Vízfolyás

Sekčov

Vízgyűjtő: Bodrog és HernádPontyosLazacfélék – pisztrángos
horgászvizek
2
horgászvizek hossza
44,7km
kerület
Eperjesi kerület
  • Pontyos23,2 km1 horgászvíz
  • Lazacfélék – pisztrángos21,5 km1 horgászvíz
Légi felvétel a(z) Sekčov vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Sekčov vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos0
  • Alacsony2

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Sekčov č. 2, ablakpontszám 36.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Demjata60 cm–
    Eperjes83 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 16:57

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik.

    2003004005006007000 km10 km20 km30 km40 kmsz. 2sz. 1
    A vízfolyás magassági profilja: 620-től 239 m tengerszint feletti magasságig 44,5 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    620 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    235 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    385 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    8,7 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,47

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Sekčov vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. aug. 20.
    Sekčov vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 4.
    Sekčov vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. aug. 7.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Sekčov vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás 2 / 2 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1
    • 3 vagy több mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • Sekčov č. 2Sekčov · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben3 mutató
    • Sekčov č. 1Sekčov · nem teljesült határérték 4 évből 4 évben2 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 1 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    • nitrátok 25–50 mg/l1

    Legmagasabb nitrátértékek

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    01234Fulianka, fkm 19,9: 3 mutató (2024)Šalgovický potok, alatt, fkm 2,0: 2 mutató (2025)rkm 20 (felső szakasz)rkm 2 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (2)
    • Fuliankarkm 19,93 mutató
    • Šalgovický potok, alattrkm 2,02 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Sekčov vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (44 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 86%-a

    7% Homokkövek és konglomerátumok, 7% légzőcső

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,1modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    Mineralizáció 493 mg/l, kemény víz (16,4 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Molibdén 0,591 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 79. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km45 °C80 °C

    Láb alatti hőség

    45°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 79 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 80 °C (35 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    49NGY/H dózisteljesítmény

    39. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    4objektum 3 km-en belül

    Legközelebbi: Odkalisko Solivar (zagytározó), 150 m-re a víztől.

    Arany a folyami üledékben

    37aranyat tartalmazó minta

    16 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 9 szem egy mintában (80 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    2 10 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Réz 8,50 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 95. percentilis (Sekčov, pri ceste na Kapusany).

    Fúrások és talajvízelemzések

    2 050fúrás 3 km-en belül

    1156 vízelemzés a közelben

    Közülük 2050-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    29 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    56Telephelyek 3 km-en belül

    7 környezeti terhelés, 49 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Prešov – rušňové depo, 50 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    26bejegyzés 5 km-en belül

    15 telep, 11 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    115terület 3 km-en belül

    13 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék86%SR 72 %
    • Homokkövek és konglomerátumok7,1%SR 1,8 %
    • Légzőcső7,1%SR 4,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú86%
    • légzőcső14%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai12×
    légzőcsőEocén – oligocénMalcov formáció1×
    légzőcsőEocénStrihovce és régebbi Malcov képződmények1×

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei86%SR 68 %
    • tengeri üzérkedések14%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága4,2m
    • 2 – 550%SR 48 %
    • 5 – 1030%SR 20 %
    • 0 – 220%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)40%SR 60 %
    • negatív egység (hegyvidéki medencék)33%SR 14 %
    • pozitív egység (alföldi dombok)27%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • közepes felemelkedés40%SR 32 %
    • nagyon kicsi süllyedés33%SR 7,3 %
    • nagy felemelkedés27%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • házon belüli medencék86%SR 44 %
    • belső kárpata paleogén14%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Kelet-Szlovák medence86%SR 7,6 %
    • Spiš–šariš paleogén14%SR 5,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hegyi patak lelőhelyek régiója40%SR 21 %
    • flyschoid kőzetek régiója40%SR 5,4 %
    • homokkő-konglomerátum kőzetek régiója20%SR 3,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • légyölő formáció60%SR 13 %
    • kvaterner üledékek kialakulása40%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 16 pontjából 14-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)100%SR 22 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • repedés100%SR 12 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • Čergov paleogén56%SR 1,4 %
    • A Košice-medence keleti részének neogénje44%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajvíz genetikai típusa

    • karbonát-szilikatogén talajvíz100%SR 3,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Vegyi típusú talajvíz

    • Ca-Mg-HCO3 typ100%SR 5,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvíz minőségi osztály

    • A100%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajvízszintek

    • Košice-medence71%SR 4,8 %
    • Humenné gerinc29%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,13tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    16,4°dH, kemény

    Kalcium és magnézium összege (2,93 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    493mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KalciumCa85,7 mg/l75. percentilis
    • KáliumK5,00 mg/l73. percentilis
    • SzulfátokSO463,1 mg/l71. percentilis
    • NátriumNa14,3 mg/l68. percentilis
    • BikarbonátokHCO3269 mg/l68. percentilis
    • KloridCl19,6 mg/l68. percentilis
    • MagnéziumMg19,2 mg/l63. percentilis
    • FluoridF0,119 mg/l53. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • NitrátokNO310,6 mg/l75. percentilis
    • FoszfátokPO40,305 mg/l69. percentilis
    • AmmóniaNH40,145 mg/l59. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK2,87 mg/l42. percentilis

    Fémek

    • MangánMn78,4 μg/l75. percentilis
    • AlumíniumAl110 μg/l63. percentilis
    • VasalóFe0,0743 mg/l36. percentilis
    • Cink-Zn4,58 μg/l34. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • MolibdénMo0,591 mg/kg79. percentilis
    • KrómCr93,6 mg/kg77. percentilis
    • AntimonSb0,795 mg/kg62. percentilis
    • Ón-Sn2,77 mg/kg55. percentilis
    • Cink-Zn101 mg/kg54. percentilis
    • SzelénSe0,251 mg/kg51. percentilis
    • KadmiumCd0,180 mg/kg49. percentilis
    • NikkelNi23,4 mg/kg44. percentilis
    • VanádiumV64,3 mg/kg41. percentilis
    • BizmutBi0,171 mg/kg31. percentilis
    • ArzénAs5,01 mg/kg26. percentilis
    • HiganyHg0,0643 mg/kg25. percentilis
    • KobaltCo6,49 mg/kg20. percentilis
    • ÓlomPb10,7 mg/kg18. percentilis
    • RézCu16,3 mg/kg16. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • NátriumNa1,05 %77. percentilis
    • TitánTi4 741 mg/kg60. percentilis
    • MangánMn924 mg/kg58. percentilis
    • KáliumK1,50 %47. percentilis
    • KalciumCa1,76 %42. percentilis
    • AlumíniumAl5,04 %28. percentilis
    • FoszforP665 mg/kg26. percentilis
    • MagnéziumMg0,685 %24. percentilis
    • VasalóFe2,15 %17. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • CirkóniumZr472 mg/kg72. percentilis
    • BórB61,0 mg/kg51. percentilis
    • BerilliumBe1,42 mg/kg50. percentilis
    • IttriumY25,1 mg/kg35. percentilis
    • RubídiumRb82,3 mg/kg33. percentilis
    • CériumCe54,2 mg/kg32. percentilis
    • LítiumLi26,0 mg/kg29. percentilis
    • BáriumBa380 mg/kg28. percentilis
    • GalliumGa10,8 mg/kg25. percentilis
    • StronciumSr106 mg/kg19. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    49ngy/h a levegőben

    42-53 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,31 %54. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,14 ppm42. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,43 ppm31. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 499 Bq/m²50. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • közepes67%SR 64 %
    • alacsony33%SR 36 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -36nT

    -48--19 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -25mGal

    Maradék +3,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km45 °C80 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    45 / 80 °C1000 és 2000 m mélységben

    35 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 79 mW/m².

    Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt

    • Košice-medence71%SR 4,8 %
    • Humenné gerinc29%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)167–597m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága313m a.s.l.
    • Átlagos lejtés5,2°
    • Januári átlaghőmérséklet-3,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet17,8°C
    • Évi csapadék717mm

    Geomorfológiai egységek

    • Ondava Felföld55%SR 4,4 %
    • Košice-medence45%SR 2,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Nízke Beskydy55%SR 7,5 %
    • Lučenec–Košice depresszió45%SR 7,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • merítőiad60%SR 29 %
    • hegyi klíma40%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok42%SR 25 %
    • A savasodásra nem érzékeny talajok33%SR 27 %
    • savanyításra érzékeny talajok25%SR 31 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • viszonylag tiszta talaj50%SR 53 %
    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a50%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • A Külső Kárpátok kréta és paleogénje63%SR 9,5 %
    • Neogén25%SR 48 %
    • A Klippen-öv kréta és paleogénjének agyagos-homokos üledékei, a Tatricum és a Hronicum13%SR 2,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Odkalisko Solivar – 3 – zagytározó (180 m-re a víztől)Mária šachta – 1 – nyél (1,3 km-re a víztől)Leopold šachta – 1 – nyél (1,5 km-re a víztől)Odkalisko Solivar – 3 – zagytározó (150 m-re a víztől)Nižné Raslavice – Higanyércek (670 m-re a víztől)Kľušov – Higanyércek (3,5 km-re a víztől)Prešov – rušňové depo – SK2005300P (50 m-re a víztől)Prešov – Solivary – SK1001200P (230 m-re a víztől)Prešov – paneláreň – SK1001200P (740 m-re a víztől)Prešov – Duklianske kasárne – SK1001200P (780 m-re a víztől)Prešov – bývalý závod ZPA – SK1001200P (810 m-re a víztől)Prešov – Sokolovské kasárne – SK1001200P (1,3 km-re a víztől)Prešov – letisko – SK1001200P (1,7 km-re a víztől)TPO IMUNA, š.p. Šarišské Michaľany – Šarišské Mi – alkalmi (90 m-re a víztől)Bartošovce – egyik sem (110 m-re a víztől)Ľubotice – állandó (120 m-re a víztől)Bartošovce – egyik sem (290 m-re a víztől)Raslavice – Vyšné Raslavice – egyik sem (330 m-re a víztől)Prešov – Nižná Šebastová – nem becsülhető meg (380 m-re a víztől)Sordok – Veľký Šariš – nem becsülhető meg (550 m-re a víztől)Kapušany – nem becsülhető meg (580 m-re a víztől)Raslavice – Nižné Raslavice – egyik sem (590 m-re a víztől)Hertník – egyik sem (590 m-re a víztől)Vyšná – Ľubotice – állandó (610 m-re a víztől)Vaniškovce – egyik sem (610 m-re a víztől)Prešov – alkalmi (800 m-re a víztől)Janovce – egyik sem (990 m-re a víztől)Solivar – Prešov – nem becsülhető meg (1,0 km-re a víztől)Nižná Śebastová – Prešov – egyik sem (1,1 km-re a víztől)Ekočergov – Hertník – Bartošovce – Bartošovce – egyik sem (1,2 km-re a víztől)Hertník – egyik sem (1,3 km-re a víztől)Kužmica – Lada – nem becsülhető meg (1,3 km-re a víztől)Fulianka – nem becsülhető meg (1,4 km-re a víztől)Demjata – Terba – Demjata – nem becsülhető meg (1,6 km-re a víztől)Bývalý Vargov hospodárský dvor – Malý Šariš – egyik sem (1,6 km-re a víztől)Raslavice – Abrahámovce – egyik sem (1,6 km-re a víztől)Bývalý Hodossyho hosp.dvor – Malý Šariš – egyik sem (1,6 km-re a víztől)Prešov – močiar – Solivar – nem becsülhető meg (1,6 km-re a víztől)Hubošovce k.ú. – Demjata – nem becsülhető meg (1,7 km-re a víztől)Pod Kalváriou – Solivar – egyik sem (1,8 km-re a víztől)Soľná Baňa – Solivar – nem becsülhető meg (2,0 km-re a víztől)Šiba – nem becsülhető meg (2,0 km-re a víztől)Abrahamovce – Abrahámovce – nem becsülhető meg (2,1 km-re a víztől)Abrahámovce – egyik sem (2,1 km-re a víztől)Tročany – nem becsülhető meg (2,2 km-re a víztől)Kobyly – nem becsülhető meg (2,2 km-re a víztől)Pušovce – nem becsülhető meg (2,3 km-re a víztől)Podlaníky – Ovčie – alkalmi (2,3 km-re a víztől)Abrahamovce – Abrahámovce – nem becsülhető meg (2,3 km-re a víztől)Nabokréty – Podhorany – egyik sem (2,4 km-re a víztől)Osikov – egyik sem (2,4 km-re a víztől)Osikov – egyik sem (2,5 km-re a víztől)Fričkovce – nem becsülhető meg (2,7 km-re a víztől)Vyšná Śebastová – Vyšná Šebastová – nem becsülhető meg (2,8 km-re a víztől)Bikoš – Nižná Šebastová – állandó (2,8 km-re a víztől)Prešov – Nižná Šebastová – nem becsülhető meg (2,8 km-re a víztől)Kľušov – nem becsülhető meg (2,8 km-re a víztől)Tehelná – Veľký Šariš – nem becsülhető meg (2,8 km-re a víztől)Geraltov – nem becsülhető meg (2,8 km-re a víztől)Severná – Vyšná Šebastová – nem becsülhető meg (2,8 km-re a víztől)Fričkovce – egyik sem (2,9 km-re a víztől)Radatice – nem becsülhető meg (3,0 km-re a víztől)a1 (170 m-re a víztől)a1 (1,0 km-re a víztől)a1 (1,2 km-re a víztől)a1 (1,4 km-re a víztől)a1 (2,2 km-re a víztől)a1 (2,6 km-re a víztől)b1 (2,7 km-re a víztől)a1 (3,1 km-re a víztől)a1 (3,1 km-re a víztől)a1 (3,6 km-re a víztől)a1 (4,1 km-re a víztől)a1 (4,3 km-re a víztől)a1 (4,5 km-re a víztől)a1 (4,6 km-re a víztől)a1 (4,6 km-re a víztől)a1 (4,9 km-re a víztől)a1 (5,0 km-re a víztől)a1 (5,2 km-re a víztől)a1 (5,5 km-re a víztől)a1 (5,8 km-re a víztől)a1 (6,3 km-re a víztől)a1 (6,6 km-re a víztől)a1 (8,6 km-re a víztől)a1 (8,8 km-re a víztől)a1 (9,0 km-re a víztől)a1 (9,4 km-re a víztől)a1 (9,4 km-re a víztől)a1 (9,6 km-re a víztől)a1 (9,8 km-re a víztől)Prešov – Solivar – kősó (1,6 km-re a víztől)Fintice I – építőkő (2,2 km-re a víztől)Fintice II – építőkő (2,6 km-re a víztől)Vyšná Šebastová – Maglovec – építőkő (3,3 km-re a víztől)Záhradné – építőkő (3,6 km-re a víztől)Kapušany – bentonit (370 m-re a víztől)Fintice – bentonit (1,6 km-re a víztől)Prešov – Solivar – kősó (1,7 km-re a víztől)Fintice I – építőkő (2,2 km-re a víztől)Fintice II – építőkő (2,6 km-re a víztől)Vyšná Šebastová – Maglovec – építőkő (3,3 km-re a víztől)Záhradné – építőkő (3,6 km-re a víztől)Kapušany – bentonit (370 m-re a víztől)Tulčík – építőkő (1,7 km-re a víztől)Nemcovce – kavicsos homok és homok (2,5 km-re a víztől)Bartošovce – téglalap (40 m-re a víztől)Raslavice – Hg ércek (670 m-re a víztől)Tročany – téglalap (3,1 km-re a víztől)Kľušov – Hg ércek (3,5 km-re a víztől)Kríže – építőkő – homokkő (3,6 km-re a víztől)Kľušov – Kľušovská Zábava – téglalap (4,3 km-re a víztől)Radatice – kőszén (4,4 km-re a víztől)Čelovce – barnaszén (4,8 km-re a víztől)Čelovce – barnaszén (4,9 km-re a víztől)Prešov, tehelňa – általános geológia (520 m-re a víztől)Prešov-Solivar – bányászati (2,1 km-re a víztől)Vyšná Šebastová – ásványtan (3,5 km-re a víztől)Záhradné – vulkanikus sziklák (3,6 km-re a víztől)VYSNE RASLAVICE – Földcsuszamlások (100 m-re a víztől)PRESOV-SURDOK – Földcsuszamlások (110 m-re a víztől)VYSNE RASLAVICE – Földcsuszamlások (160 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (170 m-re a víztől)KAPUSANY – Földcsuszamlások (230 m-re a víztől)VYSNE RASLAVICE – Földcsuszamlások (250 m-re a víztől)VANISKOVCE – Földcsuszamlások (250 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (280 m-re a víztől)VYSNE RASLAVICE – Földcsuszamlások (290 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (290 m-re a víztől)PRESOV – Földcsuszamlások (300 m-re a víztől)RASLAVICE – Földcsuszamlások (300 m-re a víztől)KAPUSANY – Földcsuszamlások (310 m-re a víztől)PRESOV-KUTY – Földcsuszamlások (330 m-re a víztől)KAPUSANY – Földcsuszamlások (370 m-re a víztől)RASLAVICE – Földcsuszamlások (390 m-re a víztől)DEMJATA – Földcsuszamlások (410 m-re a víztől)PRESOV-SURDOK – Földcsuszamlások (430 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (460 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (470 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (480 m-re a víztől)Prešov – Pod Wilec hôrkou – Földcsuszamlások (610 m-re a víztől)KAPUSANY – Földcsuszamlások (620 m-re a víztől)PRESOV-SURDOK – Földcsuszamlások (680 m-re a víztől)FULIANKA – Földcsuszamlások (700 m-re a víztől)Prešov – Pod Wilec hôrkou – Zárt repedések + mezők blokkolása + zos (730 m-re a víztől)FINTICE – Földcsuszamlások (780 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (790 m-re a víztől)FINTICE – Földcsuszamlások (800 m-re a víztől)FULIANKA – Földcsuszamlások (810 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (820 m-re a víztől)PRESOV-SURDOK – Földcsuszamlások (860 m-re a víztől)KAPUSANY – Földcsuszamlások (870 m-re a víztől)Prešov – Pod Wilec hôrkou – Földcsuszamlások (950 m-re a víztől)FULIANKA – Földcsuszamlások (950 m-re a víztől)DEMJATA – Lejtőáramlások (1,0 km-re a víztől)SALGOVIK – Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)JANOVCE – Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)JANOVCE – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)PRESOV-SURDOK – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)TULCIK – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)TULCIK – Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)KAPUSANY – Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)VANISKOVCE – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)ABRAHAMOVCE – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)FINTICE – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)JANOVCE – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)VANISKOVCE – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)HANISKA – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)DEMJATA – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)NEMCOVCE – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)LUBOTICA – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)LUBOTICA – Földcsuszamlások (1,7 km-re a víztől)FINTICE – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)FINTICE – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)HANISKA – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)BUCLOVANY – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)TROCANY – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)ZAHRADNE – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)RASLAVICE – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)NEMCOVCE – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)TROCANY – Lejtőáramlások (2,0 km-re a víztől)ZAHRADNE – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)GREGOROVCE – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)FINTICE – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)Prešov – Horárska ulica – Mezők blokkolása + földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)FINTICE – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)PODHORANY – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)Prešov ZPA – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (10 m-re a víztől)– fúrás megfigyelése (20 m-re a víztől)– fúrás megfigyelése (20 m-re a víztől)– fúrás megfigyelése (30 m-re a víztől)Soloivar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m-re a víztől)– fúrás megfigyelése (30 m-re a víztől)Vaniškovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m-re a víztől)Demjata – negatív fúrólyuk (40 m-re a víztől)Prešov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (40 m-re a víztől)Tulčík – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m-re a víztől)Demjata – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m-re a víztől)Tulčík – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m-re a víztől)Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m-re a víztől)Šarišské Lúky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m-re a víztől)Solivar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m-re a víztől)Prešov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m-re a víztől)Vyšné Raslavice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m-re a víztől)Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m-re a víztől)Solivar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m-re a víztől)Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m-re a víztől)Šarišské Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m-re a víztől)Vaniškovce-Raslavice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m-re a víztől)Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m-re a víztől)Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m-re a víztől)Šarišské Lúky – shmú megfigyelő fúrás (80 m-re a víztől)Fulianka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m-re a víztől)Sekčov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m-re a víztől)Kapušany – fúrás megfigyelése (90 m-re a víztől)Kapušany – fúrás megfigyelése (90 m-re a víztől)Prešov ZPA – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (90 m-re a víztől)Šarišské Lúky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (90 m-re a víztől)Kapušany – fúrás megfigyelése (100 m-re a víztől)Raslavice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m-re a víztől)Kapušany (100 m-re a víztől)Kapušany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m-re a víztől)Kapušany – fúrás megfigyelése (100 m-re a víztől)Vyšné Raslavice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m-re a víztől)Šarišské Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m-re a víztől)Kapušany – fúrás megfigyelése (110 m-re a víztől)Šarišské Lúky – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (30 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (60 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (70 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (70 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (90 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (120 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (280 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (540 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (630 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (640 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (680 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (680 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (710 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (710 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (730 