Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
19100 felől
Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Mai legjobb időablak
15:00–17:00
Zamutovský potok, ablakpontszám 28.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
BystrinaHegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.
A vízfolyás magassági profilja: 789-től 135 m tengerszint feletti magasságig 15,1 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
789 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
93 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
696 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
46 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,29
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
2019felvételezve: 2019. aug. 19.2022felvételezve: 2022. okt. 10.2025felvételezve: 2025. júl. 24.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
A(z) Zamutovský potok vízfolyás geológiája és geokémiája
Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (15 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
Szikla a víz alatt
Folyami hordalékA vízvezeték 33%-a
33% Fiatal üledékek, 33% vulkanikus sziklák
Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
Víz az atlasz szerint
pH 7,7modell szerinti becslés
Víztípus Ca–HCO₃–SO₄
Mineralizáció 135 mg/l, lágy víz (6,1 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Higany 0,903 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 93. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
50°C 1000 m mélységben
hőáramlás 85 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 85 °C (35 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
Természetes gamma-sugárzás
50NGY/H dózisteljesítmény
47. percentilis Szlovákiában
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.
Legfeljebb 3 szem egy mintában (50 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Nyomelemek a patakvízben
2 10 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Kadmium 1,50 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 97. percentilis (Zámutovský potok).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Fúrások és talajvízelemzések
506fúrás 3 km-en belül
585 vízelemzés a közelben
Közülük 496-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
Geotermikus energia
–
13 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.
Környezeti terhek és hulladéklerakók
22Telephelyek 3 km-en belül
5 környezeti terhelés, 17 hulladéklerakó
Legközelebbi teher: Čaklov – areál bývalého PD, 480 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.
Lelőhelyek és ércesemények
51bejegyzés 5 km-en belül
14 telep, 37 ércelőfordulás
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
69terület 3 km-en belül
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
Geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
Folyami hordalék33%SR 72 %
Fiatal üledékek33%SR 8,6 %
Vulkanikus kőzetek33%SR 3,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.
A sziklák geológiai kora
Négytagú67%
neovulkáni kőzetek33%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
Pontozás
Négytagú
Pleisztocén
proluviális üledékek: agyag és homokos kavics kőzetdarabokkal alacsony hordalékkúpokban
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága4,9m
5 – 1060%SR 20 %
0 – 240%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Ekokonikus osztódás
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neutektonikus egységek
pozitív egység (hegység)80%SR 60 %
negatív egység (alföldi síkságok és medencék, neotektonikus mélyedések)20%SR 13 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neotektonikus mozgások iránya
kis felemelkedés80%SR 7,7 %
nagyon kicsi süllyedés20%SR 7,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Területi geológiai részleg
házon belüli medencék50%SR 44 %
neovulkáni kőzetek50%SR 10 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Kelet-Szlovák medence50%SR 7,6 %
A Slanszké Vrchy neovulkáni sziklái50%SR 1,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Mérnök-geológiai körzetek
kiömlő sziklák régiója40%SR 3,1 %
alföldi-folyam-lelőhelyek régiója20%SR 20 %
pleisztocén folyami teraszok régiója20%SR 2,7 %
proluviális kúpok és köpenyek régiója20%SR 2,7 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Műszaki-geológiai képződmények
kvaterner üledékek kialakulása60%SR 71 %
neovulcanic Formáció40%SR 4,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Stabil területek régiója80%SR 95 %
Instabil területek régiója20%SR 0,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 6 pontjából 6-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Kavics100%SR 52 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Víztartó típus
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)100%SR 22 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Fő hidrogénező régió
A Slanszké Vrchy neovulkáni sziklái80%SR 1,7 %
A Kelet-Szlovák-síkság nyugati részének neogénje20%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvízszintek
Košice-medence100%SR 4,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 7,67tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
6,1°dH, lágy
Kalcium és magnézium összege (1,09 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
Oldott anyagok
135mg/l mineralizáció
Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Víz ionos összetétele
Kationok (pozitív ionok)
Ca 62Mg 25Na+K 13
Anionok (negatív ionok)
HCO₃ 45SO₄ 44Cl 10
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃–SO₄
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
KáliumK2,93 mg/l49. percentilis
SzulfátokSO439,3 mg/l49. percentilis
KloridCl6,84 mg/l43. percentilis
NátriumNa6,02 mg/l34. percentilis
FluoridF0,0837 mg/l32. percentilis
MagnéziumMg7,66 mg/l23. percentilis
KalciumCa31,2 mg/l20. percentilis
BikarbonátokHCO351,0 mg/l7. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Tápanyagok és szerves szennyezés
Kémiai oxigénigényChSK4,57 mg/l76. percentilis
NitrátokNO39,47 mg/l71. percentilis
FoszfátokPO40,246 mg/l64. percentilis
AmmóniaNH40,151 mg/l60. percentilis
Fémek
AlumíniumAl416 μg/l93. percentilis
Cink-Zn10,7 μg/l67. percentilis
VasalóFe0,0940 mg/l46. percentilis
MangánMn23,8 μg/l43. percentilis
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
HiganyHg0,903 mg/kg93. percentilis
VanádiumV101 mg/kg89. percentilis
KobaltCo11,2 mg/kg82. percentilis
Ón-Sn3,45 mg/kg73. percentilis
KadmiumCd0,318 mg/kg73. percentilis
AntimonSb0,786 mg/kg61. percentilis
Cink-Zn90,1 mg/kg43. percentilis
KrómCr65,8 mg/kg39. percentilis
ArzénAs5,19 mg/kg29. percentilis
BizmutBi0,161 mg/kg27. percentilis
ÓlomPb11,1 mg/kg20. percentilis
MolibdénMo0,224 mg/kg19. percentilis
RézCu17,0 mg/kg19. percentilis
NikkelNi15,8 mg/kg14. percentilis
SzelénSe0,0902 mg/kg7. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
TitánTi7 814 mg/kg95. percentilis
VasalóFe3,64 %85. percentilis
NátriumNa1,02 %74. percentilis
MangánMn1 108 mg/kg73. percentilis
AlumíniumAl6,37 %72. percentilis
MagnéziumMg0,979 %58. percentilis
KalciumCa1,53 %33. percentilis
KáliumK1,35 %25. percentilis
FoszforP599 mg/kg18. percentilis
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
BerilliumBe1,74 mg/kg70. percentilis
CirkóniumZr436 mg/kg61. percentilis
IttriumY27,5 mg/kg50. percentilis
GalliumGa13,9 mg/kg49. percentilis
BáriumBa412 mg/kg41. percentilis
StronciumSr126 mg/kg41. percentilis
CériumCe52,1 mg/kg25. percentilis
RubídiumRb75,0 mg/kg19. percentilis
BórB46,3 mg/kg18. percentilis
LítiumLi22,0 mg/kg10. percentilis
Természetes radioaktivitás és radon
A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
50ngy/h a levegőben
41-55 tartomány nGy/h
Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
közepes
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Területi tevékenység 137CsCS1371 534 Bq/m²51. percentilis
Radonkockázat izopletek által
közepes67%SR 64 %
alacsony33%SR 36 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
Mágneses anomália
+1nT
-94-153 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-18mGal
maradék −0,8 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
Geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
50 / 85 °C1000 és 2000 m mélységben
35 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 85 mW/m².
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Košice-medence100%SR 4,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)111–1 089m a.s.l.
Egységek átlagos magassága511m a.s.l.
Átlagos lejtés11,2°
Januári átlaghőmérséklet-2,9°C
Átlagos júliusi hőmérséklet18,9°C
Évi csapadék681mm
Geomorfológiai egységek
Slanké vrchy hegyek67%SR 1,1 %
East Slovak Hills33%SR 1,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geomorfológiai területek
Matra-slanec terület67%SR 1,4 %
Kelet-Szlovák alföld33%SR 4,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Éghajlat-földrajzi típusok
alföldi klíma75%SR 38 %
hegyi klíma25%SR 33 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
savanyításra érzékeny talajok100%SR 31 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
viszonylag tiszta talaj67%SR 53 %
nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a33%SR 45 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
Neogén100%SR 48 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
Nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,50 μg/lmedián 0,250 μg/l9 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Zámutovský potok, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l9 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Prilajná, potok1999, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuenyhén emelkedett
Legmagasabb 3,30 μg/lmedián 2,10 μg/l9 minták22 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Zámutovský potok1992, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrenyhén emelkedett
Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Prilajná, potok1999, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
BáriumBaenyhén emelkedett
Legmagasabb 69,0 μg/lmedián 15,0 μg/l8 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Topľa1999, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: 77. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsenyhén emelkedett
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l9 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Prilajná, potok1999, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Lomnický potok1992, 930 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Lomnický potok1992, 930 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
StronciumSrSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 120 μg/lmedián 60,0 μg/l7 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Zámutovský potok1992, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 35. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Lomnický potok1992, 930 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Szilícium-dioxidSiO2emelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 36,8 mg/lmedián 32,2 mg/l7 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Caklovec nad obcou1992, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Ilmenit (FeTiO₃)114 minta, legfeljebb 4115 szem
Magnetit (Fe₃O₄)114 minta, legfeljebb 4115 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)87 minta, legfeljebb 815 szem
Rutil (TiO₂)39 minta, legfeljebb 315 szem
Anatas (TiO₂)14 minta, legfeljebb 55 szem
Pirit (FeS₂)8 minta, legfeljebb 5 szem
Barit (BaSO₄)5 minta, legfeljebb 5 szem
Vörösvasérc (Fe₂O₃)5 minta, legfeljebb 55 szem
Scheelit (CaWO₄)2 minta, legfeljebb 1 szem
Cinabarit (HgS)2 minta, legfeljebb 5 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
Arany (Au)1 minta, legfeljebb 3 szem
Kasiterit (SnO₂)1 minta, legfeljebb 1 szem
Legközelebbi minták arannyal
Minta
Arany a mintában
A vízből
2002
3 szem
50 m
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)112 minta, legfeljebb 4115 szem
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)104 minta, legfeljebb 1815 szem
Cirkónium (ZrSiO₄)84 minta, legfeljebb 55 szem
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))27 minta, legfeljebb 315 szem
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)21 minta, legfeljebb 55 szem
Korund (Al₂O₃)16 minta, legfeljebb 5 szem
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)12 minta, legfeljebb 5 szem
Turmalin (összetett boroszilikát)8 minta, legfeljebb 5 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 minta, legfeljebb 5 szem
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Fémek a talajvízben
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 72,6 mg/lmedián 0,0100 mg/l45 minták49 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: štôlňa1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 571 μg/lmedián 8,00 μg/l45 minták20 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 32,5 μg/lmedián 1,93 μg/l45 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: štôlňa1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 20,4 μg/lmedián 0,250 μg/l45 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: štôlňa1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 3,40 μg/lmedián 0,100 μg/l45 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 4 045 μg/lmedián 46,0 μg/l45 minták18 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l45 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l45 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 610 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l45 minták76 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 200 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l45 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1992, 160 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeenyhén emelkedett
Legmagasabb 1,60 μg/lmedián 0,500 μg/l45 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1993, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 89. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l25 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Radon vizekben
A helyszín típusa
Minták
Legmagasabb radon
Középső
szabadon folyó fúrólyuk
1
10,8 Bq/l
10,8 Bq/l
forrás
16
23,3 Bq/l
5,53 Bq/l
fejlett rugó
5
23,3 Bq/l
13,7 Bq/l
jól
5
11,0 Bq/l
8,70 Bq/l
Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Betét a tartalékok várható felhasználásával – Rudné bane, štátny podnik
1,4 km
Merník
higanyércek
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony
2,3 km
Vörösszárnyú keszeg
drágakövek
Aláaknázott betét – Slovenské opálové bane, s.r.o.
2,5 km
Čičava
kerámia agyag
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená
2,7 km
Čičava
kerámia agyag
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená
2,7 km
Vörösszárnyú keszeg
drágakövek
Aláaknázott betét – Slovenské opálové bane, s.r.o.
2,8 km
Vörösszárnyú keszeg
drágakövek
Aláaknázott betét – Slovenské opálové bane, s.r.o.
2,9 km
Zlatá baňa
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
3,2 km
Vechec (odhadom – preskúmanosť)
építőkő
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Ing. Sinčák Ladislav
3,9 km
Juskova Voľa
építőkő
Aláaknázott betét – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.
4,2 km
Juskova Voľa
építőkő
Aláaknázott betét – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.
4,2 km
Čemerné
téglalap
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená
4,6 km
Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény
Érctípus
Fémek
Faj
A vízből
Dubník-okolie
Higanyércek
Hg
kisbetét
2,4 km
Dubník
Higanyércek
Hg
kisbetét
2,6 km
Kuria hora
Higanyércek
Hg
ásványi jelenség
2,7 km
Merník
Higanyércek
Hg
kisbetét
2,8 km
Čičava
Higanyércek
Hg
ásványi jelenség
2,8 km
Nozger
Higanyércek
Hg
betét előfordulása
3,0 km
Tancoška
Higanyércek
Hg
ásványi jelenség
3,2 km
Zlatá Baňa
Többfémes-precíz fémércek
Pb, Zn, Cu, Ag, Au
kisbetét
3,4 km
Zlatá Baňa
Többfémes-precíz fémércek
Pb, Zn, Cu, Ag, Au
kisbetét
3,4 km
Zlatá Baňa – Nozger
Antimonit aranyércek
Au, Sb
ásványi jelenség
3,5 km
Fúrások és geofond archív jelentések
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
506 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 57 hidrogeológiai és 449 egyéb; archív jelentés számával: 496.
Fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m97×
10–30 m56×
30–100 m55×
100–300 m185×
több mint 300 m93×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
Archív jelentés
A vízből
MV-4
letét
50,0 m
14342
10 m
Zámutov
széles átmérőjű fúrólyuk
20,0 m
37778 116Ac13.pdf
40 m
Zámutov
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
20,0 m
30674 116Ac8.pdf
60 m
Zámutov
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
13,0 m
52978 116Ac20.pdf
90 m
Zámutov
széles átmérőjű fúrólyuk
70,0 m
34497 116Ac11.pdf
100 m
VZ-4
mérnök-geológiai
6,0 m
85506
110 m
VZ-3
mérnök-geológiai
6,0 m
85506
120 m
Čaklov
széles átmérőjű fúrólyuk
16,5 m
28583 116Ac4.pdf
180 m
MV-5
letét
50,7 m
14342
210 m
Čaklov
széles átmérőjű fúrólyuk
–
28577 116Ac12.pdf
220 m
Zámutov
keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel
11,5 m
52978 116Ac19.pdf
240 m
V-59
letét
8,0 m
4111
250 m
Geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
kategória b1
ásványvíz
15-22
< 5
2
500 m
kategória a1
ásványvíz
< 15
< 5
11
1,6 km
Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
Környezeti terhek
Helyszín
Tevékenység
Anyag
Osztályozás
A vízből
Čaklov – areál bývalého PD
SK2005800P
480 m
Komárany – sklad agrochemikálií
SK1001500P
1,0 km
Čaklov – hulladéklerakó TKO
SK2005800P
1,5 km
Čičava – areál poľnohospodárskeho družstva
SK2005700F
2,5 km
Merník – ortuťové bane
SK2005700F
2,7 km
Hulladéklerakók
Szemétlerakó
Terület
Éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Zámutov
30 m²
–
–
60 m
Zámutov
30 m²
–
–
80 m
Zámutov
300 m²
–
–
100 m
Zámutov
–
1989
ellenőrzött
550 m
Komárany
10 m²
–
–
1,3 km
Komárany
200 m²
–
–
1,7 km
Só
500 m²
1986
ellenőrzött
2,3 km
Rudlov
450 m²
–
–
2,4 km
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Földcsuszamlások45×
Lejtőáramlások11×
Mezők blokkolása8×
Zárt repedések4×
Szirtes zuhanás1×
Tevékenységi fok
Potenciálny39×
Stabilizovaný30×
Jelenlegi állapot
SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova46×
Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel3×
Nem kellően dokumentált2×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.