Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
26de 100
Actividad baja · promedio de un coto de pesca
El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
Mejor franja horaria de hoy
06:00–08:00
Kremnický potok, puntuación de la ventana 29.
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 07:04.
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…
Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.
CiprínidoSalmónido – tramo de la truchaSalmónido – tramo del tímalo
inferiorsuperior
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden.
Perfil de elevación del curso de agua
Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.
BystrinaUn arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso.
Perfil de elevación del curso de agua: de 764 a 262 m s. n. m. en 19,1 km.Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
Punto más alto
766 m a.s.l.
Punto más bajo
235 m a.s.l.
Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
531 m
Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
28 ‰
SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
1,16
Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.
Terreno en 3D
Cargando el modelo de terreno 3D…
Imágenes históricas
Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.
2018fotografiado 18 sep 20182021fotografiado 6 sep 20212024fotografiado 17 oct 2024
Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.
Geológia a geochémia toku Kremnický potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 19 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Hornina pod vodou
Náplavy riek100 % čiary vody
Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.
Voda podľa atlasu
pH 7,4modelový odhad
typ vody Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Mineralizácia 157 mg/l, mäkká voda (4,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.
Prvky v riečnom sedimente
6 de 15prvkov v horných 10 %
najvyššie: Zinok 461 mg/kg
Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Teplo pod nohami
51°C v hĺbke 1 000 m
tepelný tok 91 mW/m²
V hĺbke 2 000 m okolo 84 °C (prírastok 33 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.
Prirodzené gama žiarenie
91nGy/h dávkový príkon
97. percentil na Slovensku
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.
Staré banské diela
436objektov do 3 km
ťažené: Au, Ag
Najbližšie: Denná štôlňa (Tag züge) (štôlňa), 30 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
24vzoriek so zlatom
18 rudných minerálov v sedimente
Najviac 75 zŕn v jednej vzorke (10 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
5 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Arzén 26,0 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Hron).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
785vrtov do 3 km
620 rozborov vody v okolí
Z toho 785 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
54°C na ústí vrtu
13 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Sklené Teplice – ST-4, výdatnosť 13,3 l/s, 6,8 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
25lokalít do 3 km
1 záťaž, 24 skládok
Najbližšia záťaž: Kremnické Bane – Ovčín, 610 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
113záznamov do 5 km
83 ložísk, 30 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
87plôch do 3 km
1 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Geologická stavba pod vodou
Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.
Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.
Náplavy riek100%SR 72 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.
Geologický vek hornín
kvartér100%
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar
Vek
Jednotka
Puntos
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
3×
Kvartérny pokryv
deluviálne sedimenty100%SR 16 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,1m
2 – 583%SR 48 %
0 – 217%SR 16 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Tektonické členenie
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Neotektonické jednotky
pozitívna jednotka (pohorie)57%SR 60 %
negatívna jednotka (medzihorské kotliny)43%SR 14 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Smer neotektonických pohybov
veľký zdvih57%SR 26 %
veľmi malý pokles43%SR 7,3 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pokrýva 3 z 7 bodov čiary vody.
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Bázické vulkanity43%SR 6,6 %
Kyslé vulkanity43%SR 3,2 %
Grava14%SR 52 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typ zvodnenca
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)43%SR 6,4 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)43%SR 3,2 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)14%SR 22 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Hlavný hydrogeologický región
neovulkanity Kremnických vrchov86%SR 0,0 %
kvartér nivy Hrona a Slatiny od Slovenskej Ľupče po Tlmače14%SR 0,0 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Geotermálne útvary podzemných vôd
Žiarska kotlina71%SR 6,4 %
Zvolenská kotlina14%SR 1,4 %
Turčianska kotlina14%SR 3,3 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.
Acidez del agua
pH 7,39typické pásmo
Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.
Dureza del agua
4,9°dH, mäkká
Súčet vápnika a horčíka (0,87 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.
blanda
media
dura
veľmi tvrdá
Rozpustené látky
157mg/l mineralizácia
Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Iónové zloženie vody
Katióny (kladné ióny)
Ca 55Mg 27Na+K 18
Anióny (záporné ióny)
SO₄ 44HCO₃ 43Cl 12
Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.
Hlavné ióny
DraslíkK3,54 mg/l58. percentil
FluorurosF0,122 mg/l54. percentil
SulfatosSO442,7 mg/l53. percentil
ClorurosCl8,73 mg/l50. percentil
SodioNa6,89 mg/l40. percentil
MagnesioMg7,02 mg/l20. percentil
CalcioCa23,4 mg/l13. percentil
HydrogénuhličitanyHCO353,3 mg/l7. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.
Potenciálne toxické a stopové prvky
CincZn461 mg/kg95. percentil
CobreCu121 mg/kg95. percentil
PlomoPb53,7 mg/kg95. percentil
MercurioHg0,660 mg/kg91. percentil
CobaltoCo13,4 mg/kg91. percentil
ArsénicoAs20,9 mg/kg90. percentil
CadmioCd0,615 mg/kg89. percentil
AntimonioSb3,79 mg/kg89. percentil
CínSn3,91 mg/kg81. percentil
MolibdenoMo0,594 mg/kg79. percentil
VanadioV82,5 mg/kg76. percentil
SelenioSe0,348 mg/kg71. percentil
BizmutBi0,276 mg/kg68. percentil
NíquelNi17,4 mg/kg19. percentil
CromoCr45,1 mg/kg11. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
MagnesioMg1,58 %82. percentil
ManganesoMn1265 mg/kg81. percentil
FósforoP1158 mg/kg81. percentil
HierroFe3,20 %73. percentil
AluminioAl6,26 %69. percentil
CalcioCa3,13 %67. percentil
DraslíkK1,61 %65. percentil
SodioNa0,823 %40. percentil
TitánTi4154 mg/kg38. percentil
Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
BáriumBa602 mg/kg86. percentil
StronciumSr175 mg/kg77. percentil
RubídiumRb100 mg/kg76. percentil
BerilioBe1,67 mg/kg66. percentil
CérCe60,0 mg/kg53. percentil
YtriumY26,8 mg/kg46. percentil
GáliumGa12,2 mg/kg35. percentil
LítiumLi26,2 mg/kg30. percentil
ZirkónZr301 mg/kg21. percentil
BoroB37,5 mg/kg9. percentil
Prirodzená rádioaktivita a radón
Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.
Dávkový príkon gama žiarenia
91nGy/h vo vzduchu
rozsah 59 až 124 nGy/h
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Ekvivalentný urán (eU)eU5,43 ppm97. percentil
Ekvivalentné tórium (eTh)eTh13,5 ppm97. percentil
Potasio (K)K1,98 %95. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geotermálny potenciál
Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.
Teplota hornín s hĺbkou
51 / 84 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m
prírastok 33 °C na km
Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 91 mW/m².
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Žiarska kotlina71%SR 6,4 %
Zvolenská kotlina14%SR 1,4 %
Turčianska kotlina14%SR 3,3 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Reliéf, klíma a pôdy
Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.
Priemerná januárová teplota-4,8°C
Priemerná júlová teplota17,3°C
Ročné zrážky750mm
Klimatickogeografické typy
horská klíma100%SR 33 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 26,0 μg/lmedián 5,00 μg/l14 vzoriek21 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hron, 1992, 930 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kamenný potok, 400 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 14,7 μg/lmedián 1,80 μg/l14 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kamenný potok, 1993, 400 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,40 μg/lmedián 1,20 μg/l14 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hron, 1992, 930 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,10 μg/lmedián 1,00 μg/l14 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kamenný potok, 1993, 400 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBazvýšená (horných 10 %)
najvyššie 100 μg/lmedián 40,0 μg/l14 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1100m V od K577, 1993, 650 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 400 μg/lmedián 145 μg/l14 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kamenný potok, 1993, 400 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 11,0 μg/lmedián 5,00 μg/l14 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kremnické Bane, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hron, 1992, 930 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hron, 1992, 930 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
najvyššie 32,4 mg/lmedián 28,1 mg/l14 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kremnický potok, 1993, 20 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Pyrit (FeS₂)91 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Cinabarit (HgS)50 vzoriek, najviac 72 zŕn
Oro (Au)24 vzoriek, najviac 75 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)21 vzoriek, najviac 47 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)21 vzoriek, najviac 315 zŕn
Antimonit (Sb₂S₃)17 vzoriek, najviac 42 zŕn
Sfalerit (ZnS)11 vzoriek, najviac 400 zŕn
Barit (BaSO₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)7 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)7 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 1 zŕn
Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 1 zŕn
Realgár (AsS)2 vzorky, najviac 1 zŕn
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Galenit (PbS)1 vzorka, najviac 15 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
331/H
75 zŕn
10 m
271/C
5 zŕn
50 m
276/C
3 zrná
50 m
345/H
3 zrná
50 m
16
1 zrno
50 m
283/H
3 zrná
60 m
240/A
2 zrná
60 m
340/H
5 zŕn
70 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)7 vzoriek, najviac 555 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)7 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Korund (Al₂O₃)4 vzorky, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 616 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-SO4-HCO31×
Ca-Mg-Na-HCO31×
Na-Ca-HCO31×
Ca-HCO31×
Ca-Mg-HCO31×
Ca-Mg-SO4-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B2×
trieda F2×
trieda A1×
trieda D1×
Kovy v podzemnej vode
ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 75,0 μg/lmedián 1,00 μg/l48 vzoriek46 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,100 μg/l48 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminioAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,180 mg/lmedián 0,0200 mg/l48 vzoriek31 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l48 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 290 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CincZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 930 μg/lmedián 7,00 μg/l48 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 290 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l48 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,90 μg/lmedián 1,20 μg/l48 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 41,0 μg/lmedián 2,00 μg/l48 vzoriek35 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1991, 190 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l48 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l48 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l48 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
upravený prameň
4
64,8 Bq/l
33,7 Bq/l
fuente
10
80,4 Bq/l
18,8 Bq/l
vrt s prelivom
2
21,5 Bq/l
18,7 Bq/l
výtok z banského diela
1
1,64 Bq/l
1,64 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
3
20,5 Bq/l
19,6 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
3
3,76 Bq/l
3,03 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au334×
Ag216×
Druhy banských objektov
štôlňa228×
šachta92×
pinga, pingový ťah62×
halda37×
iný druh objektu16×
odkalisko1×
Najbližšie staré banské diela
Nombre
Especie
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Denná štôlňa (Tag züge)
štôlňa
Au – Ag rudy
30 m
Tags šachta
šachta
Au, Ag rudy
30 m
Jakub chod
štôlňa
Au, Ag rudy
30 m
Helinger prostredný chod – medzipatro
štôlňa
Au, Ag rudy
30 m
Dobývky v okolí Trojkráľovej šachty
iný druh objektu
Au – Ag rudy
30 m
Michal štôlňa
štôlňa
Au, Ag rudy
40 m
Horný chod
štôlňa
Au, Ag rudy
40 m
III.obzor Ferdinand ša.-Krížna žila
štôlňa
40 m
Leopold šachta
šachta
Au, Ag rudy
50 m
Le Gentl šachta
šachta
Au, Ag rudy
50 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Bartošova Lehôtka – Paseka
zeolit
Ťažené ložisko – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o.
410 m
Bartošova Lehôtka – Paseka
zeolit
Ťažené ložisko – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o.
460 m
Bartošova Lehôtka
zlaté rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
590 m
Stará Kremnička I., časť Lutila
bentonit
Ťažené ložisko – REGOS s.r.o.
770 m
Kremnica
zlaté rudy
Ťažené ložisko – ORTAC, s.r.o.
860 m
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I
kremenec
Ložisko s predpokladom využívania zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
890 m
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok – sever
bentonit
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
890 m
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok II
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
890 m
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I
bentonit
Ťažené ložisko – KBS, s.r.o., Kremnica
890 m
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok – sever
bentonit
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
900 m
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok II
bentonit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – KBS, s.r.o., Kremnica
900 m
Stará Kremnička I., časť Jelšový Potok I
bentonit
Ťažené ložisko – KBS, s.r.o., Kremnica
900 m
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metales
Especie
Od vody
Kremnica – Horná Ves
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
30 m
Kremnické Bane
Polymetalické rudy
Pb, Zn
mineralogický výskyt
360 m
Bartošova Lehôtka
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
490 m
Bartošova Lehôtka
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
ložiskový výskyt
540 m
Horná Ves – Čertov vrch
Ortuťové rudy
Hg, Au
mineralogický výskyt
1,1 km
Kremnica
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
stredné ložisko
1,3 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
785 vrtov v pásme 3 km, z toho 51 hydrogeologických a 734 ostatných; s číslom archívnej správy 785.
Hĺbky vrtov
hasta 10 m75×
10–30 m182×
30–100 m232×
100–300 m174×
nad 300 m101×
Najbližšie vrty
Ubicación
Especie
Profundidad
Archívna správa
Od vody
Bartošova Lehôtka
širokoprofilový vrt
300,0 m
74655 122Bb17.pdf
30 m
VKŠ-6
ložiskový
300,0 m
83971
30 m
VKŠ-6
ložiskový
300,0 m
83972
30 m
KVŠ-1/83
ložiskový
665,0 m
83972
40 m
KV-15
ložiskový
918,0 m
77334
50 m
KV-15/85
ložiskový
918,0 m
83972
50 m
KVŠ-25
ložiskový
484,0 m
77334
60 m
KVŠ-25/87
ložiskový
484,0 m
83972
60 m
Stará Kremnička
širokoprofilový vrt
14,0 m
13798 122Bb1.pdf
70 m
B-4
inžiniersko-geologický
1,7 m
85273
70 m
KV-1S
ložiskový
650,0 m
86794
70 m
VKŠ-9
ložiskový
300,0 m
83971
70 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatura
Výdatnosť
Profundidad
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Kremnica – KŠ-1
47 °C
23,2 l/s
531 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
540 m
Žiar nad Hronom – RGŽ-2
–
–
2500 m
–
nevyužívaný
2,9 km
Sklené Teplice – ST-5
46 °C
–
1001 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
6,8 km
Sklené Teplice – ST-4
54 °C
13,3 l/s
1820 m
Ca-SO4-HCO3
využívaný
6,8 km
Sklené Teplice – STH-2
45 °C
3,0 l/s
81 m
Ca-SO4-HCO3
využívaný bez nahlasovania údajov
6,8 km
Sklené Teplice
46 °C
4,5 l/s
29,7 m
Ca-SO4
nevyužívaný
7,1 km
Sklené Teplice
43 °C
0,0 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
7,1 km
Sklené Teplice – ST-2
51 °C
4,5 l/s
107 m
Ca-SO4
využívaný
7,2 km
Sklené Teplice
48 °C
0,2 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
7,2 km
Sklené Teplice
49 °C
0,1 l/s
2,5 m
Ca-SO4
nevyužívaný
7,3 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente
Especie
Temperatura del agua (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
3
620 m
kategória Kremnica
termálne kúpalisko
–
–
1
690 m
KŠ-1
geotermálna voda
38 – 55
31 – 50
1
720 m
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
1
6,7 km
kategória Sklené Teplice
termálne kúpalisko
–
–
1
7,2 km
kategória d1
minerálna voda
39-55
< 5
4
7,4 km
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
1
8,8 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Ubicación
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Kremnické Bane – Ovčín
SK200200FP
610 m
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Stará Kremnička
–
1950
–
70 m
Kremnické Bane – TKO Ovčín – Kremnické Bane
48 000 m²
1986
monitorovaná
90 m
skládka hlušiny – Stará Kremnička
2 000 m²
1972
–
120 m
Kremnica – Horná Ves – Horná Ves pri Kremnici
–
1960
–
160 m
Stará Kremnička – Ladomer
15 m²
1980
–
270 m
Horná Ves – Horná Ves pri Kremnici
–
1980
–
390 m
Horná Ves – Horná Ves pri Kremnici
–
1986
–
530 m
Ladomer – lom – Ladomerská Vieska
80 m²
1998
–
600 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy77×
Blokové polia6×
Blokové rozpadliny2×
Blokové polia + skalné zrútenia1×
Blokové polia + zosuvy1×
Stupeň aktivity
Potenciálny48×
Stabilizovaný38×
Aktívny1×
Súčasný stav
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00019×
Nedostatočne doložené12×
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova9×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.