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (730 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (730 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (750 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (760 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (760 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (790 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (790 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (850 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (880 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (900 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (910 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (990 m-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,0 km-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hidrogeológiai fúrások (1,0 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,1 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,1 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,2 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,2 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,2 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,4 km-re a víztől)prameň uhličitej minerálnej vody (kyselka sýtená – Talajvízforrások (1,4 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,4 km-re a víztől)Hertník, dolina potoka Sekčov – forrás (70 m-re a víztől)Hertník – fúrás (640 m-re a víztől)Hertník, 1500m S od K593 – forrás (710 m-re a víztől)SIBA, dolina Lipského potoka, 400m S od K841 – forrás (730 m-re a víztől)Hertník, dolina potoka Veska, 2300m nad obcou – forrás (1,1 km-re a víztől)SIBA, dolina Lipského potoka, 1200m SV od K841 – forrás (1,1 km-re a víztől)Kríže, 500m Z od K1019 – forrás (1,3 km-re a víztől)Hertnik, 3 km JJZ – forrás (1,5 km-re a víztől)Siba, 1500 m Z – forrás (1,6 km-re a víztől)Kríže, 3200 m JJV – forrás (1,6 km-re a víztől)Hertník, 1300m J od K1019 – forrás (1,7 km-re a víztől)Kríže, 700m JJV od K662 – forrás (1,9 km-re a víztől)Hertnik, 4900 m JZ – forrás (1,9 km-re a víztől)Osikov, 300m JJZ od K384 – forrás (2,3 km-re a víztől)Frickovce, 750 m SZ – forrás (2,5 km-re a víztől)Osikov, 1 km J – forrás (2,6 km-re a víztől)Kríže, dolina Chotárneho potoka, 700m VJV odK879 – forrás (2,9 km-re a víztől)Siba – fúrás (3,0 km-re a víztől)Fričkovce, 1600m SSV od K527 – forrás (3,0 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (20 m-re a víztől)zlato 5 ks – arany (20 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (20 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (30 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (30 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (40 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (40 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (40 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (40 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (50 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (50 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (50 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (50 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (60 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (60 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (60 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (70 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (80 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (80 m-re a víztől)zlato 2 ks – arany (80 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (80 m-re a víztől)zlato 9 ks – arany (80 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (80 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (90 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (90 m-re a víztől)zlato 2 ks – arany (90 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (90 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (90 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (90 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (100 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (100 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (350 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (660 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (740 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (880 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (970 m-re a víztől)zlato 3 ks – arany (980 m-re a víztől)10 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 8,50 μg/lmedián 1,05 μg/l16 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sekčov, pri ceste na Kapusany1993, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 129 μg/lmedián 60,0 μg/l16 minták

      Legmagasabb érték: Čakaň2008, 720 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 39,0 μg/lmedián 10,0 μg/l16 minták25 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Čakaň2008, 720 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,60 μg/lmedián 1,00 μg/l16 minták38 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sekčov, pri moste na Solivar1993, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 88. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • StronciumSrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 440 μg/lmedián 390 μg/l11 minták

      Legmagasabb érték: Fulianka1992, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: 86. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,60 μg/lmedián 1,00 μg/l16 minták69 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sekčov, pri odsade1993, 30 m-re a víztől. Összehasonlítás: 85. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,800 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Sekčov, pri moste na Solivar1993, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 79. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l16 minták31 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Torysa, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Torysa1992, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Torysa1992, 800 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
      Legmagasabb 17,0 mg/lmedián 8,82 mg/l16 minták

      Legmagasabb érték: Fulianka nad obcou1992, 560 m-re a víztől. Összehasonlítás: 71. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Magnetit (Fe₃O₄)114 minta, legfeljebb 815 szem
    • Rutil (TiO₂)113 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)107 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Pirit (FeS₂)76 minta, legfeljebb 315 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)70 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Anatas (TiO₂)57 minta, legfeljebb 315 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)54 minta, legfeljebb 55 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)51 minta, legfeljebb 315 szem
    • Barit (BaSO₄)44 minta, legfeljebb 815 szem
    • Arany (Au)37 minta, legfeljebb 9 szem
    • Szfalerit (ZnS)7 minta, legfeljebb 5 szem
    • Cinabarit (HgS)4 minta, legfeljebb 6 szem
    • Kasiterit (SnO₂)2 minta, legfeljebb 1 szem
    • Scheelit (CaWO₄)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Markazit (FeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Kalkopirit (CuFeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    TP-45951 szem20 m
    12105 szem20 m
    14643 szem20 m
    TP-45471 szem30 m
    45651 szem30 m
    16973 szem40 m
    12113 szem40 m
    14553 szem40 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)125 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)123 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)83 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)76 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)72 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))35 minta, legfeljebb 55 szem
    • Korund (Al₂O₃)13 minta, legfeljebb 5 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))11 minta, legfeljebb 55 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 minta, legfeljebb 5 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 minta, legfeljebb 758 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-Mg-HCO313×
    • Ca-HCO35×
    • Na-HCO31×

    Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály A11×
    • osztály B2×
    • osztály D2×
    • osztály C2×
    • osztály E1×
    • osztály F1×

    Fémek a talajvízben

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 39,0 μg/lmedián 0,500 μg/l92 minták68 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l92 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 14,5 μg/lmedián 0,250 μg/l92 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 660 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l92 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 5 200 μg/lmedián 26,5 μg/l92 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,430 mg/lmedián 0,00500 mg/l92 minták72 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 122 μg/lmedián 14,0 μg/l92 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l92 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l92 minták

      Legmagasabb érték: studňa1992, 670 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 3,30 μg/lmedián 0,500 μg/l92 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l92 minták79 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 550 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l42 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    ásványrugó214,5 Bq/l10,9 Bq/l
    forrás1142,4 Bq/l14,0 Bq/l
    patak, folyó41,27 Bq/l0,780 Bq/l
    jól233,8 Bq/l19,0 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz311,3 Bq/l8,08 Bq/l
    fejlett rugó521,9 Bq/l18,8 Bq/l
    közellátásra szánt vízforrás115,3 Bq/l15,3 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Bányászati tárgyak típusai

    • nyél2×
    • zagytározó2×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Odkalisko SolivarzagytározóNaCl150 m
    Odkalisko Solivarzagytározósó180 m
    Mária šachtanyélkősó1,3 km
    Leopold šachtanyélkősó1,5 km

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    KapušanybentonitBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony370 m
    KapušanybentonitBetét a tartalékok várható felhasználásával – ŠGÚDŠ Pozsony370 m
    FinticebentonitLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony1,6 km
    Eperjes – SolivarkősóLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená1,6 km
    TulčíképítőkőAláaknázott betét – Poľnohospodárske družstvo Sekčov v Tulčíku1,7 km
    Eperjes – SolivarkősóLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená1,7 km
    Fintice IépítőkőAláaknázott betét – LOMY, s. r. o.2,2 km
    Fintice IépítőkőAláaknázott betét – LOMY, s. r. o.2,2 km
    Nemcovcekavicsos homok és homokLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – bez organizácie2,5 km
    Fintice IIépítőkőAláaknázott betét – LOMY, s.r.o.2,6 km
    Fintice IIépítőkőAláaknázott betét – LOMY, s.r.o.2,6 km
    Vyšná Šebastová – MaglovecépítőkőAláaknázott betét – IS-LOM s.r.o., Maglovec3,3 km

    Érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményÉrctípusFémekFajA vízből
    Nižné RaslaviceHiganyércekHgásványtani előfordulás?670 m
    KľušovHiganyércekHgásványtani előfordulás?3,5 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    2 050 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 296 hidrogeológiai és 1754 egyéb; archív jelentés számával: 2050.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m1115×
    • 10–30 m459×
    • 30–100 m71×
    • 100–300 m69×
    • több mint 300 m108×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    Eperjes ZPAszéles átmérőjű fúrólyuk7,5 m67604 115Ba79.pdf10 m
    fúrásfúrás megfigyelése–9377120 m
    fúrásfúrás megfigyelése–9377120 m
    JV-5mérnök-geológiai3,0 m7074120 m
    J-3mérnök-geológiai3,0 m8388620 m
    S -7mérnök-geológiai5,1 m7595520 m
    RV-8mérnök-geológiai9,2 m875120 m
    V-18mérnök-geológiai8,5 m1960820 m
    V-14mérnök-geológiai10,0 m5122520 m
    JV-8mérnök-geológiai2,2 m7074120 m
    RT-16mérnök-geológiai6,0 m5973720 m
    fúrásfúrás megfigyelése–9377130 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 528170 m
    kategória b1ásványvíz15-22< 512,7 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Eperjes – rušňové depoSK2005300P50 m
    Eperjes – SolivarySK1001200P230 m
    Eperjes – paneláreňSK1001200P740 m
    Eperjes – Duklianske kasárneSK1001200P780 m
    Eperjes – bývalý závod ZPASK1001200P810 m
    Eperjes – Sokolovské kasárneSK1001200P1,3 km
    Eperjes – letiskoSK1001200P1,7 km

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    TPO IMUNA, š.p. Šarišské Michaľany – Šarišské Michaľany–1970–90 m
    Bartošovce–1980–110 m
    Ľubotice–1985ellenőrzött120 m
    Bartošovce–1975–290 m
    Raslavice – Vyšné Raslavice50 m²1985–330 m
    Eperjes – Nižná Šebastová100 m²1990–380 m
    Sordok – Veľký Šariš–1990–550 m
    Kapušany–1985–580 m

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások111×
    • Lejtőáramlások2×
    • Zárt repedések + mezők blokkolása + földcsuszamlások1×
    • Mezők blokkolása + földcsuszamlások1×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny71×
    • Stabilizovaný25×
    • Aktívny13×
    • Stabilizált és potenciális formákkal6×

    Jelenlegi állapot

    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova40×
    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel34×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick13×
    • Nem kellően dokumentált13×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Eperjes2 horgászvíz · 45 km17Sekčov č. 229

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád