Ma a(z) VN Jaklovce vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VN Jaklovce, ablakpontszám 30.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    3543553563573583593600,0 km0,1 km0,2 km0,3 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 359-től 355 m tengerszint feletti magasságig 0,3 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    356 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    356 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    358 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Jaklovce vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. jún. 15.
    VN Jaklovce vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. okt. 8.
    VN Jaklovce vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 3.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Jaklovce vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) VN Jaklovce vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (0 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,5modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizáció 193 mg/l, lágy víz (6,7 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    9 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Nikkel 91,3 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 96. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    67NGY/H dózisteljesítmény

    95. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Króm 4,70 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 91. percentilis (Kojšovský potok).

    Fúrások és talajvízelemzések

    50fúrás 3 km-en belül

    171 vízelemzés a közelben

    Közülük 50-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    1 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    6Telephelyek 3 km-en belül

    1 környezeti terhelés, 5 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Margecany – Rušňové depo, Cargo a.s., 2,9 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    22bejegyzés 5 km-en belül

    6 telep, 16 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    9terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai1×

    Kvaterneri fedezet

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • nagy felemelkedés100%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • Gemer öv100%SR 5,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Galmus100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Fő hidrogénező régió

    • A Szlovák Ore-hegység paleozoikuma a Hornád-medencében100%SR 2,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,55lúgos víz

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    6,7°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (1,20 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    193mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • MagnéziumMg13,0 mg/l42. percentilis
    • KloridCl6,39 mg/l42. percentilis
    • SzulfátokSO429,0 mg/l32. percentilis
    • FluoridF0,0714 mg/l25. percentilis
    • BikarbonátokHCO3101 mg/l19. percentilis
    • NátriumNa3,83 mg/l19. percentilis
    • KáliumK1,40 mg/l18. percentilis
    • KalciumCa26,8 mg/l16. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • NitrátokNO310,8 mg/l76. percentilis
    • FoszfátokPO40,0976 mg/l43. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK2,20 mg/l25. percentilis
    • AmmóniaNH40,0308 mg/l11. percentilis

    Fémek

    • AlumíniumAl210 μg/l80. percentilis
    • Cink-Zn7,71 μg/l55. percentilis
    • MangánMn21,2 μg/l40. percentilis
    • VasalóFe0,0719 mg/l35. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • NikkelNi91,3 mg/kg96. percentilis
    • Ón-Sn12,8 mg/kg95. percentilis
    • KobaltCo15,7 mg/kg95. percentilis
    • RézCu136 mg/kg95. percentilis
    • KrómCr167 mg/kg95. percentilis
    • BizmutBi1,16 mg/kg95. percentilis
    • AntimonSb7,91 mg/kg92. percentilis
    • HiganyHg0,760 mg/kg92. percentilis
    • ArzénAs25,0 mg/kg92. percentilis
    • Cink-Zn179 mg/kg87. percentilis
    • MolibdénMo0,668 mg/kg85. percentilis
    • ÓlomPb26,1 mg/kg83. percentilis
    • VanádiumV84,3 mg/kg78. percentilis
    • KadmiumCd0,262 mg/kg66. percentilis
    • SzelénSe0,106 mg/kg11. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • KáliumK2,36 %97. percentilis
    • VasalóFe4,08 %91. percentilis
    • AlumíniumAl7,04 %87. percentilis
    • MangánMn1 172 mg/kg77. percentilis
    • TitánTi5 259 mg/kg75. percentilis
    • MagnéziumMg1,27 %74. percentilis
    • FoszforP928 mg/kg61. percentilis
    • KalciumCa1,66 %38. percentilis
    • NátriumNa0,782 %32. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • BórB135 mg/kg96. percentilis
    • IttriumY42,9 mg/kg95. percentilis
    • RubídiumRb124 mg/kg95. percentilis
    • LítiumLi45,9 mg/kg95. percentilis
    • CériumCe73,3 mg/kg85. percentilis
    • BáriumBa490 mg/kg67. percentilis
    • BerilliumBe1,63 mg/kg64. percentilis
    • GalliumGa15,3 mg/kg62. percentilis
    • CirkóniumZr410 mg/kg53. percentilis
    • StronciumSr81,9 mg/kg4. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    67ngy/h a levegőben

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh11,3 ppm96. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU3,20 ppm89. percentilis
    • Kálium (K)K1,60 %89. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 128 Bq/m²26. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -65nT

    -65--65 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -14mGal

    Maradék +7,1 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram –.

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)272–796m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága512m a.s.l.
    • Átlagos lejtés16,3°

    Geomorfológiai egységek

    • Čierna hora100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Szlovák Ore-hegység100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok100%SR 25 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • szennyezett talaj, a kockázati elemek tartalma magasabb, mint a C határértéke100%SR 0,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • A közép-nyugati-karpathai késő paleozoikum100%SR 1,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Veľký Folkmár, Folkmárska skala – Vasércek (510 m-re a víztől)Jaklovce – Baniská – Összetett vasércek (1,4 km-re a víztől)Jaklovce I. – Barit (1,6 km-re a víztől)Folkmárska skala – Vasércek (3,5 km-re a víztől)Kojšov, žilník Terézia – Összetett vasércek (3,5 km-re a víztől)Žakarovce, žila Štefánia – Barit (3,8 km-re a víztől)Gelnica, žily Koloman a Emanuel – Összetett vasércek (4,3 km-re a víztől)Kojšov, žilníky Primášov grund a Teplý jarok – Összetett vasércek (4,4 km-re a víztől)Gelnica, žily Gregori, Roberti a Fridrich – Összetett vasércek (4,5 km-re a víztől)Gelnica, žily Karol, Albrecht, Ľudovít a Markuš – Összetett vasércek (4,9 km-re a víztől)Žakarovce – žily Rumanay a Mária Terézia – Vasércek (4,9 km-re a víztől)Margecany – Rušňové depo, Cargo a.s. – SK200510KF (2,9 km-re a víztől)Veľký Folkmar – alkalmi (610 m-re a víztől)Jaklovce – alkalmi (1,7 km-re a víztől)Veľký Folkmar – egyik sem (2,2 km-re a víztől)Jaklovce – egyik sem (2,3 km-re a víztől)Margecany – alkalmi (2,8 km-re a víztől)a1 (9,3 km-re a víztől)Jaklovce – Kurtova Skala – kiváló minőségű mészkő (3,8 km-re a víztől)Jaklovce – azbeszt + azbesztrock (810 m-re a víztől)Jaklovce I – barit (1,3 km-re a víztől)Jaklovce – Kurtova Skala – kiváló minőségű mészkő (3,8 km-re a víztől)Veľký Folkmár – Folkmárska Skala – mészkő, egyéb (3,9 km-re a víztől)Jaklovce I – barit (1,3 km-re a víztől)Jaklovce – drahé a ozdobné kamene – szerpentines (2,4 km-re a víztől)Margecany – építőkő – mintakép (3,1 km-re a víztől)Jaklovce – Kurtova skala – drahé a ozdobné kamene – mészkő (3,6 km-re a víztől)Margecany – Feércek – tükörreflexes, pirit (3,6 km-re a víztől)Košické Hámre – drahé a ozdobné kamene – márvány- (5,0 km-re a víztől)Margecany – általános geológia (2,4 km-re a víztől)JAKLOVCE – Földcsuszamlások (950 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)– Szirtes zuhanás (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)VELKY FOLKMAR – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)Jaklovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km-re a víztől)Vyšné Jaklovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Jaklovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km-re a víztől)Margecany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Vyšné Jaklovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Vyšné Jaklovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km-re a víztől)Jaklovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Margecany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Margecany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Margecany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Jaklovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km-re a víztől)Jaklovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,1 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,2 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,2 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,2 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,2 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,2 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,4 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,5 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,5 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,5 km-re a víztől)vodárensky využívaný prameň – Talajvízforrások (2,6 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,6 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,7 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,7 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,7 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,7 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,8 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,9 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (2,9 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,9 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (3,0 km-re a víztől)1200m JJZ od K781 Sluchta – forrás (730 m-re a víztől)V okraj obce Veľký Folkmar – jól (1,2 km-re a víztől)Margecany, nad PT, 1000m SZ od K781 – forrás (2,0 km-re a víztől)Gelnica-Perlová dolina, 400m Z od K743 – forrás (2,3 km-re a víztől)Jaklovce, prameň nad RD, pri d.č. 316 – forrás (2,3 km-re a víztől)Veľký Folkmar, 1500m JZ od K618 – forrás (2,4 km-re a víztől)Gelnica-Perlová dolina, 900m Z od K 560 – forrás (2,7 km-re a víztől)Jaklovce, Perlová dolina, 1500m SZ od K 736 – forrás (2,8 km-re a víztől)chatová oblast Margecany, 900m SV od K781 – forrás (2,9 km-re a víztől)1000m ZJZ od K 569 Skaličky – forrás (3,0 km-re a víztől)2 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,70 μg/lmedián 4,45 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Kojšovský potok1993, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 1,60 μg/lmedián 1,50 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Kojšovský potok1993, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,30 μg/lmedián 3,15 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Kojšovský potok1993, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,30 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Kojšovský potok1993, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 79. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Kojšovský potok, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kojšovský potok1993, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kojšovský potok1993, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 30,0 μg/lmedián 25,0 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Kojšovský potok1993, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kojšovský potok1993, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • StronciumSrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 50,0 μg/lmedián 50,0 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Kojšovský potok1993, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 13. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 8,13 mg/lmedián 6,52 mg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Kojšovský potok1993, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-Mg-HCO37×
    • Mg-Ca-HCO32×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály A4×
    • osztály B4×
    • osztály C1×
    • osztály E1×

    Fémek a talajvízben

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 12,3 μg/lmedián 0,250 μg/l13 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: štôlňa1992, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 12,4 μg/lmedián 0,200 μg/l13 minták38 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,310 mg/lmedián 0,0300 mg/l13 minták31 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 12,3 μg/lmedián 0,250 μg/l13 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l13 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,80 μg/lmedián 0,500 μg/l13 minták62 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 908 μg/lmedián 5,00 μg/l13 minták38 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiszokásos érték
      Legmagasabb 12,0 μg/lmedián 4,00 μg/l13 minták23 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 64. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l13 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 39. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    kiáramlás egy működő bányából14,73 Bq/l4,73 Bq/l
    forrás246,4 Bq/l26,4 Bq/l
    patak, folyó11,49 Bq/l1,49 Bq/l
    közellátásra szánt vízforrás13,35 Bq/l3,35 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    Jaklovceazbeszt + azbesztrockLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony810 m
    Jaklovce IbaritBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony1,3 km
    Jaklovce IbaritBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony1,3 km
    Jaklovce – Kurtova Skalakiváló minőségű mészkőAláaknázott betét – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany3,8 km
    Jaklovce – Kurtova Skalakiváló minőségű mészkőAláaknázott betét – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany3,8 km
    Veľký Folkmár – Folkmárska Skalamészkő, egyébBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony3,9 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    Veľký Folkmár, Folkmárska skalaVasércekFeásványi jelenség510 m
    Jaklovce – BaniskáÖsszetett vasércekFe, Cuásványi jelenség1,4 km
    Jaklovce I.Baritbaritkisbetét1,6 km
    Folkmárska skalaVasércekFeásványi jelenség3,5 km
    Kojšov, žilník TeréziaÖsszetett vasércekFe, Cuásványi jelenség3,5 km
    Žakarovce, žila ŠtefániaBaritbaritbetét előfordulása3,8 km
    Gölnicbánya, žily Koloman és EmanuelÖsszetett vasércekFe, Cubetét előfordulása4,3 km
    Kojšov, žilníky Primášov grund a Teplý jarokÖsszetett vasércekFe, Cuásványi jelenség4,4 km
    Gölnicbánya, žily Gregori, Roberti és FridrichÖsszetett vasércekFe, Cubetét előfordulása4,5 km
    Gölnicbánya, žily Karol, Albrecht, Ľudovít és MarkušÖsszetett vasércekFe, Cubetét előfordulása4,9 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    50 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 12 hidrogeológiai és 38 egyéb; archív jelentés számával: 50.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m24×
    • 10–30 m6×
    • 30–100 m16×
    • 100–300 m2×
    • több mint 300 m1×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    JF-2mérnök-geológiai4,0 m87492860 m
    JF-1mérnök-geológiai12,5 m87492890 m
    Zh-7letét300,2 m326081,5 km
    Jaklovceszéles átmérőjű fúrólyuk–48728 114Bd14.pdf1,6 km
    Vyšné Jaklovcekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel3,5 m8092 114Bd7.pdf1,6 km
    HJ-4hidrogeológiai3,5 m80921,6 km
    Jaklovcekeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel7,0 m8092 114Bd8.pdf1,7 km
    HJ-5hidrogeológiai7,0 m80921,7 km
    V-4mérnök-geológiai5,0 m872081,9 km
    V-6mérnök-geológiai5,0 m872082,0 km
    V-3mérnök-geológiai5,0 m872082,0 km
    V-2mérnök-geológiai5,0 m872082,0 km

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 519,3 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Margecany – Rušňové depo, Cargo a.s.SK200510KF2,9 km

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Veľký Folkmar250 m²1992–610 m
    Jaklovce1 500 m²1989–1,7 km
    Veľký Folkmar700 m²1992–2,2 km
    Jaklovce100 m²1997–2,3 km
    Margecany900 m²1990–2,8 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások8×
    • Szirtes zuhanás1×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny7×
    • Stabilizovaný2×

    Jelenlegi állapot

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S5×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova3×
    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Gölnicbánya1 horgászvíz · 0,3 km24VN Jaklovce24

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád