Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
27100 felől
Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Mai legjobb időablak
15:00–17:00
Kremnický potok, ablakpontszám 32.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
BystrinaHegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.
A vízfolyás magassági profilja: 764-től 262 m tengerszint feletti magasságig 19,1 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
766 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
235 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
531 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
28 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,16
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
A(z) Kremnický potok vízfolyás geológiája és geokémiája
Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (19 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
szikla a víz alatt
folyami hordalékA vízvezeték 100%-a
kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
víz az atlasz szerint
pH 7,4modell szerinti becslés
Víztípus Ca–Mg–SO₄–HCO₃
mineralizáció 157 mg/l, lágy víz (4,9 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
6 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Cink- 461 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
51°C 1000 m mélységben
hőáramlás 91 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 84 °C (33 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
természetes gamma-sugárzás
91NGY/H dózisteljesítmény
Szlovákiában 97 százalékos
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.
régi bánya működése
436objektum 3 km-en belül
kitermelt: Au, Ag
Legközelebb: Denná štôlňa (Tag züge) (štôlňa), 30 m-re a víztől.
arany a folyami üledékben
24aranyat tartalmazó minta
18 érc ásványi anyag az üledékben
Legfeljebb 75 szem egy mintában (10 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
nyomelemek a patakvízben
5 10 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Arzén 26,0 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 99. percentilis (Hron).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
fúrások és talajvízelemzések
785fúrás 3 km-en belül
620 vízelemzés a közelben
Közülük 785-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
geotermikus energia
54°C a kútfejnél
13 geotermikus fúrás 10 km-en belül
legmelegebb: Sklené Teplice – ST-4, hozam 13,3 l/s, 6,8 km-re a víztől.
környezeti terhek és hulladéklerakók
25Telephelyek 3 km-en belül
1 környezeti terhelés, 24 hulladéklerakó
Legközelebbi teher: Kremnické Bane – Ovčín, 610 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.
lelőhelyek és ércesemények
113bejegyzés 5 km-en belül
83 telep, 30 ércelőfordulás
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
földcsuszamlások és lejtős deformációk
87terület 3 km-en belül
1 aktív
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
folyami hordalék100%SR 72 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
folyami hordalék:Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.
A sziklák geológiai kora
kvartér100%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
pontozás
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
3×
kvaterneri fedezet
deluviálne sedimenty100%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,1m
2 – 583%SR 48 %
0 – 217%SR 16 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
ekokonikus osztódás
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
neutektonikus egységek
pozitívna jednotka (pohorie)57%SR 60 %
negatívna jednotka (medzihorské kotliny)43%SR 14 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
neotektonikus mozgások iránya
veľký zdvih57%SR 26 %
veľmi malý pokles43%SR 7,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
területi geológiai részleg
neovulkanity57%SR 10 %
vnútrohorské panvy a kotliny43%SR 44 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
regionális geológiai osztály (alegységek)
stredoslovenské neovulkanity57%SR 8,8 %
vnútorné kotliny43%SR 4,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
mérnök-geológiai körzetek
rajón náplavov horských tokov100%SR 21 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
műszaki-geológiai képződmények
formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Rajón stabilných území86%SR 95 %
Rajón potenciálne nestabilných území14%SR 4,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 7 pontjából 3-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Bázické vulkanity43%SR 6,6 %
Kyslé vulkanity43%SR 3,2 %
Kavics14%SR 52 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
víztartó típus
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)43%SR 6,4 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)43%SR 3,2 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)14%SR 22 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
fő hidrogénező régió
neovulkanity Kremnických vrchov86%SR 0,0 %
kvartér nivy Hrona a Slatiny od Slovenskej Ľupče po Tlmače14%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
talajvízszintek
Žiarska kotlina71%SR 6,4 %
Zvolenská kotlina14%SR 1,4 %
Turčianska kotlina14%SR 3,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 7,39tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
4,9°dH, lágy
kalcium és magnézium összege (0,87 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
oldott anyagok
157mg/l mineralizáció
az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
víz ionos összetétele
kationok (pozitív ionok)
Ca 55Mg 27Na+K 18
Anionok (negatív ionok)
SO₄ 44HCO₃ 43Cl 12
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–SO₄–HCO₃
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
KáliumK3,54 mg/lszázalék 58
fluoridF0,122 mg/lszázalék 54
szulfátokSO442,7 mg/lszázalék 53
kloridCl8,73 mg/lszázalék 50
NátriumNa6,89 mg/lszázalék 40
MagnéziumMg7,02 mg/lszázalék 20
KalciumCa23,4 mg/lszázalék 13
bikarbonátokHCO353,3 mg/lszázalék 7
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
tápanyagok és szerves szennyezés
nitrátokNO39,59 mg/lszázalék 71
foszfátokPO40,241 mg/lszázalék 64
kémiai oxigénigényChSK2,73 mg/lszázalék 39
AmmóniaNH40,0670 mg/lszázalék 33
Fémek
Cink-Zn37,5 μg/lpercentilis 95
AlumíniumAl187 μg/lpercentilis 77
MangánMn70,6 μg/lpercentilis 72
VasalóFe0,0270 mg/lszázalék 8
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
potenciálisan mérgező és nyomelemek
Cink-Zn461 mg/kgszázalék 95
RézCu121 mg/kgszázalék 95
ÓlomPb53,7 mg/kgszázalék 95
HiganyHg0,660 mg/kgszázalék 91
KobaltCo13,4 mg/kgszázalék 91
ArzénAs20,9 mg/kgszázalék 90
KadmiumCd0,615 mg/kgszázalék 89
AntimonSb3,79 mg/kgszázalék 89
Ón-Sn3,91 mg/kgszázalék 81
MolibdénMo0,594 mg/kgszázalék 79
VanádiumV82,5 mg/kgszázalék 76
SzelénSe0,348 mg/kgszázalék 71
BizmutBi0,276 mg/kgszázalék 68
NikkelNi17,4 mg/kgszázalék 19
KrómCr45,1 mg/kgszázalék 11
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
MagnéziumMg1,58 %Percentilis 82
MangánMn1 265 mg/kgszázalék 81
FoszforP1 158 mg/kgszázalék 81
VasalóFe3,20 %Percentilis 73
AlumíniumAl6,26 %Percentilis 69
KalciumCa3,13 %Percentilis 67
KáliumK1,61 %Percentilis 65
NátriumNa0,823 %Percentilis 40
TitánTi4 154 mg/kgszázalék 38
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
BáriumBa602 mg/kgszázalék 86
StronciumSr175 mg/kgszázalék 77
RubídiumRb100 mg/kgszázalék 76
BerilliumBe1,67 mg/kgszázalék 66
CériumCe60,0 mg/kgszázalék 53
IttriumY26,8 mg/kgszázalék 46
galliumGa12,2 mg/kgszázalék 35
LítiumLi26,2 mg/kgszázalék 30
cirkóniumZr301 mg/kgszázalék 21
BórB37,5 mg/kgszázalék 9
természetes radioaktivitás és radon
A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
gamma sugárzási dózisteljesítmény
91ngy/h a levegőben
59-124 tartomány nGy/h
természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
alacsony
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
területi tevékenység 137CsCS1372 744 Bq/m²84. percentilis
radonkockázat izopletek által
alacsony80%SR 36 %
közepes20%SR 64 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
mágneses anomália
+54nT
-15-287 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-36mGal
maradék −10,4 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
51 / 84 °C1000 és 2000 m mélységben
33 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 91 mW/m².
geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Žiarska kotlina71%SR 6,4 %
Zvolenská kotlina14%SR 1,4 %
Turčianska kotlina14%SR 3,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)246–1 113m a.s.l.
egységek átlagos magassága553m a.s.l.
Átlagos lejtés12,3°
januári átlaghőmérséklet-4,8°C
Átlagos júliusi hőmérséklet17,3°C
évi csapadék750mm
geomorfológiai egységek
Kremnické vrchy100%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
geomorfológiai területek
Slovenské stredohorie100%SR 9,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
éghajlat-földrajzi típusok
horská klíma100%SR 33 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
pôdy stredne náchylné na acidifikáciu71%SR 25 %
pôdy náchylné na acidifikáciu29%SR 31 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
relatívne čistá pôda67%SR 53 %
nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A33%SR 45 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
Neogénne vulkanity100%SR 11 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 26,0 μg/lmedián 5,00 μg/l14 minták21 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hron, 1992, 930 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,60 μg/lmedián 0,250 μg/l14 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Kamenný potok, 400 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 14,7 μg/lmedián 1,80 μg/l14 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Kamenný potok, 1993, 400 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,40 μg/lmedián 1,20 μg/l14 minták29 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hron, 1992, 930 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 6,10 μg/lmedián 1,00 μg/l14 minták71 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Kamenný potok, 1993, 400 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
BáriumBaemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 100 μg/lmedián 40,0 μg/l14 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: 1100m V od K577, 1993, 650 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 91 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
StronciumSrenyhén emelkedett
Legmagasabb 400 μg/lmedián 145 μg/l14 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Kamenný potok, 1993, 400 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 82 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 11,0 μg/lmedián 5,00 μg/l14 minták93 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Kremnické Bane, 1993, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 76 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l14 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hron, 1992, 930 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l14 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Hron, 1992, 930 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Szilícium-dioxidSiO2emelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 32,4 mg/lmedián 28,1 mg/l14 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Kremnický potok, 1993, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 91 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Pyrit (FeS₂)91 minta, legfeljebb 4115 szem
Cinabarit (HgS)50 minta, legfeljebb 72 szem
Arany (Au)24 minta, legfeljebb 75 szem
Chalkopyrit (CuFeS₂)21 minta, legfeljebb 47 szem
Hematit (Fe₂O₃)21 minta, legfeljebb 315 szem
Antimonit (Sb₂S₃)17 minta, legfeljebb 42 szem
Sfalerit (ZnS)11 minta, legfeljebb 400 szem
Barit (BaSO₄)7 minta, legfeljebb 55 szem
Ilmenit (FeTiO₃)7 minta, legfeljebb 1815 szem
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)7 minta, legfeljebb 315 szem
Magnetit (Fe₃O₄)7 minta, legfeljebb 1815 szem
Arzenopyrit (FeAsS)6 minta, legfeljebb 5 szem
Rutil (TiO₂)6 minta, legfeljebb 5 szem
Scheelit (CaWO₄)4 minta, legfeljebb 1 szem
Kasiterit (SnO₂)2 minta, legfeljebb 1 szem
Realgár (AsS)2 minta, legfeljebb 1 szem
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)2 minta, legfeljebb 5 szem
Galenit (PbS)1 minta, legfeljebb 15 szem
Legközelebbi minták arannyal
Minta
Arany a mintában
A vízből
331/H
75 szem
10 m
271/C
5 szem
50 m
276/C
3 szem
50 m
345/H
3 szem
50 m
16
1 szem
50 m
283/H
3 szem
60 m
240/A
2 szem
60 m
340/H
5 szem
70 m
kőzetképző és kiegészítő ásványok
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)7 minta, legfeljebb 555 szem
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)7 minta, legfeljebb 55 szem
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)7 minta, legfeljebb 4115 szem
cirkónium (ZrSiO₄)7 minta, legfeljebb 315 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))5 minta, legfeljebb 5 szem
Korund (Al₂O₃)4 minta, legfeljebb 5 szem
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 minta, legfeljebb 5 szem
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 minta, legfeljebb 5 szem
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 minta, legfeljebb 5 szem
Turmalíny (komplexný borosilikát)2 minta, legfeljebb 5 szem
Titanit (CaTiSiO₅)1 minta, legfeljebb 616 szem
Sillimanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 5 szem
talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Vegyi víztípusok a közelben
Ca-SO4-HCO31×
Ca-Mg-Na-HCO31×
Na-Ca-HCO31×
Ca-HCO31×
Ca-Mg-HCO31×
Ca-Mg-SO4-HCO31×
vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
trieda B2×
trieda F2×
trieda A1×
trieda D1×
Fémek a talajvízben
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 75,0 μg/lmedián 1,00 μg/l48 minták46 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1991, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
AntimonSbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 3,50 μg/lmedián 0,100 μg/l48 minták79 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,180 mg/lmedián 0,0200 mg/l48 minták31 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l48 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1991, 290 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1 930 μg/lmedián 7,00 μg/l48 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa, 1991, 290 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l48 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1991, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
RézCuMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 6,90 μg/lmedián 1,20 μg/l48 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1991, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
LítiumLiemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 41,0 μg/lmedián 2,00 μg/l48 minták35 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: vrt, 1991, 190 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
KrómCrenyhén emelkedett
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l48 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 78 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
HiganyHgaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l48 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l48 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 39 százalékos értéke az Szlovákia-ben.
radon vizekben
A helyszín típusa
minták
legmagasabb radon
Középső
upravený prameň
4
64,8 Bq/l
33,7 Bq/l
prameň
10
80,4 Bq/l
18,8 Bq/l
vrt s prelivom
2
21,5 Bq/l
18,7 Bq/l
výtok z banského diela
1
1,64 Bq/l
1,64 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
3
20,5 Bq/l
19,6 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
3
3,76 Bq/l
3,03 Bq/l
bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Au334×
Ag216×
Bányászati tárgyak típusai
štôlňa228×
šachta92×
pinga, pingový ťah62×
halda37×
iný druh objektu16×
odkalisko1×
Legközelebbi régi bányaműködés
Név
Faj
Aláaknázott
Véget ért
A vízből
Denná štôlňa (Tag züge)
štôlňa
Au – Ag rudy
30 m
Tags šachta
šachta
Au, Ag rudy
30 m
Jakub chod
štôlňa
Au, Ag rudy
30 m
Helinger prostredný chod – medzipatro
štôlňa
Au, Ag rudy
30 m
Dobývky v okolí Trojkráľovej šachty
iný druh objektu
Au – Ag rudy
30 m
Michal štôlňa
štôlňa
Au, Ag rudy
40 m
Horný chod
štôlňa
Au, Ag rudy
40 m
III.obzor Ferdinand ša.-Krížna žila
štôlňa
40 m
Leopold šachta
šachta
Au, Ag rudy
50 m
Le Gentl šachta
šachta
Au, Ag rudy
50 m
lelőhelyek és bányászati területek
Letét
Ásványi
állapot és szervezet
A vízből
Bartošova Lehôtka – Paseka
zeolit
Ťažené ložisko – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o.
410 m
Bartošova Lehôtka – Paseka
zeolit
Ťažené ložisko – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o.
460 m
Bartošova Lehôtka
zlaté rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
590 m
Stará Kremnička I., časť Lutila
bentonit
Ťažené ložisko – REGOS s.r.o.
770 m
Kremnica
zlaté rudy
Ťažené ložisko – ORTAC, s.r.o.
860 m
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I
kremenec
Ložisko s predpokladom využívania zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
890 m
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok – sever
bentonit
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
890 m
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok II
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
890 m
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I
bentonit
Ťažené ložisko – KBS, s.r.o., Kremnica
890 m
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok – sever
bentonit
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
900 m
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok II
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
900 m
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I
bentonit
Ťažené ložisko – KBS, s.r.o., Kremnica
900 m
érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény
érctípus
Fémek
Faj
A vízből
Kremnica – Horná Ves
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
30 m
Kremnické Bane
Polymetalické rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
360 m
Bartošova Lehôtka
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
490 m
Bartošova Lehôtka
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
ložiskový výskyt
540 m
Horná Ves – Čertov vrch
Ortuťové rudy
Hg, Au
mineralogický výskyt
1,1 km
Kremnica
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
stredné ložisko
1,3 km
fúrások és geofond archív jelentések
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
785 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 51 hidrogeológiai és 734 egyéb; archív jelentés számával: 785.
fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m75×
10–30 m182×
30–100 m232×
100–300 m174×
nad 300 m101×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
archív jelentés
A vízből
Bartošova Lehôtka
širokoprofilový vrt
300,0 m
74655 122Bb17.pdf
30 m
VKŠ-6
ložiskový
300,0 m
83971
30 m
VKŠ-6
ložiskový
300,0 m
83972
30 m
KVŠ-1/83
ložiskový
665,0 m
83972
40 m
KV-15
ložiskový
918,0 m
77334
50 m
KV-15/85
ložiskový
918,0 m
83972
50 m
KVŠ-25
ložiskový
484,0 m
77334
60 m
KVŠ-25/87
ložiskový
484,0 m
83972
60 m
Stará Kremnička
širokoprofilový vrt
14,0 m
13798 122Bb1.pdf
70 m
B-4
inžiniersko-geologický
1,7 m
85273
70 m
KV-1S
ložiskový
650,0 m
86794
70 m
VKŠ-9
ložiskový
300,0 m
83971
70 m
geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
fúrás
Hőmérséklet
Hozam
Mélység
Vegyi víz típusa
Használat
A vízből
Kremnica – KŠ-1
47 °C
23,2 l/s
531 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
540 m
Žiar nad Hronom – RGŽ-2
–
–
2500 m
–
nevyužívaný
2,9 km
Sklené Teplice – ST-5
46 °C
–
1001 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
6,8 km
Sklené Teplice – ST-4
54 °C
13,3 l/s
1820 m
Ca-SO4-HCO3
využívaný
6,8 km
Sklené Teplice – STH-2
45 °C
3,0 l/s
81 m
Ca-SO4-HCO3
využívaný bez nahlasovania údajov
6,8 km
Sklené Teplice
46 °C
4,5 l/s
29,7 m
Ca-SO4
nevyužívaný
7,1 km
Sklené Teplice
43 °C
0,0 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
7,1 km
Sklené Teplice – ST-2
51 °C
4,5 l/s
107 m
Ca-SO4
využívaný
7,2 km
Sklené Teplice
48 °C
0,2 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
7,2 km
Sklené Teplice
49 °C
0,1 l/s
2,5 m
Ca-SO4
nevyužívaný
7,3 km
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
víz hőmérséklete (°C)
hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
3
620 m
kategória Kremnica
termálne kúpalisko
–
–
1
690 m
KŠ-1
geotermálna voda
38 – 55
31 – 50
1
720 m
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
1
6,7 km
kategória Sklené Teplice
termálne kúpalisko
–
–
1
7,2 km
kategória d1
minerálna voda
39-55
< 5
4
7,4 km
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
1
8,8 km
környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
környezeti terhek
Helyszín
Tevékenység
Anyag
Osztályozás
A vízből
Kremnické Bane – Ovčín
SK200200FP
610 m
hulladéklerakók
szemétlerakó
Terület
éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Stará Kremnička
–
1950
–
70 m
Kremnické Bane – TKO Ovčín – Kremnické Bane
48 000 m²
1986
monitorovaná
90 m
skládka hlušiny – Stará Kremnička
2 000 m²
1972
–
120 m
Kremnica – Horná Ves – Horná Ves pri Kremnici
–
1960
–
160 m
Stará Kremnička – Ladomer
15 m²
1980
–
270 m
Horná Ves – Horná Ves pri Kremnici
–
1980
–
390 m
Horná Ves – Horná Ves pri Kremnici
–
1986
–
530 m
Ladomer – lom – Ladomerská Vieska
80 m²
1998
–
600 m
földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Zosuvy77×
Blokové polia6×
Blokové rozpadliny2×
Blokové polia + skalné zrútenia1×
Blokové polia + zosuvy1×
tevékenységi fok
Potenciálny48×
Stabilizovaný38×
Aktívny1×
Jelenlegi állapot
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00019×
Nedostatočne doložené12×
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova9×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.