Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 VN Ľuboreč, ablakpontszám 15. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 03:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás. Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba). A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 0 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – IpolySzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 2 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. pH 7,8modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 217 mg/l, mäkká voda (5,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Vanád 174 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 56nGy/h dávkový príkon 77. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 1vzorka so zlatom 10 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (710 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 1 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Meď 13,5 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Ľuboreč, potok). 60vrtov do 3 km 100 rozborov vody v okolí Z toho 60 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 38°C na ústí vrtu 5 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Slovenské Kľačany – TSK-1, výdatnosť 2,0 l/s, 5,8 km od vody. 3lokalít do 3 km 3 skládky V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 12záznamov do 5 km 4 ložiská, 8 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 12plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,76typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 5,6°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,00 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 217mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 56nGy/h vo vzduchu Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Ľuboreč, potok, 90 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľuboreč, potok, 90 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rieka, potok, 2004, 110 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľuboreč, potok, 90 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Riečka, potok, 290 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Rieka, potok, 2004, 110 m od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľuboreč, potok, 2012, 850 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľuboreč, potok, 90 m od vody. Porovnanie: 44. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľuboreč, potok, 2012, 850 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ľuboreč, potok, 2012, 90 m od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Rieka, potok, 2004, 110 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 60 vrtov v pásme 3 km, z toho 13 hydrogeologických a 47 ostatných; s číslom archívnej správy 60. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Garam
Most a víznél
Ma a(z) VN Ľuboreč vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Magassági profil: víztározó
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) VN Ľuboreč vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku VN Ľuboreč
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Kvartérny pokryv
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
3,98 mg/l64. percentil7,95 mg/l45. percentil5,96 mg/l40. percentil7,29 mg/l21. percentil108 mg/l21. percentil0,0638 mg/l19. percentil28,1 mg/l17. percentil12,9 mg/l5. percentilŽiviny a organické znečistenie
4,31 mg/l72. percentil0,232 mg/l72. percentil0,221 mg/l62. percentil3,79 mg/l25. percentilFémek
0,484 mg/l92. percentil130 μg/l84. percentil117 μg/l65. percentil8,38 μg/l59. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
174 mg/kg96. percentil17,4 mg/kg95. percentil21,5 mg/kg74. percentil117 mg/kg67. percentil2,39 mg/kg39. percentil20,7 mg/kg37. percentil0,313 mg/kg36. percentil0,162 mg/kg27. percentil0,0625 mg/kg23. percentil49,4 mg/kg16. percentil0,339 mg/kg16. percentil3,99 mg/kg12. percentil0,107 mg/kg12. percentil0,0647 mg/kg11. percentil12,6 mg/kg7. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
5,61 %96. percentil7 890 mg/kg95. percentil7,42 %92. percentil1 669 mg/kg92. percentil0,932 %62. percentil684 mg/kg28. percentil1,29 %24. percentil0,642 %18. percentil1,09 %5. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
37,7 mg/kg90. percentil70,8 mg/kg81. percentil493 mg/kg78. percentil157 mg/kg67. percentil15,3 mg/kg61. percentil453 mg/kg56. percentil1,45 mg/kg52. percentil77,9 mg/kg24. percentil44,5 mg/kg15. percentil20,5 mg/kg6. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
9,83 ppm93. percentil3,07 ppm85. percentil1,07 %9. percentilMapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 144 1 zrno 710 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 3 3,00 Bq/l 2,16 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 7,41 Bq/l 7,41 Bq/l vrt s prelivom 2 17,9 Bq/l 9,86 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Ľuboriečka hnedé uhlie Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,1 km Ľuboriečka hnedé uhlie Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,1 km Veľká nad Ipľom diatomit Ťažené ložisko – IPEĽSKÉ TEHELNE a.s. 4,9 km Veľká nad Ipľom diatomit Ťažené ložisko – IPEĽSKÉ TEHELNE a.s. 5,0 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody JT-126 inžiniersko-geologický 3,0 m 85701590 m JP-38 inžiniersko-geologický 6,0 m 85701650 m JP-37 inžiniersko-geologický 4,0 m 85701690 m N-17 ložiskový 144,0 m 1367690 m JT-129 inžiniersko-geologický 3,0 m 85701760 m JT-125 inžiniersko-geologický 3,0 m 85701800 m JT-132 inžiniersko-geologický 3,0 m 85701810 m JT-128 inžiniersko-geologický 3,0 m 85701850 m JT-127 inžiniersko-geologický 3,0 m 85701990 m N-11 ložiskový 200,2 m 13671,1 km N-16 ložiskový 196,0 m 13671,1 km JT-124 inžiniersko-geologický 3,0 m 857011,1 km Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Dolná Strehová – M-4 35 °C – 510,8 m Na-HCO3 využívaný 4,2 km Dolná Strehová – Vieska – HGDS-1 34 °C – 625 m Na-HCO3 využívaný 4,5 km Slovenské Kľačany – TSK-1 38 °C 2,0 l/s 600 m Na-HCO3 nevyužívaný 5,8 km Hámor – LKŠ-1 33 °C 11,3 l/s 626,2 m Na-HCO3 nevyužívaný 8,0 km Muľa – Hámor – S-107 35 °C 5,8 l/s 385 m Na-HCO4 nevyužívaný 8,2 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody HGDŠ-1, M-4 geotermálna voda 22 – 38 < 5 1 4,9 km TSK-1 geotermálna voda 22 – 38 < 5 1 5,0 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 3 5,0 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 3 5,2 km kategória Dolná Strehová termálne kúpalisko – – 1 5,3 km LKŠ-1,2 geotermálna voda 22 – 38 5 – 15 1 8,4 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 9,7 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Závada – Párovka – Závada pri Chrťanoch 50 m² 1980 – 750 m pri ceste na Pravicu – Závada pri Chrťanoch – 1980 – 1,9 km za strediskom – Ľuboriečka 30 m² 1980 – 2,5 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
8100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,5 μg/lmedián 3,00 μg/l5 vzoriek20 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,668 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 1,84 μg/lmedián 1,84 μg/l1 vzorka
ÓlomPbmierne zvýšená
najvyššie 3,05 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
KrómCrbežná hodnota
najvyššie 1,10 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 207 μg/lmedián 207 μg/l1 vzorka
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,564 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 25,0 μg/lmedián 23,5 μg/l2 vzorky
Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
najvyššie 51,2 mg/lmedián 33,7 mg/l5 vzoriek
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,6 μg/lmedián 1,35 μg/l8 vzoriek
SzelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,60 μg/lmedián 0,750 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 79,0 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
ArzénAsmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
CinkZnmierne zvýšená
najvyššie 228 μg/lmedián 86,5 μg/l8 vzoriek
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


