Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
26100 felől
Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Mai legjobb időablak
15:00–17:00
Jaseniansky potok, ablakpontszám 33.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás
Állapot
Változás
Hőmérséklet
Jasenie
40 cm
–
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
BystrinaHegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.
A vízfolyás magassági profilja: 1 230-től 443 m tengerszint feletti magasságig 17,3 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
1 230 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
394 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
836 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
48 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,27
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
2018felvételezve: 2018. aug. 20.2021felvételezve: 2021. szept. 9.2024felvételezve: 2024. júl. 30.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
A(z) Jaseniansky potok vízfolyás geológiája és geokémiája
Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (17 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
Szikla a víz alatt
Folyami hordalékA vízvezeték 67%-a
17% Egyéb sziklák, 17% granitoidok
Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
Víz az atlasz szerint
pH 8,0modell szerinti becslés
Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄
Mineralizáció 112 mg/l, lágy víz (3,6 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
3 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Arzén 108 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 96. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
25°C 1000 m mélységben
hőáramlás 55 mW/m²
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
Természetes gamma-sugárzás
72NGY/H dózisteljesítmény
95. percentilis Szlovákiában
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.
Régi bánya működése
308objektum 3 km-en belül
kitermelt: Sb, Fe, Pb, Au, W
Legközelebbi: Halda (roncs), 10 m-re a víztől.
Arany a folyami üledékben
11aranyat tartalmazó minta
16 érc ásványi anyag az üledékben
Legfeljebb 3 szem egy mintában (70 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Nyomelemek a patakvízben
4 10 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Arzén 253 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (bez mena).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Fúrások és talajvízelemzések
380fúrás 3 km-en belül
629 vízelemzés a közelben
Közülük 380-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
Geotermikus energia
–
13 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.
Környezeti terhek és hulladéklerakók
13Telephelyek 3 km-en belül
4 környezeti terhelés, 9 hulladéklerakó
Legközelebbi teher: Predajná – skládka PO Predajná II., 1,0 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.
Lelőhelyek és ércesemények
71bejegyzés 5 km-en belül
4 telep, 67 ércelőfordulás
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
13terület 3 km-en belül
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
Geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
Folyami hordalék67%SR 72 %
Egyéb sziklák17%SR 4,1 %
Granitoidok17%SR 1,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.
A sziklák geológiai kora
Négytagú67%
kristályos33%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
Pontozás
Négytagú
holocén
folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai
4×
kristályos
Korai paleozoikum?
ortoruly a migmatizované ortoruly s páskovanou a očkatou textúrou – prevažne mylonitizované, s hojnými poloham
1×
kristályos
Paleozoikus – hercini granitoidok (Széntartalmú)
biotit és dupla csillám granodioritok rózsaszín K-földpáttal (Prašiv típusú)
1×
Kvaterneri fedezet
árterek folyóvízi üledékei67%SR 68 %
glacifluviális üledékek33%SR 0,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága2,5m
2 – 560%SR 48 %
0 – 240%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Tekonikus egységek
HRONIKUM100%SR 8,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Ekokonikus osztódás
A belső-nyugati Kárpátok paleo-alpesi tektonikus egységei100%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neutektonikus egységek
pozitív egység (hegység)67%SR 60 %
negatív egység (hegyvidéki medencék)33%SR 14 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neotektonikus mozgások iránya
nagy felemelkedés67%SR 26 %
kis süllyedés33%SR 8,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Területi geológiai részleg
fő hegyek57%SR 11 %
vepor öv43%SR 6,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Ďumbierske Tátra57%SR 0,8 %
HRON SZINKLÓRIU43%SR 1,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Mérnök-geológiai körzetek
hegyi patak lelőhelyek régiója40%SR 21 %
magmás intruzív kőzetek régiója40%SR 3,0 %
kiváló minőségű metamorf kőzetek régiója20%SR 1,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Műszaki-geológiai képződmények
kvaterner üledékek kialakulása40%SR 71 %
variscan granitoidok kialakulása40%SR 3,2 %
nagy metamorf kőzetek kialakulása20%SR 1,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Stabil területek régiója86%SR 95 %
Potenciálisan instabil területek régiója14%SR 4,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 7 pontjából 6-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Savas plutonikus kőzetek40%SR 3,7 %
Kavics20%SR 52 %
Mészkövek20%SR 3,1 %
Metamorf kőzetek20%SR 2,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Víztartó típus
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody40%SR 3,7 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)20%SR 22 %
Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane krasových (spevnené horninové masívy s diskontinuitami) (Mészkövek; Nerozlíšené)20%SR 1,2 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Metamorf kőzetek)20%SR 2,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Fő hidrogénező régió
az alacsony tátra délnyugati lejtőinek kristályos és mezozoikuma100%SR 1,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 7,97tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
3,6°dH, lágy
Kalcium és magnézium összege (0,64 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
Oldott anyagok
112mg/l mineralizáció
Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Víz ionos összetétele
Kationok (pozitív ionok)
Ca 59Mg 28Na+K 13
Anionok (negatív ionok)
HCO₃ 65SO₄ 28
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
KloridCl3,68 mg/l25. percentilis
NátriumNa3,74 mg/l18. percentilis
SzulfátokSO419,6 mg/l15. percentilis
MagnéziumMg4,98 mg/l10. percentilis
FluoridF0,0536 mg/l10. percentilis
BikarbonátokHCO358,7 mg/l9. percentilis
KalciumCa17,3 mg/l8. percentilis
KáliumK0,828 mg/l8. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Tápanyagok és szerves szennyezés
Kémiai oxigénigényChSK3,01 mg/l45. percentilis
FoszfátokPO40,0885 mg/l41. percentilis
AmmóniaNH40,0640 mg/l32. percentilis
NitrátokNO32,96 mg/l16. percentilis
Fémek
AlumíniumAl189 μg/l78. percentilis
Cink-Zn12,2 μg/l72. percentilis
MangánMn8,05 μg/l16. percentilis
VasalóFe0,0270 mg/l8. percentilis
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
ArzénAs108 mg/kg96. percentilis
AntimonSb24,1 mg/kg95. percentilis
ÓlomPb34,8 mg/kg90. percentilis
BizmutBi0,383 mg/kg83. percentilis
SzelénSe0,425 mg/kg80. percentilis
KadmiumCd0,350 mg/kg76. percentilis
MolibdénMo0,490 mg/kg68. percentilis
VanádiumV74,6 mg/kg63. percentilis
Ón-Sn2,95 mg/kg61. percentilis
Cink-Zn107 mg/kg60. percentilis
RézCu24,2 mg/kg53. percentilis
HiganyHg0,0891 mg/kg43. percentilis
NikkelNi19,6 mg/kg27. percentilis
KrómCr54,8 mg/kg23. percentilis
KobaltCo6,64 mg/kg22. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
KáliumK2,23 %96. percentilis
NátriumNa1,19 %86. percentilis
AlumíniumAl6,87 %84. percentilis
FoszforP1 129 mg/kg79. percentilis
MagnéziumMg1,41 %78. percentilis
VasalóFe2,88 %60. percentilis
MangánMn910 mg/kg57. percentilis
KalciumCa2,09 %51. percentilis
TitánTi4 202 mg/kg40. percentilis
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
RubídiumRb138 mg/kg96. percentilis
IttriumY48,1 mg/kg96. percentilis
CériumCe108 mg/kg95. percentilis
CirkóniumZr550 mg/kg88. percentilis
BáriumBa610 mg/kg87. percentilis
LítiumLi38,3 mg/kg85. percentilis
GalliumGa16,4 mg/kg71. percentilis
BerilliumBe1,65 mg/kg65. percentilis
BórB63,3 mg/kg58. percentilis
StronciumSr131 mg/kg45. percentilis
Természetes radioaktivitás és radon
A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
72ngy/h a levegőben
61-88 tartomány nGy/h
Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
közepes
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Területi tevékenység 137CsCS137924 Bq/m²14. percentilis
Radonkockázat izopletek által
közepes71%SR 64 %
alacsony29%SR 36 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
Mágneses anomália
-15nT
-30-4 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-44mGal
maradék −6,6 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
Geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Kőzethőmérséklet 1000 m mélységben25°C
Felszíni hőhatású sűrűség55mW/m²
Domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)383–1 755m a.s.l.
Egységek átlagos magassága848m a.s.l.
Átlagos lejtés18,2°
Januári átlaghőmérséklet-5,3°C
Átlagos júliusi hőmérséklet15,3°C
Évi csapadék755mm
Geomorfológiai egységek
Nízke Tátra57%SR 1,4 %
Horronie-völgy43%SR 1,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geomorfológiai területek
Fatra–Tatra terület100%SR 21 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Éghajlat-földrajzi típusok
merítőiad100%SR 29 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
természetesen savas talajok60%SR 8,5 %
A savasodásra nem érzékeny talajok40%SR 27 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
szennyezett talaj, a kockázati elemek tartalma magasabb, mint a B határértéke100%SR 1,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
a Bradl zóna mezozoikuma és a közép-nyugati Kárpátok50%SR 10 %
A tatricum és a veporicum kristályos alagsora25%SR 1,5 %
A közép-nyugati Kárpátok plutonikus kőzetei25%SR 3,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
Nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 253 μg/lmedián 61,3 μg/l16 minták6 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: bez mena1992, 260 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 16,2 μg/lmedián 4,30 μg/l15 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Prostredný potok1992, 950 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
BáriumBaMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 200 μg/lmedián 45,0 μg/l16 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Jaseniansky potok1992, 180 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l16 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Jasenie, 2000m JZ od K1471 Struhár1992, 720 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 6,20 μg/lmedián 1,00 μg/l16 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Predajná, 1700m JZ od K4961993, 340 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdenyhén emelkedett
Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l16 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Nemecká, 400m V od K676, 740 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
StronciumSrszokásos érték
Legmagasabb 180 μg/lmedián 90,0 μg/l15 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Predajná, 1700m JZ od K4961993, 340 m-re a víztől. Összehasonlítás: 52. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Nemecká, 400m V od K6761993, 740 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Nemecká, 400m V od K6761993, 740 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Nemecká, 400m V od K6761993, 740 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
Legmagasabb 12,4 mg/lmedián 9,19 mg/l16 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Nemecká, 400m V od K6761993, 740 m-re a víztől. Összehasonlítás: 56. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Vörösvasérc (Fe₂O₃)80 minta, legfeljebb 2750 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)79 minta, legfeljebb 850 szem
Magnetit (Fe₃O₄)79 minta, legfeljebb 1667 szem
Scheelit (CaWO₄)67 minta, legfeljebb 1115 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)60 minta, legfeljebb 55 szem
Pirit (FeS₂)54 minta, legfeljebb 750 szem
Rutil (TiO₂)47 minta, legfeljebb 50 szem
Szfalerit (ZnS)25 minta, legfeljebb 5 szem
Barit (BaSO₄)14 minta, legfeljebb 155 szem
Arany (Au)11 minta, legfeljebb 3 szem
Anatas (TiO₂)6 minta, legfeljebb 8 szem
Realgár (AsS)5 minta, legfeljebb 14 szem
Cinabarit (HgS)4 minta, legfeljebb 2 szem
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)3 minta, legfeljebb 5 szem
Auripigment (As₂S₃)1 minta, legfeljebb 1 szem
Kalkopirit (CuFeS₂)1 minta, legfeljebb 1 szem
Legközelebbi minták arannyal
Minta
Arany a mintában
A vízből
J-137/B
2 szem
60 m
J-130/A
3 szem
70 m
J-82
1 szem
70 m
J-140/B
2 szem
80 m
J-115/B
1 szem
80 m
J-127/A
1 szem
100 m
Jš-26
1 szem
200 m
J-69
1 szem
240 m
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)73 minta, legfeljebb 4115 szem
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)72 minta, legfeljebb 3150 szem
Cirkónium (ZrSiO₄)68 minta, legfeljebb 433 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))63 minta, legfeljebb 315 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))63 minta, legfeljebb 999 szem
Titanit (CaTiSiO₅)20 minta, legfeljebb 739 szem
Turmalin (összetett boroszilikát)10 minta, legfeljebb 25 szem
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)8 minta, legfeljebb 25 szem
Sillimanit (Al₂SiO₅)6 minta, legfeljebb 16 szem
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Fémek a talajvízben
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 888 μg/lmedián 2,80 μg/l49 minták39 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 87,0 μg/lmedián 1,40 μg/l49 minták14 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: štôlňa1991, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 11,0 μg/lmedián 0,500 μg/l49 minták84 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 850 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l49 minták76 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
HiganyHgMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l49 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 2,70 μg/lmedián 1,00 μg/l49 minták24 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCremelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,90 μg/lmedián 0,250 μg/l49 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 230 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 0,0400 mg/lmedián 0,00500 mg/l49 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 25,0 μg/lmedián 2,00 μg/l49 minták47 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuenyhén emelkedett
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 0,700 μg/l49 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Cink-Znenyhén emelkedett
Legmagasabb 164 μg/lmedián 0,500 μg/l49 minták76 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 160 m-re a víztől. Összehasonlítás: 77. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň1991, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Radon vizekben
A helyszín típusa
Minták
Legmagasabb radon
Középső
fejlett rugó
5
45,1 Bq/l
24,2 Bq/l
forrás
11
160 Bq/l
24,0 Bq/l
vízforrás egyéni ellátáshoz
1
17,2 Bq/l
17,2 Bq/l
ásványrugó
2
147 Bq/l
78,3 Bq/l
kiáramlás egy működő bányából
1
3,69 Bq/l
3,69 Bq/l
Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
1,7 km
Jasenie
volfrámércek
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
1,7 km
Podbrezová – Lopej
díszkő
Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony
1,9 km
Lom Ráztoka
kavicsos homok és homok
Aláaknázott betét – Roľnícke družstvo HRON Slovenská Ľupča
4,8 km
Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény
Érctípus
Fémek
Faj
A vízből
Jasenie-Jasenský potok
Aranyércek
Au
ásványi jelenség
100 m
Haliar
Aranyércek
pirit
ásványi jelenség
170 m
Husárka
Antimonércek
Sb
ásványi jelenség
180 m
Jasenie Biela voda-S svah Felsenfestky
Volfrám-aranyércek
W, Au
betét előfordulása
290 m
Banské pole Mizzi
Vasércek
Fe
ásványi jelenség
320 m
Latiborská hoľa
Antimonit aranyércek
Sb-Au
ásványi jelenség
660 m
Ráztocká hoľa sever
Aranyércek
Au
ásványi jelenség
810 m
Jasenie Soviansko
Többfémből készült ércek
Pb, Zn
kisbetét
820 m
Jasenie-Lomnistá dolina
Aranyércek
Au, W
ásványi jelenség
1,1 km
Veľká Hoľa severný svah
Vasércek
Fe
ásványi jelenség
1,3 km
Fúrások és geofond archív jelentések
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
380 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 72 hidrogeológiai és 308 egyéb; archív jelentés számával: 380.
Fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m45×
10–30 m49×
30–100 m125×
100–300 m123×
több mint 300 m15×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
Archív jelentés
A vízből
VN58-2
környezet
–
96444
30 m
Predajná
negatív fúrólyuk
5,0 m
16027 111Db13.pdf
90 m
BV-3
letét
242,0 m
60253
90 m
H-1
letét
152,0 m
24800
100 m
Predajná
negatív fúrólyuk
3,8 m
16027 111Db14.pdf
130 m
BV-5
letét
302,0 m
60253
130 m
Predajná VS-1A
mérnök-geológiai
16,0 m
4771
130 m
BV-4
letét
160,0 m
60253
140 m
H-2
letét
57,6 m
24800
140 m
S-1a
mérnök-geológiai
16,0 m
4771
210 m
Pod Jasenským potokom VS-1
mérnök-geológiai
25,0 m
4771
230 m
S-1
mérnök-geológiai
25,0 m
4771
230 m
Geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
kategória a1
ásványvíz
< 15
< 5
10
410 m
kategória b1
ásványvíz
15-22
< 5
2
4,9 km
kategória c1
ásványvíz
23-38
< 5
1
6,0 km
Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
Környezeti terhek
Helyszín
Tevékenység
Anyag
Osztályozás
A vízből
Predajná – hulladéklerakó PO Predajná II.
SK200280FK
1,0 km
Nemecká – areál Petrochema
SK200280FK
1,1 km
Predajná – hulladéklerakó PO Predajná I.
SK200280FK
1,4 km
Partizánska Ľupča – štôlne a haldy Magurka
SK200300FK
2,8 km
Hulladéklerakók
Szemétlerakó
Terület
Éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Jasenie
–
1985
–
120 m
Vršina – Nemecká
3 995 m²
1978
–
290 m
Predajná
150 m²
1973
–
360 m
Jasenie
30 m²
1970
–
800 m
Predajná II – Predajná
120 000 m²
1974
ellenőrzött
1,1 km
Predajná
450 m²
1977
–
1,2 km
Predajná I – Predajná
109 211 m²
1962
ellenőrzött
1,4 km
Hliniská – Nemecká
–
1982
–
2,5 km
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
A kőzettömeg szakadása és lazulása7×
Földcsuszamlások5×
Zárt repedések1×
Tevékenységi fok
Stabilizovaný11×
Potenciálny2×
Jelenlegi állapot
SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova4×
Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel1×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.