Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Ľubica

Vízgyűjtő: GaramLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
10,0km
kerület
Besztercebányai kerület
Légi felvétel a(z) Ľubica vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Ľubica vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Ľubica, ablakpontszám 33.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 06:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Késmárk27 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 05:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    3004005006007008000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 707-től 373 m tengerszint feletti magasságig 10,0 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    713 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    373 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    340 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    34 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,30

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Ľubica vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. júl. 6.
    Ľubica vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 4.
    Ľubica vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Ľubica vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Ľubica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek33 % čiary vody

    33 % mladé sedimenty, 33 % sopečné horniny

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,4modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 123 mg/l, mäkká voda (3,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    3 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kobalt 15,5 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 85 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    48. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    11objektov do 3 km

    Najbližšie: Zubau štôlňa (štôlňa), 470 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    13 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 9 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 31,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 91. percentil (bez mena).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    104vrtov do 3 km

    398 rozborov vody v okolí

    Z toho 104 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    43°C na ústí vrtu

    7 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Sliač – BO-7, výdatnosť 27,7 l/s, 9,9 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    2lokalít do 3 km

    2 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    25záznamov do 5 km

    11 ložísk, 14 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    16plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek33%SR 72 %
    • Mladé sedimenty33%SR 8,6 %
    • Vulkanikus kőzetek33%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér67%
    • neovulkanity33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálno-polygenetické sedimenty: hlinito-ílovité a piesčité svahové hliny1×
    neovulkanitystredný miocénformácie: studenská, krahulská, Kremnického štítu, stráňsky komplex, plešinská, Rohy, syroňská, červenostudnianske súvr…1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)75%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)25%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih75%SR 26 %
    • stredný pokles25%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Bázické vulkanity50%SR 6,6 %
    • Kavics25%SR 52 %
    • Kyslé vulkanity25%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)50%SR 6,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)25%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)25%SR 3,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neovulkanity severných svahov Štiavnických vrchov a Javoria100%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,41typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    3,1°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,56 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    123mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridokF0,132 mg/l58. percentil
    • DraslíkK2,59 mg/l43. percentil
    • KloridokCl5,58 mg/l38. percentil
    • NátriumNa5,79 mg/l33. percentil
    • SzulfátokSO427,4 mg/l30. percentil
    • KalciumCa16,0 mg/l7. percentil
    • MagnéziumMg3,83 mg/l6. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO343,7 mg/l6. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,45 mg/l85. percentil
    • AmóniumNH40,247 mg/l73. percentil
    • FosforečnanyPO40,135 mg/l50. percentil
    • NitrátokNO35,60 mg/l44. percentil

    Fémek

    • AlumíniumAl612 μg/l95. percentil
    • VasFe0,504 mg/l92. percentil
    • CinkZn11,9 μg/l71. percentil
    • MangánMn43,6 μg/l59. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KobaltCo15,5 mg/kg95. percentil
    • VanádiumV123 mg/kg95. percentil
    • KadmiumCd0,838 mg/kg92. percentil
    • HiganyHg0,184 mg/kg72. percentil
    • BizmutBi0,264 mg/kg65. percentil
    • CinkZn111 mg/kg63. percentil
    • ÓlomPb17,8 mg/kg61. percentil
    • SzelénSe0,280 mg/kg58. percentil
    • AntimonSb0,689 mg/kg54. percentil
    • CínSn2,34 mg/kg37. percentil
    • KrómCr60,3 mg/kg31. percentil
    • ArzénAs4,72 mg/kg21. percentil
    • RézCu17,5 mg/kg21. percentil
    • NikkelNi14,6 mg/kg11. percentil
    • MolibdénMo0,112 mg/kg4. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi7 881 mg/kg95. percentil
    • VasFe4,24 %93. percentil
    • AlumíniumAl6,77 %82. percentil
    • MangánMn1 137 mg/kg75. percentil
    • FoszforP1 002 mg/kg68. percentil
    • NátriumNa0,853 %47. percentil
    • DraslíkK1,39 %31. percentil
    • MagnéziumMg0,650 %19. percentil
    • KalciumCa0,984 %13. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY37,3 mg/kg89. percentil
    • ZirkónZr544 mg/kg87. percentil
    • CérCe73,5 mg/kg86. percentil
    • BáriumBa521 mg/kg75. percentil
    • BerilliumBe1,75 mg/kg70. percentil
    • GáliumGa16,3 mg/kg70. percentil
    • RubídiumRb94,7 mg/kg66. percentil
    • StronciumSr154 mg/kg65. percentil
    • LítiumLi23,7 mg/kg17. percentil
    • BórB43,8 mg/kg14. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    rozsah 34 až 60 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,74 ppm68. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,64 ppm59. percentil
    • Kálium (K)K1,18 %18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 85 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,0°C
    • Priemerná júlová teplota17,9°C
    • Ročné zrážky750mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma50%SR 29 %
    • horská klíma50%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Zubau štôlňa – 2 – štôlňa (470 m od vody)Halda Zubau štôlne – 5 – halda (490 m od vody)Halda Karol štôlne – 5 – halda (550 m od vody)Karol štôlňa – 2 – štôlňa (580 m od vody)Bezmenná šachta (pravdepodobne) – 1 – šachta (630 m od vody)Bezmenný vetrací komín – 1 – šachta (650 m od vody)Jozef šachta – 1 – šachta (650 m od vody)Halda k Jozef šachte – 5 – halda (660 m od vody)Bezmenný vetrací komín – 1 – šachta (700 m od vody)Bezmenný vetrací komín – 1 – šachta (750 m od vody)Bezmenný vetrací komín – 1 – šachta (770 m od vody)Kalinka – Banisko – Zlaté rudy (510 m od vody)Kalinka – Medené rudy (850 m od vody)Kalinka – Skalka – Ostatné (2,0 km od vody)Králová – Polymetalické rudy (4,0 km od vody)Klokoč, Slatinské lazy – Medené rudy (4,2 km od vody)Klokoč – Podpolom – Zlaté rudy (4,8 km od vody)V.H. – Kalinka – Vígľašská Huta – Kalinka – – (440 m od vody)RD – sklad umelých hnojív – Vígľašská Huta – Kal – nijaký (750 m od vody)Sliač – kúpeľný (8,0 km od vody)Sliač – kúpeľný (8,0 km od vody)Sliač – kúpeľný (8,0 km od vody)Sliač – I.A – kúpeľný (8,1 km od vody)Sliač – BO-3 – kúpeľný (8,2 km od vody)Borova Hora – BL-2 – nekúpeľný (8,7 km od vody)Sliač – BO-7 – kúpeľný (9,9 km od vody)a1 (540 m od vody)a1 (890 m od vody)a1 (1,9 km od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (2,9 km od vody)b1 (2,9 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (4,1 km od vody)b1 (4,1 km od vody)b1 (4,3 km od vody)a1 (4,3 km od vody)a1 (4,3 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (4,9 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,2 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (5,7 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,9 km od vody)b1 (6,6 km od vody)c5 (6,7 km od vody)a1 (6,8 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,1 km od vody)c1 (7,1 km od vody)a1 (7,3 km od vody)b1 (7,3 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,8 km od vody)c1 (7,9 km od vody)a1 (8,4 km od vody)Lieskovec – bentonit (3,5 km od vody)Môťová – Sekier – stavebný kameň (3,8 km od vody)Vígľaš – stavebný kameň (4,0 km od vody)Lieskovec – bentonit (3,5 km od vody)Môťová – Sekier – stavebný kameň (3,9 km od vody)Vígľaš – stavebný kameň (4,0 km od vody)Klokoč – zlaté rudy (4,7 km od vody)Klokoč – zlaté rudy (4,7 km od vody)Zaježová – Dubina – stavebný kameň (870 m od vody)Zvolenská Slatina – stavebný kameň (2,2 km od vody)Zvolenská Slatina – stavebný kameň (2,7 km od vody)Kalinka Banisko – hydrokvarcit, pyrofylit (490 m od vody)Kalinka Banisko – Au rudy (510 m od vody)Kalinka pri Detve – síra (640 m od vody)Kalinka pri Detve – síra (660 m od vody)Lieskovec – keramické íly (2,8 km od vody) (3,7 km od vody) (4,1 km od vody)Pstruša Vígľaš – síra (4,8 km od vody)Vígľašská Huta-Kalinka – mineralógia (670 m od vody)Klokoč, Podpolom – vulkanity (4,9 km od vody)– Zosuvy (680 m od vody)SLATINKA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)SLATINKA – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)ZVOLENSKA SLATINA – Zosuvy (1,7 km od vody)ZVOLENSKA SLATINA – Zosuvy (1,7 km od vody)SLATINKA – Zosuvy (1,7 km od vody)ZVOLENSKA SLATINA – Blokové polia + zosuvy (1,8 km od vody)ZVOLENSKA SLATINA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)ZVOLENSKA SLATINA – Zosuvy (2,1 km od vody)HUTA – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)STARA HUTA – Blokové polia (2,7 km od vody)ZVOLENSKA SLATINA – Zosuvy (2,8 km od vody)Zvolenská Slatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Zvolenská Slatina (130 m od vody)Slatinka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Kalinka – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (460 m od vody)Slatinka nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Zvolenská Slatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Zvolenská Slatina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Slatinka nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Slatinka nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Slatinka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Zvolenská Slatina (1,7 km od vody)Zvolenská Slatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Zvolenská Slatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Zvolenská Slatina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Zvolen – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Zvolen – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Zvolen-Lieskovec – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Zvolenská Slatina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Zvolen – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Lieskovec (2,7 km od vody)Zvolenská Slatina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Zvolenská Slatina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Slatinka-Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Zvolenská Slatina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 17,5 μg/l4 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 490 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: sútok Slatiny s potokom Ľubica, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 39,0 μg/lmedián 15,5 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: sútok Slatiny s potokom Ľubica, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 49. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 490 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 490 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ľubica, potok, 1997, 40 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 490 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 490 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2008, 490 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 31,4 mg/lmedián 24,5 mg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Ľubica, potok, 1997, 40 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)19 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)19 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)6 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 2 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)19 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)19 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)18 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)17 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))16 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)3 vzorky, najviac 664 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • RézCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,4 μg/lmedián 0,600 μg/l31 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 97,0 μg/lmedián 3,00 μg/l31 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,50 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,110 mg/lmedián 0,00500 mg/l31 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnbežná hodnota
      najvyššie 122 μg/lmedián 15,0 μg/l31 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    minerálny prameň229,7 Bq/l17,0 Bq/l
    forrás650,6 Bq/l26,2 Bq/l
    vrt s prelivom138,4 Bq/l38,4 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • šachta6×
    • halda3×
    • štôlňa2×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    Zubau štôlňaštôlňarýdza síra1920470 m
    Halda Zubau štôlnehaldarýdza síra1920490 m
    Halda Karol štôlnehaldarýdza síra1920550 m
    Karol štôlňaštôlňarýdza síra1920580 m
    Bezmenná šachta (pravdepodobne)šachtarýdza síra1862630 m
    Bezmenný vetrací komínšachtarýdza síra1920650 m
    Jozef šachtašachtarýdza síra1862650 m
    Halda k Jozef šachtehaldarýdza síra1862660 m
    Bezmenný vetrací komínšachtarýdza síra1920700 m
    Bezmenný vetrací komínšachtarýdza síra1920750 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Zaježová – Dubinastavebný kameňŤažené ložisko – Obecné lesy Pliešovce s.r.o.870 m
    Zvolenská Slatinastavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Urbariát obce Zvolenská Slatina pozemkové spoločenstvo2,2 km
    Zvolenská Slatinastavebný kameňŤažené ložisko – Matuška Milan – KAMENA – produkt.2,7 km
    LieskovecbentonitŤažené ložisko – ENVIGEO, a.s.3,5 km
    LieskovecbentonitŤažené ložisko – ENVIGEO, a.s.3,5 km
    Môťová – Sekierstavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.3,8 km
    Môťová – Sekierstavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.3,9 km
    Vígľašstavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.4,0 km
    Vígľašstavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.4,0 km
    Klokočzlaté rudyLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,7 km
    Klokočzlaté rudyLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,7 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    Kalinka – BaniskoZlaté rudyAumineralogický výskyt510 m
    KalinkaMedené rudyCu, Au, Momineralogický výskyt850 m
    Kalinka – SkalkaEgyébmineralogický výskyt2,0 km
    KrálováPolymetalické rudyCu, Pb, Znmineralogický výskyt4,0 km
    Klokoč, Slatinské lazyMedené rudyCu, Au, Momineralogický výskyt4,2 km
    Klokoč – PodpolomZlaté rudyAumalé ložisko4,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    104 vrtov v pásme 3 km, z toho 24 hydrogeologických a 80 ostatných; s číslom archívnej správy 104.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m16×
    • 10–30 m67×
    • 30–100 m18×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Zvolenská Slatinaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m75868 123Ad90.pdf70 m
    Zvolenská Slatina80,0 m33191 123Ad22.pdf130 m
    VKB-22/95ložiskový20,0 m82788280 m
    Slatinkaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou128,0 m75414 123Ad91.pdf340 m
    VKB-20/95ložiskový20,0 m82788410 m
    VKB-21/95ložiskový20,0 m82788430 m
    VKB-10/93ložiskový20,0 m82788450 m
    VKB-1/92ložiskový20,0 m82788450 m
    Kalinkaštruktúrny vrt s obyčajnou vodou2 020,5 m40735 123Da2.pdf460 m
    VKB-14/93ložiskový20,0 m82788460 m
    VKB-11/93ložiskový20,0 m82788490 m
    VKB-2/92ložiskový20,0 m82788500 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Sliač21 °C0,1 l/s25,15 mCa-SO4nevyužívaný8,0 km
    Sliač22 °C0,1 l/s41 mCa-SO4nevyužívaný8,0 km
    Sliač22 °C0,0 l/s14 mCa-SO4nevyužívaný8,0 km
    Sliač – I.A32 °C5,5 l/s58,8 mCa-SO4využívaný8,1 km
    Sliač – BO-330 °C3,5 l/s252 mCa-SO4nevyužívaný8,2 km
    Borova Hora – BL-229 °C30,0 l/s300 mnevyužívaný8,7 km
    Sliač – BO-743 °C27,7 l/s572 mnevyužívaný9,9 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 532540 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 552,9 km
    kategória c5minerálna voda23-38> 5016,7 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 527,1 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    V.H. – Kalinka – Vígľašská Huta – Kalinka–––440 m
    RD – sklad umelých hnojív – Vígľašská Huta – Kalinka75 m²1984–750 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy14×
    • Blokové polia + zosuvy1×
    • Blokové polia1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny8×
    • Stabilizovaný7×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0006×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S5×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Zólyom1 horgászvíz · 10 km33Ľubica33

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam