Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Potok Trnávka

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
12,2km
kerület
Nagyszombati kerület
Légi felvétel a(z) Potok Trnávka vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Potok Trnávka vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Potok Trnávka, ablakpontszám 41.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 08:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    1002003004005000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 387-től 187 m tengerszint feletti magasságig 12,2 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    387 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    175 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    212 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    17 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,19

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Potok Trnávka vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. máj. 22.
    Potok Trnávka vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 22.
    Potok Trnávka vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 29.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Potok Trnávka vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 0 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • Nincs nem teljesített norma1

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    012345Trstín, fkm 32,5: nincs megszegett szabvány (2023)Bíňovce, mezei úti híd Smolenice felé, fkm 29,9: 2 mutató (2023)Vojčice, fkm 18,0: 5 mutató (2022)Zemplínske Hradište, fkm 7,5: 5 mutató (2025)Nagyszombat, a szennyvíztisztító alatt, fkm 4,7: 5 mutató (2025)Majcichov, fkm 1,4: 5 mutató (2023)torkolat, fkm 1,3: nincs megszegett szabvány (2024)Opoj, a Dolný Dudvág összefolyása felett, fkm 1,1: 2 mutató (2024)rkm 33 (felső szakasz)rkm 1 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (8)
    • Trstínrkm 32,5nincs nem teljesített norma
    • Bíňovce, mezei úti híd Smolenice felérkm 29,92 mutató
    • Vojčicerkm 18,05 mutató
    • Zemplínske Hradišterkm 7,55 mutató
    • Nagyszombat, a szennyvíztisztító alattrkm 4,75 mutató
    • Majcichovrkm 1,45 mutató
    • torkolatrkm 1,3nincs nem teljesített norma
    • Opoj, a Dolný Dudvág összefolyása felettrkm 1,12 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Potok Trnávka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek75 % čiary vody

    25 % íly a piesky kotlín

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 642 mg/l, veľmi tvrdá voda (22,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Arzén 8,82 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 70. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    37. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 14,7 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (p. pri ch.osade, Sokolské chaty pri kóte 332).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    133vrtov do 3 km

    512 rozborov vody v okolí

    Z toho 82 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    6 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    15lokalít do 3 km

    1 záťaž, 14 skládok

    Najbližšia záťaž: Smolenice – areál Chemolak, 550 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    30záznamov do 5 km

    15 ložísk, 15 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek75%SR 72 %
    • Íly a piesky kotlín25%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér75%
    • neogén25%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    neogénmiocénplaninské súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty50%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics50%SR 52 %
    • Dolomity25%SR 1,8 %
    • Homok25%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)50%SR 22 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Dolomity; Nerozlíšené)25%SR 1,8 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Piesky; Morské)25%SR 0,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Trnavskej pahorkatiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • karbonátogénne67%SR 4,0 %
    • karbonátogénne a karbonátovo-silikátogénne33%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Trnavský záliv100%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,12typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    22,7°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,06 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    642mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalciumCa106 mg/l90. percentil
    • MagnéziumMg34,5 mg/l88. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3364 mg/l88. percentil
    • SzulfátokSO483,1 mg/l83. percentil
    • KloridokCl19,0 mg/l67. percentil
    • DraslíkK4,22 mg/l66. percentil
    • NátriumNa10,2 mg/l55. percentil
    • FluoridokF0,116 mg/l51. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrátokNO319,4 mg/l91. percentil
    • FosforečnanyPO40,659 mg/l87. percentil
    • AmóniumNH40,270 mg/l75. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,44 mg/l56. percentil

    Fémek

    • CinkZn13,1 μg/l74. percentil
    • MangánMn48,1 μg/l61. percentil
    • VasFe0,0526 mg/l24. percentil
    • AlumíniumAl18,8 μg/l17. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ArzénAs8,82 mg/kg70. percentil
    • SzelénSe0,313 mg/kg65. percentil
    • AntimonSb0,762 mg/kg60. percentil
    • KadmiumCd0,208 mg/kg55. percentil
    • ÓlomPb16,4 mg/kg54. percentil
    • CínSn2,71 mg/kg52. percentil
    • MolibdénMo0,386 mg/kg52. percentil
    • CinkZn93,3 mg/kg47. percentil
    • KrómCr64,0 mg/kg36. percentil
    • NikkelNi21,5 mg/kg34. percentil
    • RézCu17,9 mg/kg23. percentil
    • VanádiumV57,4 mg/kg23. percentil
    • HiganyHg0,0595 mg/kg21. percentil
    • BizmutBi0,108 mg/kg8. percentil
    • KobaltCo5,02 mg/kg7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,66 %72. percentil
    • KalciumCa2,88 %64. percentil
    • MagnéziumMg0,928 %54. percentil
    • TitánTi4 179 mg/kg39. percentil
    • MangánMn720 mg/kg35. percentil
    • FoszforP706 mg/kg31. percentil
    • NátriumNa0,770 %30. percentil
    • AlumíniumAl4,96 %25. percentil
    • VasFe2,23 %22. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa17,0 mg/kg74. percentil
    • BórB69,2 mg/kg74. percentil
    • BerilliumBe1,67 mg/kg66. percentil
    • RubídiumRb91,1 mg/kg57. percentil
    • LítiumLi30,0 mg/kg53. percentil
    • CérCe58,6 mg/kg48. percentil
    • ZirkónZr391 mg/kg46. percentil
    • YtriumY25,8 mg/kg39. percentil
    • BáriumBa379 mg/kg28. percentil
    • StronciumSr108 mg/kg22. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 43 až 53 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,89 ppm77. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,01 ppm35. percentil
    • Kálium (K)K1,13 %14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Trnavský záliv100%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,8°C
    • Priemerná júlová teplota18,1°C
    • Ročné zrážky713mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma50%SR 38 %
    • horská klíma50%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Smolenice – areál Chemolak – SK2001000P (550 m od vody)Chmelíkov mlyn – Trstín – nedá sa odhadnúť (140 m od vody)Trstín – nijaký (230 m od vody)Rozbehy – Vápenková skala – Rozbehy – občasný (380 m od vody)Rozbehy – nedá sa odhadnúť (520 m od vody)Trstín – Smolenice – nijaký (540 m od vody)Holý vrch – Trstín – nijaký (680 m od vody)Rozbehy – nedá sa odhadnúť (750 m od vody)Trstín – Smolenice – nedá sa odhadnúť (970 m od vody)Buková – občasný (1,6 km od vody)Cerová – Lieskové – občasný (1,9 km od vody)Čurajova dolina – skládka KO – Jablonica – občasný (1,9 km od vody)Vrchné Diely – Buková – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Cerová – Lieskové – trvalý (2,2 km od vody)Smolenice – nijaký (2,8 km od vody)a1 (3,7 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (9,5 km od vody)Buková – stavebný kameň (410 m od vody)Trstín – stavebný kameň (1,1 km od vody)Trstín I – dolomit (1,2 km od vody)Horná Krupá – horľavý zemný plyn (3,7 km od vody)Boleráz – tehliarske suroviny (4,0 km od vody)Jablonica – stavebný kameň (4,6 km od vody)Plavecký Peter – stavebný kameň (4,9 km od vody)Buková – stavebný kameň (410 m od vody)Trstín – stavebný kameň (990 m od vody)Trstín I – dolomit (1,3 km od vody)Horná Krupá – horľavý zemný plyn (3,7 km od vody)Boleráz – tehliarske suroviny (4,0 km od vody)Jablonica – stavebný kameň (4,6 km od vody)Plavecký Peter – stavebný kameň (4,9 km od vody)Trstín I – dolomit (1,2 km od vody)Trstín – stavebný kameň – dolomit (130 m od vody)Rozbehy – uhlie (220 m od vody)Buková – stavebný kameň – dolomit (400 m od vody)Prievaly – stavebný kameň – vápenec (1,6 km od vody)Smolenice – stavebný kameň – dolomit (1,7 km od vody)Smolenice – stavebný kameň – vápenec (2,0 km od vody)Prievaly – stavebný kameň – dolomit (2,2 km od vody)Boleráz – tehliarske suroviny (2,8 km od vody)Smolenice – stavebný kameň – vápenec (2,8 km od vody)Horná Krupá – zemný plyn (3,6 km od vody)Horné Orešany – Políčko – stavebný kameň – dolomit (3,7 km od vody)Jablonica – stavebný kameň – vápenec (4,1 km od vody)Naháč – stavebný piesok – zlepenec (4,3 km od vody)Buková -Brezina – stavebný kameň – dolomit (4,4 km od vody)Naháč – stavebný kameň – vápenec (4,8 km od vody)Cerová-Lieskové – všeobecná geológia (2,5 km od vody)Dolina Hlboče – geomorfológia (3,3 km od vody)Jablonica – všeobecná geológia (3,9 km od vody)Plavecký Peter, Ježovka – všeobecná geológia (4,8 km od vody)Trstín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Buková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Buková – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (330 m od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Buková – negatívny vrt (410 m od vody)Bínovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Trstín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (610 m od vody)Trstín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Trstín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Trstín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Trstín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Buková – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Trstín – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,2 km od vody)Buková – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)JRD Smolenice – negatívny vrt (1,5 km od vody)JRD Smolenice – negatívny vrt (1,5 km od vody)Trstín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Buková – negatívny vrt (2,0 km od vody)Smolenice (2,2 km od vody)Buková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (120 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (150 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (160 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (180 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (180 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (310 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (320 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (450 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (510 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (520 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (620 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (620 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (720 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (820 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (880 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (890 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (910 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (940 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (950 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)Trstín – Trnávka, 1000m ZJZ od K354 – prameň (100 m od vody)Trstín – Trnávka, 1200m Z od K353 – studňa (110 m od vody)Trstín, 1500m JV od K480 Javorový vrch – prameň (120 m od vody)Trstín – hájovňa, 1350m ZJZ od K334 – studňa (160 m od vody)Lieskovské kopanice, 900m JV od K470 – studňa (390 m od vody)Trstín, č.d. 26, 1250m J od K334 – studňa (570 m od vody)Rozbehy – kopanice, 900m S od K480 – studňa (610 m od vody)Rozbehy, č.d. 28, 1200 Z od K423 – studňa (710 m od vody)Rozbehy – kopanice, 450m SV od K460 – prameň (800 m od vody)Trstín, zast.Buková, 1500m SSZ od K334 – studňa (1,2 km od vody)Buková – Horné Kopanice, 800m SZ od K480 – prameň (1,3 km od vody)Buková, č.d. 98, 450m JV od K410 – studňa (1,3 km od vody)Trstín, 800m VSV od K353 – prameň (1,8 km od vody)Trstín – Dolný Rosuchov, 1050m VJV od K334 – studňa (2,0 km od vody)Buková, č.d. 67, 700m JZ od K410 – studňa (2,0 km od vody)Buková, pred č.d. 158, 1150m JZ od K410 – studňa (2,5 km od vody)Smolenice – zámocký park, 1200m JJZ od K406 – prameň (2,5 km od vody)Prievaly, 1100m JJV od K237 – studňa (2,5 km od vody)Buková, č.d. 197, 1300m JZ od K410 – studňa (2,6 km od vody)Prievaly, 1500m Z od K473 – studňa (2,7 km od vody)Trstín, 900m J od K365 – prameň (2,7 km od vody)Smolenice, 1350m VSV od K483 Driny – prameň (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 14,7 μg/lmedián 6,90 μg/l10 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: p. pri ch.osade, Sokolské chaty pri kóte 332, 1999, 870 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Buková – chaty, ľavostranný prítok Bukovej, 1200 m J od k-42, 2004, 10 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostr. prítok Ambrozovho kan., 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 524 μg/lmedián 524 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Buková – chaty, ľavostranný prítok Bukovej, 1200 m J od k-42, 2004, 10 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 80,0 μg/lmedián 35,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Trstí, kanál, 1999, 580 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Trstí, kanál, 1999, 580 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostr. prítok Ambrozovho kan., 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostr. prítok Ambrozovho kan., 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostr. prítok Ambrozovho kan., 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostr. prítok Ambrozovho kan., 980 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 23,3 mg/lmedián 11,4 mg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: pravostr. prítok Ambrozovho kan., 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)7 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)6 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)10 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))10 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)10 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)9 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)9 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO314×
    • Ca-Mg-HCO37×
    • Ca-HCO51×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A8×
    • trieda E6×
    • trieda B4×
    • trieda F2×
    • trieda D1×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,80 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 430 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,150 mg/lmedián 0,00500 mg/l40 vzoriek53 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 430 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 664 μg/lmedián 176 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 240 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 67,0 μg/lmedián 11,0 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 760 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,750 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l25 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa823,5 Bq/l9,39 Bq/l
    upravený prameň617,9 Bq/l14,6 Bq/l
    forrás115,5 Bq/l15,5 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie210,4 Bq/l9,25 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Bukovástavebný kameňŤažené ložisko – VKP, spol. s r.o.410 m
    Bukovástavebný kameňŤažené ložisko – VKP, spol. s r.o.410 m
    Trstínstavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.990 m
    Trstínstavebný kameňŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.1,1 km
    Trstín IdolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.1,2 km
    Trstín IdolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.1,2 km
    Trstín IdolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.1,3 km
    Horná Krupáhorľavý zemný plynLožisko s predpokladom využívania zásob – COMAG spol. s r.o.3,7 km
    Horná Krupáhorľavý zemný plynLožisko s predpokladom využívania zásob – COMAG spol. s r.o.3,7 km
    Boleráztehliarske surovinyŤažené ložisko – Wienerberger s. r. o.4,0 km
    Boleráztehliarske surovinyŤažené ložisko – Wienerberger s. r. o.4,0 km
    Jablonicastavebný kameňŤažené ložisko – Danucem Slovensko a.s.4,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    133 vrtov v pásme 3 km, z toho 26 hydrogeologických a 107 ostatných; s číslom archívnej správy 82.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m17×
    • 10–30 m17×
    • 30–100 m31×
    • 100–300 m13×
    • nad 300 m44×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Trstínúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,2 m76988 131Bd4.pdf110 m
    V-4ložiskový30,0 m4361110 m
    V-3ložiskový55,0 m4361140 m
    Bukováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80,0 m77720 131Bd30.pdf150 m
    V-10ložiskový40,0 m4361150 m
    V-11ložiskový40,0 m4361190 m
    Cf Bh-169ložiskový306,0 m–210 m
    V-12ložiskový50,0 m4361230 m
    V-2ložiskový80,0 m4361240 m
    V-13ložiskový60,0 m4361270 m
    V-7ložiskový30,0 m4361280 m
    V-14ložiskový62,0 m4361310 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 563,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Smolenice – areál ChemolakSK2001000P550 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Chmelíkov mlyn – Trstín20 000 m²1970–140 m
    Trstín25 000 m²1970–230 m
    Rozbehy – Vápenková skala – Rozbehy200 m²1964–380 m
    Rozbehy100 m²1967–520 m
    Trstín – Smolenice2 000 m²1975–540 m
    Holý vrch – Trstín600 m²1985–680 m
    Rozbehy100 m²1967–750 m
    Trstín – Smolenice70 000 m²1989–970 m

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Nagyszombat1 horgászvíz · 12 km32Potok Trnávka32

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág