Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Левочски поток

Басейн: Бодрог та ГорнадКороповіЛососеві – форельові
рибальські ділянки
3
довжина ділянок
27,3km
регіони
Кошицький край, Пряшівський край
  • Коропові15,0 км2 рибальські ділянки
  • Лососеві – форельові12,3 км1 рибальська ділянка
Аерофотознімок водотоку Левочски поток з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Левочски поток

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє з 3 рибальських ділянок

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
  • Дуже висока0
  • Висока0
  • Середня0
  • Низька3

Коли найкраще вікноскільки рибальських ділянок мають своє найкраще двогодинне вікно в задану годину

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

Найбільше рибальських ділянок мають найкраще вікно близько 15:00.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 09:46.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Стан води на водотоці

    Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників

    Рівні води на водотоці

    СтанціяСтатусЗмінаТемпература
    Маркушовце34 см–
    Джерело: SHMÚОновлено 8 лист. 2026 09:57

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Швидкий водотік Подгорски поток: швидка вода, кам'янисте дно, перекати та ями під ними. Типові форелеві води.

    2004006008001 0000 км10 км20 км№ 3№ 2№ 1
    Висотний профіль водотоку: від 895 до 427 м н. р. м. на 27,3 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    895 м н. р. м.
    Найнижча точка
    426 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    469 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    17 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,48

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Левочски поток за 2019 рік
    2019знято 30 черв. 2019
    Аерофотознімок водотоку Левочски поток за 2022 рік
    2022знято 30 серп. 2022
    Аерофотознімок водотоку Левочски поток за 2025 рік
    2025знято 22 черв. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Левочски поток

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025

    0 з 3 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ мають невиконану норму в найближчій точці принаймні за одним показником.

    • Жодної невиконаної норми3

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 2 рибальських ділянок із вимірюваннями мають поблизу підземну воду зі значенням понад ліміт принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Levočský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 27 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek63 % čiary vody

    25 % flyš, 13 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,4modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 510 mg/l, tvrdá voda (17,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    7 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 56,2 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км36 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    36°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 29 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    21. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    10objektov do 3 km

    Najbližšie: odkalisko Rudňany (odkalisko), 1,7 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    2vzorky so zlatom

    14 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (50 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    5 з 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 518 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (700m Z od K538).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    300vrtov do 3 km

    839 rozborov vody v okolí

    Z toho 298 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    31°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Arnutovce – HKJ-3, výdatnosť 11,8 l/s, 6,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    37lokalít do 3 km

    1 záťaž, 36 skládok

    Najbližšia záťaž: Spišská Nová Ves – rušňové depo, 2,9 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    81záznamov do 5 km

    18 ložísk, 63 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    39plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek63%SR 72 %
    • Флиш25%SR 4,7 %
    • Mladé sedimenty13%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér75%
    • paleogén25%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív5×
    paleogénoligocén – miocénbielopotocké súvrstvie2×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív71%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty29%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)56%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)44%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles56%SR 7,3 %
    • stredný zdvih44%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • spišsko-šarišský paleogén100%SR 5,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón pieskovcovo-zlepencových hornín50%SR 3,4 %
    • rajón náplavov horských tokov25%SR 21 %
    • rajón náplavov nížinných tokov25%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov50%SR 71 %
    • flyšová formácia50%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území89%SR 95 %
    • Rajón potenciálne nestabilných území11%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 8 z 10 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій75%SR 52 %
    • Піесковце25%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)75%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)25%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová57%SR 86 %
    • puklinová43%SR 12 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Hornádskej a časti Popradskej kotliny56%SR 1,4 %
    • paleogén Levočských vrchov44%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • fluviogénne100%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ца-Мґ-На-HCO3-SO4100%SR 4,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • E100%SR 6,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,37typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    17,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,09 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    510mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • СульфатиSO473,2 мг/л78. percentil
    • КальційЦа85,0 мг/л75. percentil
    • МагнійМґ23,5 мг/л74. percentil
    • ДраслікK5,11 мг/л74. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3279 мг/л71. percentil
    • ХлоридиЦл18,1 мг/л66. percentil
    • НатрійНа12,4 мг/л63. percentil
    • ФторидиF0,116 мг/л51. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • ФосфоречнаниPO40,482 мг/л80. percentil
    • НітратиNO311,6 мг/л78. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК3,50 мг/л57. percentil
    • АмоніумNH40,0431 мг/л22. percentil

    Метали

    • АлюмінійАл522 μg/l95. percentil
    • ЗалізоФе0,327 мг/л86. percentil
    • МарганецьМн62,5 μg/l68. percentil
    • ЦинкЗн6,53 μg/l49. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • НікельНі56,2 мг/кг95. percentil
    • МідьЦу140 мг/кг95. percentil
    • АнтимонСб20,2 мг/кг95. percentil
    • РтутьГґ1,88 мг/кг95. percentil
    • БізмутБі1,11 мг/кг95. percentil
    • ЦінСн7,23 мг/кг95. percentil
    • МолібденМо0,982 мг/кг94. percentil
    • ЦинкЗн171 мг/кг85. percentil
    • АрсенАс13,9 мг/кг84. percentil
    • ХромЦр101 мг/кг82. percentil
    • СеленСе0,423 мг/кг80. percentil
    • КадмійЦд0,236 мг/кг61. percentil
    • ОловоПб13,6 мг/кг38. percentil
    • КобальтЦо6,96 мг/кг26. percentil
    • ВанадійV56,1 мг/кг20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • НатрійНа1,13 %83. percentil
    • МарганецьМн835 мг/кг49. percentil
    • ДраслікK1,47 %44. percentil
    • ФосфорP747 мг/кг36. percentil
    • КальційЦа1,57 %35. percentil
    • ТітанТі4 074 мг/кг34. percentil
    • АлюмінійАл5,05 %28. percentil
    • МагнійМґ0,714 %28. percentil
    • ЗалізоФе2,27 %25. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • БорB69,1 мг/кг73. percentil
    • ЗірконЗр466 мг/кг71. percentil
    • БаріумБа493 мг/кг68. percentil
    • ЛітіумЛі32,9 мг/кг67. percentil
    • ЦерЦе62,5 мг/кг62. percentil
    • РубідіумРб87,2 мг/кг46. percentil
    • ИтріумY26,6 мг/кг44. percentil
    • БерилійБе1,02 мг/кг29. percentil
    • СтронціумСр108 мг/кг23. percentil
    • ҐаліумҐа10,2 мг/кг21. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 55 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Радоновий ризик підґрунтя

    середнє

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Калій (K)K1,32 %58. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,33 ppm23. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,32 ppm15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • середнє56%SR 64 %
    • низьке44%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км36 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    36 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 29 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)397–987m н. р. м.
    • Priemerná výška jednotiek683m н. р. м.
    • Середній ухил10,0°
    • Priemerná januárová teplota-5,0°C
    • Priemerná júlová teplota16,0°C
    • Ročné zrážky819mm

    Geomorfologické celky

    • Levočské vrchy67%SR 1,1 %
    • Hornádska kotlina33%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podhôlno-magurská oblasť67%SR 4,5 %
    • Fatransko-tatranská oblasť33%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma56%SR 29 %
    • horská klíma44%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu100%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    odkalisko Rudňany – 3 – odkalisko (1,7 km od vody)Halda štôlne RŠT-1 – 5 – halda (1,8 km od vody)Štôlňa RŠT-1 – 2 – štôlňa (1,9 km od vody)Halda štôlne RŠT-2 – 5 – halda (1,9 km od vody)Štôlňa RŠT-2 – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Halda štôlne RŠT-3 – 5 – halda (2,1 km od vody)Štôlňa RŠT-3 – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)Štôlňa RŠT-1 – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Štôlňa RŠT-2 – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Štôlňa RŠT-3 – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Markušovce – Hliníkové rudy (bauxity) (1,9 km od vody)Matejovce nad Hornádom – Uránovo-molybdénové rudy (2,5 km od vody)Rudňany – Severná žila – Komplexné železné rudy (3,6 km od vody)Závadka pri Nálepkove, Stožky – Železné rudy (3,8 km od vody)Závadka pri Nálepkove, Slivníky – Medené rudy (4,0 km od vody)Chrásť nad Hornádom – Hliníkové rudy (bauxity) (4,0 km od vody)Rudňany – Komplexné železné rudy (4,2 km od vody)Chrasť nad Hornádom, žily Ján, Lendava a Miloj – Komplexné železné rudy (4,2 km od vody)Rudňany – Matej a Jakub žila – Komplexné železné rudy (4,3 km od vody)Hnilčík, žily Izabela, Farský grund a Baniská – Komplexné železné rudy (4,3 km od vody)Poráč – Zlatník – Barit (4,6 km od vody)Chrasť nad Hornádom – Komplexné železné rudy (4,8 km od vody)Spišská Nová Ves – rušňové depo – SK2004900F (2,9 km od vody)Markušovce – nedá sa odhadnúť (30 m od vody)Levoča – – (50 m od vody)Levočské Lúky – Levoča – občasný (120 m od vody)Levoča – občasný (130 m od vody)Levoča – občasný (160 m od vody)Levočská dolina – Levoča – občasný (160 m od vody)Levoča – – (210 m od vody)Lieskovany – nijaký (250 m od vody)Levoča – nedá sa odhadnúť (260 m od vody)Levočské Lúky – Levoča – nijaký (320 m od vody)Levoča – občasný (320 m od vody)Lieskovany – nijaký (440 m od vody)Levoča – nijaký (450 m od vody)Uloža – nedá sa odhadnúť (500 m od vody)Levočská dolina – Levoča – občasný (600 m od vody)Levoča – nedá sa odhadnúť (950 m od vody)Danišovce – – (970 m od vody)Levoča – Závada – Závada – nijaký (980 m od vody)Levoča – nijaký (1,0 km od vody)Levoča – nijaký (1,0 km od vody)Levoča – Závada – Závada – trvalý (1,1 km od vody)Levoča – občasný (1,1 km od vody)Harichovce – trvalý (1,2 km od vody)Levoča – nijaký (1,3 km od vody)Levoča – nijaký (1,4 km od vody)Levoča – Dlhé Stráže – Levoča – – (1,4 km od vody)Uloža – – (1,4 km od vody)Uloža – nijaký (1,6 km od vody)Danišovce – občasný (1,6 km od vody)Odorín – nijaký (1,8 km od vody)Spišská Nová Ves – občasný (1,8 km od vody)Kúdelník I. – skládka TKO – Spišská Nová Ves – občasný (1,8 km od vody)Spišské Nová Ves – Spišská Nová Ves – občasný (1,9 km od vody)skládka Želba, a.s. OZ Rudňany, 053021 Markušovc – nijaký (2,0 km od vody)Kúdelník II. – Spišská Nová Ves – – (2,5 km od vody)Uloža – Levoča – – (2,9 km od vody)Danišovce – DH-1 – nekúpeľný (2,5 km od vody)Arnutovce – HKJ-3 – nekúpeľný (6,4 km od vody)Letanovce – HKJ-4 – nekúpeľný (8,7 km od vody)HKJ-3 – j2 (6,1 km od vody)a1 (480 m od vody)a1 (1,9 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (9,3 km od vody)Markušovce I – barit (1,8 km od vody)Markušovce – vápenec vysokopercentný (2,3 km od vody)Smižany – Spišská Nová Ves – tehliarske suroviny (4,7 km od vody)Markušovce I – barit (1,8 km od vody)Markušovce – vápenec vysokopercentný (2,3 km od vody)Matejovce nad Hornádom – sadrovec (3,8 km od vody)Matejovce nad Hornádom – anhydrit (3,8 km od vody)Smižany – Spišská Nová Ves – tehliarske suroviny (4,7 km od vody)Spišská Nová Ves I – anhydrit (4,7 km od vody)Markušovce I – barit (1,6 km od vody)Odorín – vápnitý slieň (2,5 km od vody)Matejovce nad Hornádom – anhydrit (3,8 km od vody)Matejovce nad Hornádom – sadrovec (3,8 km od vody)Spišská Nová Ves I – anhydrit (4,7 km od vody)Baláž I – štrkopiesky a piesky (120 m od vody)Levoča – Baláž – štrkopiesky a piesky (250 m od vody)Rudňany – stavebný kameň (2,9 km od vody)Spišský Hrhov – stavebný kameň (3,4 km od vody)Levočská Dolina II – stavebný kameň – pieskovec (70 m od vody)Levočské Lúky – štrkopiesky (80 m od vody)Levoča (Kováčova vila) – stavebný kameň – pieskovec (110 m od vody)Markušovce – stavebný kameň (mikrokonglomeráty – pies (180 m od vody)Levočské Lúky – Bicír – štrkopiesky (410 m od vody)Levočská Dolina III – stavebný kameň – pieskovec (590 m od vody)Levočská Dolina I – stavebný kameň – pieskovec (630 m od vody)Levočské Lúky – Karčelak – stavebný kameň – pieskovec (670 m od vody)Vyšné Repaše II – stavebný kameň – pieskovec (950 m od vody)Spišská Nová Ves – Blaumond – stavebný kameň – pieskovec (960 m od vody)Markušovce – Al rudy – bauxit (1,1 km od vody)Závada – stavebný kameň – pieskovec (1,2 km od vody)Levoča – píla – stavebný piesok – pieskovec (1,2 km od vody)Markušovce – Oľša – stavebný kameň – pieskovec (1,5 km od vody)Bičír (Levočská cesta II) – stavebný kameň – pieskovec (1,5 km od vody)Uloža II – stavebný kameň – pieskovec (1,6 km od vody)Danišovce – stavebný kameň – pieskovec (1,8 km od vody)Bičír (Levočská cesta I) – stavebný kameň – pieskovec (1,9 km od vody)Kurimany – stavebný piesok – pieskovec (2,0 km od vody)Matejovce nad Hornádom – stavebný kameň – konglomerát (2,1 km od vody)Kurimany – stavebný kameň – pieskovec (2,2 km od vody)Spišská Nová Ves – Pod skalou – stavebný kameň – dolomitický vápenec (2,4 km od vody)Markušovce – Al rudy – bauxit (2,7 km od vody)Odorica – stavebný kameň – pieskovec (2,7 km od vody)Demianky – Hradisko – stavebný kameň – pieskovec (2,8 km od vody)Uloža I – stavebný kameň – pieskovec (3,0 km od vody)Vyšné Repaše I – stavebný kameň – pieskovec (3,1 km od vody)Matejovce nad Hornádom – stavebný kameň – pieskovec, konglomerát (3,2 km od vody)Matejovce nad Hornádom – stavebný kameň – konglomerát (3,2 km od vody)Spišská Nová Ves – Ferčakovce – stavebný piesok – pieskovec (3,4 km od vody)Jamník – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (3,5 km od vody)Nižné Repaše II. – štrkopiesky (3,8 km od vody)Spišská Nová Ves – Schullerloh – stavebný kameň – dolomit (3,9 km od vody)Spišský Hrhov I – stavebný piesok – pieskovec (4,1 km od vody)Spišský Hrhov II. – stavebný piesok – pieskovec (4,2 km od vody)Pavľany – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Novoveská Huta – Cu rudy (4,3 km od vody)Domaňovce – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)Nemešany I – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)Dlhé Stráže – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)Smižany – štrkopiesky (4,5 km od vody)Iliašovce – stavebný kameň – pieskovec (4,5 km od vody)Torysky I – stavebný kameň – pieskovec (4,6 km od vody)Predná Huta – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Nižné Repaše I (Hliník) – stavebný kameň – pieskovec (4,7 km od vody)Ľubica (Javorinka) – stavebný kameň – pieskovec (4,7 km od vody)Nemešany II – stavebný kameň – pieskovec (4,9 km od vody)Spišská Nová Ves – stavebný piesok (konglomerát – pieskovec (4,9 km od vody)Markušovce – hliníkové rudy (1,0 km od vody)Matejovce nad Hornádom – molybdénové rudy (2,8 km od vody)Rudňany – komplexné železné rudy (5,0 km od vody)Markušovce – všeobecná geológia (90 m od vody)Rudňany – mineralógia (2,7 km od vody)Rudňany – baníctvo (4,2 km od vody)Chrasť nad Hornádom, Farská skala – všeobecná geológia (5,0 km od vody)– Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)LEVOCA – Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)LEVOCA – Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (900 m od vody)LEVOCA – Zosuvy (1,1 km od vody)LEVOCA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)LEVOCA – Zosuvy (1,5 km od vody)ULOZA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)LEVOCA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)ULOZA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,4 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)LEVOCA – Zosuvy (2,5 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,6 km od vody)LEVOCA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Harichovce – pozorovací vrt SHMÚ (10 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Levočské Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Levoča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (40 m od vody)Levočské Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Levoča (80 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Levoča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Levočské Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Levočské Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Spišská Nová Ves – monitorovací vrt (150 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Levoča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (150 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Spišská Nová Ves – monitorovací vrt (170 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Spišská Nová Ves – monitorovací vrt (190 m od vody)Markušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Levočská Dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Spišská Nová Ves – monitorovací vrt (220 m od vody)Markušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Brunské-Markušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (360 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (520 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (540 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (700 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)Markušovce, pri futbalovom ihrisku – prameň (170 m od vody)Markušovce č.d. 285/167 – studňa (580 m od vody)Markušovce, 2000m JJZ od K 490 Na krížiku – prameň (1,1 km od vody)Markušovce – prameň (1,1 km od vody)Markušovce, prameň z meliorácie pod odkaliskom – prameň (1,1 km od vody)Teplička-Pučiská, 1900m SSV od K 640 – prameň (1,1 km od vody)Rudňany-upraváreň, prameň pod odkaliskom – prameň (1,7 km od vody)Teplička, 1300m JV od obce – prameň (1,9 km od vody)Markušovce – vrt (2,0 km od vody)Olša, 1500m SSV od K 664 – prameň (2,0 km od vody)2000m V od K Babiná 640 – prameň (2,1 km od vody)Markušovce – vrt (2,1 km od vody)Matejovce, 1450m JV od K 515 – prameň (2,1 km od vody)Markušovce, 2100m SV od K 697 – prameň (2,1 km od vody)Olša-Stožky, 1520m Z od K 664 – prameň (2,1 km od vody)Markušovská Dolina-Hôrka, 1200m Z od K 664 – prameň (2,2 km od vody)Olša-Stožky, 1500m Z od K 664 – prameň (2,2 km od vody)700m JV od obce Teplička n/Hornádom – prameň (2,2 km od vody)Matejovce – prameň (2,2 km od vody)Matejovce – prameň (2,3 km od vody)Rudňany, prameň Olšo – upravený z rigolu Železni – prameň (2,5 km od vody)Matejovce – vrt (2,5 km od vody)Markušovce – nad odkalovacou nádržou – prameň (2,6 km od vody)Teplička nad Hornádom, prameň v dedine – prameň (2,6 km od vody)Matejovce nad Hornádom, prameň v záhrade pána Se – prameň (2,7 km od vody)Spišská Nová Ves, 900m V od K 564 – prameň (3,0 km od vody)Rudňany-Bindt – prameň (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (50 m od vody)zlato 1 ks – zlato (100 m od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • МідьЦуextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 518 μg/lmedián 1,80 μg/l27 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m Z od K538, 1993, 530 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Levočský potok, 50 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,1 μg/lmedián 3,80 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Levočský potok, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Markušovce, 2000, 860 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Markušovce, 2000, 860 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Markušovce, 2000, 860 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 610 μg/lmedián 280 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 16,0 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаmierne zvýšená
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 40,0 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 800m S od K613 Lúč, 1993, 990 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Odorica, potok, 1992, 140 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 17,3 мг/лmedián 8,57 мг/л27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Odorica, potok, 1992, 140 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)82 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)71 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)69 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)67 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)66 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)62 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)34 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)34 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)19 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Цінабаріт (ГґС)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)6 vzoriek, najviac 50 zŕn
    • Золото (Ау)2 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    ВзоркаZlato vo vzorkeOd vody
    29701 zrno50 м
    TP-29321 zrno100 м

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)115 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)70 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)68 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)63 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))21 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)11 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 89 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-HCO38×
    • Ца-Мґ-HCO38×
    • Ца-Мґ-SO4-HCO33×
    • Ца-Мґ-SO42×
    • Ца-SO4-HCO32×
    • Ца-Мґ-HCO3-SO42×
    • Ца-Цл-NO31×
    • Ца-HCO3-Цл1×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A11×
    • trieda H4×
    • trieda F3×
    • trieda E3×
    • trieda C2×
    • trieda B2×
    • trieda D1×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 590 μg/lmedián 17,5 μg/l64 vzoriek5 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 9,60 μg/lmedián 0,500 μg/l64 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l64 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,90 μg/lmedián 0,100 μg/l64 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,210 мг/лmedián 0,00750 мг/л64 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l64 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,50 μg/lmedián 0,250 μg/l64 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,250 μg/l64 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 540 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,10 μg/lmedián 0,700 μg/l64 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 540 μg/lmedián 5,00 μg/l64 vzoriek34 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,500 μg/l64 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 580 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    джерело1928,4 Bq/l2,10 Bq/l
    vrt s prelivom10,900 Bq/l0,900 Bq/l
    studňa12,30 Bq/l2,30 Bq/l
    upravený prameň731,0 Bq/l4,80 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie111,1 Bq/l11,1 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie315,6 Bq/l8,04 Bq/l
    potok, rieka11,34 Bq/l1,34 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • štôlňa6×
    • halda3×
    • odkalisko1×

    Najbližšie staré banské diela

    НазваВидТяженеУконченіеOd vody
    odkalisko Rudňanyodkalisko1,7 км
    Halda štôlne RŠT-1haldavápence19751,8 км
    Штуолня РШТ-1štôlňavápence19751,9 км
    Halda štôlne RŠT-2haldavápence19751,9 км
    Штуолня РШТ-2štôlňavápence19752,0 км
    Штуолня РШТ-1štôlňavápence19752,0 км
    Halda štôlne RŠT-3haldavápence19752,1 км
    Штуолня РШТ-3štôlňavápence19752,1 км
    Штуолня РШТ-2štôlňavápence19752,2 км
    Штуолня РШТ-3štôlňavápence19752,4 км

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Балаж Іštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ing. Babej Jozef B-Gas120 м
    Левоча – Балажštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MATRIXSLOVAKIASERVIS, s.r.o.250 м
    Маркушовце ІbaritLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – RIS, a.s.1,6 км
    Маркушовце ІbaritLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – RIS, a.s.1,8 км
    Маркушовце ІbaritLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – RIS, a.s.1,8 км
    Маркушовцеvápenec vysokopercentnýŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.2,3 км
    Маркушовцеvápenec vysokopercentnýŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.2,3 км
    Одорінvápnitý slieňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,5 км
    Рудняниstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s. r. o.2,9 км
    Спішски Грговstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s. r. o.3,4 км
    Матейовце над ГорнадомsadrovecLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,8 км
    Матейовце над ГорнадомanhydritLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,8 км

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    МаркушовцеHliníkové rudy (bauxity)Алložiskový výskyt1,9 км
    Матейовце над ГорнадомUránovo-molybdénové rudyЦу, У, Моložiskový výskyt2,5 км
    Rudňany – Severná žilaKomplexné železné rudyФе, Цуmalé ložisko3,6 км
    Завадка прі Налепкове, СтожкиŽelezné rudyФеmineralogický výskyt3,8 км
    Завадка прі Налепкове, СлівнікиMedené rudyЦу, Уmineralogický výskyt4,0 км
    Храсть над ГорнадомHliníkové rudy (bauxity)Алmineralogický výskyt4,0 км
    РудняниKomplexné železné rudyFe, Cu, baritmalé ložisko4,2 км
    Chrasť nad Hornádom, žily Ján, Lendava a MilojKomplexné železné rudyФе, Цуložiskový výskyt4,2 км
    Rudňany – Matej a Jakub žilaKomplexné železné rudyФе, Цуmalé ložisko4,3 км
    Hnilčík, žily Izabela, Farský grund a BaniskáKomplexné železné rudyФе, Цуložiskový výskyt4,3 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    300 vrtov v pásme 3 km, z toho 139 hydrogeologických a 161 ostatných; s číslom archívnej správy 298.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м157×
    • 10–30 м60×
    • 30–100 м48×
    • 100–300 м16×
    • nad 300 m15×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Гаріховцеpozorovací vrt SHMÚ6,6 м21365 114Aa6.pdf10 м
    JV 16-02inžiniersko-geologický5,0 м8765420 м
    Levočská dolinaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,2 м66203 102Cc29.pdf40 м
    Левочске Лукиúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,7 м13672 114Aa17.pdf40 м
    Левочаširokoprofilový vrt–64931 102Cc23.pdf40 м
    Левочске Лукиúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,2 м13672 114Aa19.pdf50 м
    BK-ВМр-30ložiskový8,8 м1289250 м
    Levočská dolinaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80,9 м66203 102Cc31.pdf60 м
    BK-ВМр-27ložiskový7,4 м1289270 м
    V-2inžiniersko-geologický4,5 м8723070 м
    Левоча43,0 м71466 102Cc39.pdf80 м
    BK-ВМр-29ložiskový8,2 м1289280 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Данішовце – DH-1–0,1 л/с1000 м–nevyužívaný2,5 км
    Арнутовце – HKJ-331 °C11,8 л/с1133 мЦа-Мґ-HCO3nevyužívaný6,4 км
    Летановце – HKJ-425 °C8,0 л/с607 мЦа-Мґ-HCO3nevyužívaný8,7 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 510480 м
    HKJ-3geotermálna voda22 – 385 – 1516,1 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    Спішська Нова Вес – рушньове депоSK2004900F2,9 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Маркушовце210 м²1985–30 м
    Левоча300 м²1985–50 м
    Левочске Луки – Левоча500 м²1993–120 м
    Левоча400 м²1992–130 м
    Левоча1 000 м²1989–160 м
    Levočská dolina – Levoča2 500 м²1987–160 м
    Левоча60 м²1992–210 м
    Ліесковани100 м²1990–250 м

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви39×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални30×
    • Стабілізовани8×
    • Актівни1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova21×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S13×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Левоча2 рибальських ділянок · 17 км16Levočský potok č. 324
    2. Спішська Нова Вес1 рибальська ділянка · 10,0 км8Levočský potok č. 18

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад