Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Biskupický kanál

horgászvíz
1
horgászvizek hossza
10,4km
kerület
Trencséni kerület
Légi felvétel a(z) Biskupický kanál vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Biskupický kanál vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Biskupický kanál č.8, ablakpontszám 21.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:05.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Lassú vízfolyás Alföldi folyó nyugodt sodrással, a partoknál sekélyesekkel és a kanyarokban mélyebb gödrökkel.

    1881901921941961980 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 197-től 190 m tengerszint feletti magasságig 10,4 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    197 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    189 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    8,5 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    0,8 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,04

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Biskupický kanál vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 24.
    Biskupický kanál vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. júl. 4.
    Biskupický kanál vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. aug. 13.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Biskupický kanál vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Biskupický kanál

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 465 mg/l, tvrdá voda (16,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kadmium 0,346 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 76. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 72 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    29. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Odkalisko Beckov (odkalisko), 2,2 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    1 rudný minerál v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Váh).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    506vrtov do 3 km

    365 rozborov vody v okolí

    Z toho 506 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    19°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1, výdatnosť 10,0 l/s, 3,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    21lokalít do 3 km

    1 záťaž, 20 skládok

    Najbližšia záťaž: Trenčianske Bohuslavice – areál Hydrostavu, 250 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    30záznamov do 5 km

    10 ložísk, 20 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    15plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív5×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu14m
    • 10 – 1575%SR 7,1 %
    • 15 – 2025%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný pokles100%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov nížinných tokov100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Trenčianskej kotliny a priľahlé mezozoikum Trenčianskej vrchoviny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Trenčianska kotlina60%SR 0,5 %
    • Piešťanský záliv40%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,97typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    16,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,85 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    465mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • HydrogénuhličitanyHCO3286 mg/l73. percentil
    • KalciumCa80,6 mg/l70. percentil
    • MagnéziumMg20,4 mg/l67. percentil
    • KloridokCl11,0 mg/l55. percentil
    • SzulfátokSO441,7 mg/l52. percentil
    • DraslíkK2,67 mg/l44. percentil
    • NátriumNa7,31 mg/l42. percentil
    • FluoridokF0,0971 mg/l40. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrátokNO312,6 mg/l81. percentil
    • FosforečnanyPO40,203 mg/l60. percentil
    • AmóniumNH40,128 mg/l55. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,50 mg/l33. percentil

    Fémek

    • CinkZn21,0 μg/l87. percentil
    • VasFe0,168 mg/l70. percentil
    • AlumíniumAl128 μg/l67. percentil
    • MangánMn23,3 μg/l43. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KadmiumCd0,346 mg/kg76. percentil
    • MolibdénMo0,537 mg/kg74. percentil
    • HiganyHg0,112 mg/kg55. percentil
    • KrómCr74,3 mg/kg53. percentil
    • AntimonSb0,625 mg/kg49. percentil
    • RézCu23,0 mg/kg47. percentil
    • BizmutBi0,207 mg/kg46. percentil
    • ArzénAs6,18 mg/kg44. percentil
    • ÓlomPb14,5 mg/kg44. percentil
    • NikkelNi21,3 mg/kg34. percentil
    • CinkZn78,9 mg/kg30. percentil
    • SzelénSe0,161 mg/kg27. percentil
    • KobaltCo7,01 mg/kg27. percentil
    • CínSn2,00 mg/kg21. percentil
    • VanádiumV45,3 mg/kg5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnéziumMg1,82 %86. percentil
    • KalciumCa5,69 %84. percentil
    • NátriumNa0,851 %47. percentil
    • FoszforP729 mg/kg34. percentil
    • DraslíkK1,35 %26. percentil
    • MangánMn609 mg/kg19. percentil
    • TitánTi3 645 mg/kg19. percentil
    • AlumíniumAl4,23 %8. percentil
    • VasFe1,88 %7. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr142 mg/kg55. percentil
    • ZirkónZr405 mg/kg51. percentil
    • CérCe58,3 mg/kg47. percentil
    • BórB54,5 mg/kg33. percentil
    • GáliumGa9,18 mg/kg15. percentil
    • BáriumBa343 mg/kg15. percentil
    • LítiumLi23,0 mg/kg14. percentil
    • YtriumY18,7 mg/kg12. percentil
    • RubídiumRb69,4 mg/kg10. percentil
    • BerilliumBe0,536 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 48 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,46 ppm35. percentil
    • Kálium (K)K1,27 %35. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,80 ppm27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m35°C
    • Hustota povrchového tepelného toku72mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Trenčianska kotlina60%SR 0,5 %
    • Piešťanský záliv40%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)174–362m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek222m a.s.l.
    • Átlagos lejtés2,5°

    Geomorfologické celky

    • Považské podolie100%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Odkalisko Beckov – 3 – odkalisko (2,2 km od vody)Selec – Uránové rudy (4,0 km od vody)Trenčianske Bohuslavice – areál Hydrostavu – SK1000500P (250 m od vody)Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka – nijaký (300 m od vody)Ostredky – Beckov – občasný (320 m od vody)Dolné Ostredky – Beckov – občasný (340 m od vody)Veľké Bierovce – nijaký (460 m od vody)Pri Samoši – Beckov – občasný (460 m od vody)Za kanálom – Beckov – trvalý (610 m od vody)Záhumnie pri ihrisku – Beckov – občasný (860 m od vody)Adamovské Kochanovce – Pasienky – Adamovské Koch – občasný (990 m od vody)Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka – nijaký (1,3 km od vody)Trenčianske Stankovce – Veľké Stankovce – nijaký (1,7 km od vody)Diely – Trenčianske Bohuslavice – nijaký (2,0 km od vody)Kostolná – Záriečie – nijaký (2,1 km od vody)Skaliny – Beckov – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Ivanovce – Za mlynom – Ivanovce – nijaký (2,1 km od vody)Melčice – nijaký (2,1 km od vody)Pod skalou – Beckov – nijaký (2,2 km od vody)Kostolná – Záriečie – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Sedličná – nijaký (2,6 km od vody)Kostolná – Záriečie – Drietoma – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Melčice – nijaký (2,9 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – Zelená Voda – GZV-1 – nekúpeľný (3,4 km od vody)a1 (400 m od vody)a1 (560 m od vody)a1 (860 m od vody)a1 (1,0 km od vody)a1 (1,5 km od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (3,7 km od vody)a1 (4,1 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,9 km od vody)a1 (6,1 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (10 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Opatovce – Juh 1 – štrkopiesky a piesky (240 m od vody)Opatovce – Juh 2 – štrkopiesky a piesky (280 m od vody)Rozvadze – štrkopiesky a piesky (700 m od vody)Zemník Krivosúd – Bodovka – štrkopiesky a piesky (970 m od vody)Nozdrkovce – štrkopiesky a piesky (2,3 km od vody)Beckov II – Zelená Voda I – štrkopiesky a piesky (3,4 km od vody)Beckov – Kopané – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)Rakoľuby – štrkopiesky a piesky (4,2 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Nové Mesto nad V – štrkopiesky (280 m od vody)Krivosúd – Bodovka (Homôlka) – stavebný kameň – bridlice (580 m od vody)Bodovka – Krivosúd – stavebný kameň – kremenec (970 m od vody)Krivosúd – Bodovka – 5 – tehliarske suroviny (1,0 km od vody)Trenčianske Bohuslavice – 2 – stavebný kameň – vápenec (1,1 km od vody)Ivanovce – 1 – stavebný kameň – vápenec (1,2 km od vody)Beckov – 4 – stavebný kameň – vápenec (1,6 km od vody)Trenčianske Bohuslavice – 1 – tehliarske suroviny (1,9 km od vody)Beckov – 5 – tehliarske suroviny (2,2 km od vody)Haluzice – 2 – stavebný kameň – dolomit (2,5 km od vody)Haluzice – 1 – stavebný kameň – vápenec (2,5 km od vody)Veľké Stankovce – 2 – tehliarske suroviny (2,8 km od vody)Veľké Stankovce – 1 – tehliarske suroviny (3,0 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Dobrá – Trenčín – štrkopiesky (3,1 km od vody)Mnešice – 1 – stavebný kameň – vápenec (3,8 km od vody)Selec – U rudy, Mo, Cu (4,0 km od vody)Záblatie – sadrovec (4,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek vodné dielo Drah – štrkopiesky (4,2 km od vody)Veľké Stankovce – stavebný kameň – vápenec (4,5 km od vody)Beckovské hradné bralo – všeobecná geológia (1,6 km od vody)Trenčianske Bohuslavice – archeológia (1,7 km od vody)Mnešice – všeobecná geológia (3,4 km od vody)KRIVOSUD-BODOVKA – Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (940 m od vody)KRIVOSUD-BODOVKA – Zosuvy (1,1 km od vody)KRIVOSUD-BODOVKA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)BECKOV – Zosuvy (1,7 km od vody)TRENC.STANKOVCE – Zosuvy (1,8 km od vody)KOSTOLNA-ZARIECIE – Zosuvy (2,2 km od vody)KOSTOLNA-ZARIECIE – Zosuvy (2,2 km od vody)KOSTOLNA-ZARIECIE – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)KOSTOLNA-ZARIECIE – Zosuvy (2,5 km od vody)HALUZICE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)KOSTOLNA-ZARIECIE – Zosuvy (2,9 km od vody)Trenčianske Bohuslavice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (270 m od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (310 m od vody)Štvrtok nad Váhom – monitorovací vrt (370 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)Veľké Bierovce – monitorovací vrt (410 m od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Štvrtok nad Váhom – monitorovací vrt (440 m od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – monitorovací vrt (480 m od vody)Štvrtok nad Váhom – monitorovací vrt (540 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – monitorovací vrt (550 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (560 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – monitorovací vrt (610 m od vody)Beckov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – monitorovací vrt (660 m od vody)Kostolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – monitorovací vrt (670 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – monitorovací vrt (680 m od vody)Štvrtok nad Váhom – monitorovací vrt (680 m od vody)Opatovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – monitorovací vrt (700 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – monitorovací vrt (700 m od vody)Ivanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (720 m od vody)Veľké Stankovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Beckov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Malá Chocholná – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (880 m od vody)Opatovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Ivanovce – JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (900 m od vody)Trenčianske Bohuslavice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (900 m od vody)Krivosúd-Bodovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Beckov – monitorovací vrt (930 m od vody)Beckov – monitorovací vrt (940 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 390 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 586 μg/lmedián 358 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Chocolnica, potok, 2003, 560 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,80 μg/lmedián 2,65 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Biskupický, kanál, 1999, 110 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 68,0 μg/lmedián 58,5 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 780 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdbežná hodnota
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,150 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chocolnica, potok, 560 m od vody. Porovnanie: 63. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 890 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 24,8 mg/lmedián 6,94 mg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: potok Bodovský, 2001, 830 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SzelénSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 14,4 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 35,5 μg/lmedián 2,35 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l30 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 326 μg/lmedián 167 μg/l30 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,250 μg/l30 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,10 μg/lmedián 0,500 μg/l30 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,600 μg/l30 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 8,00 μg/l30 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l30 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l30 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa623,8 Bq/l13,6 Bq/l
    upravený prameň224,7 Bq/l22,0 Bq/l
    forrás19,20 Bq/l9,20 Bq/l
    upravený prameň, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie113,7 Bq/l13,7 Bq/l
    minerálny prameň147,9 Bq/l47,9 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie17,10 Bq/l7,10 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • odkalisko1×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    Odkalisko Beckovodkaliskoštrkopiesky2,2 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Opatovce – Juh 1štrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – LIM PLUS, s. r. o.240 m
    Opatovce – Juh 2štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o.280 m
    Rozvadzeštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – STAVCEST, s. r. o.700 m
    Zemník Krivosúd – Bodovkaštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Združenie urbárskej a pasienkovej spoločnosti, pozemkové spoločenstvo970 m
    Vágújhelyštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOLCE FUTURUM s. r. o.2,1 km
    Vágújhelyštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOLCE FUTURUM s. r. o.2,1 km
    Nozdrkovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie2,3 km
    Beckov II – Zelená Voda Ištrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie3,4 km
    Beckov – Kopanéštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – K. L. K. spol. s r. o.4,1 km
    Rakoľubyštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – K.L.K. spol. s.r.o.4,2 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    SelecUránové rudyU, Mo, Cumineralogický výskyt4,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    506 vrtov v pásme 3 km, z toho 142 hydrogeologických a 364 ostatných; s číslom archívnej správy 506.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m284×
    • 10–30 m183×
    • 30–100 m21×
    • 100–300 m8×
    • nad 300 m6×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    DPV-3inžiniersko-geologický7,0 m10171010 m
    DPV-4inžiniersko-geologický6,0 m10171010 m
    VK-3/Hhydrogeologický10,0 m10171020 m
    M-4inžiniersko-geologický15,0 m9203230 m
    PF – 05inžiniersko-geologický3,0 m9721790 m
    Trenčianske Bohuslaviceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou27,0 m25459 120Db57.pdf100 m
    HV-25hydrogeologický249,5 m25459100 m
    DPV-1inžiniersko-geologický5,7 m101710100 m
    M-5inžiniersko-geologický10,0 m92032100 m
    VK-1/Hhydrogeologický13,0 m101710110 m
    VK-2inžiniersko-geologický10,0 m101710120 m
    M-3inžiniersko-geologický15,0 m92032120 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Vágújhely – Zelená Voda – GZV-119 °C10,0 l/s1206 mMg-Ca-SO4nevyužívaný3,4 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 529400 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Trenčianske Bohuslavice – areál HydrostavuSK1000500P250 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Krivosúd Bodovka – Krivosúd – Bodovka–1982–300 m
    Ostredky – Beckov800 m²2000–320 m
    Dolné Ostredky – Beckov200 m²2000–340 m
    Veľké Bierovce150 m²1975–460 m
    Pri Samoši – Beckov5 000 m²1987–460 m
    Za kanálom – Beckov–1972–610 m
    Záhumnie pri ihrisku – Beckov–1972–860 m
    Adamovské Kochanovce – Pasienky – Adamovské Kochanovce7 000 m²1972–990 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy15×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny11×
    • Stabilizovaný3×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova10×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Trencsén1 horgászvíz · 10 km12Biskupický kanál č.812

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág