Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Levočský potok

Bassin versant : Bodrog et HornádCyprinidésSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
3
longueur des parcours de pêche
27,3km
régions
Région de Košice, Région de Prešov
  • Cyprinidés15,0 km2 parcours de pêche
  • Salmonidés – zone à truite12,3 km1 parcours de pêche

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Levočský potok

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne de 3 parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
  • Très élevée0
  • Élevée0
  • Moyenne0
  • Faible3

Quand est la meilleure fenêtrecombien de parcours de pêche ont leur meilleure fenêtre de deux heures à une heure donnée

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

La plupart des parcours de pêche ont leur meilleure fenêtre autour de 15:00.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 09:46.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    État de l'eau sur le cours d'eau

    Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites

    Niveaux d'eau sur le cours d'eau

    StationStatutChangementTempérature
    Markušovce34 cm–
    Source : SHMÚMis à jour le 8 nov. 2026 à 08:58

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    2004006008001 0000 km10 km20 kmn° 3n° 2n° 1
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 895 à 427 m au-dessus du niveau de la mer sur 27,3 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    895 m a.s.l.
    Point le plus bas
    426 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    469 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    17 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,48

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Levočský potok de 2019
    2019imagé 30 juin 2019
    Vue aérienne du cours d'eau Levočský potok de 2022
    2022imagé 30 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau Levočský potok de 2025
    2025imagé 22 juin 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Levočský potok

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    0 sur 3 des parcours de pêche du cours d'eau disposant de données SHMÚ ont une norme non respectée sur le site le plus proche pour au moins un indicateur.

    • Aucune norme non respectée3

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    0 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur.

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Levočský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 27 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek63 % čiary vody

    25 % flyš, 13 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,4modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 510 mg/l, tvrdá voda (17,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    7 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 56,2 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km36 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    36°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 29 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    21. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    10objektov do 3 km

    Najbližšie: odkalisko Rudňany (odkalisko), 1,7 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    2vzorky so zlatom

    14 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (50 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    5 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 518 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (700m Z od K538).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    300vrtov do 3 km

    839 rozborov vody v okolí

    Z toho 298 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    31°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Arnutovce – HKJ-3, výdatnosť 11,8 l/s, 6,4 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    37lokalít do 3 km

    1 záťaž, 36 skládok

    Najbližšia záťaž: Spišská Nová Ves – rušňové depo, 2,9 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    81záznamov do 5 km

    18 ložísk, 63 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    39plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek63%SR 72 %
    • Flyš25%SR 4,7 %
    • Mladé sedimenty13%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér75%
    • paleogén25%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív5×
    paleogénoligocén – miocénbielopotocké súvrstvie2×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív71%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty29%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)56%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)44%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles56%SR 7,3 %
    • stredný zdvih44%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • spišsko-šarišský paleogén100%SR 5,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón pieskovcovo-zlepencových hornín50%SR 3,4 %
    • rajón náplavov horských tokov25%SR 21 %
    • rajón náplavov nížinných tokov25%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov50%SR 71 %
    • flyšová formácia50%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území89%SR 95 %
    • Rajón potenciálne nestabilných území11%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 8 z 10 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier75%SR 52 %
    • Pieskovce25%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)75%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)25%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová57%SR 86 %
    • puklinová43%SR 12 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Hornádskej a časti Popradskej kotliny56%SR 1,4 %
    • paleogén Levočských vrchov44%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • fluviogénne100%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-Na-HCO3-SO4100%SR 4,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • E100%SR 6,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,37typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    17,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,09 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    510mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfatesSO473,2 mg/l78. percentil
    • CalciumCa85,0 mg/l75. percentil
    • MagnésiumMg23,5 mg/l74. percentil
    • DraslíkK5,11 mg/l74. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3279 mg/l71. percentil
    • ChloruresCl18,1 mg/l66. percentil
    • SodiumNa12,4 mg/l63. percentil
    • FluoruresF0,116 mg/l51. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,482 mg/l80. percentil
    • NitratesNO311,6 mg/l78. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,50 mg/l57. percentil
    • AmóniumNH40,0431 mg/l22. percentil

    Métaux

    • AluminiumAl522 μg/l95. percentil
    • FerFe0,327 mg/l86. percentil
    • ManganèseMn62,5 μg/l68. percentil
    • ZincZn6,53 μg/l49. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NickelNi56,2 mg/kg95. percentil
    • CuivreCu140 mg/kg95. percentil
    • AntimoineSb20,2 mg/kg95. percentil
    • MercureHg1,88 mg/kg95. percentil
    • BizmutBi1,11 mg/kg95. percentil
    • CínSn7,23 mg/kg95. percentil
    • MolybdèneMo0,982 mg/kg94. percentil
    • ZincZn171 mg/kg85. percentil
    • ArsenicAs13,9 mg/kg84. percentil
    • ChromeCr101 mg/kg82. percentil
    • SéléniumSe0,423 mg/kg80. percentil
    • CadmiumCd0,236 mg/kg61. percentil
    • PlombPb13,6 mg/kg38. percentil
    • CobaltCo6,96 mg/kg26. percentil
    • VanadiumV56,1 mg/kg20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SodiumNa1,13 %83. percentil
    • ManganèseMn835 mg/kg49. percentil
    • DraslíkK1,47 %44. percentil
    • PhosphoreP747 mg/kg36. percentil
    • CalciumCa1,57 %35. percentil
    • TitánTi4 074 mg/kg34. percentil
    • AluminiumAl5,05 %28. percentil
    • MagnésiumMg0,714 %28. percentil
    • FerFe2,27 %25. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoreB69,1 mg/kg73. percentil
    • ZirkónZr466 mg/kg71. percentil
    • BáriumBa493 mg/kg68. percentil
    • LítiumLi32,9 mg/kg67. percentil
    • CérCe62,5 mg/kg62. percentil
    • RubídiumRb87,2 mg/kg46. percentil
    • YtriumY26,6 mg/kg44. percentil
    • BérylliumBe1,02 mg/kg29. percentil
    • StronciumSr108 mg/kg23. percentil
    • GáliumGa10,2 mg/kg21. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 55 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,32 %58. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,33 ppm23. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,32 ppm15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km36 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    36 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 29 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)397–987m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek683m a.s.l.
    • Pente moyenne10,0°
    • Priemerná januárová teplota-5,0°C
    • Priemerná júlová teplota16,0°C
    • Ročné zrážky819mm

    Geomorfologické celky

    • Levočské vrchy67%SR 1,1 %
    • Hornádska kotlina33%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podhôlno-magurská oblasť67%SR 4,5 %
    • Fatransko-tatranská oblasť33%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma56%SR 29 %
    • horská klíma44%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    odkalisko Rudňany – 3 – odkalisko (1,7 km od vody)Halda štôlne RŠT-1 – 5 – halda (1,8 km od vody)Štôlňa RŠT-1 – 2 – štôlňa (1,9 km od vody)Halda štôlne RŠT-2 – 5 – halda (1,9 km od vody)Štôlňa RŠT-2 – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Halda štôlne RŠT-3 – 5 – halda (2,1 km od vody)Štôlňa RŠT-3 – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)Štôlňa RŠT-1 – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Štôlňa RŠT-2 – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Štôlňa RŠT-3 – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Markušovce – Hliníkové rudy (bauxity) (1,9 km od vody)Matejovce nad Hornádom – Uránovo-molybdénové rudy (2,5 km od vody)Rudňany – Severná žila – Komplexné železné rudy (3,6 km od vody)Závadka pri Nálepkove, Stožky – Železné rudy (3,8 km od vody)Závadka pri Nálepkove, Slivníky – Medené rudy (4,0 km od vody)Chrásť nad Hornádom – Hliníkové rudy (bauxity) (4,0 km od vody)Rudňany – Komplexné železné rudy (4,2 km od vody)Chrasť nad Hornádom, žily Ján, Lendava a Miloj – Komplexné železné rudy (4,2 km od vody)Rudňany – Matej a Jakub žila – Komplexné železné rudy (4,3 km od vody)Hnilčík, žily Izabela, Farský grund a Baniská – Komplexné železné rudy (4,3 km od vody)Poráč – Zlatník – Barit (4,6 km od vody)Chrasť nad Hornádom – Komplexné železné rudy (4,8 km od vody)Spišská Nová Ves – rušňové depo – SK2004900F (2,9 km od vody)Markušovce – nedá sa odhadnúť (30 m od vody)Levoča – – (50 m od vody)Levočské Lúky – Levoča – občasný (120 m od vody)Levoča – občasný (130 m od vody)Levoča – občasný (160 m od vody)Levočská dolina – Levoča – občasný (160 m od vody)Levoča – – (210 m od vody)Lieskovany – nijaký (250 m od vody)Levoča – nedá sa odhadnúť (260 m od vody)Levočské Lúky – Levoča – nijaký (320 m od vody)Levoča – občasný (320 m od vody)Lieskovany – nijaký (440 m od vody)Levoča – nijaký (450 m od vody)Uloža – nedá sa odhadnúť (500 m od vody)Levočská dolina – Levoča – občasný (600 m od vody)Levoča – nedá sa odhadnúť (950 m od vody)Danišovce – – (970 m od vody)Levoča – Závada – Závada – nijaký (980 m od vody)Levoča – nijaký (1,0 km od vody)Levoča – nijaký (1,0 km od vody)Levoča – Závada – Závada – trvalý (1,1 km od vody)Levoča – občasný (1,1 km od vody)Harichovce – trvalý (1,2 km od vody)Levoča – nijaký (1,3 km od vody)Levoča – nijaký (1,4 km od vody)Levoča – Dlhé Stráže – Levoča – – (1,4 km od vody)Uloža – – (1,4 km od vody)Uloža – nijaký (1,6 km od vody)Danišovce – občasný (1,6 km od vody)Odorín – nijaký (1,8 km od vody)Spišská Nová Ves – občasný (1,8 km od vody)Kúdelník I. – skládka TKO – Spišská Nová Ves – občasný (1,8 km od vody)Spišské Nová Ves – Spišská Nová Ves – občasný (1,9 km od vody)skládka Želba, a.s. OZ Rudňany, 053021 Markušovc – nijaký (2,0 km od vody)Kúdelník II. – Spišská Nová Ves – – (2,5 km od vody)Uloža – Levoča – – (2,9 km od vody)Danišovce – DH-1 – nekúpeľný (2,5 km od vody)Arnutovce – HKJ-3 – nekúpeľný (6,4 km od vody)Letanovce – HKJ-4 – nekúpeľný (8,7 km od vody)HKJ-3 – j2 (6,1 km od vody)a1 (480 m od vody)a1 (1,9 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (7,6 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (9,3 km od vody)Markušovce I – barit (1,8 km od vody)Markušovce – vápenec vysokopercentný (2,3 km od vody)Smižany – Spišská Nová Ves – tehliarske suroviny (4,7 km od vody)Markušovce I – barit (1,8 km od vody)Markušovce – vápenec vysokopercentný (2,3 km od vody)Matejovce nad Hornádom – sadrovec (3,8 km od vody)Matejovce nad Hornádom – anhydrit (3,8 km od vody)Smižany – Spišská Nová Ves – tehliarske suroviny (4,7 km od vody)Spišská Nová Ves I – anhydrit (4,7 km od vody)Markušovce I – barit (1,6 km od vody)Odorín – vápnitý slieň (2,5 km od vody)Matejovce nad Hornádom – anhydrit (3,8 km od vody)Matejovce nad Hornádom – sadrovec (3,8 km od vody)Spišská Nová Ves I – anhydrit (4,7 km od vody)Baláž I – štrkopiesky a piesky (120 m od vody)Levoča – Baláž – štrkopiesky a piesky (250 m od vody)Rudňany – stavebný kameň (2,9 km od vody)Spišský Hrhov – stavebný kameň (3,4 km od vody)Levočská Dolina II – stavebný kameň – pieskovec (70 m od vody)Levočské Lúky – štrkopiesky (80 m od vody)Levoča (Kováčova vila) – stavebný kameň – pieskovec (110 m od vody)Markušovce – stavebný kameň (mikrokonglomeráty – pies (180 m od vody)Levočské Lúky – Bicír – štrkopiesky (410 m od vody)Levočská Dolina III – stavebný kameň – pieskovec (590 m od vody)Levočská Dolina I – stavebný kameň – pieskovec (630 m od vody)Levočské Lúky – Karčelak – stavebný kameň – pieskovec (670 m od vody)Vyšné Repaše II – stavebný kameň – pieskovec (950 m od vody)Spišská Nová Ves – Blaumond – stavebný kameň – pieskovec (960 m od vody)Markušovce – Al rudy – bauxit (1,1 km od vody)Závada – stavebný kameň – pieskovec (1,2 km od vody)Levoča – píla – stavebný piesok – pieskovec (1,2 km od vody)Markušovce – Oľša – stavebný kameň – pieskovec (1,5 km od vody)Bičír (Levočská cesta II) – stavebný kameň – pieskovec (1,5 km od vody)Uloža II – stavebný kameň – pieskovec (1,6 km od vody)Danišovce – stavebný kameň – pieskovec (1,8 km od vody)Bičír (Levočská cesta I) – stavebný kameň – pieskovec (1,9 km od vody)Kurimany – stavebný piesok – pieskovec (2,0 km od vody)Matejovce nad Hornádom – stavebný kameň – konglomerát (2,1 km od vody)Kurimany – stavebný kameň – pieskovec (2,2 km od vody)Spišská Nová Ves – Pod skalou – stavebný kameň – dolomitický vápenec (2,4 km od vody)Markušovce – Al rudy – bauxit (2,7 km od vody)Odorica – stavebný kameň – pieskovec (2,7 km od vody)Demianky – Hradisko – stavebný kameň – pieskovec (2,8 km od vody)Uloža I – stavebný kameň – pieskovec (3,0 km od vody)Vyšné Repaše I – stavebný kameň – pieskovec (3,1 km od vody)Matejovce nad Hornádom – stavebný kameň – pieskovec, konglomerát (3,2 km od vody)Matejovce nad Hornádom – stavebný kameň – konglomerát (3,2 km od vody)Spišská Nová Ves – Ferčakovce – stavebný piesok – pieskovec (3,4 km od vody)Jamník – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (3,5 km od vody)Nižné Repaše II. – štrkopiesky (3,8 km od vody)Spišská Nová Ves – Schullerloh – stavebný kameň – dolomit (3,9 km od vody)Spišský Hrhov I – stavebný piesok – pieskovec (4,1 km od vody)Spišský Hrhov II. – stavebný piesok – pieskovec (4,2 km od vody)Pavľany – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Novoveská Huta – Cu rudy (4,3 km od vody)Domaňovce – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)Nemešany I – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)Dlhé Stráže – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)Smižany – štrkopiesky (4,5 km od vody)Iliašovce – stavebný kameň – pieskovec (4,5 km od vody)Torysky I – stavebný kameň – pieskovec (4,6 km od vody)Predná Huta – stavebný kameň – dolomit (4,7 km od vody)Nižné Repaše I (Hliník) – stavebný kameň – pieskovec (4,7 km od vody)Ľubica (Javorinka) – stavebný kameň – pieskovec (4,7 km od vody)Nemešany II – stavebný kameň – pieskovec (4,9 km od vody)Spišská Nová Ves – stavebný piesok (konglomerát – pieskovec (4,9 km od vody)Markušovce – hliníkové rudy (1,0 km od vody)Matejovce nad Hornádom – molybdénové rudy (2,8 km od vody)Rudňany – komplexné železné rudy (5,0 km od vody)Markušovce – všeobecná geológia (90 m od vody)Rudňany – mineralógia (2,7 km od vody)Rudňany – baníctvo (4,2 km od vody)Chrasť nad Hornádom, Farská skala – všeobecná geológia (5,0 km od vody)– Zosuvy (90 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)LEVOCA – Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)LEVOCA – Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (900 m od vody)LEVOCA – Zosuvy (1,1 km od vody)LEVOCA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)LEVOCA – Zosuvy (1,5 km od vody)ULOZA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)LEVOCA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)ULOZA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,4 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)LEVOCA – Zosuvy (2,5 km od vody)ULOZA – Zosuvy (2,6 km od vody)LEVOCA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Harichovce – pozorovací vrt SHMÚ (10 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Levočské Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Levoča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (40 m od vody)Levočské Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Levoča (80 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Levoča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Levočské Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Levočské Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Spišská Nová Ves – monitorovací vrt (150 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Levoča – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (150 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Levočská dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Spišská Nová Ves – monitorovací vrt (170 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Spišská Nová Ves – monitorovací vrt (190 m od vody)Markušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Levočská Dolina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Spišská Nová Ves – monitorovací vrt (220 m od vody)Markušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Levoča – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Brunské-Markušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (40 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (360 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (520 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (540 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (700 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň sírnej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)Markušovce, pri futbalovom ihrisku – prameň (170 m od vody)Markušovce č.d. 285/167 – studňa (580 m od vody)Markušovce, 2000m JJZ od K 490 Na krížiku – prameň (1,1 km od vody)Markušovce – prameň (1,1 km od vody)Markušovce, prameň z meliorácie pod odkaliskom – prameň (1,1 km od vody)Teplička-Pučiská, 1900m SSV od K 640 – prameň (1,1 km od vody)Rudňany-upraváreň, prameň pod odkaliskom – prameň (1,7 km od vody)Teplička, 1300m JV od obce – prameň (1,9 km od vody)Markušovce – vrt (2,0 km od vody)Olša, 1500m SSV od K 664 – prameň (2,0 km od vody)2000m V od K Babiná 640 – prameň (2,1 km od vody)Markušovce – vrt (2,1 km od vody)Matejovce, 1450m JV od K 515 – prameň (2,1 km od vody)Markušovce, 2100m SV od K 697 – prameň (2,1 km od vody)Olša-Stožky, 1520m Z od K 664 – prameň (2,1 km od vody)Markušovská Dolina-Hôrka, 1200m Z od K 664 – prameň (2,2 km od vody)Olša-Stožky, 1500m Z od K 664 – prameň (2,2 km od vody)700m JV od obce Teplička n/Hornádom – prameň (2,2 km od vody)Matejovce – prameň (2,2 km od vody)Matejovce – prameň (2,3 km od vody)Rudňany, prameň Olšo – upravený z rigolu Železni – prameň (2,5 km od vody)Matejovce – vrt (2,5 km od vody)Markušovce – nad odkalovacou nádržou – prameň (2,6 km od vody)Teplička nad Hornádom, prameň v dedine – prameň (2,6 km od vody)Matejovce nad Hornádom, prameň v záhrade pána Se – prameň (2,7 km od vody)Spišská Nová Ves, 900m V od K 564 – prameň (3,0 km od vody)Rudňany-Bindt – prameň (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (50 m od vody)zlato 1 ks – zlato (100 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 518 μg/lmedián 1,80 μg/l27 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 700m Z od K538, 1993, 530 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Levočský potok, 50 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,1 μg/lmedián 3,80 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Levočský potok, 1992, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek59 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Markušovce, 2000, 860 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Markušovce, 2000, 860 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Markušovce, 2000, 860 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 610 μg/lmedián 280 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 16,0 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Hornád, 1992, 920 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 40,0 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 800m S od K613 Lúč, 1993, 990 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Odorica, potok, 1992, 140 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 17,3 mg/lmedián 8,57 mg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Odorica, potok, 1992, 140 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)82 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)71 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)69 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)67 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)66 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)62 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)34 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)34 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)19 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Cinabarit (HgS)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)6 vzoriek, najviac 50 zŕn
    • Or (Au)2 vzorky, najviac 1 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    29701 zrno50 m
    TP-29321 zrno100 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)115 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)70 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)68 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)63 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))21 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)11 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))5 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 89 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO38×
    • Ca-Mg-HCO38×
    • Ca-Mg-SO4-HCO33×
    • Ca-Mg-SO42×
    • Ca-SO4-HCO32×
    • Ca-Mg-HCO3-SO42×
    • Ca-Cl-NO31×
    • Ca-HCO3-Cl1×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A11×
    • trieda H4×
    • trieda F3×
    • trieda E3×
    • trieda C2×
    • trieda B2×
    • trieda D1×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 590 μg/lmedián 17,5 μg/l64 vzoriek5 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 9,60 μg/lmedián 0,500 μg/l64 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l64 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,90 μg/lmedián 0,100 μg/l64 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,210 mg/lmedián 0,00750 mg/l64 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l64 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,50 μg/lmedián 0,250 μg/l64 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,250 μg/l64 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 540 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,10 μg/lmedián 0,700 μg/l64 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 540 μg/lmedián 5,00 μg/l64 vzoriek34 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,500 μg/l64 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 580 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    source1928,4 Bq/l2,10 Bq/l
    vrt s prelivom10,900 Bq/l0,900 Bq/l
    studňa12,30 Bq/l2,30 Bq/l
    upravený prameň731,0 Bq/l4,80 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie111,1 Bq/l11,1 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie315,6 Bq/l8,04 Bq/l
    potok, rieka11,34 Bq/l1,34 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • štôlňa6×
    • halda3×
    • odkalisko1×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    odkalisko Rudňanyodkalisko1,7 km
    Halda štôlne RŠT-1haldavápence19751,8 km
    Štôlňa RŠT-1štôlňavápence19751,9 km
    Halda štôlne RŠT-2haldavápence19751,9 km
    Štôlňa RŠT-2štôlňavápence19752,0 km
    Štôlňa RŠT-1štôlňavápence19752,0 km
    Halda štôlne RŠT-3haldavápence19752,1 km
    Štôlňa RŠT-3štôlňavápence19752,1 km
    Štôlňa RŠT-2štôlňavápence19752,2 km
    Štôlňa RŠT-3štôlňavápence19752,4 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Baláž Ištrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Ing. Babej Jozef B-Gas120 m
    Levoča – Balážštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MATRIXSLOVAKIASERVIS, s.r.o.250 m
    Markušovce IbaritLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – RIS, a.s.1,6 km
    Markušovce IbaritLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – RIS, a.s.1,8 km
    Markušovce IbaritLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – RIS, a.s.1,8 km
    Markušovcevápenec vysokopercentnýŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.2,3 km
    Markušovcevápenec vysokopercentnýŤažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.2,3 km
    Odorínvápnitý slieňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,5 km
    Rudňanystavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s. r. o.2,9 km
    Spišský Hrhovstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DOPRAVEX kameňolomy, s. r. o.3,4 km
    Matejovce nad HornádomsadrovecLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,8 km
    Matejovce nad HornádomanhydritLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,8 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    MarkušovceHliníkové rudy (bauxity)Alložiskový výskyt1,9 km
    Matejovce nad HornádomUránovo-molybdénové rudyCu, U, Moložiskový výskyt2,5 km
    Rudňany – Severná žilaKomplexné železné rudyFe, Cumalé ložisko3,6 km
    Závadka pri Nálepkove, StožkyŽelezné rudyFemineralogický výskyt3,8 km
    Závadka pri Nálepkove, SlivníkyMedené rudyCu, Umineralogický výskyt4,0 km
    Chrásť nad HornádomHliníkové rudy (bauxity)Almineralogický výskyt4,0 km
    RudňanyKomplexné železné rudyFe, Cu, baritmalé ložisko4,2 km
    Chrasť nad Hornádom, žily Ján, Lendava a MilojKomplexné železné rudyFe, Culožiskový výskyt4,2 km
    Rudňany – Matej a Jakub žilaKomplexné železné rudyFe, Cumalé ložisko4,3 km
    Hnilčík, žily Izabela, Farský grund a BaniskáKomplexné železné rudyFe, Culožiskový výskyt4,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    300 vrtov v pásme 3 km, z toho 139 hydrogeologických a 161 ostatných; s číslom archívnej správy 298.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m157×
    • 10–30 m60×
    • 30–100 m48×
    • 100–300 m16×
    • nad 300 m15×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Harichovcepozorovací vrt SHMÚ6,6 m21365 114Aa6.pdf10 m
    JV 16-02inžiniersko-geologický5,0 m8765420 m
    Levočská dolinaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,2 m66203 102Cc29.pdf40 m
    Levočské Lúkyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,7 m13672 114Aa17.pdf40 m
    Levočaširokoprofilový vrt–64931 102Cc23.pdf40 m
    Levočské Lúkyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,2 m13672 114Aa19.pdf50 m
    BK-VMr-30ložiskový8,8 m1289250 m
    Levočská dolinaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80,9 m66203 102Cc31.pdf60 m
    BK-VMr-27ložiskový7,4 m1289270 m
    V-2inžiniersko-geologický4,5 m8723070 m
    Levoča43,0 m71466 102Cc39.pdf80 m
    BK-VMr-29ložiskový8,2 m1289280 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Danišovce – DH-1–0,1 l/s1000 m–nevyužívaný2,5 km
    Arnutovce – HKJ-331 °C11,8 l/s1133 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný6,4 km
    Letanovce – HKJ-425 °C8,0 l/s607 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný8,7 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 510480 m
    HKJ-3geotermálna voda22 – 385 – 1516,1 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Spišská Nová Ves – rušňové depoSK2004900F2,9 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Markušovce210 m²1985–30 m
    Levoča300 m²1985–50 m
    Levočské Lúky – Levoča500 m²1993–120 m
    Levoča400 m²1992–130 m
    Levoča1 000 m²1989–160 m
    Levočská dolina – Levoča2 500 m²1987–160 m
    Levoča60 m²1992–210 m
    Lieskovany100 m²1990–250 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy39×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny30×
    • Stabilizovaný8×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova21×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S13×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Levoča2 parcours de pêche · 17 km16Levočský potok č. 324
    2. Spišská Nová Ves1 parcours de pêche · 10,0 km8Levočský potok č. 18

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád