Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions Activité faible · moyenne de 2 parcours de pêche 06:00–08:00 Sekčov č. 2, score de la fenêtre 35. Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 13:04. Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre. Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit. Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données. Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau. Cours d'eau vif Une rivière de piémont avec un fond de gravier et un courant rapide. L'ombre et la truite y prospèrent déjà. Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche. Chargement du modèle de terrain en 3D… Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement. Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo. Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes 2 sur 2 des parcours de pêche du cours d'eau disposant de données SHMÚ ont une norme non respectée sur le site le plus proche pour au moins un indicateur. 1 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur. Pollution de l'eau dans le bassin versant – HornádEau polluée – Slovaquie Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 44 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek86 % čiary vody 7 % pieskovce a zlepence, 7 % flyš Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,1modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 493 mg/l, tvrdá voda (16,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 de 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Molybdén 0,591 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 79. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 79 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 80 °C (prírastok 35 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 49nGy/h dávkový príkon 39. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 4objekty do 3 km Najbližšie: Odkalisko Solivar (odkalisko), 150 m od vody. 37vzoriek so zlatom 16 rudných minerálov v sedimente Najviac 9 zŕn v jednej vzorke (80 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 de 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Meď 8,50 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Sekčov, pri ceste na Kapusany). 2 050vrtov do 3 km 1156 rozborov vody v okolí Z toho 2050 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 29 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 56lokalít do 3 km 7 záťaží, 49 skládok Najbližšia záťaž: Prešov – rušňové depo, 50 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 26záznamov do 5 km 15 ložísk, 11 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 115plôch do 3 km 13 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 14 z 16 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,13typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 16,4°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,93 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 493mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 49nGy/h vo vzduchu rozsah 42 až 53 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. moyen Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. -36nT rozsah -48 až -19 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -25mGal reziduálna +3,3 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 80 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 35 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 79 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Sekčov, pri ceste na Kapusany, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čakaň, 2008, 720 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čakaň, 2008, 720 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sekčov, pri moste na Solivar, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Fulianka, 1992, 40 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sekčov, pri odsade, 1993, 30 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sekčov, pri moste na Solivar, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Torysa, 800 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Torysa, 1992, 800 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Torysa, 1992, 800 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Fulianka nad obcou, 1992, 560 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 660 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 670 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 550 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 2 050 vrtov v pásme 3 km, z toho 296 hydrogeologických a 1754 ostatných; s číslom archívnej správy 2050. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent Bassin versant : Bodrog et Hornád
Au bord de l’eau en ce moment
Aujourd'hui sur le cours d'eau Sekčov
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
Meilleure plage horaire du jour
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
État de l'eau sur le cours d'eau
Niveaux d'eau sur le cours d'eau
Station Statut Changement Température Demjata 59 cm – Prešov 83 cm – Profil altimétrique du cours d'eau
Terrain en 3D
Images historiques



Pollution de l'eau sur le cours d'eau Sekčov
Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025
Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
Nitrates les plus élevés
Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ
Afficher les sites dans le tableau (2)
Geológia a geochémia toku Sekčov
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Points kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 12× flyš eocén – oligocén malcovské súvrstvie 1× flyš eocén strihovské a staršie malcovské súvrstvie 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Acidité de l'eau
Dureté de l'eau
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
85,7 mg/l75. percentil5,00 mg/l73. percentil63,1 mg/l71. percentil14,3 mg/l68. percentil269 mg/l68. percentil19,6 mg/l68. percentil19,2 mg/l63. percentil0,119 mg/l53. percentilŽiviny a organické znečistenie
10,6 mg/l75. percentil0,305 mg/l69. percentil0,145 mg/l59. percentil2,87 mg/l42. percentilMétaux
78,4 μg/l75. percentil110 μg/l63. percentil0,0743 mg/l36. percentil4,58 μg/l34. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,591 mg/kg79. percentil93,6 mg/kg77. percentil0,795 mg/kg62. percentil2,77 mg/kg55. percentil101 mg/kg54. percentil0,251 mg/kg51. percentil0,180 mg/kg49. percentil23,4 mg/kg44. percentil64,3 mg/kg41. percentil0,171 mg/kg31. percentil5,01 mg/kg26. percentil0,0643 mg/kg25. percentil6,49 mg/kg20. percentil10,7 mg/kg18. percentil16,3 mg/kg16. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,05 %77. percentil4 741 mg/kg60. percentil924 mg/kg58. percentil1,50 %47. percentil1,76 %42. percentil5,04 %28. percentil665 mg/kg26. percentil0,685 %24. percentil2,15 %17. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
472 mg/kg72. percentil61,0 mg/kg51. percentil1,42 mg/kg50. percentil25,1 mg/kg35. percentil82,3 mg/kg33. percentil54,2 mg/kg32. percentil26,0 mg/kg29. percentil380 mg/kg28. percentil10,8 mg/kg25. percentil106 mg/kg19. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Risque radon du substrat rocheux
1,31 %54. percentil7,14 ppm42. percentil2,43 ppm31. percentil1 499 Bq/m²50. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody TP-4595 1 zrno 20 m 1210 5 zŕn 20 m 1464 3 zrná 20 m TP-4547 1 zrno 30 m 4565 1 zrno 30 m 1697 3 zrná 40 m 1211 3 zrná 40 m 1455 3 zrná 40 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián minerálny prameň 2 14,5 Bq/l 10,9 Bq/l prameň 11 42,4 Bq/l 14,0 Bq/l potok, rieka 4 1,27 Bq/l 0,780 Bq/l studňa 2 33,8 Bq/l 19,0 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 3 11,3 Bq/l 8,08 Bq/l upravený prameň 5 21,9 Bq/l 18,8 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 15,3 Bq/l 15,3 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nom Espèce Ťažené Ukončenie Od vody Odkalisko Solivar odkalisko NaCl 150 m Odkalisko Solivar odkalisko soľ 180 m Mária šachta šachta kamenná soľ 1,3 km Leopold šachta šachta kamenná soľ 1,5 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Kapušany bentonit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 370 m Kapušany bentonit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 370 m Fintice bentonit Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 1,6 km Prešov – Solivar kamenná soľ Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,6 km Tulčík stavebný kameň Ťažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo Sekčov v Tulčíku 1,7 km Prešov – Solivar kamenná soľ Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,7 km Fintice I stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s. r. o. 2,2 km Fintice I stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s. r. o. 2,2 km Nemcovce štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 2,5 km Fintice II stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s.r.o. 2,6 km Fintice II stavebný kameň Ťažené ložisko – LOMY, s.r.o. 2,6 km Vyšná Šebastová – Maglovec stavebný kameň Ťažené ložisko – IS-LOM s.r.o., Maglovec 3,3 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Métaux Espèce Od vody Nižné Raslavice Ortuťové rudy Hg mineralogický výskyt ? 670 m Kľušov Ortuťové rudy Hg mineralogický výskyt ? 3,5 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lieu Espèce Profondeur Archívna správa Od vody Prešov ZPA širokoprofilový vrt 7,5 m 67604 115Ba79.pdf10 m vrt monitorovací vrt – 9377120 m vrt monitorovací vrt – 9377120 m JV-5 inžiniersko-geologický 3,0 m 7074120 m J-3 inžiniersko-geologický 3,0 m 8388620 m S -7 inžiniersko-geologický 5,1 m 7595520 m RV-8 inžiniersko-geologický 9,2 m 875120 m V-18 inžiniersko-geologický 8,5 m 1960820 m V-14 inžiniersko-geologický 10,0 m 5122520 m JV-8 inžiniersko-geologický 2,2 m 7074120 m RT-16 inžiniersko-geologický 6,0 m 5973720 m vrt monitorovací vrt – 9377130 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source Espèce Température de l’eau (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 28 170 m kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 2,7 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lieu Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Prešov – rušňové depo SK2005300P 50 m Prešov – Solivary SK1001200P 230 m Prešov – paneláreň SK1001200P 740 m Prešov – Duklianske kasárne SK1001200P 780 m Prešov – bývalý závod ZPA SK1001200P 810 m Prešov – Sokolovské kasárne SK1001200P 1,3 km Prešov – letisko SK1001200P 1,7 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody TPO IMUNA, š.p. Šarišské Michaľany – Šarišské Michaľany – 1970 – 90 m Bartošovce – 1980 – 110 m Ľubotice – 1985 monitorovaná 120 m Bartošovce – 1975 – 290 m Raslavice – Vyšné Raslavice 50 m² 1985 – 330 m Prešov – Nižná Šebastová 100 m² 1990 – 380 m Sordok – Veľký Šariš – 1990 – 550 m Kapušany – 1985 – 580 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisations et lieu
Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui
Autres cours d'eau à proximité
Salmonidés – zone à truiteŠebastovka
1 parcours de pêcheŠtrkovisko Rožkovany
3 parcours de pêcheŠtrkovisko Veľký Šariš
4 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteDzikov
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteTerňanka
1 parcours de pêche
Salmonidés – zone à truiteVeľký potok (Sabinov)
1 parcours de pêche
Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque
17de 100
1445parcours de pêche
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
plus basplus élevé
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,50 μg/lmedián 1,05 μg/l16 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 129 μg/lmedián 60,0 μg/l16 vzoriek
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 39,0 μg/lmedián 10,0 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsmierne zvýšená
najvyššie 3,60 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 440 μg/lmedián 390 μg/l11 vzoriek
ChromeCrmierne zvýšená
najvyššie 3,60 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbmierne zvýšená
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek31 % pod medzou stanovenia
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 17,0 mg/lmedián 8,82 mg/l16 vzoriek
PlombPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 39,0 μg/lmedián 0,500 μg/l92 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 9,00 μg/lmedián 0,500 μg/l92 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
ChromeCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,5 μg/lmedián 0,250 μg/l92 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
MercureHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l92 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
ZincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5 200 μg/lmedián 26,5 μg/l92 vzoriek
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,430 mg/lmedián 0,00500 mg/l92 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 122 μg/lmedián 14,0 μg/l92 vzoriek
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l92 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l92 vzoriek
ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,30 μg/lmedián 0,500 μg/l92 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l92 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l42 vzoriek100 % pod medzou stanovenia