Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
32100 felől
Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Mai legjobb időablak
15:00–17:00
Modranská Malina, ablakpontszám 42.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 01:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
BystrinaHegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.
A vízfolyás magassági profilja: 572-től 283 m tengerszint feletti magasságig 6,5 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
572 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
259 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
312 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
48 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,10
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
2017felvételezve: 2017. aug. 3.2020felvételezve: 2020. aug. 28.2023felvételezve: 2023. máj. 28.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
Geológia a geochémia toku Modranská Malina
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
124objektov do 3 km
ťažené: Sb, Fe, Au, Ag
Najbližšie: V-674 štôlňa (štôlňa), 50 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
1vzorka so zlatom
13 rudných minerálov v sedimente
Najviac 1 zrno v jednej vzorke (600 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
3 9 felőlukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Olovo 7,68 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Malina).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
285vrtov do 3 km
539 rozborov vody v okolí
Z toho 275 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.
Environmentálne záťaže a skládky
16lokalít do 3 km
14 záťaží, 2 skládky
Najbližšia záťaž: MA (008) / Kuchyňa – letisko, 560 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
29záznamov do 5 km
11 ložísk, 18 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
2plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,68 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Malina, 2008, 40 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 170 μg/lmedián 102 μg/l5 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 850 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 46,0 μg/lmedián 12,0 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Malina, 2008, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArzénAsmierne zvýšená
najvyššie 3,48 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok Cabadovho jarku 350 m SV od obce Kuchyňa, 2004, 850 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RézCumierne zvýšená
najvyššie 3,40 μg/lmedián 1,40 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pernecká Malina, potok, 2004, 20 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 980 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 980 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 980 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Bez mena, 980 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 22,3 mg/lmedián 10,9 mg/l5 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Malina, 2008, 40 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Rutil (TiO₂)71 vzoriek, najviac 815 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)69 vzoriek, najviac 815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)68 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)68 vzoriek, najviac 815 zŕn
Barit (BaSO₄)65 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)52 vzoriek, najviac 55 zŕn
Scheelit (CaWO₄)49 vzoriek, najviac 400 zŕn
Anatas (TiO₂)49 vzoriek, najviac 15 zŕn
Pyrit (FeS₂)41 vzoriek, najviac 315 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)31 vzoriek, najviac 815 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Arany (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
8
1 zrno
600 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)70 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)70 vzoriek, najviac 2815 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))70 vzoriek, najviac 315 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))68 vzoriek, najviac 815 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)67 vzoriek, najviac 315 zŕn
Andaluzit (Al₂SiO₅)66 vzoriek, najviac 55 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)66 vzoriek, najviac 155 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)61 vzoriek, najviac 315 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)56 vzoriek, najviac 55 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)55 vzoriek, najviac 55 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))51 vzoriek, najviac 315 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)48 vzoriek, najviac 417 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)21 vzoriek, najviac 5 zŕn
Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO313×
CaSO410×
Ca-SO4-HCO38×
Ca-SO46×
CaMgHCO36×
CaMgSO45×
Ca-HCO3-SO44×
Ca-Mg-SO43×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A32×
trieda B13×
trieda E6×
trieda H4×
trieda F4×
trieda C3×
trieda D3×
trieda G1×
Kovy v podzemnej vode
SzelénSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,8 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KrómCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 13,5 μg/lmedián 0,900 μg/l37 vzoriek32 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,180 mg/lmedián 0,00500 mg/l37 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 470 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,70 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 059 μg/lmedián 20,0 μg/l37 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RézCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,70 μg/lmedián 1,20 μg/l37 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 33,0 μg/lmedián 5,00 μg/l37 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 980 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
vrt s prelivom
1
7,52 Bq/l
7,52 Bq/l
forrás
7
148 Bq/l
12,5 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
73,7 Bq/l
73,7 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
1
24,3 Bq/l
24,3 Bq/l
studňa
3
10,2 Bq/l
5,76 Bq/l
potok, rieka
1
1,09 Bq/l
1,09 Bq/l
upravený prameň
1
261 Bq/l
261 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Sb41×
Fe3×
Au2×
Ag1×
Druhy banských objektov
štôlňa60×
halda49×
pinga, pingový ťah8×
iný druh objektu6×
šachta1×
Najbližšie staré banské diela
Név
Faj
Ťažené
Ukončenie
Od vody
V-674 štôlňa
štôlňa
kýzové rudy
50 m
Halda pri V-674 štôlni
halda
kýzové rudy
50 m
Halda pri V-934 štôlni
halda
kýzové rudy
70 m
V-934 štôlňa
štôlňa
kýzové rudy
80 m
Halda pri V-931 štôlni
halda
kýzové rudy
100 m
V-931 štôlňa
štôlňa
kýzové rudy
100 m
Halda pri V-938 štôlni
halda
pyritové rudy
120 m
V-938 štôlňa
štôlňa
pyritové rudy
130 m
Halda pri V-930 štôlni
halda
kýzové rudy
170 m
V-930 štôlňa
štôlňa
kýzové rudy
200 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Pernek
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DB REAL FINANCE, s.r.o.
1,4 km
Pernek
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DB REAL FINANCE, s.r.o.
1,4 km
Bazin I
zlaté rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,7 km
Bazin I
zlaté rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,7 km
Bažantnica II
sklárske piesky
Ťažené ložisko – SAZAN s.r.o.
4,5 km
Bažantnica II
sklárske piesky
Ťažené ložisko – SAZAN s.r.o.
4,5 km
Cajla
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
4,8 km
Cajla
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
4,8 km
Rohožník – Konopiská
vápnitý slieň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
4,9 km
Rohožník – Konopiská
vápnitý slieň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
5,0 km
Rohožník – Vajarská
vápenec vysokopercentný
Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.
5,0 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Fémek
Faj
Od vody
Kuchyňa-Skalnatá
Antimónové rudy
Sb
ložiskový výskyt
580 m
Kuchyňa- Švansbach
Antimónové rudy
Sb
malé ložisko
1,1 km
Pernek-Krížnica
Antimónové rudy
Sb
malé ložisko
1,5 km
Karol
Pyrit
pyrit, arzenopyrit
stredné ložisko
2,3 km
Pernek
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Ag
mineralogický výskyt
2,3 km
Rybníček
Pyrit
pyrit, pyrotín
ložiskový výskyt
2,5 km
Bazin-Trojárová
Antimonitovo-zlaté rudy
Sb, Au
stredné ložisko
3,8 km
Augustín
Pyrit
pyrit, pyrotín
stredné ložisko
4,1 km
Pod Babou
Polymetalické rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
4,2 km
Bazin – I
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag, Sb
ložiskový výskyt
4,6 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
285 vrtov v pásme 3 km, z toho 35 hydrogeologických a 250 ostatných; s číslom archívnej správy 275.
Hĺbky vrtov
legfeljebb 10 m137×
10–30 m35×
30–100 m38×
100–300 m59×
nad 300 m8×
Najbližšie vrty
Helyszín
Faj
Mélység
Archívna správa
Od vody
36
inžiniersko-geologický
1,1 m
12644
10 m
Kuchyňa
širokoprofilový vrt
–
26850 131Cd2.pdf
80 m
Kuchyňa
širokoprofilový vrt
10,0 m
26850 131Cd1.pdf
90 m
40
inžiniersko-geologický
0,4 m
12644
90 m
35
inžiniersko-geologický
0,7 m
12644
120 m
32
inžiniersko-geologický
0,8 m
12644
130 m
1-52A Kuchyňa
hydrogeologický
11,2 m
101748
130 m
38
inžiniersko-geologický
1,8 m
12644
150 m
47
inžiniersko-geologický
0,2 m
12644
150 m
30
inžiniersko-geologický
1,8 m
12644
190 m
49
inžiniersko-geologický
3,5 m
12650
200 m
vrt-6
inžiniersko-geologický
10,0 m
12644
210 m
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Helyszín
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
MA (008) / Kuchyňa – letisko
vojenské letiská – vojenské základne
nepolárne extrahovateľné látky (NEL)
40b. (40)
560 m
Kuchyňa – letisko
SK1000100P
560 m
MA (009) / Kuchyňa – Nový dvor – skládka s OP
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
nepolárne extrahovateľné látky (NEL)
51 b. (35-16)
730 m
MA (017) / Pernek – Pavol štôlňa a halda
ťažba rúd – ťažba nerastných surovín
As
48b. (27- 21)
1,5 km
MA (018) / Pernek – pri kameňolome – skládka s OP
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
priesaková kvapalina / NH4+, kovy
29 b. (29)
1,7 km
MA (016) / Pernek – oblasť starých banských diel
ťažba rúd – ťažba nerastných surovín
As
57b. (36- 21)
1,7 km
Pernek – oblasť starých banských diel
SK200010FK
1,8 km
PK (019) / Pezinok – Rybníček I – štôlňa a halda
ťažba rúd – ťažba nerastných surovín
As
45b. (24-21)
2,0 km
PK (020) / Pezinok – Rybníček II – štôlňa a halda
ťažba rúd – ťažba nerastných surovín
As
47b. (26-21)
2,1 km
Pernek – Pavol štôlňa a halda
SK200010FK
2,1 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Pernek
–
1980
–
1,0 km
Kuchyňa
–
1979
–
1,2 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy2×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný2×
Súčasný stav
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.