Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
29100 felől
Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Mai legjobb időablak
15:00–17:00
Ulička, ablakpontszám 34.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 01:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás
Állapot
Változás
Hőmérséklet
Ulič
39 cm
–
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
Gyors vízfolyásPodhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.
A vízfolyás magassági profilja: 622-től 238 m tengerszint feletti magasságig 23,8 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
622 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
211 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
411 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
17 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
2,08
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
2019felvételezve: 2019. aug. 19.2022felvételezve: 2022. aug. 27.2025felvételezve: 2025. júl. 24.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
Geológia a geochémia toku Ulička
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 24 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
0objektov do 3 km
V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.
Zlato v riečnom sedimente
3vzorky so zlatom
13 rudných minerálov v sedimente
Najviac 1 zrno v jednej vzorke (20 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
0 8 felőlukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Bárium 58,0 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 69. percentil (Ulička).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
35vrtov do 3 km
767 rozborov vody v okolí
Z toho 21 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.
Environmentálne záťaže a skládky
11lokalít do 3 km
11 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
8záznamov do 5 km
8 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
68plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 58,0 μg/lmedián 45,0 μg/l9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ulička, 2009, 40 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ulička, 2009, 130 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ulička, 2009, 130 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ulička, 2009, 130 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ulička, 2009, 130 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ulička, 130 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RézCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ulička, 2009, 130 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Ulička, 2009, 130 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 8,64 mg/lmedián 5,35 mg/l9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dolinský potok, 2009, 860 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Barit (BaSO₄)117 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Rutil (TiO₂)54 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)42 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Anatas (TiO₂)37 vzoriek, najviac 315 zŕn
Pyrit (FeS₂)29 vzoriek, najviac 5 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)29 vzoriek, najviac 315 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)22 vzoriek, najviac 815 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
Cinabarit (HgS)5 vzoriek, najviac 167 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Arany (Au)3 vzorky, najviac 1 zŕn
Scheelit (CaWO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
3780
1 zrno
20 m
3415
1 zrno
50 m
3248
1 zrno
1,0 km
Horninotvorné a doprovodné minerály
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)86 vzoriek, najviac 155 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)42 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)42 vzoriek, najviac 315 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)39 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)36 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 98 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO338×
Ca-Mg-HCO317×
Ca-Mg-HCO3-SO49×
Ca-HCO3-SO43×
Ca-K-HCO3-NO31×
Ca-Mg-Na-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B35×
trieda A26×
trieda D4×
trieda E2×
trieda G1×
trieda F1×
Kovy v podzemnej vode
ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 21,0 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 84,0 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 6 375 μg/lmedián 6,50 μg/l54 vzoriek24 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 350 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,10 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 370 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,00500 mg/l54 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HiganyHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l54 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SzelénSemierne zvýšená
najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l54 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,250 μg/l54 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 24,0 μg/lmedián 4,00 μg/l54 vzoriek26 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 240 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l37 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
forrás
16
15,3 Bq/l
9,25 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
2
16,9 Bq/l
16,5 Bq/l
upravený prameň
1
3,90 Bq/l
3,90 Bq/l
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
35 vrtov v pásme 3 km, z toho 26 hydrogeologických a 9 ostatných; s číslom archívnej správy 21.
Hĺbky vrtov
legfeljebb 10 m20×
10–30 m14×
30–100 m1×
100–300 m0×
nad 300 m0×
Najbližšie vrty
Helyszín
Faj
Mélység
Archívna správa
Od vody
Ulíč
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
8,5 m
12090 117Bb8.pdf
50 m
Ulič
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
10,5 m
12090 117Bb10.pdf
60 m
Ulíč
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
8,2 m
12090 117Bb7.pdf
70 m
Kolbasov
širokoprofilový vrt
5,5 m
–
70 m
Ulič
širokoprofilový vrt
10,2 m
13096 117Bb2.pdf
80 m
Topoľa
širokoprofilový vrt
7,5 m
–
80 m
S-1
hydrogeologický
10,2 m
13096
80 m
Kolbasov
širokoprofilový vrt
4,0 m
39849 117Bb16.pdf
90 m
Topoľa
širokoprofilový vrt
15,0 m
–
90 m
Ulič
širokoprofilový vrt
8,2 m
13096 117Bb3.pdf
120 m
Topoľa
širokoprofilový vrt
8,0 m
–
130 m
S-2
hydrogeologický
8,0 m
13096
140 m
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Ulič
–
1985
–
60 m
Ulič
500 m²
1986
–
60 m
Ulič
–
1991
–
70 m
Kolbasov
90 m²
1989
–
80 m
Topoľa
25 m²
1985
–
130 m
Ulič
–
1968
–
160 m
Runina
150 m²
1987
–
670 m
Runina
300 m²
1985
–
770 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy65×
Blokové rozpadliny2×
Blokové polia1×
Stupeň aktivity
Potenciálny65×
Stabilizovaný3×
Súčasný stav
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S42×
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova20×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0003×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.