Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 Lipník (SSV), ablakpontszám 36. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 19:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (31 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. LégzőcsőA vízvezeték 44%-a 22% mészkövek és dolomitok, 22% folyami hordalék Váltakozó homokkövek és agyagkövek; Mérsékelten mineralizált víz, amely esőben gyorsan zavarossá válik. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 8,2modell szerinti becslés Víztípus Ca–Mg–HCO₃ Mineralizáció 348 mg/l, közepesen kemény víz (11,2 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 3 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Nikkel 76,8 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 96. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 35°C 1000 m mélységben hőáramlás 69 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 54NGY/H dózisteljesítmény 70. percentilis Szlovákiában Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 0objektum 3 km-en belül A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel. 0aranyat tartalmazó minta 13 érc ásványi anyag az üledékben A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany. 3 9 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Antimon 63,0 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Vápenný potok). 44fúrás 3 km-en belül 686 vízelemzés a közelben Közülük 44-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. 24°C a kútfejnél 4 geotermikus fúrás 10 km-en belül Legmelegebb: Vyšné Ružbachy – VR-5, hozam 2,5 l/s, 4,4 km-re a víztől. 21Telephelyek 3 km-en belül 21 hulladéklerakó 3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik. 15bejegyzés 5 km-en belül 4 telep, 11 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 153terület 3 km-en belül 2 aktív Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Légzőcső: Váltakozó homokkövek és agyagkövek; Mérsékelten mineralizált víz, amely esőben gyorsan zavarossá válik. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 12 pontjából 9-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 8,16tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 11,2°dH, közepesen kemény Kalcium és magnézium összege (2,01 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 348mg/l mineralizáció Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 54ngy/h a levegőben 42-67 tartomány nGy/h Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. közepes A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. -16nT -24--6 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -53mGal maradék −1,7 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben 30 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 69 mW/m². Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: Vápenný potok2007, 310 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Lipník, prítok2007, 140 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: potok2009, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Vápenný potok2007, 310 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Lovec2007, 420 m-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: potok2007, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: potok2007, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: potok2007, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: potok, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: potok2009, 240 m-re a víztől. Összehasonlítás: 28. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: prameň1992, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 89. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 120 m-re a víztől. Összehasonlítás: 88. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 44 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 20 hidrogeológiai és 24 egyéb; archív jelentés számával: 44. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád
Most a víznél
Ma a(z) Lipník (SSV) vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás Állapot Változás Hőmérséklet Červený Kláštor – kúpele 107 cm – Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Lipník (SSV) vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A(z) Lipník (SSV) vízfolyás geológiája és geokémiája
Szikla a víz alatt
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Természetes gamma-sugárzás
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység Pontozás paleogén Eocén – oligocén hut-alakulás 4× Klippen öv közepes – késő jura Čorštyn mészkövek: piros göbös mészkövek 1× Négytagú Pleisztocén fluviális üledékek: kavics, homokos kavics és fenékhomok felhalmozódása alacsony teraszokon 1× Négytagú holocén folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai 1× Klippen öv késő kréta Púchov formáció 1× Négytagú Pleisztocén – holocén deluviális üledékek: túlnyomórészt loamy-stoney (alárendelt homokos kő) lejtők és törmelék 1× Kvaterneri fedezet
Tekonikus egységek
Ekokonikus osztódás
Neutektonikus egységek
Neotektonikus mozgások iránya
Területi geológiai részleg
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Mérnök-geológiai körzetek
Műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Víztartó típus
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
Hidrogeológiai funkció
Fő hidrogénező régió
A talajvíz genetikai típusa
Vegyi típusú talajvíz
Talajvíz minőségi osztály
Talajvízszintek
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
Oldott anyagok
Víz ionos összetétele
Főbb ionok
15,6 mg/l52. percentilis211 mg/l49. percentilis36,0 mg/l44. percentilis54,7 mg/l40. percentilis0,0914 mg/l37. percentilis4,01 mg/l20. percentilis1,45 mg/l19. percentilis2,07 mg/l10. percentilisTápanyagok és szerves szennyezés
0,0772 mg/l38. percentilis0,0442 mg/l25. percentilis3,22 mg/l19. percentilis1,07 mg/l4. percentilisFémek
53,6 μg/l45. percentilis0,0719 mg/l35. percentilis3,23 μg/l22. percentilis9,43 μg/l19. percentilisElemek a folyami üledékekben
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
76,8 mg/kg96. percentilis2,16 mg/kg95. percentilis240 mg/kg95. percentilis94,9 mg/kg86. percentilis0,342 mg/kg76. percentilis0,209 mg/kg75. percentilis10,4 mg/kg75. percentilis0,304 mg/kg74. percentilis3,15 mg/kg67. percentilis7,83 mg/kg63. percentilis0,798 mg/kg62. percentilis106 mg/kg59. percentilis23,6 mg/kg50. percentilis0,212 mg/kg41. percentilis11,2 mg/kg21. percentilisFőbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
1,85 %88. percentilis6,69 %80. percentilis3,39 %79. percentilis1,33 %76. percentilis0,949 %65. percentilis2,37 %57. percentilis4 604 mg/kg55. percentilis678 mg/kg27. percentilis604 mg/kg18. percentilisTovábbi elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
51,3 mg/kg96. percentilis107 mg/kg95. percentilis108 mg/kg86. percentilis33,4 mg/kg77. percentilis1,78 mg/kg72. percentilis14,5 mg/kg54. percentilis444 mg/kg52. percentilis55,1 mg/kg35. percentilis117 mg/kg32. percentilis284 mg/kg18. percentilisTermészetes radioaktivitás és radon
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
3,10 ppm86. percentilis1,40 %72. percentilis7,22 ppm45. percentilis1 347 Bq/m²41. percentilisRadonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
Mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
Geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Domborzat, éghajlat és talajok
Geomorfológiai egységek
Geomorfológiai területek
Éghajlat-földrajzi típusok
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
Nyomelemek a felszíni vizekben
Fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Vegyi víztípusok a közelben
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
Fémek a talajvízben
Radon vizekben
A helyszín típusa Minták Legmagasabb radon Középső forrás 23 19,6 Bq/l 9,40 Bq/l szabadon folyó fúrólyuk 1 1,19 Bq/l 1,19 Bq/l jól 4 27,7 Bq/l 5,10 Bq/l vízforrás egyéni ellátáshoz 1 17,2 Bq/l 17,2 Bq/l közellátásra szánt vízforrás 1 18,9 Bq/l 18,9 Bq/l ásványrugó 1 11,2 Bq/l 11,2 Bq/l Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi Állapot és szervezet A vízből Toporec – Valing építőkő Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – G.O. – Sand s.r.o. 3,3 km Kamienka építőkő Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená 3,4 km Kamienka építőkő Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená 3,4 km Lom Toporec – Basy építőkő Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – VLaM SR, štátny podnik – Odštepný závod Kežmarok 3,6 km Fúrások és geofond archív jelentések
Fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység Archív jelentés A vízből JS-4 mérnök-geológiai 25,0 m 8518940 m Červený Kláštor fúrás termálvízzel, ásványvíz 30,0 m 90147 89Dd16.pdf60 m Červený Kláštor keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 28,0 m 33475 89Dd2.pdf60 m Červený Kláštor keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 35,0 m 33475 89Dd3.pdf70 m BM – 7 mérnök-geológiai 80,0 m 9940170 m BM – 9 mérnök-geológiai 90,0 m 99402100 m Veľká Lesná széles átmérőjű fúrólyuk 8,0 m 55526 89Dd12.pdf110 m JS-3 mérnök-geológiai 30,0 m 85189110 m BM – 5 mérnök-geológiai 100,0 m 88797110 m JS-5 mérnök-geológiai 23,0 m 85189130 m V-2 mérnök-geológiai 3,6 m 84670160 m V-1 mérnök-geológiai 4,1 m 84670160 m Geotermikus energia és ásványvizek
Fúrás Hőmérséklet Hozam Mélység Vegyi víz típusa Használat A vízből Vyšné Ružbachy – VR-5 24 °C 2,5 l/s 330 m Ca-Mg-HCO3-SO4 felhasználatlan 4,4 km Vyšné Ružbachy – fúrás 20 °C 75,0 l/s 200 m Ca-HCO3 használatban 4,9 km Vyšné Ružbachy – VRŠ-1 21 °C 17,0 l/s 1200 m Ca-Mg-HCO3-SO4 felhasználatlan 5,1 km Vyšné Ružbachy – VR-2 20 °C 0,6 l/s 220 m Ca-Mg-HCO3 felhasználatlan 5,2 km A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória a1 ásványvíz < 15 < 5 22 310 m kategória b1 ásványvíz 15-22 < 5 4 5,5 km kategória Vyšné Ružbachy termálfürdő – – 1 5,6 km kategória c1 ásványvíz 23-38 < 5 2 5,7 km kategória c2 ásványvíz 23-38 5-15 1 5,8 km kategória b3 ásványvíz 15-22 16-30 2 6,2 km kategória b4 ásványvíz 15-22 31-50 1 6,3 km Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Hulladéklerakók
Szemétlerakó Terület Éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Červený Kláštor 120 m² 1970 – 10 m Červený Kláštor 100 m² 1985 – 50 m Veľký Lipník – 1989 – 50 m Pod porembami – Veľký Lipník – 1986 – 60 m Stráňany – 1989 – 60 m Stráňany 20 m² 1990 – 70 m Veľký Lipník 25 m² 1989 – 80 m Haligovce 12 m² 1987 – 80 m Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
Tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
26100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 63,0 μg/lmedián 0,500 μg/l13 minták62 %-kal a számszerűsítési határ alatt
BáriumBaMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 155 μg/lmedián 49,0 μg/l13 minták
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l13 minták77 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrenyhén emelkedett
Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l13 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l13 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l13 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 7,23 mg/lmedián 6,43 mg/l13 minták
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 130 μg/lmedián 0,250 μg/l53 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,240 mg/lmedián 0,0100 mg/l53 minták23 %-kal a számszerűsítési határ alatt
HiganyHgMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l53 minták98 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l53 minták15 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l53 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3,80 μg/lmedián 0,250 μg/l53 minták72 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l53 minták68 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 32,0 μg/lmedián 10,0 μg/l53 minták6 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuenyhén emelkedett
Legmagasabb 3,50 μg/lmedián 0,250 μg/l53 minták
ArzénAsenyhén emelkedett
Legmagasabb 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l53 minták98 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Cink-Znenyhén emelkedett
Legmagasabb 125 μg/lmedián 4,00 μg/l53 minták26 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt



