Ma a(z) VN Krpeľany vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VN Krpeľany, ablakpontszám 19.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    4124144164180,0 km0,5 km1,0 km1,5 km2,0 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 417-től 413 m tengerszint feletti magasságig 2,4 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    413 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    413 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    417 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Krpeľany vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 10.
    VN Krpeľany vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. jún. 19.
    VN Krpeľany vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 30.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Krpeľany vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) VN Krpeľany vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (2 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,7modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    mineralizáció 231 mg/l, lágy víz (8,1 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Bizmut 0,442 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 87. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 55 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 55 °C (20 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    48NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 29 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    régi bánya működése

    2objektum 3 km-en belül

    kitermelt: Fe

    Legközelebb: Výhradná kutba (iný druh objektu), 1,4 km-re a víztől.

    arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    10 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    1 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Arzén 21,6 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 99. percentilis (Šútovo-Kráľovany, 350m SV od K567).

    fúrások és talajvízelemzések

    47fúrás 3 km-en belül

    181 vízelemzés a közelben

    Közülük 47-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    geotermikus energia

    18°C a kútfejnél

    1 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    legmelegebb: Stankovany – STH-1A, hozam 0,7 l/s, 4,0 km-re a víztől.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    16Telephelyek 3 km-en belül

    1 környezeti terhelés, 15 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Kraľovany – rušňové depo, Cargo, a.s., 2,6 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    lelőhelyek és ércesemények

    24bejegyzés 5 km-en belül

    6 telep, 18 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    29terület 3 km-en belül

    3 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×

    kvaterneri fedezet

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága5,5m
    • 5 – 1050%SR 20 %
    • 2 – 550%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • jadrové pohoria100%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Nagy-Fátra100%SR 1,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón náplavov nížinných tokov100%SR 20 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 2 pontjából 2-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    hidrogeológiai funkció

    • kolektor100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • mezozoikum severnej časti Veľkej Fatry100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajvíz genetikai típusa

    • silikátovo-karbonátogénne podzemné vody100%SR 6,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    vegyi típusú talajvíz

    • Ca-Mg-HCO3 typ100%SR 5,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvíz minőségi osztály

    • A100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,72tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    8,1°dH, lágy

    kalcium és magnézium összege (1,44 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    231mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • fluoridF0,222 mg/lszázalék 84
    • MagnéziumMg11,3 mg/lszázalék 36
    • bikarbonátokHCO3146 mg/lszázalék 31
    • KalciumCa39,0 mg/lszázalék 26
    • kloridCl3,76 mg/lszázalék 25
    • NátriumNa3,40 mg/lszázalék 15
    • szulfátokSO418,7 mg/lszázalék 13
    • KáliumK0,845 mg/lszázalék 8

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • nitrátokNO36,91 mg/lszázalék 55
    • AmmóniaNH40,0841 mg/lszázalék 40
    • foszfátokPO40,0347 mg/lszázalék 19
    • kémiai oxigénigényChSK1,80 mg/lszázalék 15

    Fémek

    • VasalóFe0,127 mg/lszázalék 59
    • AlumíniumAl55,7 μg/lpercentilis 46
    • Cink-Zn3,51 μg/lpercentilis 25
    • MangánMn5,32 μg/lpercentilis 9

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • BizmutBi0,442 mg/kgszázalék 87
    • KrómCr106 mg/kgszázalék 85
    • ArzénAs14,1 mg/kgszázalék 85
    • SzelénSe0,451 mg/kgszázalék 83
    • KadmiumCd0,388 mg/kgszázalék 79
    • ÓlomPb23,2 mg/kgszázalék 78
    • RézCu31,4 mg/kgszázalék 74
    • HiganyHg0,162 mg/kgszázalék 68
    • MolibdénMo0,472 mg/kgszázalék 65
    • AntimonSb0,827 mg/kgszázalék 64
    • Cink-Zn101 mg/kgszázalék 55
    • VanádiumV66,2 mg/kgszázalék 45
    • NikkelNi22,1 mg/kgszázalék 38
    • Ón-Sn2,33 mg/kgszázalék 36
    • KobaltCo7,45 mg/kgszázalék 33

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MagnéziumMg1,84 %Percentilis 87
    • KalciumCa5,83 %Percentilis 84
    • MangánMn951 mg/kgszázalék 61
    • FoszforP921 mg/kgszázalék 60
    • KáliumK1,44 %Percentilis 38
    • AlumíniumAl5,28 %Percentilis 37
    • VasalóFe2,43 %Percentilis 35
    • NátriumNa0,780 %Percentilis 32
    • TitánTi3 460 mg/kgszázalék 14
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • StronciumSr203 mg/kgszázalék 88
    • BáriumBa523 mg/kgszázalék 75
    • galliumGa17,0 mg/kgszázalék 74
    • LítiumLi32,5 mg/kgszázalék 65
    • RubídiumRb91,1 mg/kgszázalék 57
    • BórB57,5 mg/kgszázalék 41
    • CériumCe54,0 mg/kgszázalék 31
    • cirkóniumZr257 mg/kgszázalék 14
    • BerilliumBe0,664 mg/kgszázalék 13
    • IttriumY18,6 mg/kgszázalék 11

    természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    48ngy/h a levegőben

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,32 %Percentilis 58
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,55 ppm45. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,35 ppm16. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 465 Bq/m²48. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • alacsony100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    +14nT

    13-15 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -52mGal

    maradék −7,2 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 55 °C1000 és 2000 m mélységben

    20 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 55 mW/m².

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)52–1 238m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága554m a.s.l.
    • Átlagos lejtés10,6°
    • januári átlaghőmérséklet-4,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet16,5°C
    • évi csapadék725mm

    geomorfológiai egységek

    • Turčianska kotlina50%SR 1,7 %
    • Nagy-Fátra50%SR 1,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Vnútrokarpatský paleogén50%SR 11 %
    • Plutonity centrálnych Západných Karpát50%SR 3,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (1,4 km od vody)Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (1,6 km od vody)Kraľovany – rušňové depo, Cargo, a.s. – SK200240FK (2,6 km od vody)pod VD – Krpeľany – nijaký (340 m od vody)pri cintoríne – Ratkovo – nijaký (350 m od vody)pod ihriskom – Ratkovo – nijaký (420 m od vody)pod obcou – Šútovo – nijaký (550 m od vody)pod mostom ŽSR – Turany – nijaký (900 m od vody)Šútovská dolina – bufet – Šútovo – nijaký (980 m od vody)pri cintoríne – Šútovo – nijaký (1,0 km od vody)pri vod. Ramene – Turany – nijaký (1,2 km od vody)pri vod. Ramene – Turany – občasný (1,3 km od vody)OcÚ – vľavo hore – Šútovo – nijaký (1,4 km od vody)pod násypom ŽSR – Turany – nijaký (1,7 km od vody)pri kan. z VE – Turany – nedá sa odhadnúť (1,8 km od vody)v doline – Nolčovo – nijaký (2,5 km od vody)dolný koniec, vľavo – Nolčovo – trvalý (2,6 km od vody)pri ihrisku – Nolčovo – občasný (2,7 km od vody)Stankovany – STH-1A – nekúpeľný (4,0 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (4,7 km od vody)a1 (4,8 km od vody)b1 (5,1 km od vody)b1 (5,1 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,3 km od vody)Kraľovany II – stavebný kameň (460 m od vody)Kraľovany II – dolomit (460 m od vody)Bystrička – stavebný kameň (3,9 km od vody)Kraľovany II – stavebný kameň (470 m od vody)Kraľovany II – dolomit (480 m od vody)Bystrička – stavebný kameň (3,9 km od vody)Ratkovo – stavebný kameň – dolomit (350 m od vody)Krpeľany – č. 4 – stavebný piesok – pieskovec (1,2 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Krpeľany – Kraľo – štrkopiesky (1,7 km od vody)Nolčovo – stavebný piesok – pieskovec (2,3 km od vody)Turany – Podstráne – tehliarske suroviny (2,5 km od vody)Šútovo – stavebný kameň – granodiorit (2,9 km od vody)Nolčovo – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Stankovany – stavebný kameň – granodiorit (3,3 km od vody)Ľubochnianska dolina – dolomit (3,7 km od vody)Konské – stavebný kameň – zlepenec (3,9 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Kraľovany – Švoš – štrkopiesky (3,9 km od vody)Ľubochňa – dolina – dolomit (4,0 km od vody)Konské – stavebný kameň – piesčitý vápenec (4,3 km od vody)Šútovo – polymetalické rudy (4,3 km od vody)Ľubochňa – elektráreň – dolomit (4,5 km od vody)Ľubochnianska dolina – dolomit (4,5 km od vody)Ľubochnianska dolina – dolomit (4,8 km od vody)Šútovo – Chleb – stavebný kameň – granodiorit (suť) (4,9 km od vody)Šútovská epigenéza – geomorfológia (410 m od vody)Mojžišove pramene – hydrogeológia (3,3 km od vody)– Zosuvy (620 m od vody)Kraľovany-Rieka – Zosuvy (740 m od vody)Kraľovany-Rieka – Zosuvy (750 m od vody)Kraľovany-Rieka – Zosuvy (850 m od vody)SUTOVO – Zosuvy (890 m od vody)SUTOVO – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)RATKOVO – Zosuvy (1,5 km od vody)NOLCOVO – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Blokové polia (1,8 km od vody)SUTOVO – Zosuvy (1,8 km od vody)RATKOVO – Zosuvy (1,8 km od vody)RATKOVO – Zosuvy (1,8 km od vody)SUTOVO – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)SUTOVO – Zosuvy (2,0 km od vody)KRALOVANY – Zosuvy (2,1 km od vody)RATKOVA – Zosuvy (2,1 km od vody)NOLCOVO – Zosuvy (2,2 km od vody)SUTOVO – Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (2,2 km od vody)NOLCOVO – Zosuvy (2,2 km od vody)NOLCOVO – Zosuvy (2,4 km od vody)KRALOVANY – Zosuvy (2,5 km od vody)NOLCOVO – Zosuvy (2,7 km od vody)NOLCOVO – Zosuvy (2,8 km od vody)NOLCOVO – Zosuvy (2,8 km od vody)NOLCOVO – Blokové rozpadliny (2,9 km od vody)Turany Krpelany – monitorovací vrt (520 m od vody)Turany-Krpelany – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Turany Krpelany – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Turany Krpelany – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Turany Krpelany – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Kraľovany – vrt pre vodné dielo (2,0 km od vody)Turany Krpelany – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Turany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Kraľovany – vrt pre vodné dielo (2,2 km od vody)Turany Krpelany – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Turany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Turany Krpelany – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Turany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Kraľovany – vrt pre vodné dielo (2,5 km od vody)Kraľovany – vrt pre vodné dielo (2,8 km od vody)Turany Krpelany – monitorovací vrt (2,9 km od vody)monitorovanie kvality vody na povrchových tokoch – Umelé hydrogeologicky významné objekty (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (520 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (520 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (530 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (690 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (710 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (840 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (870 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)Ratkovo č.d.15, 500m J od K588 – studňa (350 m od vody)Turany – vrt (520 m od vody)1700m Z od K612, V od obce Krpeľany – prameň (530 m od vody)Krpeľany – prameň Teplica, 1000m V od Krpelian – – prameň (710 m od vody)Turany – vrt (1,0 km od vody)Krpeľany, 450 m od K641 (Boriská) – prameň (1,4 km od vody)Turany – vrt (1,4 km od vody)Turany – vrt (1,6 km od vody)Turany – vrt (1,6 km od vody)1000m JZ od K612, ľavostranný prítok Váhu – prameň (1,6 km od vody)Krpeľany – Nolčovo, dolina Bieleho potoka – prameň (1,9 km od vody)Turany – vrt (2,1 km od vody)Turany – vrt (2,2 km od vody)Turany – vrt (2,5 km od vody)ľavostranný pritok Váhu, 2000m SZ od K Magura – prameň (2,6 km od vody)J od Kraľovian, ľavostranný prítok S od K Kopa – prameň (2,6 km od vody)Kraľovany – Rojkov, pri sútoku Oravy a Váhu – prameň (2,7 km od vody)Nolčovo – prameň (2,7 km od vody)Nolčovo – pri križovatke, 750m V od K Hradisko – vrt (2,7 km od vody)Kraľovany – prameň (2,7 km od vody)Turany – vrt (2,8 km od vody)Nolčovo č.d.40, 200m S od K Hradisko – vrt (2,8 km od vody)Kopeľany – Kopa – prameň (2,9 km od vody)Nolčovo – dolina potoka Lipno – prameň (2,9 km od vody)Turany – vrt (2,9 km od vody)2 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 21,6 μg/lmedián 1,20 μg/l3 minta33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Šútovo-Kráľovany, 350m SV od K567, 1993, 860 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l3 minta33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Šútovo, 1550m SV od K576, 730 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • BáriumBaszokásos érték
      Legmagasabb 50,0 μg/lmedián 30,0 μg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Šútovo-Kráľovany, 350m SV od K567, 1993, 860 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 60 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 1,70 μg/lmedián 1,00 μg/l3 minta67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Šútovo, 1550m SV od K576, 1993, 730 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 59 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • StronciumSrszokásos érték
      Legmagasabb 200 μg/lmedián 135 μg/l2 minta

      Legmagasabb érték: Šútovo, 1550m SV od K576, 1993, 730 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 55 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Váh, prítok, 2010, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Váh, prítok, 2010, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Šútovo, 1550m SV od K576, 1993, 730 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 37 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Váh, prítok, 2010, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCraz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Váh, prítok, 2010, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
      Legmagasabb 14,8 mg/lmedián 12,2 mg/l3 minta

      Legmagasabb érték: Šútovo, 1550m SV od K576, 1993, 730 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 64 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Magnetit (Fe₃O₄)4 minta, legfeljebb 55 szem
    • Barit (BaSO₄)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)3 minta, legfeljebb 315 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 minta, legfeljebb 315 szem
    • Pyrit (FeS₂)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Hematit (Fe₂O₃)2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Rutil (TiO₂)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Anatas (TiO₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Scheelit (CaWO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)4 minta, legfeljebb 315 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • cirkónium (ZrSiO₄)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 minta, legfeljebb 55 szem
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 minta, legfeljebb 315 szem
    • Korund (Al₂O₃)1 minta, legfeljebb 5 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-HCO316×
    • Ca-Mg-HCO38×
    • Ca-Cl-SO41×

    vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • trieda A11×
    • trieda C4×
    • trieda H4×
    • trieda G4×
    • trieda D2×

    Fémek a talajvízben

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 18,0 μg/lmedián 1,00 μg/l12 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 53,0 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l12 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 83 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 80 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l12 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 76 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 860 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiszokásos érték
      Legmagasabb 14,0 μg/lmedián 4,00 μg/l12 minták42 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 69 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-Znszokásos érték
      Legmagasabb 90,0 μg/lmedián 4,50 μg/l12 minták17 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt, 1992, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 67 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 47 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 40 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    prameň323,1 Bq/l21,3 Bq/l
    upravený prameň124,5 Bq/l24,5 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie121,0 Bq/l21,0 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)

    • Fe2×

    Bányászati tárgyak típusai

    • iný druh objektu2×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Výhradná kutbainý druh objektuFe rudy19451,4 km
    Výhradná kutbainý druh objektuFe rudy19451,6 km

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Kraľovany IIstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená460 m
    Kraľovany IIdolomitLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená460 m
    Kraľovany IIstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená470 m
    Kraľovany IIdolomitLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená480 m
    Bystričkastavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.3,9 km
    Bystričkastavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.3,9 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    47 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 16 hidrogeológiai és 31 egyéb; archív jelentés számával: 47.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m3×
    • 10–30 m34×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    MB-6inžiniersko-geologický10,0 m84402250 m
    MB-5inžiniersko-geologický25,0 m84402470 m
    Turany Krpelanymonitorovací vrt10,0 m77718 99Ca25.pdf520 m
    V-1aložiskový114,0 m3000520 m
    MB-4inžiniersko-geologický20,0 m84402520 m
    V-2ložiskový106,0 m3000530 m
    V-3ložiskový101,0 m3000550 m
    V-4ložiskový99,0 m3000610 m
    V-5ložiskový80,0 m3000670 m
    MB-3inžiniersko-geologický15,0 m84402770 m
    JK-309inžiniersko-geologický10,0 m67190970 m
    Turany-Krpelanymonitorovací vrt10,0 m77718 99Ca28.pdf1,0 km

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    fúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Stankovany – STH-1A18 °C0,7 l/s67 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný4,0 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1minerálna voda< 15< 593,8 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 525,1 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Kraľovany – rušňové depo, Cargo, a.s.SK200240FK2,6 km

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    pod VD – Krpeľany100 m²––340 m
    pri cintoríne – Ratkovo60 m²––350 m
    pod ihriskom – Ratkovo100 m²––420 m
    pod obcou – Šútovo–––550 m
    pod mostom ŽSR – Turany–––900 m
    Šútovská dolina – bufet – Šútovo45 m²––980 m
    pri cintoríne – Šútovo–––1,0 km
    pri vod. Ramene – Turany800 m²––1,2 km

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Zosuvy26×
    • Blokové rozpadliny1×
    • Blokové polia1×
    • Roztrhanie a rozvoľnenie masívu1×

    tevékenységi fok

    • Potenciálny23×
    • Aktívny3×
    • Stabilizovaný3×

    Jelenlegi állapot

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00013×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova9×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. RADA1 horgászvíz · 2,4 km17VN Krpeľany17

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág