbetét
1,7 km
Zlatá Baňa – Nozger
Antimonit aranyércek
Au, Sb
ásványi jelenség
1,9 km
Zlatá Baňa -Jozef
Antimonit aranyércek
Au, Sb
betét előfordulása
2,1 km
Zlatá Baňa
Többfémes-precíz fémércek
Pb, Zn, Cu, Ag, Au
kisbetét
2,8 km
Nozger
Higanyércek
Hg
betét előfordulása
2,9 km
Tancoška
Higanyércek
Hg
ásványi jelenség
3,6 km
Dubník
Higanyércek
Hg
kisbetét
3,8 km
Fúrások és geofond archív jelentések
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
420 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 32 hidrogeológiai és 388 egyéb; archív jelentés számával: 420.
Fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m113×
10–30 m116×
30–100 m10×
100–300 m19×
több mint 300 m158×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
Archív jelentés
A vízből
BD-3
mérnök-geológiai
5,0 m
56706
40 m
TS-53
mérnök-geológiai
5,0 m
54231
90 m
VHR-4
letét
380,0 m
78819
100 m
S-84
mérnök-geológiai
5,0 m
75955
120 m
S-85
mérnök-geológiai
5,0 m
75955
160 m
Bystré
széles átmérőjű fúrólyuk
16,3 m
20274 116Aa21.pdf
180 m
S-83
mérnök-geológiai
2,5 m
75955
190 m
VHR-3
letét
321,5 m
78819
190 m
TS-52
mérnök-geológiai
5,0 m
54231
190 m
BD-2
mérnök-geológiai
5,0 m
56706
190 m
Hanušovce nad Topľou
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
11,0 m
19646 104Cc14.pdf
210 m
TS-54
mérnök-geológiai
5,0 m
54231
210 m
Geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
kategória a1
ásványvíz
< 15
< 5
10
190 m
kategória b1
ásványvíz
15-22
< 5
1
9,7 km
Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
Környezeti terhek
Helyszín
Tevékenység
Anyag
Osztályozás
A vízből
Bystré – bývalá tehelňa TEMAKO
SK2005700F
1,6 km
Hulladéklerakók
Szemétlerakó
Terület
Éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Bystré
200 m²
–
–
90 m
Hermanovce nad Tapoly
5 m²
–
–
100 m
Hermanovce nad Tapoly
150 m²
–
–
120 m
Bystré
250 m²
–
–
560 m
Bystré
2 000 m²
–
–
740 m
Hermanovce nad Tapoly
30 m²
–
–
1,0 km
Prosačov
10 m²
–
–
1,8 km
TKO Hanušovce – Petrovce
25 000 m²
1980
ellenőrzött
2,0 km
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Földcsuszamlások47×
Lejtőáramlások12×
Mezők blokkolása8×
Zárt repedések4×
Tevékenységi fok
Potenciálny47×
Stabilizovaný23×
Aktívny1×
Jelenlegi állapot
SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova50×
Nem kellően dokumentált6×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×
Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel1×
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.