Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Rudávka vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Rudávka, ablakpontszám 19.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 03:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Mérsékelt lejtés Az áramlás érezhető, zátonyok és holtágak váltakoznak. Átmenet az alföldi és hegyaljai vízfolyás között.

    1801902002102202300 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 226-től 187 m tengerszint feletti magasságig 12,6 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    226 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    184 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    42 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    3,3 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,49

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Rudávka vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 3.
    Rudávka vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 28.
    Rudávka vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 28.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Rudávka vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 3 vagy több mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • RudávkaRudávka · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben5 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Rudávka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 13 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    50 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 520 mg/l, tvrdá voda (17,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Antimón 1,02 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 71. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    40nGy/h dávkový príkon

    6. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 9 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 151 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Vývrat, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    196vrtov do 3 km

    331 rozborov vody v okolí

    Z toho 165 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    78°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Lakšárska Nová Ves – RGL-1, výdatnosť 25,0 l/s, 7,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    2 záťaže, 4 skládky

    Najbližšia záťaž: MA (022) / Sološnica – Mláka – skládka s OP, 1,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    18záznamov do 5 km

    11 ložísk, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Mladé sedimenty50%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálno-organické sedimenty: jemnopiesčité, ílovité až hnilokalové humózne hliny mŕtvych ramien a močiarov1×
    kvartérpleistocéneolické sedimenty: jemnozrnné nevápnité piesky1×
    kvartérpleistocénproluviálne sedimenty: hlinité a piesčité štrky s úlomkami hornín v nízkych náplavových kužeľoch1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: nivné povodňové jemnopiesčité hliny, jemno až strednozrnné piesky1×

    Kvartérny pokryv

    • proluviálne sedimenty terasovaných náplavových kužeľov100%SR 2,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu30m
    • 30 – 4050%SR 1,5 %
    • 20 – 3050%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics75%SR 52 %
    • Homok25%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Gravitačné)50%SR 0,2 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Piesky; Eolické)25%SR 0,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Gravita)25%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér a neogén južnej a juhovýchodnej časti Borskej nížiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • potamogénna mineralizácia50%SR 4,1 %
    • karbonátogénna, príp. karbonátovo-silikátogénna mineralizácia50%SR 2,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3, resp. Ca-SO4-HCO3, resp. Ca-SO450%SR 3,4 %
    • Ca-Mg-HCO3, príp. Ca-Mg-HCO3-SO4 typ50%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • D33%SR 15 %
    • G33%SR 2,3 %
    • A33%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,94typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    17,6°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,15 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    520mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalciumCa91,0 mg/l80. percentil
    • SzulfátokSO472,6 mg/l77. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3280 mg/l71. percentil
    • MagnéziumMg21,4 mg/l70. percentil
    • KloridokCl19,4 mg/l68. percentil
    • DraslíkK3,96 mg/l64. percentil
    • NátriumNa9,66 mg/l52. percentil
    • FluoridokF0,109 mg/l47. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrátokNO319,6 mg/l91. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,68 mg/l86. percentil
    • AmóniumNH40,490 mg/l86. percentil
    • FosforečnanyPO40,282 mg/l67. percentil

    Fémek

    • CinkZn10,6 μg/l67. percentil
    • MangánMn36,9 μg/l54. percentil
    • VasFe0,0749 mg/l37. percentil
    • AlumíniumAl21,1 μg/l20. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • AntimonSb1,02 mg/kg71. percentil
    • SzelénSe0,217 mg/kg43. percentil
    • KadmiumCd0,153 mg/kg42. percentil
    • ÓlomPb11,5 mg/kg23. percentil
    • BizmutBi0,133 mg/kg16. percentil
    • MolibdénMo0,202 mg/kg16. percentil
    • CinkZn64,5 mg/kg13. percentil
    • CínSn1,69 mg/kg10. percentil
    • ArzénAs3,80 mg/kg10. percentil
    • KrómCr37,7 mg/kg6. percentil
    • HiganyHg0,0381 mg/kg6. percentil
    • KobaltCo4,64 mg/kg5. percentil
    • NikkelNi10,9 mg/kg5. percentil
    • RézCu11,6 mg/kg4. percentil
    • VanádiumV29,4 mg/kg3. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • KalciumCa2,77 %63. percentil
    • MangánMn646 mg/kg25. percentil
    • FoszforP550 mg/kg13. percentil
    • NátriumNa0,649 %12. percentil
    • DraslíkK1,17 %8. percentil
    • MagnéziumMg0,514 %5. percentil
    • AlumíniumAl3,20 %4. percentil
    • TitánTi2 213 mg/kg4. percentil
    • VasFe1,31 %3. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa12,8 mg/kg40. percentil
    • BáriumBa393 mg/kg33. percentil
    • StronciumSr105 mg/kg19. percentil
    • BórB39,3 mg/kg10. percentil
    • ZirkónZr220 mg/kg9. percentil
    • RubídiumRb61,8 mg/kg5. percentil
    • BerilliumBe0,415 mg/kg5. percentil
    • CérCe28,4 mg/kg3. percentil
    • YtriumY10,2 mg/kg3. percentil
    • LítiumLi13,9 mg/kg3. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    40nGy/h vo vzduchu

    rozsah 36 až 42 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kálium (K)K1,10 %11. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,01 ppm10. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU1,83 ppm5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kuchyňa- Švansbach – Antimónové rudy (4,9 km od vody)MA (022) / Sološnica – Mláka – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,6 km od vody)MA (024) / Studienka – Na Kerchove – skládka s O – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,9 km od vody)Rohožník – trvalý (190 m od vody)Sološnica – trvalý (1,6 km od vody)Kuchyňa – nijaký (2,3 km od vody)Studienka – Na Kerchove – Studienka – trvalý (3,0 km od vody)Lakšárska Nová Ves – RGL-1 – nekúpeľný (7,4 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,2 km od vody)Rohožník – Konopiská – vápnitý slieň (1,6 km od vody)Rohožník – Vajarská – vápenec vysokopercentný (3,2 km od vody)Sološnica – Hrabník – vápnitý slieň (3,9 km od vody)Sološnica – stavebný kameň (4,2 km od vody)Rohožník – Konopiská – vápnitý slieň (1,6 km od vody)Rohožník – Vajarská – vápenec vysokopercentný (3,1 km od vody)Sološnica – Hrabník – vápnitý slieň (3,9 km od vody)Sološnica – stavebný kameň (4,2 km od vody)Sološnica I – dekoračný kameň (4,5 km od vody)Sološnica I – dekoračný kameň (4,5 km od vody)Sološnica – čadič tavný (4,5 km od vody)Sološnica – stavebný piesok – piesky (1,6 km od vody)Kuchyňa – stavebný piesok – piesky (2,5 km od vody)Rohožník – stavebný kameň – vápenec (3,3 km od vody)Kuchyňa – stavebný piesok – piesky (4,7 km od vody)Studienka 111 – zemný plyn (4,8 km od vody)Kuchyňa – Švansbach – Sb rudy (4,9 km od vody)Vajarská – všeobecná geológia (3,0 km od vody)Sološnica – všeobecná geológia (3,4 km od vody)Prístodolok – všeobecná geológia (3,8 km od vody)Sološnica – všeobecná geológia (4,7 km od vody)Vysoká – všeobecná geológia (4,7 km od vody)Rohožník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Rohožník – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Rohožník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Studienka (180 m od vody)Studienka (300 m od vody)Rohožník – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (300 m od vody)Rohožník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Studienka (440 m od vody)Rohožník – monitorovací vrt (480 m od vody)Rohožník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Rohožník – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (510 m od vody)Rohožník – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (540 m od vody)Sološnica – monitorovací vrt (630 m od vody)Rohožník – pozorovací vrt SHMÚ (630 m od vody)Rohožník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (750 m od vody)Rohožník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Rohožník – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (800 m od vody)Rohožník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Rohožník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Rohožník – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (970 m od vody)Rohožník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (980 m od vody)Rohožník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Studienka (1,1 km od vody)Rohožník – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Studienka (1,3 km od vody)Sološnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Sološnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Rohožník – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Rohožník – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Sološnica – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Rohožník – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Rohožník – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Rohožník – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Rohožník – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Rohožník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Sološnica – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Rohožník – pozorovací vrt SHMÚ (1,8 km od vody)Kuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Studienka (1,9 km od vody)Rohožník – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (390 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)Rohožník, vyvrat. chaty, 900m SSV od K 237 – studňa (160 m od vody)Rohožník, č.d. 123, 900m JZ od K264 – studňa (180 m od vody)Rohožník, pri horárni, 1200m JZ odK204 – studňa (320 m od vody)Rohožník, č.d. 297, 1100m S od K225 – studňa (400 m od vody)Vývrat, 1200m JJZ od K273 – prameň (450 m od vody)Rohožník, vyvrat. chaty, 900m JZ od K 273 – studňa (650 m od vody)Rohožník, pri škôlke, 800m SZ od K225 – studňa (660 m od vody)Rohožník, č.d. 356, 700m SSV od K225 – studňa (890 m od vody)Rohožník, cementáreň, 1100m JJV od K191 – vrt (1,1 km od vody)Rohožník, cementáreň, 1200m JV od K191 – vrt (1,1 km od vody)Rudava, 1700m SZ od K187 – drenáž (1,3 km od vody)Studienka – vojenský priestor – prameň (1,4 km od vody)Studienka, u Juríkovcov, 3000m JJZ od K226 – drenáž (2,1 km od vody)Studienka, nová hájovňa, 2000m JJZ od K226 – studňa (2,1 km od vody)Kuchyňa, 700m JV od K195 – drenáž (2,1 km od vody)Plavecké Podhradie, 800m VJV od K187 – studňa (2,2 km od vody)Studienka, u Juríkovcov, 3000m JJZ od K226 – prameň (2,2 km od vody)Rohožník 750, 232m od K545 – prameň (2,3 km od vody)Vývrat, 1200m S od K 518 – prameň (2,5 km od vody)Kuchyňa, č.d. 215, 1400m JJZ od K251 – studňa (2,6 km od vody)Rohožník, 1300m J od K430 – prameň (2,6 km od vody)Kuchyňa – RD, 700m V od K218 – vrt (2,7 km od vody)Studienka, 2400m J od K226 – prameň (2,9 km od vody)Kuchyňa, č.d. 488, 2100m JJz od k251 – studňa (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 151 μg/lmedián 93,8 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Vývrat, potok, 2003, 470 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Vajar, pod cestou medzi Sološnicou a Rohožníkom, 2003, 680 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 33,0 μg/lmedián 5,00 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Vajar, pod cestou medzi Sološnicou a Rohožníkom, 2003, 680 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rudava, 2003, 460 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 1,75 μg/l8 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Vajar, pod cestou medzi Sološnicou a Rohožníkom, 2003, 680 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2004, 840 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Vývrat, potok, 2003, 470 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rudavka, potok, 2004, 30 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rudavka, potok, 30 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 14,3 mg/lmedián 9,34 mg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bez mena, 2003, 370 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)21 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)16 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)10 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)9 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 11 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Andaluzit (Al₂SiO₅)21 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))21 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)21 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)21 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)21 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))21 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)21 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)20 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)20 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)12 vzoriek, najviac 122 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)5 vzoriek, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO310×
    • Ca-SO4-HCO36×
    • Ca-HCO3-SO42×
    • Ca-Mg-HCO31×
    • Ca-NO3-HCO31×
    • Ca-SO41×
    • Ca-Na-HCO31×
    • Ca-NO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda F9×
    • trieda A5×
    • trieda H3×
    • trieda D3×
    • trieda E3×
    • trieda B1×

    Kovy v podzemnej vode

    • KrómCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 2,25 μg/l24 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 180 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 14,6 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 400 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,750 μg/l24 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,30 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 660 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,10 μg/lmedián 2,25 μg/l24 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 890 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 729 μg/lmedián 52,0 μg/l24 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drenáž, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 33,0 μg/lmedián 4,50 μg/l24 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa511,0 Bq/l1,91 Bq/l
    forrás212,5 Bq/l6,63 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Rohožník – Konopiskávápnitý slieňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,6 km
    Rohožník – Konopiskávápnitý slieňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,6 km
    Rohožník – Vajarskávápenec vysokopercentnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,1 km
    Rohožník – Vajarskávápenec vysokopercentnýŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,2 km
    Sološnica – Hrabníkvápnitý slieňŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,9 km
    Sološnica – Hrabníkvápnitý slieňŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.3,9 km
    Sološnicastavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,2 km
    Sološnicastavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,2 km
    Sološnica Idekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,5 km
    Sološnica Idekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,5 km
    Sološnicačadič tavnýLožisko s predpokladom využívania zásob – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.4,5 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    Kuchyňa- ŠvansbachAntimónové rudySbmalé ložisko4,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    196 vrtov v pásme 3 km, z toho 52 hydrogeologických a 144 ostatných; s číslom archívnej správy 165.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m60×
    • 10–30 m51×
    • 30–100 m32×
    • 100–300 m28×
    • nad 300 m5×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Cf M-220ložiskový180,0 m–60 m
    Rohožníkúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m16335 131Cb11.pdf70 m
    S-25hydrogeologický5,0 m6480100 m
    Rohožníkširokoprofilový vrt43,0 m44327 131Cb27.pdf110 m
    Cf M-197ložiskový188,0 m–110 m
    Cf M-221ložiskový–18327120 m
    Rohožníkúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou50,0 m37045 131Cb24.pdf130 m
    RB-3inžiniersko-geologický8,0 m87700170 m
    Studienka67,0 m41845 131Cb26.pdf180 m
    ROH-2ložiskový3 102,0 m84606180 m
    RB-2inžiniersko-geologický6,0 m87700190 m
    RB-1inžiniersko-geologický8,0 m87700210 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Lakšárska Nová Ves – RGL-178 °C25,0 l/s2100 mNa-Ca-Cl-SO4nevyužívaný7,4 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 536,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    MA (022) / Sološnica – Mláka – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadminepolárne extrahovateľné látky (NEL)51 b. (35-16)1,6 km
    MA (024) / Studienka – Na Kerchove – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy46 b. (27-19)2,9 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Rohožník10 000 m²1970monitorovaná190 m
    Sološnica12 000 m²1977monitorovaná1,6 km
    Kuchyňa–1979–2,3 km
    Studienka – Na Kerchove – Studienka1 200 m²1975monitorovaná3,0 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Rohožník1 horgászvíz · 13 km10Rudávka10

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna