Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 VN Ružín, ablakpontszám 17. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás. Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba). A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – HernádSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (21 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 8,4modell szerinti becslés Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizáció 227 mg/l, lágy víz (7,9 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 8 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Nikkel 56,2 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 35°C 1000 m mélységben 2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 54NGY/H dózisteljesítmény 71. percentilis Szlovákiában Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 69objektum 3 km-en belül kitermelt: Fe, Cu, Hg Legközelebbi: Pinga č.70 (ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala), 430 m-re a víztől. 0aranyat tartalmazó minta 15 érc ásványi anyag az üledékben A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany. 4 10 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Króm 9,30 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 97. percentilis (1250m SZ od K781). 137fúrás 3 km-en belül 573 vízelemzés a közelben Közülük 137-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. – 9 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül. 11Telephelyek 3 km-en belül 2 környezeti terhelés, 9 hulladéklerakó Legközelebbi teher: Malá Lodina – VD Ružín, 80 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak. 47bejegyzés 5 km-en belül 8 telep, 39 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 12terület 3 km-en belül Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 8 pontjából 8-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 8,37tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 7,9°dH, lágy Kalcium és magnézium összege (1,40 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 227mg/l mineralizáció Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 54ngy/h a levegőben 38-63 tartomány nGy/h Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. alacsony A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. -40nT -57--16 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -14mGal Maradék +7,5 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben 30 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram –. A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: 1250m SZ od K7811993, 890 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 700m JZ od K678 Holý Hrbok1993, 950 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: J okraj obce Margecany1993, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 900m SZ od K618 Hoľa1993, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 1500m Sv od K724 Vysoký vrch1992, 770 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 1200m S od K781 Sivec, 780 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: J okraj obce Margecany1993, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: J okraj obce Margecany1993, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 78. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 1500m Z od K Navrch studne1993, 700 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 1500m Z od K Navrch studne1993, 700 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: 1250m SZ od K7811993, 890 m-re a víztől. Összehasonlítás: 61. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: štôlňa1992, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 690 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 690 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 64. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 39. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 137 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 42 hidrogeológiai és 95 egyéb; archív jelentés számával: 137. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád
Most a víznél
Ma a(z) VN Ružín vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Magassági profil: víztározó
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) VN Ružín vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A(z) VN Ružín vízfolyás geológiája és geokémiája
Szikla a víz alatt
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Természetes gamma-sugárzás
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység Pontozás Négytagú holocén folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai 8× Kvaterneri fedezet
Tekonikus egységek
Ekokonikus osztódás
Neutektonikus egységek
Neotektonikus mozgások iránya
Területi geológiai részleg
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Mérnök-geológiai körzetek
Műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Víztartó típus
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
Hidrogeológiai funkció
Fő hidrogénező régió
A talajvíz genetikai típusa
Vegyi típusú talajvíz
Talajvíz minőségi osztály
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
Oldott anyagok
Víz ionos összetétele
Főbb ionok
46,5 mg/l57. percentilis8,25 mg/l48. percentilis13,6 mg/l45. percentilis0,103 mg/l44. percentilis5,96 mg/l34. percentilis2,00 mg/l31. percentilis33,8 mg/l22. percentilis106 mg/l20. percentilisTápanyagok és szerves szennyezés
10,0 mg/l73. percentilis0,0930 mg/l42. percentilis2,60 mg/l35. percentilis0,0279 mg/l8. percentilisFémek
303 μg/l88. percentilis30,7 μg/l50. percentilis5,88 μg/l44. percentilis0,0758 mg/l37. percentilisElemek a folyami üledékekben
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
56,2 mg/kg95. percentilis163 mg/kg95. percentilis12,2 mg/kg95. percentilis1,49 mg/kg95. percentilis1,54 mg/kg95. percentilis27,4 mg/kg93. percentilis6,48 mg/kg91. percentilis126 mg/kg91. percentilis192 mg/kg88. percentilis0,489 mg/kg85. percentilis28,0 mg/kg85. percentilis11,2 mg/kg82. percentilis0,549 mg/kg75. percentilis79,8 mg/kg72. percentilis0,237 mg/kg47. percentilisFőbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
2,05 %95. percentilis6,74 %81. percentilis3,27 %75. percentilis1 119 mg/kg74. percentilis1,14 %68. percentilis0,967 %68. percentilis4 867 mg/kg65. percentilis843 mg/kg50. percentilis1,61 %36. percentilisTovábbi elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
116 mg/kg91. percentilis38,6 mg/kg91. percentilis41,9 mg/kg90. percentilis80,5 mg/kg88. percentilis597 mg/kg86. percentilis70,4 mg/kg81. percentilis468 mg/kg71. percentilis1,67 mg/kg66. percentilis15,3 mg/kg61. percentilis107 mg/kg21. percentilisTermészetes radioaktivitás és radon
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
1,64 %90. percentilis7,50 ppm56. percentilis2,44 ppm31. percentilis1 670 Bq/m²58. percentilisRadonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
Mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
Geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
Domborzat, éghajlat és talajok
Geomorfológiai egységek
Geomorfológiai területek
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
Nyomelemek a felszíni vizekben
Fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Vegyi víztípusok a közelben
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
Fémek a talajvízben
Radon vizekben
A helyszín típusa Minták Legmagasabb radon Középső forrás 16 46,4 Bq/l 3,71 Bq/l fejlett rugó 7 4,97 Bq/l 3,17 Bq/l kiáramlás egy működő bányából 1 3,16 Bq/l 3,16 Bq/l patak, folyó 1 1,49 Bq/l 1,49 Bq/l vízforrás egyéni ellátáshoz 1 0,400 Bq/l 0,400 Bq/l közellátásra szánt vízforrás 1 3,35 Bq/l 3,35 Bq/l Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Bányászati tárgyak típusai
Legközelebbi régi bányaműködés
Név Faj Aláaknázott Véget ért A vízből Pinga č.70 ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala Feércek 430 m Halda pri pinge č.70 roncs Feércek 440 m Pinga č.69 ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala Feércek 490 m Pinga č.50 ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala Feércek 620 m Pinga č.68 ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala Feércek 710 m Pinga č.67 ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala Feércek 860 m Pinga č.66 ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala Feércek 880 m Pinga č.65 ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala Feércek 890 m Pinga č.64 ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala Feércek 1,0 km Halda pri bezmennej štôlni č.41 roncs Feércek 1,1 km Lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi Állapot és szervezet A vízből Jaklovce azbeszt + azbesztrock Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony 1,2 km Jaklovce I barit Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony 1,7 km Jaklovce I barit Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony 1,9 km Jaklovce – Kurtova Skala kiváló minőségű mészkő Aláaknázott betét – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany 2,0 km Jaklovce – Kurtova Skala kiváló minőségű mészkő Aláaknázott betét – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany 2,1 km Veľký Folkmár – Folkmárska Skala mészkő, egyéb Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony 3,9 km Sedlice építőkő Aláaknázott betét – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 4,8 km Sedlice építőkő Aláaknázott betét – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 4,8 km Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény Érctípus Fémek Faj A vízből Košická Béla, žily Pod Uhliská, Nad Uhliská, Nad mlynom, Na Uhliská, Azurdorka, Roveň-Kurcikovo Összetett vasércek Fe, Cu betét előfordulása 360 m Košická Béla, žily Jedlinka, Mlynská, Predné Nové Összetett vasércek Fe, Cu betét előfordulása 650 m Opátka, výskyt Zlatník Összetett vasércek Fe, Cu ásványi jelenség 1,1 km Košické Hámre, Klára Vasércek Fe ásványi jelenség 1,6 km Jaklovce I. Barit barit kisbetét 1,7 km Veľký Folkmár, Folkmárska skala Vasércek Fe ásványi jelenség 1,7 km Košická Béla, žila Kopaniny Összetett vasércek Fe, Cu ásványi jelenség 1,8 km Jaklovce – Baniská Összetett vasércek Fe, Cu ásványi jelenség 2,2 km Kojšov, žilníky Primášov grund a Teplý jarok Összetett vasércek Fe, Cu ásványi jelenség 2,4 km Žakarovce, žila Štefánia Barit barit betét előfordulása 2,6 km Fúrások és geofond archív jelentések
Fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység Archív jelentés A vízből T-8 mérnök-geológiai 8,5 m 876110 m 1112 mérnök-geológiai 44,0 m 1117320 m 1111 mérnök-geológiai 61,0 m 1117330 m T-9 mérnök-geológiai 8,0 m 876130 m T-7 mérnök-geológiai 10,0 m 876140 m T-6 mérnök-geológiai 10,0 m 876150 m 1113 mérnök-geológiai 65,0 m 1117350 m T-5 mérnök-geológiai 13,0 m 876150 m 340 letét 199,0 m 7909560 m Ruzsin keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 9,0 m 8092 115Ac6.pdf70 m HR-8 hidrogeológiai 9,0 m 809270 m Ruzsin keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 9,8 m 11071 115Ac12.pdf90 m Geotermikus energia és ásványvizek
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória a1 ásványvíz < 15 < 5 9 6,1 km Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Környezeti terhek
Helyszín Tevékenység Anyag Osztályozás A vízből Malá Lodina – VD Ruzsin SK200500FK 80 m Margecany – Rušňové depo, Cargo a.s. SK200510KF 240 m Hulladéklerakók
Szemétlerakó Terület Éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Margecany 3 000 m² 1990 – 100 m Margecany 300 m² 1991 – 110 m Margecany – Rolova Huta 3 200 m² 1987 – 140 m Margecany 900 m² 1990 – 150 m Margecany – Rolova Huta 125 m² 1990 – 150 m Jaklovce 1 500 m² 1989 – 540 m Veľký Folkmar 250 m² 1992 – 930 m Kluknava – skládka KO Zimermanka – Margecany 4 500 m² 1984 ellenőrzött 950 m Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
Tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
8100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 9,30 μg/lmedián 5,40 μg/l23 minták9 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 12,5 μg/lmedián 2,60 μg/l23 minták17 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 11,7 μg/lmedián 4,10 μg/l23 minták
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 7,80 μg/lmedián 5,10 μg/l23 minták13 %-kal a számszerűsítési határ alatt
BáriumBaemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 110 μg/lmedián 30,0 μg/l23 minták
KadmiumCdemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l23 minták
LítiumLiemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 31,0 μg/lmedián 5,00 μg/l23 minták70 %-kal a számszerűsítési határ alatt
StronciumSrenyhén emelkedett
Legmagasabb 350 μg/lmedián 110 μg/l23 minták
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l23 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l23 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
Legmagasabb 13,9 mg/lmedián 5,84 mg/l23 minták
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 12,3 μg/lmedián 0,250 μg/l41 minták71 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 12,4 μg/lmedián 0,100 μg/l41 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,310 mg/lmedián 0,00500 mg/l41 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l41 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 13,0 μg/lmedián 0,500 μg/l41 minták61 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 12,3 μg/lmedián 0,250 μg/l41 minták
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l41 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Cink-Znemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 908 μg/lmedián 2,00 μg/l41 minták41 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiszokásos érték
Legmagasabb 12,0 μg/lmedián 3,00 μg/l41 minták39 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l41 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l41 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt




