Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами
Середнє по рибальських ділянках водотоку
20з 100
Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці
Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
Найкраще вікно сьогодні
06:00–08:00
Кремніцки поток, оцінка вікна 29.
Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 08:04.
Карта та рибальські ділянки водотоку
Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.
Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія
1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…
Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.
КороповіЛососеві – форельовіЛососеві – харіусові
нижчевище
Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані.
Висотний профіль водотоку
Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.
БистрінаГірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу.
Висотний профіль водотоку: від 764 до 262 м н. р. м. на 19,1 км.Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
Найвища точка
766 м н. р. м.
Найнижча точка
235 м н. р. м.
Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
531 м
Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
28 ‰
ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
1,16
Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.
Рельєф у 3D
Завантаження 3D моделі рельєфу…
Історичні знімки
Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.
Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.
Geológia a geochémia toku Kremnický potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 19 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Hornina pod vodou
Náplavy riek100 % čiary vody
Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.
Voda podľa atlasu
pH 7,4modelový odhad
typ vody Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Mineralizácia 157 mg/l, mäkká voda (4,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.
Prvky v riečnom sedimente
6 з 15prvkov v horných 10 %
najvyššie: Zinok 461 mg/kg
Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Teplo pod nohami
51°C v hĺbke 1 000 m
tepelný tok 91 mW/m²
V hĺbke 2 000 m okolo 84 °C (prírastok 33 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.
Prirodzené gama žiarenie
91nGy/h dávkový príkon
97. percentil na Slovensku
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.
Staré banské diela
436objektov do 3 km
ťažené: Au, Ag
Najbližšie: Denná štôlňa (Tag züge) (štôlňa), 30 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
24vzoriek so zlatom
18 rudných minerálov v sedimente
Najviac 75 zŕn v jednej vzorke (10 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
5 з 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Arzén 26,0 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Hron).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
785vrtov do 3 km
620 rozborov vody v okolí
Z toho 785 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
54°C na ústí vrtu
13 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Sklené Teplice – ST-4, výdatnosť 13,3 l/s, 6,8 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
25lokalít do 3 km
1 záťaž, 24 skládok
Najbližšia záťaž: Kremnické Bane – Ovčín, 610 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
113záznamov do 5 km
83 ložísk, 30 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
87plôch do 3 km
1 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Geologická stavba pod vodou
Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.
Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.
Náplavy riek100%SR 72 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.
Geologický vek hornín
kvartér100%
Najčastejšie horninové jednotky
Утвар
Век
Єднотка
Балів
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
3×
Kvartérny pokryv
deluviálne sedimenty100%SR 16 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,1m
2 – 583%SR 48 %
0 – 217%SR 16 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Neotektonické jednotky
pozitívna jednotka (pohorie)57%SR 60 %
negatívna jednotka (medzihorské kotliny)43%SR 14 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Smer neotektonických pohybov
veľký zdvih57%SR 26 %
veľmi malý pokles43%SR 7,3 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pokrýva 3 z 7 bodov čiary vody.
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Bázické vulkanity43%SR 6,6 %
Kyslé vulkanity43%SR 3,2 %
Гравій14%SR 52 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typ zvodnenca
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)43%SR 6,4 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)43%SR 3,2 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)14%SR 22 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Hlavný hydrogeologický región
neovulkanity Kremnických vrchov86%SR 0,0 %
kvartér nivy Hrona a Slatiny od Slovenskej Ľupče po Tlmače14%SR 0,0 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Geotermálne útvary podzemných vôd
Žiarska kotlina71%SR 6,4 %
Zvolenská kotlina14%SR 1,4 %
Turčianska kotlina14%SR 3,3 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.
Кислотність води
pH 7,39typické pásmo
Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.
Жорсткість води
4,9°dH, mäkká
Súčet vápnika a horčíka (0,87 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.
м'яка
середня
жорстка
veľmi tvrdá
Rozpustené látky
157mg/l mineralizácia
Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Iónové zloženie vody
Katióny (kladné ióny)
Ца 55Мґ 27Na+K 18
Anióny (záporné ióny)
SO₄ 44HCO₃ 43Цл 12
Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.
Hlavné ióny
ДраслікK3,54 мг/л58. percentil
ФторидиF0,122 мг/л54. percentil
СульфатиSO442,7 мг/л53. percentil
ХлоридиЦл8,73 мг/л50. percentil
НатрійНа6,89 мг/л40. percentil
МагнійМґ7,02 мг/л20. percentil
КальційЦа23,4 мг/л13. percentil
ГидроґенуглічітаниHCO353,3 мг/л7. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.
Potenciálne toxické a stopové prvky
ЦинкЗн461 мг/кг95. percentil
МідьЦу121 мг/кг95. percentil
ОловоПб53,7 мг/кг95. percentil
РтутьГґ0,660 мг/кг91. percentil
КобальтЦо13,4 мг/кг91. percentil
АрсенАс20,9 мг/кг90. percentil
КадмійЦд0,615 мг/кг89. percentil
АнтимонСб3,79 мг/кг89. percentil
ЦінСн3,91 мг/кг81. percentil
МолібденМо0,594 мг/кг79. percentil
ВанадійV82,5 мг/кг76. percentil
СеленСе0,348 мг/кг71. percentil
БізмутБі0,276 мг/кг68. percentil
НікельНі17,4 мг/кг19. percentil
ХромЦр45,1 мг/кг11. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
МагнійМґ1,58 %82. percentil
МарганецьМн1 265 мг/кг81. percentil
ФосфорP1 158 мг/кг81. percentil
ЗалізоФе3,20 %73. percentil
АлюмінійАл6,26 %69. percentil
КальційЦа3,13 %67. percentil
ДраслікK1,61 %65. percentil
НатрійНа0,823 %40. percentil
ТітанТі4 154 мг/кг38. percentil
Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
БаріумБа602 мг/кг86. percentil
СтронціумСр175 мг/кг77. percentil
РубідіумРб100 мг/кг76. percentil
БерилійБе1,67 мг/кг66. percentil
ЦерЦе60,0 мг/кг53. percentil
ИтріумY26,8 мг/кг46. percentil
ҐаліумҐа12,2 мг/кг35. percentil
ЛітіумЛі26,2 мг/кг30. percentil
ЗірконЗр301 мг/кг21. percentil
БорB37,5 мг/кг9. percentil
Prirodzená rádioaktivita a radón
Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.
Dávkový príkon gama žiarenia
91nGy/h vo vzduchu
rozsah 59 až 124 nGy/h
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Ekvivalentný urán (eU)eU5,43 ppm97. percentil
Ekvivalentné tórium (eTh)eTh13,5 ppm97. percentil
Калій (K)K1,98 %95. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geotermálny potenciál
Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.
Teplota hornín s hĺbkou
51 / 84 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m
prírastok 33 °C na km
Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 91 mW/m².
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Žiarska kotlina71%SR 6,4 %
Zvolenská kotlina14%SR 1,4 %
Turčianska kotlina14%SR 3,3 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Reliéf, klíma a pôdy
Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.
Priemerná januárová teplota-4,8°C
Priemerná júlová teplota17,3°C
Ročné zrážky750mm
Klimatickogeografické typy
horská klíma100%SR 33 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
АрсенАсextrémna (horný 1 %)
najvyššie 26,0 μg/lmedián 5,00 μg/l14 vzoriek21 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hron, 1992, 930 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kamenný potok, 400 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
МідьЦуvysoká (horných 5 %)
najvyššie 14,7 μg/lmedián 1,80 μg/l14 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kamenný potok, 1993, 400 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,40 μg/lmedián 1,20 μg/l14 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hron, 1992, 930 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,10 μg/lmedián 1,00 μg/l14 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kamenný potok, 1993, 400 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
БаріумБаzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 100 μg/lmedián 40,0 μg/l14 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1100m V od K577, 1993, 650 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СтронціумСрmierne zvýšená
najvyššie 400 μg/lmedián 145 μg/l14 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kamenný potok, 1993, 400 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіmierne zvýšená
najvyššie 11,0 μg/lmedián 5,00 μg/l14 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kremnické Bane, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hron, 1992, 930 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hron, 1992, 930 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
najvyššie 32,4 мг/лmedián 28,1 мг/л14 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kremnický potok, 1993, 20 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Pyrit (FeS₂)91 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Цінабаріт (ГґС)50 vzoriek, najviac 72 zŕn
Золото (Ау)24 vzoriek, najviac 75 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)21 vzoriek, najviac 47 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)21 vzoriek, najviac 315 zŕn
Antimonit (Sb₂S₃)17 vzoriek, najviac 42 zŕn
Сфалеріт (ЗнС)11 vzoriek, najviac 400 zŕn
Barit (BaSO₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)7 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)7 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Арзенопиріт (ФеАсС)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 1 zŕn
Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 1 zŕn
Реалґар (АсС)2 vzorky, najviac 1 zŕn
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Ґаленіт (ПбС)1 vzorka, najviac 15 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Взорка
Zlato vo vzorke
Od vody
331/H
75 zŕn
10 м
271/C
5 zŕn
50 м
276/C
3 zrná
50 м
345/H
3 zrná
50 м
16
1 zrno
50 м
283/H
3 zrná
60 м
240/A
2 zrná
60 м
340/H
5 zŕn
70 м
Horninotvorné a doprovodné minerály
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)7 vzoriek, najviac 555 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)7 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Korund (Al₂O₃)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 616 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ца-SO4-HCO31×
Ца-Мґ-На-HCO31×
На-Ца-HCO31×
Ца-HCO31×
Ца-Мґ-HCO31×
Ца-Мґ-SO4-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B2×
trieda F2×
trieda A1×
trieda D1×
Kovy v podzemnej vode
АрсенАсextrémna (horný 1 %)
najvyššie 75,0 μg/lmedián 1,00 μg/l48 vzoriek46 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АнтимонСбextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,100 μg/l48 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,180 мг/лmedián 0,0200 мг/л48 vzoriek31 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ОловоПбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l48 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 290 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 930 μg/lmedián 7,00 μg/l48 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 290 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l48 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
МідьЦуvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,90 μg/lmedián 1,20 μg/l48 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 41,0 μg/lmedián 2,00 μg/l48 vzoriek35 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 190 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l48 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l48 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l48 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Взоріек
Najvyšší radón
Медіан
upravený prameň
4
64,8 Bq/l
33,7 Bq/l
джерело
10
80,4 Bq/l
18,8 Bq/l
vrt s prelivom
2
21,5 Bq/l
18,7 Bq/l
výtok z banského diela
1
1,64 Bq/l
1,64 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
3
20,5 Bq/l
19,6 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
3
3,76 Bq/l
3,03 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Ау334×
Аґ216×
Druhy banských objektov
štôlňa228×
šachta92×
pinga, pingový ťah62×
halda37×
iný druh objektu16×
odkalisko1×
Najbližšie staré banské diela
Назва
Вид
Тяжене
Уконченіе
Od vody
Denná štôlňa (Tag züge)
štôlňa
Au – Ag rudy
30 м
Tags šachta
šachta
Au, Ag rudy
30 м
Jakub chod
štôlňa
Au, Ag rudy
30 м
Helinger prostredný chod – medzipatro
štôlňa
Au, Ag rudy
30 м
Dobývky v okolí Trojkráľovej šachty
iný druh objektu
Au – Ag rudy
30 м
Michal štôlňa
štôlňa
Au, Ag rudy
40 м
Horný chod
štôlňa
Au, Ag rudy
40 м
III.obzor Ferdinand ša.-Krížna žila
štôlňa
40 м
Leopold šachta
šachta
Au, Ag rudy
50 м
Le Gentl šachta
šachta
Au, Ag rudy
50 м
Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско
Нераст
Stav a organizácia
Od vody
Бартошова Легуотка – Пасека
zeolit
Ťažené ložisko – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o.
410 м
Бартошова Легуотка – Пасека
zeolit
Ťažené ložisko – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o.
460 м
Бартошова Легуотка
zlaté rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
590 м
Stará Kremnička I., časť Lutila
bentonit
Ťažené ložisko – REGOS s.r.o.
770 м
Кремніца
zlaté rudy
Ťažené ložisko – ORTAC, s.r.o.
860 м
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I
kremenec
Ložisko s predpokladom využívania zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
890 м
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok – sever
bentonit
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
890 м
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok II
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
890 м
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I
bentonit
Ťažené ložisko – KBS, s.r.o., Kremnica
890 м
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok – sever
bentonit
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
900 м
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok II
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
900 м
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I
bentonit
Ťažené ložisko – KBS, s.r.o., Kremnica
900 м
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Вискит
Typ rudy
Метали
Вид
Od vody
Кремніца – Горна Вес
Zlaté rudy
Ау
mineralogický výskyt
30 м
Кремніцке Бане
Polymetalické rudy
Пб, Зн
mineralogický výskyt
360 м
Бартошова Легуотка
Zlaté rudy
Ау
mineralogický výskyt
490 м
Бартошова Легуотка
Zlato-strieborné rudy
Ау, Аґ
ložiskový výskyt
540 м
Horná Ves – Čertov vrch
Ortuťové rudy
Гґ, Ау
mineralogický výskyt
1,1 км
Кремніца
Zlato-strieborné rudy
Ау, Аґ
stredné ložisko
1,3 км
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
785 vrtov v pásme 3 km, z toho 51 hydrogeologických a 734 ostatných; s číslom archívnej správy 785.
Hĺbky vrtov
до 10 м75×
10–30 м182×
30–100 м232×
100–300 м174×
nad 300 m101×
Najbližšie vrty
Локація
Вид
Глибина
Archívna správa
Od vody
Бартошова Легуотка
širokoprofilový vrt
300,0 м
74655 122Bb17.pdf
30 м
VKŠ-6
ložiskový
300,0 м
83971
30 м
VKŠ-6
ložiskový
300,0 м
83972
30 м
KVŠ-1/83
ložiskový
665,0 м
83972
40 м
KV-15
ložiskový
918,0 м
77334
50 м
KV-15/85
ložiskový
918,0 м
83972
50 м
KVŠ-25
ložiskový
484,0 м
77334
60 м
KVŠ-25/87
ložiskový
484,0 м
83972
60 м
Стара Кремнічка
širokoprofilový vrt
14,0 м
13798 122Bb1.pdf
70 м
B-4
inžiniersko-geologický
1,7 м
85273
70 м
KV-1S
ložiskový
650,0 м
86794
70 м
VKŠ-9
ložiskový
300,0 м
83971
70 м
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Врт
Температура
Видатность
Глибина
Chemický typ vody
Виужіваніе
Od vody
Кремніца – KŠ-1
47 °C
23,2 л/с
531 м
Ца-Мґ-SO4-HCO3
nevyužívaný
540 м
Жіар-над-Гроном – RGŽ-2
–
–
2500 м
–
nevyužívaný
2,9 км
Склене Тепліце – ST-5
46 °C
–
1001 м
Ца-Мґ-SO4-HCO3
nevyužívaný
6,8 км
Склене Тепліце – ST-4
54 °C
13,3 л/с
1820 м
Ца-SO4-HCO3
využívaný
6,8 км
Склене Тепліце – STH-2
45 °C
3,0 л/с
81 м
Ца-SO4-HCO3
využívaný bez nahlasovania údajov
6,8 км
Склене Тепліце
46 °C
4,5 л/с
29,7 м
Ца-SO4
nevyužívaný
7,1 км
Склене Тепліце
43 °C
0,0 л/с
–
Ца-SO4
nevyužívaný
7,1 км
Склене Тепліце – ST-2
51 °C
4,5 л/с
107 м
Ца-SO4
využívaný
7,2 км
Склене Тепліце
48 °C
0,2 л/с
–
Ца-SO4
nevyužívaný
7,2 км
Склене Тепліце
49 °C
0,1 л/с
2,5 м
Ца-SO4
nevyužívaný
7,3 км
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело
Вид
Температура води (°C)
Видатность (л/с)
Почет
Najbližší od vody
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
3
620 м
kategória Kremnica
termálne kúpalisko
–
–
1
690 м
KŠ-1
geotermálna voda
38 – 55
31 – 50
1
720 м
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
1
6,7 км
kategória Sklené Teplice
termálne kúpalisko
–
–
1
7,2 км
kategória d1
minerálna voda
39-55
< 5
4
7,4 км
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
1
8,8 км
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Локація
Чінность
Латка
Класіфікаціа
Od vody
Кремніцке Бане – Овчін
SK200200FP
610 м
Skládky odpadov
Складка
Плоха
Rok vzniku
Моніторованіе
Od vody
Стара Кремнічка
–
1950
–
70 м
Кремніцке Бане – ТКО Овчін – Кремніцке Бане
48 000 м²
1986
monitorovaná
90 м
skládka hlušiny – Stará Kremnička
2 000 м²
1972
–
120 м
Кремніца – Горна Вес – Горна Вес прі Кремніці
–
1960
–
160 м
Стара Кремнічка – Ладомер
15 м²
1980
–
270 м
Горна Вес – Горна Вес прі Кремніці
–
1980
–
390 м
Горна Вес – Горна Вес прі Кремніці
–
1986
–
530 м
Ladomer – lom – Ladomerská Vieska
80 м²
1998
–
600 м
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Зосуви77×
Blokové polia6×
Blokové rozpadliny2×
Blokové polia + skalné zrútenia1×
Blokové polia + zosuvy1×
Stupeň aktivity
Потенціални48×
Стабілізовани38×
Актівни1×
Súčasný stav
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00019×
Nedostatočne doložené12×
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova9×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.