Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами Низька активність · середнє з 2 рибальських ділянок 06:00–08:00 Sekčov č. 2, оцінка вікна 35. Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 13:04. Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр. Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця. Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані. Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води. Швидкий водотік Передгірна річка з гравійним дном та швидкою течією. Тут харіус та форель вже почуваються добре. Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок. Завантаження 3D моделі рельєфу… Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну. Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою. Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях 2 з 2 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ мають невиконану норму в найближчій точці принаймні за одним показником. 1 з 2 рибальських ділянок із вимірюваннями мають поблизу підземну воду зі значенням понад ліміт принаймні за одним показником. Забруднення води в басейні – ГорнадЗабруднена вода – Словаччина Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 44 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek86 % čiary vody 7 % pieskovce a zlepence, 7 % flyš Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,1modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 493 mg/l, tvrdá voda (16,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 з 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Molybdén 0,591 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 79. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 79 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 80 °C (prírastok 35 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 49nGy/h dávkový príkon 39. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 4objekty do 3 km Найбліжшіе: Odkalisko Solivar (odkalisko), 150 m od vody. 37vzoriek so zlatom 16 rudných minerálov v sedimente Najviac 9 zŕn v jednej vzorke (80 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 з 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Meď 8,50 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Sekčov, pri ceste na Kapusany). 2 050vrtov do 3 km 1156 rozborov vody v okolí Z toho 2050 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 29 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 56lokalít do 3 km 7 záťaží, 49 skládok Najbližšia záťaž: Prešov – rušňové depo, 50 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 26záznamov do 5 km 15 ložísk, 11 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 115plôch do 3 km 13 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 14 z 16 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,13typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 16,4°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,93 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 493mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 49nGy/h vo vzduchu rozsah 42 až 53 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. середнє Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. -36нТл rozsah -48 až -19 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -25mGal reziduálna +3,3 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 80 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 35 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 79 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Sekčov, pri ceste na Kapusany, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čakaň, 2008, 720 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čakaň, 2008, 720 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sekčov, pri moste na Solivar, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Fulianka, 1992, 40 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sekčov, pri odsade, 1993, 30 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sekčov, pri moste na Solivar, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Torysa, 800 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Torysa, 1992, 800 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Torysa, 1992, 800 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Fulianka nad obcou, 1992, 560 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 660 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 670 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 550 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 2 050 vrtov v pásme 3 km, z toho 296 hydrogeologických a 1754 ostatných; s číslom archívnej správy 2050. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке. Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані Басейн: Бодрог та Горнад
Зараз біля води
Сьогодні на водотоці Секчов
Середнє по рибальських ділянках водотоку
Найкраще вікно сьогодні
Карта та рибальські ділянки водотоку
Стан води на водотоці
Рівні води на водотоці
Станція Статус Зміна Температура Демята 59 см – Пряшів 83 см – Висотний профіль водотоку
Рельєф у 3D
Історичні знімки



Забруднення води на водотоці Секчов
Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025
Найбільш забруднені ділянкиусі з невиконаною нормою
Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025
Найвищі нітрати
Профіль водотоку від витоку до гирлакількість недотриманих показників у 2025 році на пунктах SHMÚ
Показати станції в таблиці (2)
Geológia a geochémia toku Sekčov
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Утвар Век Єднотка Балів kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 12× flyš eocén – oligocén malcovské súvrstvie 1× flyš eocén strihovské a staršie malcovské súvrstvie 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Кислотність води
Жорсткість води
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
85,7 мг/л75. percentil5,00 мг/л73. percentil63,1 мг/л71. percentil14,3 мг/л68. percentil269 мг/л68. percentil19,6 мг/л68. percentil19,2 мг/л63. percentil0,119 мг/л53. percentilŽiviny a organické znečistenie
10,6 мг/л75. percentil0,305 мг/л69. percentil0,145 мг/л59. percentil2,87 мг/л42. percentilМетали
78,4 μg/l75. percentil110 μg/l63. percentil0,0743 мг/л36. percentil4,58 μg/l34. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,591 мг/кг79. percentil93,6 мг/кг77. percentil0,795 мг/кг62. percentil2,77 мг/кг55. percentil101 мг/кг54. percentil0,251 мг/кг51. percentil0,180 мг/кг49. percentil23,4 мг/кг44. percentil64,3 мг/кг41. percentil0,171 мг/кг31. percentil5,01 мг/кг26. percentil0,0643 мг/кг25. percentil6,49 мг/кг20. percentil10,7 мг/кг18. percentil16,3 мг/кг16. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,05 %77. percentil4 741 мг/кг60. percentil924 мг/кг58. percentil1,50 %47. percentil1,76 %42. percentil5,04 %28. percentil665 мг/кг26. percentil0,685 %24. percentil2,15 %17. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
472 мг/кг72. percentil61,0 мг/кг51. percentil1,42 мг/кг50. percentil25,1 мг/кг35. percentil82,3 мг/кг33. percentil54,2 мг/кг32. percentil26,0 мг/кг29. percentil380 мг/кг28. percentil10,8 мг/кг25. percentil106 мг/кг19. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Радоновий ризик підґрунтя
1,31 %54. percentil7,14 ppm42. percentil2,43 ppm31. percentil1 499 Bq/m²50. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Взорка Zlato vo vzorke Od vody TP-4595 1 zrno 20 м 1210 5 zŕn 20 м 1464 3 zrná 20 м TP-4547 1 zrno 30 м 4565 1 zrno 30 м 1697 3 zrná 40 м 1211 3 zrná 40 м 1455 3 zrná 40 м Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Взоріек Najvyšší radón Медіан minerálny prameň 2 14,5 Bq/l 10,9 Bq/l prameň 11 42,4 Bq/l 14,0 Bq/l potok, rieka 4 1,27 Bq/l 0,780 Bq/l studňa 2 33,8 Bq/l 19,0 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 3 11,3 Bq/l 8,08 Bq/l upravený prameň 5 21,9 Bq/l 18,8 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 15,3 Bq/l 15,3 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Назва Вид Тяжене Уконченіе Od vody Odkalisko Solivar odkalisko NaCl 150 м Odkalisko Solivar odkalisko soľ 180 м Mária šachta šachta kamenná soľ 1,3 км Leopold šachta šachta kamenná soľ 1,5 км Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско Нераст Stav a organizácia Od vody Kapušany bentonit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 370 м Kapušany bentonit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 370 м Fintice bentonit Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 1,6 км Prešov – Solivar kamenná soľ Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,6 км Tulčík stavebný kameň Ťažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo Sekčov v Tulčíku 1,7 км Prešov – Solivar kamenná soľ Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,7 км Fintice I stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s. r. o. 2,2 км Fintice I stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s. r. o. 2,2 км Nemcovce štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 2,5 км Fintice II stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s.r.o. 2,6 км Fintice II stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s.r.o. 2,6 км Vyšná Šebastová – Maglovec stavebný kameň Ťažené ložisko – IS-LOM s.r.o., Maglovec 3,3 км Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Вискит Typ rudy Метали Вид Od vody Nižné Raslavice Ortuťové rudy Гґ mineralogický výskyt ? 670 м Kľušov Ortuťové rudy Гґ mineralogický výskyt ? 3,5 км Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Локація Вид Глибина Archívna správa Od vody Prešov ZPA širokoprofilový vrt 7,5 м 67604 115Ba79.pdf10 м vrt monitorovací vrt – 9377120 м vrt monitorovací vrt – 9377120 м JV-5 inžiniersko-geologický 3,0 м 7074120 м J-3 inžiniersko-geologický 3,0 м 8388620 м S -7 inžiniersko-geologický 5,1 м 7595520 м RV-8 inžiniersko-geologický 9,2 м 875120 м V-18 inžiniersko-geologický 8,5 м 1960820 м V-14 inžiniersko-geologický 10,0 м 5122520 м JV-8 inžiniersko-geologický 2,2 м 7074120 м RT-16 inžiniersko-geologický 6,0 м 5973720 м vrt monitorovací vrt – 9377130 м Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело Вид Температура води (°C) Видатность (л/с) Почет Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 28 170 м kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 2,7 км Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Локація Чінность Латка Класіфікаціа Od vody Prešov – rušňové depo SK2005300P 50 м Prešov – Solivary SK1001200P 230 м Prešov – paneláreň SK1001200P 740 м Prešov – Duklianske kasárne SK1001200P 780 м Prešov – bývalý závod ZPA SK1001200P 810 м Prešov – Sokolovské kasárne SK1001200P 1,3 км Prešov – letisko SK1001200P 1,7 км Skládky odpadov
Складка Плоха Rok vzniku Моніторованіе Od vody TPO IMUNA, š.p. Šarišské Michaľany – Šarišské Michaľany – 1970 – 90 м Bartošovce – 1980 – 110 м Ľubotice – 1985 monitorovaná 120 м Bartošovce – 1975 – 290 м Raslavice – Vyšné Raslavice 50 м² 1985 – 330 м Prešov – Nižná Šebastová 100 м² 1990 – 380 м Sordok – Veľký Šariš – 1990 – 550 м Kapušany – 1985 – 580 м Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Організації та локація
Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови
Інші водотоки поблизу
Лососеві – форельовіШебастовка
1 рибальська ділянкаШтрковіско Рожковани
3 рибальські ділянкиШтрковіско Вельки Шаріш
4 рибальські ділянки
Лососеві – форельовіДзіков
1 рибальська ділянка
Лососеві – форельовіТернянка
1 рибальська ділянка
Лососеві – форельовіВельки поток (Сабінов)
1 рибальська ділянка
Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал
17з 100
1445ділянок
Колір мапи
Завантаження мапи…
нижчевище
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
МідьЦуvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,50 μg/lmedián 1,05 μg/l16 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
БаріумБаvysoká (horných 5 %)
najvyššie 129 μg/lmedián 60,0 μg/l16 vzoriek
ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 39,0 μg/lmedián 10,0 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
АрсенАсmierne zvýšená
najvyššie 3,60 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
СтронціумСрmierne zvýšená
najvyššie 440 μg/lmedián 390 μg/l11 vzoriek
ХромЦрmierne zvýšená
najvyššie 3,60 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбmierne zvýšená
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek31 % pod medzou stanovenia
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 17,0 мг/лmedián 8,82 мг/л16 vzoriek
ОловоПбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 39,0 μg/lmedián 0,500 μg/l92 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
СеленСеextrémna (horný 1 %)
najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l92 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
ХромЦрextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,5 μg/lmedián 0,250 μg/l92 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
РтутьГґextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l92 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5 200 μg/lmedián 26,5 μg/l92 vzoriek
АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,430 мг/лmedián 0,00500 мг/л92 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
najvyššie 122 μg/lmedián 14,0 μg/l92 vzoriek
КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l92 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
МідьЦуvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l92 vzoriek
АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,30 μg/lmedián 0,500 μg/l92 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l92 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л42 vzoriek100 % pod medzou stanovenia