Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · 3 horgászvíz átlaga A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 15:00 körül van. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás 0 / 3 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 0 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – HernádSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (27 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. Folyami hordalékA vízvezeték 63%-a 25% légzőcső, 13% Fiatal üledékek Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 8,4modell szerinti becslés Víztípus Ca–Mg–HCO₃ Mineralizáció 510 mg/l, kemény víz (17,3 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 7 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Nikkel 56,2 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 36°C 1000 m mélységben hőáramlás 65 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 65 °C (29 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 46NGY/H dózisteljesítmény 21. percentilis Szlovákiában Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 10objektum 3 km-en belül Legközelebbi: odkalisko Rudňany (zagytározó), 1,7 km-re a víztől. 2aranyat tartalmazó minta 14 érc ásványi anyag az üledékben Legfeljebb 1 szem egy mintában (50 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből. 5 10 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Réz 518 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (700m Z od K538). 300fúrás 3 km-en belül 839 vízelemzés a közelben Közülük 298-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. 31°C a kútfejnél 3 geotermikus fúrás 10 km-en belül Legmelegebb: Arnutovce – HKJ-3, hozam 11,8 l/s, 6,4 km-re a víztől. 37Telephelyek 3 km-en belül 1 környezeti terhelés, 36 hulladéklerakó Legközelebbi teher: Spišská Nová Ves – rušňové depo, 2,9 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak. 81bejegyzés 5 km-en belül 18 telep, 63 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 39terület 3 km-en belül 1 aktív Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 10 pontjából 8-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 8,37tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 17,3°dH, kemény Kalcium és magnézium összege (3,09 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 510mg/l mineralizáció Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 46ngy/h a levegőben 45-55 tartomány nGy/h Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. közepes A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. -29nT -55--18 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -33mGal Maradék +1,0 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 36 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben 29 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 65 mW/m². Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: 700m Z od K5381993, 530 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Levočský potok, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Levočský potok1992, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Markušovce2000, 860 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Markušovce2000, 860 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Markušovce2000, 860 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Hornád1992, 920 m-re a víztől. Összehasonlítás: 94. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Hornád1992, 920 m-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 800m S od K613 Lúč1993, 990 m-re a víztől. Összehasonlítás: 78. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Odorica, potok1992, 140 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: Odorica, potok1992, 140 m-re a víztől. Összehasonlítás: 73. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: studňa1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1992, 540 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 580 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 300 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 139 hidrogeológiai és 161 egyéb; archív jelentés számával: 298. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád
Most a víznél
Ma a(z) Levočský potok vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás Állapot Változás Hőmérséklet Markušovce 34 cm – Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Levočský potok vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A(z) Levočský potok vízfolyás geológiája és geokémiája
Szikla a víz alatt
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Természetes gamma-sugárzás
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység Pontozás Négytagú holocén folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai 5× paleogén oligocén – Miocén Bielopotok formáció 2× Négytagú Pleisztocén – holocén deluviális üledékek egésze: LithoFacial differenciálatlan lejtők és törmelékek 1× Kvaterneri fedezet
Ekokonikus osztódás
Neutektonikus egységek
Neotektonikus mozgások iránya
Területi geológiai részleg
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Mérnök-geológiai körzetek
Műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Víztartó típus
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
Hidrogeológiai funkció
Fő hidrogénező régió
A talajvíz genetikai típusa
Vegyi típusú talajvíz
Talajvíz minőségi osztály
Talajvízszintek
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
Oldott anyagok
Víz ionos összetétele
Főbb ionok
73,2 mg/l78. percentilis85,0 mg/l75. percentilis23,5 mg/l74. percentilis5,11 mg/l74. percentilis279 mg/l71. percentilis18,1 mg/l66. percentilis12,4 mg/l63. percentilis0,116 mg/l51. percentilisTápanyagok és szerves szennyezés
0,482 mg/l80. percentilis11,6 mg/l78. percentilis3,50 mg/l57. percentilis0,0431 mg/l22. percentilisFémek
522 μg/l95. percentilis0,327 mg/l86. percentilis62,5 μg/l68. percentilis6,53 μg/l49. percentilisElemek a folyami üledékekben
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
56,2 mg/kg95. percentilis140 mg/kg95. percentilis20,2 mg/kg95. percentilis1,88 mg/kg95. percentilis1,11 mg/kg95. percentilis7,23 mg/kg95. percentilis0,982 mg/kg94. percentilis171 mg/kg85. percentilis13,9 mg/kg84. percentilis101 mg/kg82. percentilis0,423 mg/kg80. percentilis0,236 mg/kg61. percentilis13,6 mg/kg38. percentilis6,96 mg/kg26. percentilis56,1 mg/kg20. percentilisFőbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
1,13 %83. percentilis835 mg/kg49. percentilis1,47 %44. percentilis747 mg/kg36. percentilis1,57 %35. percentilis4 074 mg/kg34. percentilis5,05 %28. percentilis0,714 %28. percentilis2,27 %25. percentilisTovábbi elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
69,1 mg/kg73. percentilis466 mg/kg71. percentilis493 mg/kg68. percentilis32,9 mg/kg67. percentilis62,5 mg/kg62. percentilis87,2 mg/kg46. percentilis26,6 mg/kg44. percentilis1,02 mg/kg29. percentilis108 mg/kg23. percentilis10,2 mg/kg21. percentilisTermészetes radioaktivitás és radon
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
1,32 %58. percentilis2,33 ppm23. percentilis6,32 ppm15. percentilis1 105 Bq/m²24. percentilisRadonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
Mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
Geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Domborzat, éghajlat és talajok
Geomorfológiai egységek
Geomorfológiai területek
Éghajlat-földrajzi típusok
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
Nyomelemek a felszíni vizekben
Fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Legközelebbi minták arannyal
Minta Arany a mintában A vízből 2970 1 szem 50 m TP-2932 1 szem 100 m Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Vegyi víztípusok a közelben
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
Fémek a talajvízben
Radon vizekben
A helyszín típusa Minták Legmagasabb radon Középső forrás 19 28,4 Bq/l 2,10 Bq/l szabadon folyó fúrólyuk 1 0,900 Bq/l 0,900 Bq/l jól 1 2,30 Bq/l 2,30 Bq/l fejlett rugó 7 31,0 Bq/l 4,80 Bq/l közellátásra szánt vízforrás 1 11,1 Bq/l 11,1 Bq/l vízforrás egyéni ellátáshoz 3 15,6 Bq/l 8,04 Bq/l patak, folyó 1 1,34 Bq/l 1,34 Bq/l Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Bányászati tárgyak típusai
Legközelebbi régi bányaműködés
Név Faj Aláaknázott Véget ért A vízből odkalisko Rudňany zagytározó 1,7 km Halda štôlne RŠT-1 roncs mészkövek 1975 1,8 km Štôlňa RŠT-1 tárna mészkövek 1975 1,9 km Halda štôlne RŠT-2 roncs mészkövek 1975 1,9 km Štôlňa RŠT-2 tárna mészkövek 1975 2,0 km Štôlňa RŠT-1 tárna mészkövek 1975 2,0 km Halda štôlne RŠT-3 roncs mészkövek 1975 2,1 km Štôlňa RŠT-3 tárna mészkövek 1975 2,1 km Štôlňa RŠT-2 tárna mészkövek 1975 2,2 km Štôlňa RŠT-3 tárna mészkövek 1975 2,4 km Lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi Állapot és szervezet A vízből Baláž I kavicsos homok és homok Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Ing. Babej Jozef B-Gas 120 m Lőcse – Baláž kavicsos homok és homok Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – MATRIXSLOVAKIASERVIS, s.r.o. 250 m Markušovce I barit Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – RIS, a.s. 1,6 km Markušovce I barit Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – RIS, a.s. 1,8 km Markušovce I barit Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – RIS, a.s. 1,8 km Markušovce kiváló minőségű mészkő Aláaknázott betét – VSK MINERAL s.r.o. 2,3 km Markušovce kiváló minőségű mészkő Aláaknázott betét – VSK MINERAL s.r.o. 2,3 km Odorín meszes márga Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony 2,5 km Rudňany építőkő Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – DOPRAVEX kameňolomy, s. r. o. 2,9 km Spišský Hrhov építőkő Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – DOPRAVEX kameňolomy, s. r. o. 3,4 km Matejovce nad Hornádom gipsz Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony 3,8 km Matejovce nad Hornádom víztelen kalciumszulfát Betét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony 3,8 km Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény Érctípus Fémek Faj A vízből Markušovce Alumínium ércek (paprikajancsi) Al betét előfordulása 1,9 km Matejovce nad Hornádom Urán-molibdén ércek Cu, U, Mo betét előfordulása 2,5 km Rudňany – Severná žila Összetett vasércek Fe, Cu kisbetét 3,6 km Závadka pri Nálepkove, Stožky Vasércek Fe ásványi jelenség 3,8 km Závadka pri Nálepkove, Slivníky Rézércek Cu, U ásványi jelenség 4,0 km Chrásť nad Hornádom Alumínium ércek (paprikajancsi) Al ásványi jelenség 4,0 km Rudňany Összetett vasércek FE, CU, barit kisbetét 4,2 km Chrasť nad Hornádom, žily Ján, Lendava és Miloj Összetett vasércek Fe, Cu betét előfordulása 4,2 km Rudňany – Matej a Jakub žila Összetett vasércek Fe, Cu kisbetét 4,3 km Hnilčík, žily Izabela, Farský grund a Baniská Összetett vasércek Fe, Cu betét előfordulása 4,3 km Fúrások és geofond archív jelentések
Fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység Archív jelentés A vízből Harichovce shmú megfigyelő fúrás 6,6 m 21365 114Aa6.pdf10 m JV 16-02 mérnök-geológiai 5,0 m 8765420 m Levočská dolina keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 150,2 m 66203 102Cc29.pdf40 m Levočské Lúky keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 6,7 m 13672 114Aa17.pdf40 m Lőcse széles átmérőjű fúrólyuk – 64931 102Cc23.pdf40 m Levočské Lúky keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 9,2 m 13672 114Aa19.pdf50 m BK-VMr-30 letét 8,8 m 1289250 m Levočská dolina keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 80,9 m 66203 102Cc31.pdf60 m BK-VMr-27 letét 7,4 m 1289270 m V-2 mérnök-geológiai 4,5 m 8723070 m Lőcse 43,0 m 71466 102Cc39.pdf80 m BK-VMr-29 letét 8,2 m 1289280 m Geotermikus energia és ásványvizek
Fúrás Hőmérséklet Hozam Mélység Vegyi víz típusa Használat A vízből Danišovce – DH-1 – 0,1 l/s 1000 m – felhasználatlan 2,5 km Arnutovce – HKJ-3 31 °C 11,8 l/s 1133 m Ca-Mg-HCO3 felhasználatlan 6,4 km Letanovce – HKJ-4 25 °C 8,0 l/s 607 m Ca-Mg-HCO3 felhasználatlan 8,7 km A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória a1 ásványvíz < 15 < 5 10 480 m HKJ-3 geotermikus víz 22 – 38 5 – 15 1 6,1 km Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Környezeti terhek
Helyszín Tevékenység Anyag Osztályozás A vízből Igló – rušňové depo SK2004900F 2,9 km Hulladéklerakók
Szemétlerakó Terület Éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Markušovce 210 m² 1985 – 30 m Lőcse 300 m² 1985 – 50 m Levočské Lúky – Lőcse 500 m² 1993 – 120 m Lőcse 400 m² 1992 – 130 m Lőcse 1 000 m² 1989 – 160 m Levočská dolina – Lőcse 2 500 m² 1987 – 160 m Lőcse 60 m² 1992 – 210 m Lieskovany 100 m² 1990 – 250 m Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
Tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
16100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 518 μg/lmedián 1,80 μg/l27 minták19 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l27 minták7 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 13,1 μg/lmedián 3,80 μg/l27 minták
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 16,0 μg/lmedián 0,500 μg/l27 minták59 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 2,50 μg/l27 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt
StronciumSremelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 610 μg/lmedián 280 μg/l27 minták
LítiumLiemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 31,0 μg/lmedián 16,0 μg/l27 minták
BáriumBaenyhén emelkedett
Legmagasabb 70,0 μg/lmedián 40,0 μg/l27 minták
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l27 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
Legmagasabb 17,3 mg/lmedián 8,57 mg/l27 minták
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 590 μg/lmedián 17,5 μg/l64 minták5 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 9,60 μg/lmedián 0,500 μg/l64 minták84 %-kal a számszerűsítési határ alatt
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l64 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 8,90 μg/lmedián 0,100 μg/l64 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,210 mg/lmedián 0,00750 mg/l64 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l64 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 8,50 μg/lmedián 0,250 μg/l64 minták56 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,20 μg/lmedián 0,250 μg/l64 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 8,10 μg/lmedián 0,700 μg/l64 minták
Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1 540 μg/lmedián 5,00 μg/l64 minták34 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 3,20 μg/lmedián 0,500 μg/l64 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l27 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt




