Ma a(z) VN Lazany vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VN Lazany, ablakpontszám 24.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    3303353403453500,0 km0,1 km0,2 km0,3 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 346-től 336 m tengerszint feletti magasságig 0,3 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    338 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    336 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    346 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Lazany vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. jún. 9.
    VN Lazany vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 1.
    VN Lazany vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. júl. 18.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Lazany vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) VN Lazany vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (0 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    Fiatal üledékekA vízvezeték 100%-a

    fiatal, nem konszolidált üledékek; A finom anyag könnyen bemosódik a patakba esőben. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,7modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    mineralizáció 180 mg/l, lágy víz (5,1 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    3 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Nikkel 60,5 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    62NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 91 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    1 8 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Arzén 7,00 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 95. percentilis (Porubský potok).

    fúrások és talajvízelemzések

    114fúrás 3 km-en belül

    137 vízelemzés a közelben

    Közülük 114-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    geotermikus energia

    52°C a kútfejnél

    14 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    legmelegebb: Bojnice – BR-2, hozam 4,0 l/s, 6,5 km-re a víztől.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    5Telephelyek 3 km-en belül

    5 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    lelőhelyek és ércesemények

    24bejegyzés 5 km-en belül

    4 telep, 20 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    2terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Fiatal üledékek100%SR 8,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fiatal üledékek: fiatal, nem konszolidált üledékek; A finom anyag könnyen bemosódik a patakba esőben.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    NégytagúPleisztocénproluviális üledékek: agyagos-homokos kavicstól maradék kavicsig, tetején kőzetdarabokkal1×

    neutektonikus egységek

    • negatív egység (hegyvidéki medencék)100%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • kis süllyedés100%SR 8,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • házon belüli medencék100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • belső medencék100%SR 4,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • proluviális kúpok és köpenyek régiója100%SR 2,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)100%SR 1,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • A Hornonitri-medence neogén és negyedidőszaka100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvízszintek

    • Felső nitra-medence100%SR 3,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,72tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    5,1°dH, lágy

    kalcium és magnézium összege (0,91 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    180mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • fluoridF0,116 mg/lszázalék 51
    • KáliumK2,47 mg/lszázalék 41
    • NátriumNa6,28 mg/lszázalék 36
    • kloridCl4,66 mg/lszázalék 32
    • szulfátokSO425,4 mg/lszázalék 27
    • MagnéziumMg7,03 mg/lszázalék 20
    • bikarbonátokHCO387,2 mg/lszázalék 15
    • KalciumCa25,1 mg/lszázalék 15

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH40,391 mg/lszázalék 82
    • foszfátokPO40,445 mg/lszázalék 78
    • nitrátokNO39,82 mg/lszázalék 72
    • kémiai oxigénigényChSK1,10 mg/lszázalék 4

    Fémek

    • AlumíniumAl69,7 μg/lpercentilis 51
    • Cink-Zn6,34 μg/lpercentilis 47
    • MangánMn18,1 μg/lpercentilis 36
    • VasalóFe0,0557 mg/lszázalék 26

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • NikkelNi60,5 mg/kgszázalék 95
    • ArzénAs24,9 mg/kgszázalék 92
    • HiganyHg0,513 mg/kgszázalék 90
    • MolibdénMo0,709 mg/kgszázalék 87
    • Cink-Zn156 mg/kgszázalék 82
    • ÓlomPb20,0 mg/kgszázalék 70
    • Ón-Sn3,11 mg/kgszázalék 66
    • SzelénSe0,275 mg/kgszázalék 56
    • RézCu20,4 mg/kgszázalék 35
    • VanádiumV57,2 mg/kgszázalék 22
    • KobaltCo5,75 mg/kgszázalék 13
    • AntimonSb0,315 mg/kgszázalék 13
    • KrómCr45,8 mg/kgszázalék 12
    • BizmutBi0,119 mg/kgszázalék 12
    • KadmiumCd0,0570 mg/kgszázalék 6

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • NátriumNa1,20 %Percentilis 86
    • MagnéziumMg1,49 %Percentilis 80
    • KáliumK1,69 %Percentilis 76
    • FoszforP1 073 mg/kgszázalék 74
    • AlumíniumAl6,06 %Percentilis 63
    • KalciumCa2,51 %Percentilis 59
    • TitánTi4 024 mg/kgszázalék 33
    • VasalóFe2,35 %Percentilis 30
    • MangánMn568 mg/kgszázalék 14
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • CériumCe80,0 mg/kgszázalék 91
    • BáriumBa614 mg/kgszázalék 87
    • cirkóniumZr474 mg/kgszázalék 73
    • IttriumY32,1 mg/kgszázalék 72
    • StronciumSr148 mg/kgszázalék 60
    • RubídiumRb90,7 mg/kgszázalék 56
    • BerilliumBe1,42 mg/kgszázalék 50
    • galliumGa12,8 mg/kgszázalék 39
    • LítiumLi26,5 mg/kgszázalék 32
    • BórB38,5 mg/kgszázalék 9

    természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    62ngy/h a levegőben

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    • Kálium (K)K1,85 %Percentilis 95
    • Egyenértékű urán (EU)eU3,30 ppm92. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,68 ppm60. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 689 Bq/m²59. percentilis

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    -12nT

    -12--12 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -37mGal

    maradék −6,9 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    • kőzethőmérséklet 2000 m mélységben65°C
    • felszíni hőhatású sűrűség75mW/m²

    geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Felső nitra-medence100%SR 3,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)230–570m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága334m a.s.l.
    • Átlagos lejtés3,7°

    geomorfológiai egységek

    • Felső nitra-medence100%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Fatra–Tatra terület100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • viszonylag tiszta talaj100%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Bývalá pieskovňa – Lazany – alkalmi (940 m-re a víztől)Kanianka – Za obcou – Kanianka – alkalmi (1,3 km-re a víztől)Poruba – Nad obcou – Poruba – nem becsülhető meg (1,6 km-re a víztől)Lazany – alkalmi (1,7 km-re a víztől)Poluvsie – egyik sem (3,0 km-re a víztől)Bojnice – NB-5 – gyógyfürdő (5,7 km-re a víztől)Bojnice – gyógyfürdő (5,8 km-re a víztől)Bojnice – BR-6 – gyógyfürdő (5,8 km-re a víztől)Bojnice – PA-7 – gyógyfürdő (5,8 km-re a víztől)Bojnice – BR-4 – gyógyfürdő (6,0 km-re a víztől)Bojnice – BR-5 – gyógyfürdő (6,0 km-re a víztől)Bojnice – BR-3 – gyógyfürdő (6,1 km-re a víztől)Bojnice – Z-2 – gyógyfürdő (6,2 km-re a víztől)Bojnice – BR-1 – gyógyfürdő (6,2 km-re a víztől)Bojnice – gyógyfürdő (6,5 km-re a víztől)Bojnice – BR-2 – gyógyfürdő (6,5 km-re a víztől)Bojnice – NB-4 – gyógyfürdő (6,6 km-re a víztől)Opatovce nad Nitrou – NB-1 – spanyollal hajó (7,2 km-re a víztől)Prievidza – Púšť – Š1-NB IV – spanyollal hajó (9,0 km-re a víztől)Š-1-NB-II – l3 (8,9 km-re a víztől)d1 (6,7 km-re a víztől)d2 (6,8 km-re a víztől)c1 (7,1 km-re a víztől)c2 (7,2 km-re a víztől)d1 (7,6 km-re a víztől)c1 (8,0 km-re a víztől)Bojnice (4,9 km-re a víztől)Nitrianske Pravno – téglalap (4,2 km-re a víztől)Poruba – kerámia agyag (1,8 km-re a víztől)Nitrianske Pravno – téglalap (4,1 km-re a víztől)Poruba – kerámia agyag (1,8 km-re a víztől)Lazany – kavicsos homok (610 m-re a víztől)Poruba – kerámia agyag (1,6 km-re a víztől)Temeš, Porubská dolina – földpát (2,3 km-re a víztől)Temeš, Porubská dolina – földpát (2,6 km-re a víztől)Nedožery – téglalap (3,1 km-re a víztől)Brezany – téglalap (3,2 km-re a víztől)Dubnica – építőkő – biotit paragneisz (3,3 km-re a víztől)Temeš, Porubská dolina – földpát (3,3 km-re a víztől)Temeš, Porubská dolina – földpát (3,4 km-re a víztől)Poruba – építőkő – gránit (3,5 km-re a víztől)Temeš, Porubská dolina – földpát (3,6 km-re a víztől)Malinová – kavicsos homok (3,9 km-re a víztől)Dubnica – építőkő – dolomit (3,9 km-re a víztől)Temeš, Porubská dolina – földpát (3,9 km-re a víztől)Dubnica – vých. od hájovne Bohatka – építőkő – dolomit (4,3 km-re a víztől)Temeš, Porubská dolina – földpát (4,4 km-re a víztől)Brezany – stavebný piesok – homok (4,5 km-re a víztől)Temeš, Porubská dolina – földpát (4,5 km-re a víztől)Temeš, Porubská dolina – földpát (4,8 km-re a víztől)Malinová – arany és ezüst ércek (4,4 km-re a víztől)Bojnice – geomorfológia (2,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)KANIANKA – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)Poruba – negatív fúrólyuk (1,2 km-re a víztől)Lazany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km-re a víztől)Nedožery-Brezany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km-re a víztől)Nedožery-Brezany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Nedožery-Brezany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km-re a víztől)Poluvsie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Pravenec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km-re a víztől)Malinová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Nedožery-Brezany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,5 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,7 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (2,8 km-re a víztől)2 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 7,00 μg/lmedián 7,00 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Porubský potok2009, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Porubský potok2009, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Porubský potok2009, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke Szlovákiában.

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Porubský potok2009, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Porubský potok2009, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Porubský potok, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 26 százalékos értéke Szlovákiában.

    • RézCuSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Porubský potok2009, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 22 százalékos értéke Szlovákiában.

    • BáriumBaSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 19,0 μg/lmedián 19,0 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Porubský potok2009, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 22 százalékos értéke Szlovákiában.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
      Legmagasabb 15,1 mg/lmedián 15,1 mg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Porubský potok2009, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 65 százalékos értéke Szlovákiában.

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,200 μg/l11 minták45 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke Szlovákiában.

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1 903 μg/lmedián 47,0 μg/l11 minták18 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 6,10 μg/lmedián 1,20 μg/l11 minták36 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l11 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,0600 mg/lmedián 0,0400 mg/l11 minták18 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 93 százalékos értéke Szlovákiában.

    • RézCuemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,80 μg/lmedián 0,900 μg/l11 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 93 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l11 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 87 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,60 μg/lmedián 0,900 μg/l11 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 85 százalékos értéke Szlovákiában.

    • LítiumLienyhén emelkedett
      Legmagasabb 21,0 μg/lmedián 5,00 μg/l11 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 79 százalékos értéke Szlovákiában.

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke Szlovákiában.

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 39 százalékos értéke Szlovákiában.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    patak, folyó245,0 Bq/l24,0 Bq/l
    forrás215,6 Bq/l11,8 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Porubakerámia agyagBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony1,8 km
    Porubakerámia agyagBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony1,8 km
    Nitrianske PravnotéglalapBetét a tartalékok várható felhasználásával – Wienerberger s.r.o.4,1 km
    Nitrianske PravnotéglalapBetét a tartalékok várható felhasználásával – Wienerberger s.r.o.4,2 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    114 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 9 hidrogeológiai és 105 egyéb; archív jelentés számával: 114.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m65×
    • 10–30 m25×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m10×
    • több mint 300 m4×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    162mérnök-geológiai5,0 m44571440 m
    VS-42mérnök-geológiai4,0 m91815560 m
    160mérnök-geológiai4,0 m44571790 m
    VS-44mérnök-geológiai2,0 m91815800 m
    161mérnök-geológiai4,5 m44571960 m
    VS-43mérnök-geológiai3,0 m91815990 m
    VS-53mérnök-geológiai4,0 m918151,1 km
    717/75letét427,7 m844001,1 km
    J-4mérnök-geológiai8,0 m860431,1 km
    J-6mérnök-geológiai8,5 m866601,1 km
    J-3mérnök-geológiai9,0 m866601,1 km
    J-7mérnök-geológiai8,0 m866601,1 km

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    fúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Bojnice – NB-527 °C1,0 l/s150 mCa-Mg-HCO3felhasználatlan5,7 km
    Bojnice29 °C0,1 l/s–Ca-Mg-HCO3felhasználatlan5,8 km
    Bojnice – BR-640 °C4,0 l/s100 mCa-Mg-HCO3használatban5,8 km
    Bojnice – PA-740 °C1,5 l/s58 mCa-Mg-HCO3használatban5,8 km
    Bojnice – BR-422 °C0,8 l/s36 mCa-Mg-HCO3felhasználatlan6,0 km
    Bojnice – BR-525 °C1,0 l/s40,5 mCa-Mg-HCO3felhasználatlan6,0 km
    Bojnice – BR-335 °C4,1 l/s103 mCa-Mg-HCO3használatban6,1 km
    Bojnice – Z-246 °C6,6 l/s30 mCa-Mg-HCO3használatban6,2 km
    Bojnice – BR-147 °C0,9 l/s488 mCa-Mg-HCO3használatban6,2 km
    Bojnice46 °C4,5 l/s–Ca-Mg-HCO3használatban6,5 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória Bojnicetermálfürdő––14,9 km
    kategória d1ásványvíz39-55< 526,7 km
    kategória d2ásványvíz39-555-1516,8 km
    kategória c1ásványvíz23-38< 527,1 km
    kategória c2ásványvíz23-385-1517,2 km
    Š-1-NB-IIgeotermikus víz55 – 8016 – 3018,9 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Bývalá pieskovňa – Lazany8 000 m²1980–940 m
    Kanianka – Za obcou – Kanianka–1970–1,3 km
    Poruba – Nad obcou – Poruba12 000 m²1980–1,6 km
    Lazany90 000 m²1975–1,7 km
    Poluvsie2 000 m²1985–3,0 km

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások2×

    tevékenységi fok

    • Stabilizovaný1×
    • Potenciálny1×

    Jelenlegi állapot

    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel1×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova1×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Privigye1 horgászvíz · 0,3 km19VN Lazany19

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág