Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Gaderský potok, ablakpontszám 39. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 05:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 0 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – VágSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,3modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 320 mg/l, stredne tvrdá voda (12,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Selén 0,562 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 60 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 40nGy/h dávkový príkon 5. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 8 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 1 8 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Olovo 5,51 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Blatnický potok). 45vrtov do 3 km 345 rozborov vody v okolí Z toho 45 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 47°C na ústí vrtu 17 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Turčianske Teplice – TJ-3, výdatnosť 0,2 l/s, 9,4 km od vody. 10lokalít do 3 km 10 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 13záznamov do 5 km 13 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 13plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,35typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 12,3°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,20 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 320mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 40nGy/h vo vzduchu rozsah 34 až 49 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 25 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 40 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 60 mW/m². Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Blatnický potok, 2009, 410 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Selenec, 2010, 520 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnický potok, 2009, 410 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Gaderský potok, 2010, 430 m od vody. Porovnanie: 33. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnický potok, 2009, 410 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnický potok, 410 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnický potok, 2009, 410 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Blatnický potok, 2009, 410 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Gaderský potok, 2010, 430 m od vody. Porovnanie: 6. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 170 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 260 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 650 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 45 vrtov v pásme 3 km, z toho 14 hydrogeologických a 31 ostatných; s číslom archívnej správy 45. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Gaderský potok vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás Állapot Változás Hőmérséklet Blatnica 12 cm 2,7 °C Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Gaderský potok vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken
Helyek megjelenítése a táblázatban (2)
Geológia a geochémia toku Gaderský potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,261 mg/l90. percentil17,7 mg/l59. percentil201 mg/l46. percentil59,0 mg/l45. percentil30,9 mg/l36. percentil1,74 mg/l6. percentil0,310 mg/l2. percentil0,783 mg/l1. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,130 mg/l56. percentil5,69 mg/l45. percentil0,0509 mg/l28. percentil1,46 mg/l9. percentilFémek
5,22 μg/l39. percentil0,0685 mg/l33. percentil10,8 μg/l4. percentil2,24 μg/l2. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,562 mg/kg90. percentil0,216 mg/kg57. percentil25,1 mg/kg52. percentil14,7 mg/kg45. percentil0,521 mg/kg38. percentil0,187 mg/kg37. percentil0,0665 mg/kg26. percentil0,227 mg/kg20. percentil15,7 mg/kg13. percentil3,98 mg/kg12. percentil5,46 mg/kg11. percentil39,8 mg/kg7. percentil56,7 mg/kg5. percentil34,3 mg/kg4. percentil0,999 mg/kg2. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
17,6 %99. percentil5,23 %97. percentil558 mg/kg14. percentil416 mg/kg4. percentil1,28 %3. percentil0,708 %3. percentil2,36 %3. percentil1 584 mg/kg2. percentil0,210 %1. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
199 mg/kg86. percentil36,9 mg/kg8. percentil20,3 mg/kg6. percentil0,293 mg/kg3. percentil43,3 mg/kg3. percentil23,1 mg/kg3. percentil130 mg/kg2. percentil80,3 mg/kg2. percentil3,14 mg/kg2. percentil5,82 mg/kg2. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,45 ppm34. percentil5,50 ppm5. percentil0,878 %4. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián upravený prameň 3 20,8 Bq/l 7,48 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 2 7,89 Bq/l 5,73 Bq/l forrás 1 30,0 Bq/l 30,0 Bq/l Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody ZB-1 ložiskový 5,0 m 27702680 m HV-36/1 hydrogeologický – 18205720 m ZB-6 ložiskový 10,0 m 27702820 m Blatnica-Bujačia lúka širokoprofilový vrt – 53763 110Bb7.pdf920 m Blatnica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,1 m 18205 110Bb18.pdf920 m Blatnica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 6,0 m 18205 110Bb17.pdf920 m HV-36 hydrogeologický 8,1 m 18205920 m HV-35 hydrogeologický 6,0 m 18205920 m ZB-2 ložiskový 10,0 m 277021,1 km Blatnica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,0 m 18205 110Bb19.pdf1,1 km HV-37 hydrogeologický 8,0 m 182051,1 km ZB-3 ložiskový 10,0 m 277021,3 km Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Mošovce – MZ-1 21 °C 5,0 l/s 40,5 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 4,4 km Mošovce – MZ-2 19 °C 8,0 l/s 50 m Ca-Mg-HCO3 využívaný 4,4 km Turcsek – TTK-1 27 °C 3,5 l/s 56 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 9,1 km Turcsek – TJ-4 26 °C – 108 m Ca-SO4-HCO3 nevyužívaný 9,2 km Turcsek – TJ-3 47 °C 0,2 l/s 62 m Ca-SO4-HCO3 využívaný 9,4 km Turcsek 47 °C – 1,2 m Ca-SO4-HCO3 využívaný 9,5 km Turcsek – TJ-20 45 °C 5,0 l/s 97 m Ca-SO4-HCO3 nevyužívaný 9,5 km Turcsek – TTM-2 42 °C 21,7 l/s 30 m Ca-SO4-HCO3 nevyužívaný 9,5 km Turcsek – B-2 45 °C 0,2 l/s 34 m Ca-SO4-HCO3 využívaný 9,5 km Turcsek 41 °C – 0,82 m Ca-SO4-HCO3 využívaný 9,5 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 2 2,9 km kategória a2 minerálna voda < 15 5-15 2 4,2 km kategória Mošovce termálne kúpalisko – – 1 4,3 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 2 4,8 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 5,1 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 4 6,4 km TTŠ-1 geotermálna voda 38 – 55 5 – 15 1 9,1 km kategória Turčianske Teplice termálne kúpalisko – – 1 9,5 km kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 1 9,7 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody JZ obce – Blatnica 150 m² – – 260 m JZ obce – Blatnica 120 m² – – 340 m Blatnica – Závoz – Blatnica 3 086 m² 1993 monitorovaná 730 m lom – cesta na Blatnicu – Folkušová – – – 2,0 km JZ, za bytovkami PD – Folkušová 500 m² – – 2,2 km S, výjazd Necpaly – Folkušová 32 m² – – 2,3 km Mošovce 165 m² – – 2,4 km juh obce, hospodársky dvor – Folkušová 8 m² – – 2,4 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
33100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,51 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 27,0 μg/lmedián 21,0 μg/l7 vzoriek
KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
RézCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,85 mg/lmedián 1,94 mg/l7 vzoriek
HiganyHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
KrómCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,150 μg/l24 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
ArzénAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
RézCumierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,850 μg/l24 vzoriek
SzelénSemierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
CinkZnbežná hodnota
najvyššie 101 μg/lmedián 11,0 μg/l24 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 8,00 μg/lmedián 1,50 μg/l24 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


