Ma a(z) Stará Žitava vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Stará Žitava, ablakpontszám 12.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 15:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Lassú vízfolyás Alföldi folyó nyugodt sodrással, a partoknál sekélyesekkel és a kanyarokban mélyebb gödrökkel.

    1201211221231241251260 km1 km2 km3 km
    A vízfolyás magassági profilja: 125-től 121 m tengerszint feletti magasságig 3,7 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    124 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    121 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    3,1 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    0,8 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,08

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Stará Žitava vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. júl. 20.
    Stará Žitava vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 12.
    Stará Žitava vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 20.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Stará Žitava vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1
    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Stará Žitava

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (4 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,9modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    mineralizáció 773 mg/l, nagyon nehéz víz (24,4 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    4 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Kadmium 2,28 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Láb alatti hőség

    55°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 85 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 95 °C (40 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    51NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 58 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš.

    régi bánya működése

    0objektov do 3 km

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0vzoriek so zlatom

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    3 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Stroncium 4 500 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 100. percentilis (ŽITAVA).

    fúrások és talajvízelemzések

    138vrtov do 3 km

    205 rozborov vody v okolí

    Közülük 138-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    geotermikus energia

    80°C a kútfejnél

    4 geotermálne vrty do 10 km

    legmelegebb: Podhájska – Po-1, hozam 53,0 l/s, 6,3 km-re a víztől.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    13Telephelyek 3 km-en belül

    13 skládok

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    lelőhelyek és ércesemények

    6záznamov do 5 km

    2 ložiská, 4 rudné výskyty

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0plôch do 3 km

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérpleistocén – holocénfluviálne sedimenty: jemnozrnné a strednozrnné piesky až piesčité štrky v agradačných valoch1×

    kvaterneri fedezet

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága13m
    • 10 – 15100%SR 7,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)100%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • veľmi malý zdvih50%SR 6,4 %
    • veľmi veľký zdvih50%SR 2,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón náplavov nížinných tokov100%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 2 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    fő hidrogénező régió

    • kvartér Nitry od mesta Nitra po Nové Zámky100%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvízszintek

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,94tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    24,4°dH, nagyon nehéz

    kalcium és magnézium összege (4,37 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    773mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • kloridCl61,9 mg/lszázalék 95
    • MagnéziumMg44,1 mg/lszázalék 93
    • KáliumK9,98 mg/lszázalék 92
    • szulfátokSO4114 mg/lszázalék 91
    • NátriumNa31,8 mg/lszázalék 91
    • KalciumCa102 mg/lszázalék 88
    • bikarbonátokHCO3363 mg/lszázalék 88
    • fluoridF0,176 mg/lszázalék 74

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • nitrátokNO336,3 mg/lszázalék 95
    • foszfátokPO40,592 mg/lszázalék 85
    • AmmóniaNH40,214 mg/lszázalék 70
    • kémiai oxigénigényChSK3,97 mg/lszázalék 66

    Fémek

    • Cink-Zn19,9 μg/lpercentilis 86
    • MangánMn27,8 μg/lpercentilis 47
    • VasalóFe0,0909 mg/lszázalék 45
    • AlumíniumAl49,4 μg/lpercentilis 43

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • KadmiumCd2,28 mg/kgszázalék 95
    • KrómCr195 mg/kgszázalék 95
    • HiganyHg2,12 mg/kgszázalék 95
    • Cink-Zn225 mg/kgszázalék 91
    • ArzénAs17,7 mg/kgszázalék 88
    • SzelénSe0,476 mg/kgszázalék 85
    • Ón-Sn4,11 mg/kgszázalék 83
    • RézCu37,3 mg/kgszázalék 82
    • KobaltCo10,9 mg/kgszázalék 80
    • ÓlomPb19,8 mg/kgszázalék 69
    • VanádiumV69,1 mg/kgszázalék 52
    • NikkelNi24,4 mg/kgszázalék 49
    • AntimonSb0,552 mg/kgszázalék 41
    • MolibdénMo0,285 mg/kgszázalék 31
    • BizmutBi0,167 mg/kgszázalék 29

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • FoszforP1 319 mg/kgszázalék 88
    • KalciumCa3,13 %Percentilis 67
    • VasalóFe3,00 %Percentilis 66
    • AlumíniumAl6,13 %Percentilis 65
    • KáliumK1,60 %Percentilis 64
    • TitánTi4 677 mg/kgszázalék 58
    • MagnéziumMg0,972 %Percentilis 58
    • MangánMn871 mg/kgszázalék 53
    • NátriumNa0,880 %Percentilis 53
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • StronciumSr238 mg/kgszázalék 94
    • CériumCe75,9 mg/kgszázalék 88
    • LítiumLi36,7 mg/kgszázalék 81
    • BáriumBa534 mg/kgszázalék 77
    • RubídiumRb97,1 mg/kgszázalék 71
    • IttriumY29,6 mg/kgszázalék 61
    • BórB59,9 mg/kgszázalék 48
    • BerilliumBe1,37 mg/kgszázalék 47
    • galliumGa12,6 mg/kgszázalék 38
    • cirkóniumZr326 mg/kgszázalék 26

    természetes radioaktivitás és radon

    A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    51ngy/h a levegőben

    51-52 tartomány nGy/h

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,66 ppm61. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,61 ppm58. percentilis
    • Kálium (K)K1,30 %Percentilis 50

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 210 Bq/m²32. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • alacsony100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    +62nT

    43-80 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -14mGal

    maradék −6,7 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    55 / 95 °C1000 és 2000 m mélységben

    40 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 85 mW/m².

    geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)116–152m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága128m a.s.l.
    • Átlagos lejtés0,5°
    • januári átlaghőmérséklet-2,5°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet20,0°C
    • évi csapadék590mm

    geomorfológiai egységek

    • Podunajská pahorkatina100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu50%SR 27 %
    • pôdy slabo náchylné na acidifikáciu50%SR 5,2 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A50%SR 45 %
    • relatívne čistá pôda50%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Dolný Ohaj – občasný (170 m od vody)Hul – trvalý (620 m od vody)Uľany nad Žitavou – Úľany nad Žitavou – trvalý (770 m od vody)Hul – trvalý (1,1 km od vody)Hul – nijaký (1,5 km od vody)Uľany nad Žitavou – Úľany nad Žitavou – trvalý (1,5 km od vody)Vlkas – nijaký (1,8 km od vody)Mojzesovo – občasný (2,0 km od vody)Vlkas – nijaký (2,1 km od vody)Mojzesovo – občasný (2,4 km od vody)Nitriansky Hrádok – Šurany – trvalý (2,4 km od vody)Mojzesovo – nijaký (2,7 km od vody)Šurany – nijaký (2,9 km od vody)Šurany – GŠM-1 – nekúpeľný (3,6 km od vody)Komjatice – G-1 – nekúpeľný (6,2 km od vody)Podhájska – Po-1 – nekúpeľný (6,3 km od vody)Podhájska – GRP-1 – nekúpeľný (8,0 km od vody)GŠM-1 – k2 (3,4 km od vody)G-1 – l2 (6,9 km od vody)Po-1, GRP-1 – l5 (7,6 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (8,0 km od vody)Podhájska (8,0 km od vody)Mojzesovo – tehliarske suroviny (3,0 km od vody)Mojzesovo – tehliarske suroviny (3,0 km od vody)Úľany nad Žitavou – tehliarske suroviny (870 m od vody)Úľany nad Žitavou – tehliarske suroviny (1,2 km od vody)Hul – stavebný piesok – piesky (1,4 km od vody)Radava – stavebný piesok – piesky (4,2 km od vody)Hul – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Dolný Ohaj – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m od vody)Úľany nad Žitavou-Vlkas – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (490 m od vody)Úľany nad Žitavou – pozorovací vrt SHMÚ (740 m od vody)Hul – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Dolný Oháj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Dolný Ohaj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Hul – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Hul-sever – pozorovací vrt SHMÚ (940 m od vody)Hul – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (990 m od vody)Komjatice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Dolný Ohaj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Dolný Ohaj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Úľany nad Žitavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Uľany n/Žitavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Hul – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Hul – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Hul – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Mojzesovo – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Dolný Ohaj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Úľany nad Žitavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Hul – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Mojzesovo – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,0 km od vody)Hul – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Šurany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Šurany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Šurany – monitorovací vrt (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (490 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (790 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (940 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (940 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)Úľany nad Žitavou, 800m SZ od K124 – vrt (340 m od vody)Hul, železničná stanica, 800m SZ od K138 – studňa (750 m od vody)Úľany nad Žitavou – vrt (780 m od vody)Úľany nad Žitavou, 1300m S od K123 – vrt (1,0 km od vody)Úľany nad Žitavou, 1400m VSV od K123 – vrt (1,1 km od vody)Hul, 1500m S od K138 – vrt (1,6 km od vody)Hul, 1600m V od K124 – vrt (1,8 km od vody)Vlkas, 300m ZJZ od K137 – studňa (2,3 km od vody)Malá Maňa-stanica, 1000m V od K134 – studňa (2,3 km od vody)Mojzesovo, 1000m ZSZ od K134 – vrt (2,5 km od vody)Vlkas, 850m JV od K137 – studňa (2,8 km od vody)2 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • StronciumSrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 4 500 μg/lmedián 4 500 μg/l1 vzorka

      Legmagasabb érték: ŽITAVA, 2005, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 100 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 600 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: ŽITAVA, 2005, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 100 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 50,0 μg/lmedián 35,0 μg/l2 vzorky

      Legmagasabb érték: bez mena, 2010, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • BáriumBaemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 103 μg/lmedián 86,5 μg/l2 vzorky

      Legmagasabb érték: bez mena, 2010, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 91 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,50 μg/lmedián 3,00 μg/l3 vzorky

      Legmagasabb érték: ŽITAVA, 2005, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 83 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l3 vzorky

      Legmagasabb érték: bez mena, 2010, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: ŽITAVA, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: bez mena, 2010, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: ŽITAVA, 2005, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      Legmagasabb 17,2 mg/lmedián 16,9 mg/l2 vzorky

      Legmagasabb érték: bez mena, 2010, 640 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 72 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Mg-Ca-HCO34×
    • Ca-Mg-HCO32×
    • Ca-Mg-Cl-SO41×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Mg-Ca-Cl-HCO31×
    • Mg-Ca-SO4-Cl-HCO31×
    • Ca-Na-Mg-HCO31×

    vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • trieda H5×
    • trieda A2×
    • trieda D1×
    • trieda B1×
    • trieda F1×
    • trieda E1×

    Fémek a talajvízben

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 176 μg/lmedián 13,0 μg/l16 minták6 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 750 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-Znextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 5 258 μg/lmedián 232 μg/l16 minták

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l16 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 9,50 μg/lmedián 0,750 μg/l16 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 1,50 μg/l16 minták13 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 4,10 μg/lmedián 1,85 μg/l16 minták6 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l16 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,60 μg/lmedián 1,75 μg/l16 minták

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 88 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták69 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 88 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFebežná hodnota
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    vrt s prelivom213,5 Bq/l9,11 Bq/l
    studňa312,1 Bq/l3,43 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Mojzesovotehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,0 km
    Mojzesovotehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,0 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    138 vrtov v pásme 3 km, z toho 49 hidrogeológiai és 89 egyéb; archív jelentésszámmal 138.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m54×
    • 10–30 m56×
    • 30–100 m10×
    • 100–300 m11×
    • nad 300 m3×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    Pb-123inžiniersko-geologický4,0 m8491860 m
    ŽZ-14inžiniersko-geologický2,1 m1224380 m
    ŽZ-6inžiniersko-geologický2,5 m1224390 m
    ŽZ-5inžiniersko-geologický2,6 m12243100 m
    ŽZ-29inžiniersko-geologický0,3 m12243100 m
    ŽZ-18inžiniersko-geologický1,5 m12243100 m
    ŽZ-17inžiniersko-geologický2,5 m12243110 m
    ŽZ-21inžiniersko-geologický2,0 m12243120 m
    ŽZ-8inžiniersko-geologický3,5 m12243120 m
    ŽZ-4inžiniersko-geologický1,6 m12243130 m
    ŽZ-25inžiniersko-geologický1,8 m12243130 m
    s.č.5inžiniersko-geologický13,0 m2601130 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    fúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Šurany – GŠM-149 °C3,5 l/s1500 mNa-Cl-HCO3nevyužívaný3,6 km
    Komjatice – G-178 °C12,0 l/s1830 mNa-Ca-Cl-HCO3nevyužívaný6,2 km
    Podhájska – Po-180 °C53,0 l/s1900 mNa-Clvyužívaný6,3 km
    Podhájska – GRP-169 °C28,0 l/s1470 mNa-Clnevyužívaný8,0 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    GŠM-1geotermálna voda38 – 555 – 1513,4 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 526,3 km
    G-1geotermálna voda55 – 805 – 1516,9 km
    Po-1, GRP-1geotermálna voda55 – 80> 5017,6 km
    kategória Podhájskatermálne kúpalisko––18,0 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Dolný Ohaj1 000 m²1985–170 m
    Hul22 000 m²1970–620 m
    Uľany nad Žitavou – Úľany nad Žitavou600 m²1970–770 m
    Hul1 000 m²1970–1,1 km
    Hul1 500 m²1970–1,5 km
    Uľany nad Žitavou – Úľany nad Žitavou6 000 m²1980–1,5 km
    Vlkas600 m²1960–1,8 km
    Mojzesovo8 000 m²1980–2,0 km

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. Šgúdš területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Nagysurány1 horgászvíz · 3,7 km9Stará Žitava9

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág