Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами
Середнє по рибальських ділянках водотоку
9з 100
Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці
Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
Найкраще вікно сьогодні
06:00–08:00
Бруснік, оцінка вікна 16.
Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 01:04.
Карта та рибальські ділянки водотоку
Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.
Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія
1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…
Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.
КороповіЛососеві – форельовіЛососеві – харіусові
нижчевище
Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані.
Висотний профіль водотоку
Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.
Помірний схилТечія відчутна, мілини та плеса чергуються. Перехід між рівнинним та передгірним водотоком.
Висотний профіль водотоку: від 506 до 448 м н. р. м. на 12,0 км.Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
Найвища точка
507 м н. р. м.
Найнижча точка
448 м н. р. м.
Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
59 м
Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
4,9 ‰
ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
1,19
Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.
Рельєф у 3D
Завантаження 3D моделі рельєфу…
Історичні знімки
Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.
Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.
Geológia a geochémia toku Brusník
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
0objektov do 3 km
V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.
Zlato v riečnom sedimente
3vzorky so zlatom
14 rudných minerálov v sedimente
Najviac 2 zrná v jednej vzorke (80 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
4 з 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Lítium 249 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Brusník, potok).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
360vrtov do 3 km
405 rozborov vody v okolí
Z toho 328 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
31°C na ústí vrtu
3 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Arnutovce – HKJ-3, výdatnosť 11,8 l/s, 1,1 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
17lokalít do 3 km
1 záťaž, 16 skládok
Najbližšia záťaž: Spišská Nová Ves – rušňové depo, 590 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
34záznamov do 5 km
10 ložísk, 24 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
3plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
najvyššie 249 μg/lmedián 40,0 μg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Brusník, potok, 1993, 20 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СтронціумСрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 970 μg/lmedián 610 μg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Brusník, potok, 1993, 20 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,10 μg/lmedián 3,70 μg/l12 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: potok Brusník, Zohra, obec Letanovce, 1992, 150 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Brusník, potok, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,15 μg/l12 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: HORNÁD, 2005, 810 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
МідьЦуmierne zvýšená
najvyššie 4,40 μg/lmedián 1,00 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
БаріумБаmierne zvýšená
najvyššie 70,0 μg/lmedián 50,0 μg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 400m JZ od Arnutoviec, 1992, 940 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
КадмійЦдmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hornád, 820 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 820 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 820 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 11,1 мг/лmedián 9,27 мг/л11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 800m J od Arnutoviec, 1992, 430 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Barit (BaSO₄)31 vzoriek, najviac 815 zŕn
Pyrit (FeS₂)29 vzoriek, najviac 815 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)11 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)11 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Rutil (TiO₂)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
Anatas (TiO₂)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)4 vzorky, najviac 315 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)4 vzorky, najviac 315 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)3 vzorky, najviac 500 zŕn
Цінабаріт (ГґС)3 vzorky, najviac 25 zŕn
Золото (Ау)3 vzorky, najviac 2 zŕn
Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 2 zŕn
Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Взорка
Zlato vo vzorke
Od vody
3275
2 zrná
80 м
3273
1 zrno
110 м
2565
1 zrno
940 м
Horninotvorné a doprovodné minerály
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)28 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)11 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzoriek, najviac 815 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
Korund (Al₂O₃)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))4 vzorky, najviac 55 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)4 vzorky, najviac 55 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ца-Мґ-HCO37×
Ца-HCO32×
Ца-HCO3-SO41×
Ца-Мґ-SO41×
Мґ-Ца-SO4-HCO31×
Ца-Мґ-HCO3-SO41×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A6×
trieda B4×
trieda F2×
trieda C1×
Kovy v podzemnej vode
СеленСеextrémna (horný 1 %)
najvyššie 9,60 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
РтутьГґextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АнтимонСбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8,90 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 630 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
МідьЦуvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,70 μg/lmedián 1,70 μg/l31 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
najvyššie 68,0 μg/lmedián 21,0 μg/l31 vzoriek10 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ОловоПбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,100 мг/лmedián 0,0100 мг/л31 vzoriek48 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 184 μg/lmedián 25,0 μg/l31 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,80 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek48 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Взоріек
Najvyšší radón
Медіан
studňa
2
2,30 Bq/l
1,92 Bq/l
джерело
4
15,3 Bq/l
9,30 Bq/l
upravený prameň
2
31,0 Bq/l
22,2 Bq/l
potok, rieka
1
2,12 Bq/l
2,12 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
1
11,1 Bq/l
11,1 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
15,6 Bq/l
15,6 Bq/l
vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody
1
1,38 Bq/l
1,38 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско
Нераст
Stav a organizácia
Od vody
Сміжани – Спішська Нова Вес
tehliarske suroviny
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
1,8 км
Сміжани – Спішська Нова Вес
tehliarske suroviny
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
1,8 км
Спішске Томашовце
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
2,1 км
Спішске Томашовце
stavebný kameň
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
2,1 км
Одорін
vápnitý slieň
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
4,0 км
Спішська Нова Вес – Нововеска Гута
sadrovec
Ťažené ložisko – VSK, s.r.o.
4,6 км
Спішська Нова Вес – Нововеска Гута
anhydrit
Ťažené ložisko – VSK, s.r.o.
4,6 км
Спішська Нова Вес І
anhydrit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – URANPRES, spol. s r.o.
4,7 км
Спішська Нова Вес І
anhydrit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – URANPRES, spol. s r.o.
4,7 км
Левоча – Балаж
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MATRIXSLOVAKIASERVIS, s.r.o.
5,0 км
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Вискит
Typ rudy
Метали
Вид
Od vody
Маркушовце
Hliníkové rudy (bauxity)
Ал
ložiskový výskyt
4,9 км
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
360 vrtov v pásme 3 km, z toho 157 hydrogeologických a 203 ostatných; s číslom archívnej správy 328.
Hĺbky vrtov
до 10 м257×
10–30 м25×
30–100 м52×
100–300 м11×
nad 300 m8×
Najbližšie vrty
Локація
Вид
Глибина
Archívna správa
Od vody
Спішська Нова Вес
3,5 м
11624 114Aa69.pdf
30 м
4-271 Спішська Нова Вес
hydrogeologický
7,0 м
101748
60 м
Летановце
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
40,0 м
30007 113Bb20.pdf
80 м
Спішська Нова Вес
3,6 м
11624 114Aa70.pdf
90 м
Спішська Нова Вес
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
8,0 м
15252 114Aa51.pdf
100 м
BK-ВМр-33
ložiskový
6,4 м
12892
100 м
Pb92
inžiniersko-geologický
1,8 м
87338
100 м
Спішська Нова Вес
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
5,2 м
11624 114Aa71.pdf
110 м
Спішська Нова Вес
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
4,7 м
11619 114Aa57.pdf
110 м
Спішська Нова Вес
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
5,5 м
11624 114Aa67.pdf
120 м
Спішська Нова Вес
monitorovací vrt
6,0 м
86652 114Aa132.pdf
120 м
SX-3
špeciálne účely
6,0 м
86652
120 м
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Врт
Температура
Видатность
Глибина
Chemický typ vody
Виужіваніе
Od vody
Летановце – HKJ-4
25 °C
8,0 л/с
607 м
Ца-Мґ-HCO3
nevyužívaný
940 м
Арнутовце – HKJ-3
31 °C
11,8 л/с
1133 м
Ца-Мґ-HCO3
nevyužívaný
1,1 км
Данішовце – DH-1
–
0,1 л/с
1000 м
–
nevyužívaný
3,6 км
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело
Вид
Температура води (°C)
Видатность (л/с)
Почет
Najbližší od vody
HKJ-3
geotermálna voda
22 – 38
5 – 15
1
1,5 км
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
11
3,1 км
kategória a2
minerálna voda
< 15
5-15
1
7,3 км
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
3
7,7 км
kategória b2
minerálna voda
15-22
5-15
1
8,7 км
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
1
9,4 км
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Локація
Чінность
Латка
Класіфікаціа
Od vody
Спішська Нова Вес – рушньове депо
SK2004900F
590 м
Skládky odpadov
Складка
Плоха
Rok vzniku
Моніторованіе
Od vody
Спішська Нова Вес
450 м²
1987
–
620 м
Kúdelník I. – skládka TKO – Spišská Nová Ves
35 000 м²
1991
monitorovaná
650 м
Спішске Нова Вес – Спішська Нова Вес
3 000 м²
1988
–
680 м
Сміжани
100 м²
1990
–
740 м
Сміжани
600 м²
1989
–
1,0 км
Куделнік ІІ. – Спішська Нова Вес
26 650 м²
1996
monitorovaná
1,2 км
Спішске Томашовце
250 м²
1989
–
1,2 км
Ліесковани
100 м²
1990
–
1,3 км
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Зосуви3×
Stupeň aktivity
Потенціални3×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.