Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Trnovec, ablakpontszám 30. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 06:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 14 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek60 % čiary vody 40 % metamorfity Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,2modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 101 mg/l, mäkká voda (3,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Arzén 34,3 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 30°C v hĺbke 1 000 m V hĺbke 2 000 m okolo 45 °C (prírastok 15 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 54nGy/h dávkový príkon 70. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 2objekty do 3 km ťažené: Au Najbližšie: Št. v Žiarskej doline (štôlňa), 2,4 km od vody. 4vzorky so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Najviac 4 zrná v jednej vzorke (100 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 16,4 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Trnovec, potok). 279vrtov do 3 km 436 rozborov vody v okolí Z toho 279 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 61°C na ústí vrtu 6 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Liptovský Trnovec – ZGL-2/A, výdatnosť 31,0 l/s, 8,6 km od vody. 11lokalít do 3 km 2 záťaže, 9 skládok Najbližšia záťaž: Jamník – kasárne a letisko Mokraď, 2,7 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 13záznamov do 5 km 1 ložisko, 12 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 82plôch do 3 km 2 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 5 z 6 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,16typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 3,3°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,59 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 101mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 54nGy/h vo vzduchu rozsah 50 až 66 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 30 / 45 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 15 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Trnovec, potok, 1997, 50 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Trnovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Trnovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Trnovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Trnovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Trnovec, potok, 1997, 90 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Trnovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Trnovec, 40 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Trnovec, potok, 1997, 100 m od vody. Porovnanie: 25. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Trnovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Trnovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 10 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 279 vrtov v pásme 3 km, z toho 95 hydrogeologických a 184 ostatných; s číslom archívnej správy 279. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Trnovec vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Trnovec vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku Trnovec
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× kryštalinikum paleozoikum? ruly, migmatitizované ruly a migmatity vcelku 1× kryštalinikum staršie paleozoikum? páskované migmatity (stromatity) až migmatitizované ruly 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,0997 mg/l42. percentil1,96 mg/l9. percentil57,7 mg/l8. percentil0,846 mg/l8. percentil17,4 mg/l8. percentil2,15 mg/l6. percentil3,88 mg/l6. percentil12,1 mg/l4. percentilŽiviny a organické znečistenie
2,96 mg/l44. percentil0,0674 mg/l34. percentil0,0690 mg/l34. percentil1,52 mg/l4. percentilFémek
7,50 μg/l54. percentil0,106 mg/l51. percentil69,5 μg/l51. percentil15,0 μg/l31. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
34,3 mg/kg95. percentil0,480 mg/kg85. percentil0,636 mg/kg83. percentil0,429 mg/kg82. percentil3,98 mg/kg81. percentil0,316 mg/kg76. percentil83,1 mg/kg66. percentil0,816 mg/kg63. percentil108 mg/kg60. percentil25,6 mg/kg55. percentil68,8 mg/kg52. percentil8,34 mg/kg48. percentil0,0986 mg/kg48. percentil14,9 mg/kg46. percentil22,6 mg/kg45. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,09 %80. percentil1,70 %77. percentil6,15 %66. percentil1,08 %65. percentil4 620 mg/kg55. percentil2,76 %54. percentil862 mg/kg52. percentil683 mg/kg30. percentil1,32 %25. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
79,9 mg/kg91. percentil36,4 mg/kg87. percentil1,85 mg/kg76. percentil98,7 mg/kg74. percentil489 mg/kg67. percentil15,3 mg/kg61. percentil31,5 mg/kg61. percentil427 mg/kg58. percentil58,6 mg/kg44. percentil126 mg/kg41. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,57 %87. percentil7,67 ppm60. percentil2,49 ppm38. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody TC-5 1 zrno 70 m 176 2 zrná 90 m 174 4 zrná 100 m 181 3 zrná 300 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián minerálny prameň 2 12,3 Bq/l 7,11 Bq/l studňa 5 22,5 Bq/l 5,68 Bq/l forrás 14 69,4 Bq/l 8,41 Bq/l potok, rieka 1 0,140 Bq/l 0,140 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 7,87 Bq/l 7,87 Bq/l upravený prameň 1 40,3 Bq/l 40,3 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 12,7 Bq/l 12,7 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody Št. v Žiarskej doline štôlňa Au ? 2,4 km Št. v Žiarskej doline štôlňa Drahokovová mineralizácia? 1832 2,6 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Liptovský Ján – Luhy nad priehradou štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KMN consulting, s.r.o. 770 m Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Smrečianka Železné rudy pyrit, pyrotín mineralogický výskyt 2,8 km Plačlivô Železné rudy Fe mineralogický výskyt 3,3 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody 1-266 Beňadiková hydrogeologický 8,0 m 10174810 m Jakubovany širokoprofilový vrt 4,0 m 47772 100Cb15.pdf20 m E-15 hydrogeologický 12,0 m 3041170 m Jakubovany úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,0 m 59187 100Cb18.pdf80 m Závažná Poruba – Beňadiková úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 13,0 m 14671 100Cd21.pdf90 m E-14 hydrogeologický 12,0 m 30411180 m Beňadiková úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 15,0 m 9851 100Cd40.pdf230 m Beňadiková pozorovací vrt SHMÚ 10,2 m 16509 100Cd4.pdf260 m Beňadiková širokoprofilový vrt 20,0 m 21156 100Cd12.pdf320 m Uhorská Ves úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,2 m 14671 100Cd18.pdf330 m Beňadiková úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,7 m 30411 100Cd106.pdf350 m HV-34 hydrogeologický 10,7 m 30411350 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Liptovský Ján – B-1 28 °C – 120 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 2,6 km Liptovský Ján – B-2 29 °C – 65 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 2,7 km Liptovský Ján – vrt 29 °C 30,0 l/s 95 m Ca-Mg-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 2,9 km Liptovská Kokava – ZGL-3 43 °C – 2373 m Ca-HCO3 nevyužívaný 5,7 km Liptovský Trnovec – ZGL-2/A 61 °C 31,0 l/s 2500 m Na-HCO3 využívaný 8,6 km Pavčina Lehota – FGL-1 32 °C – 2129 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 8,7 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 17 240 m kategória Liptovský Ján termálne kúpalisko – – 1 1,5 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 4,1 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 4,2 km kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 1 4,4 km ZGL-3 geotermálna voda 38 – 55 16 – 30 1 6,5 km FGL-1 geotermálna voda 22 – 38 5 – 15 1 7,8 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Helyszín Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Jamník – kasárne a letisko Mokraď SK1000500P 2,7 km Liptószentmiklós – Velvetex SK1000500P 2,9 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Močiar – Liptovský Ondrej – Liptovský Ondrej 300 m² 1962 – 40 m Hôra – Jakubovany – Jakubovany 1 600 m² 1962 – 130 m Bahno – Beňadiková – Beňadiková – 1985 – 180 m Okoličné – rybníky – Okoličné – – – 730 m Závažná Poruba – Brezinky (obec Závažná Poruba) – Závažná Poruba 500 m² – – 1,8 km Za mlynom – Konská – Konská 1 000 m² 1962 – 1,8 km Závažná Poruba – Okoličné 2 500 m² 1992 – 1,9 km Jamníček – Jamník – Jamník – 1975 – 2,1 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
30100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 16,4 μg/lmedián 9,25 μg/l6 vzoriek
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 3,75 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 20,0 μg/lmedián 12,5 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
RézCubežná hodnota
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 88,0 μg/lmedián 80,0 μg/l3 vzorky
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 19,0 μg/lmedián 17,0 μg/l3 vzorky
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 8,98 mg/lmedián 7,97 mg/l6 vzoriek
ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 20,0 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 30,5 μg/lmedián 1,60 μg/l34 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
KrómCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,6 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 94,0 μg/lmedián 2,50 μg/l34 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,80 μg/lmedián 0,750 μg/l34 vzoriek
AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,100 mg/lmedián 0,00500 mg/l34 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
HiganyHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
SzelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
CinkZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 677 μg/lmedián 10,0 μg/l34 vzoriek12 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




