Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

ВН Кленовец

Басейн: ГронКороповіЛососеві – форельові
рибальські ділянки
2
довжина ділянок
26,2km
край
Банськобистрицький край
  • Коропові2,2 км1 рибальська ділянка
  • Лососеві – форельові24,0 км1 рибальська ділянка
Аерофотознімок водотоку ВН Кленовец з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці ВН Кленовец

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє з 2 рибальських ділянок

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
  • Дуже висока0
  • Висока0
  • Середня0
  • Низька2

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

ВН Кленовец – прітоки, оцінка вікна 34.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 04:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    2004006008001 0001 2000 км5 км10 кмВН Кленовец – прітоки
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 1 050 до 369 м н. р. м. на 11,7 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    487 м н. р. м.
    Найнижча точка профілю
    369 м н. р. м.
    Найвища точка профілю
    1 050 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Кленовец за 2018 рік
    2018знято 30 вер. 2018
    Аерофотознімок водотоку ВН Кленовец за 2021 рік
    2021знято 9 вер. 2021
    Аерофотознімок водотоку ВН Кленовец за 2024 рік
    2024знято 14 жовт. 2024

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Кленовец

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 2 рибальських ділянок із вимірюваннями мають поблизу підземну воду зі значенням понад ліміт принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Klenovec

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 26 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek86 % čiary vody

    14 % granitoidy

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 137 mg/l, mäkká voda (4,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Cín 5,28 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    25°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    62nGy/h dávkový príkon

    90. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    8objektov do 3 km

    ťažené: Cu, Fe

    Najbližšie: Halda pred štôlňou Gyula (halda), 2,1 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    31vzoriek so zlatom

    16 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 6 zŕn v jednej vzorke (90 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 з 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 225 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Klenovská Rimava).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    109vrtov do 3 km

    670 rozborov vody v okolí

    Z toho 109 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    3 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    34záznamov do 5 km

    3 ložiská, 31 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    3plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek86%SR 72 %
    • Ґранітоіди14%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér86%
    • kryštalinikum14%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív6×
    kryštalinikumpaleozoikum – hercýnske granitoidy (karbón)porfyrické granodiority prevažne s bielymi výrastlicami K-živcov (veporský typ)1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu5,9m
    • 5 – 1060%SR 20 %
    • 2 – 540%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • VEPORIKUM100%SR 5,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 7 z 10 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kyslé plutonity78%SR 3,7 %
    • Kyslé vulkanity11%SR 3,2 %
    • Метаморфіти11%SR 2,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé plutoni)78%SR 3,7 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé vulkani)11%SR 3,2 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Metamorfity; N)11%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kryštalinikum Stolických vrchov a Revúckej vrchoviny v povodí Slanej100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • silikátogénny, až silikáto-sulfidogénny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ца-HCO3100%SR 6,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • B100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,57typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    4,1°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,73 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    137mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ДраслікK2,06 мг/л33. percentil
    • ФторидиF0,0749 мг/л27. percentil
    • НатрійНа3,29 мг/л14. percentil
    • КальційЦа22,9 мг/л13. percentil
    • СульфатиSO418,1 мг/л12. percentil
    • ХлоридиЦл2,27 мг/л12. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO370,2 мг/л11. percentil
    • МагнійМґ3,90 мг/л6. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaХСК2,38 мг/л30. percentil
    • НітратиNO33,82 мг/л25. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,0259 мг/л15. percentil
    • АмоніумNH40,0315 мг/л12. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе0,0629 мг/л30. percentil
    • АлюмінійАл28,4 μg/l27. percentil
    • МарганецьМн6,97 μg/l13. percentil
    • ЦинкЗн1,45 μg/l7. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ЦінСн5,28 мг/кг91. percentil
    • КадмійЦд0,130 мг/кг36. percentil
    • АрсенАс5,41 мг/кг32. percentil
    • АнтимонСб0,435 мг/кг28. percentil
    • ОловоПб12,1 мг/кг27. percentil
    • СеленСе0,142 мг/кг22. percentil
    • ВанадійV56,7 мг/кг21. percentil
    • МолібденМо0,234 мг/кг21. percentil
    • РтутьГґ0,0487 мг/кг12. percentil
    • ЦинкЗн61,7 мг/кг10. percentil
    • БізмутБі0,0892 мг/кг4. percentil
    • НікельНі9,05 мг/кг4. percentil
    • ХромЦр26,9 мг/кг4. percentil
    • КобальтЦо3,35 мг/кг3. percentil
    • МідьЦу9,84 мг/кг3. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • НатрійНа2,12 %98. percentil
    • ДраслікK2,29 %96. percentil
    • АлюмінійАл7,99 %96. percentil
    • ФосфорP1 132 мг/кг79. percentil
    • ЗалізоФе2,54 %41. percentil
    • МагнійМґ0,799 %40. percentil
    • ТітанТі3 947 мг/кг30. percentil
    • МарганецьМн616 мг/кг20. percentil
    • КальційЦа1,06 %15. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • РубідіумРб122 мг/кг94. percentil
    • БаріумБа711 мг/кг92. percentil
    • СтронціумСр226 мг/кг92. percentil
    • БерилійБе2,24 мг/кг91. percentil
    • ҐаліумҐа18,5 мг/кг84. percentil
    • ЦерЦе71,0 мг/кг82. percentil
    • ЗірконЗр487 мг/кг76. percentil
    • ИтріумY27,6 мг/кг50. percentil
    • ЛітіумЛі28,5 мг/кг44. percentil
    • БорB27,3 мг/кг4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    62nGy/h vo vzduchu

    rozsah 56 až 68 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Калій (K)K1,78 %93. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,91 ppm78. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,51 ppm77. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m25°C
    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-5,8°C
    • Priemerná júlová teplota14,6°C
    • Ročné zrážky1 000mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda pred štôlňou Gyula – 5 – halda (2,1 km od vody)Štôlňa Gyula – 2 – štôlňa (2,1 km od vody)Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)Halda – 5 – halda (2,9 km od vody)Štôlňa Gyula – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,9 km od vody)Ráztočno – Mastenec (210 m od vody)Pohronská Polhora – Bánovo – Molybdénové rudy (1,7 km od vody)Klenovec Medené – Medené rudy (2,0 km od vody)Chorepa – Zlaté rudy (2,7 km od vody)Hnúšťa – Ostrá, As – Arzénové rudy (3,6 km od vody)Hnúšťa – Ostrá, Pb-Zn – Polymetalické rudy (4,1 km od vody)Kokava nad Rimavicou, Bodnárka – Zlaté rudy (4,2 km od vody)Kokava nad Rimavicou, Sinec – Mastenec (4,3 km od vody)Hnúšťa, Samo – Mastenec (4,4 km od vody)Kokava – Chorepa – Kokava nad Rimavicou – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (9,1 km od vody)Hnúšťa – Samo – mastenec – talk (4,4 km od vody)Kokava nad Rimavicou – Sinec – mastenec – talk (4,5 km od vody)Borovniak – stavebný kameň (4,5 km od vody)Klenovec – Ráztočné – stavebný kameň – rula, migmatit (60 m od vody)Klenovec – stavebný kameň – migmatit (80 m od vody)Klenovec Grúň – stavebný kameň – granit (130 m od vody)Klenovec – stavebný kameň – granodiorit (150 m od vody)Klenovec – Pod Oltárom – stavebný kameň – granit (160 m od vody)Klenovec – stavebný kameň – rula (1,1 km od vody)Pohronská Polhora – Bánovo – Mo rudy (1,7 km od vody)Klenovec – Fe rudy (1,8 km od vody)Klenovec – Au rudy, Ag rudy, pyrit; Cu rudy (2,0 km od vody)Klenovec – Pod Moncoľovými – Cu rudy, Fe rudy (2,6 km od vody)Chorepa – Au rudy (2,7 km od vody)Hnúšťa – Ostrá – Au rudy, Ag rudy, pyrit (3,2 km od vody)Kokava nad Rimavicou Bohatý vrch – Au rudy, Ag rudy, pyrit (3,4 km od vody)Bánovo – stavebný kameň – andezit (3,4 km od vody)Utekáč I – stavebný kameň – rula, migmatit, granit (3,7 km od vody)Utekáč II – stavebný kameň – rula, migmatit (3,8 km od vody)Hačava – Ostrá – Pb – Zn rudy (4,0 km od vody)Hnúšťa – Maša – stavebný kameň – rula (4,2 km od vody)Kokava nad Rimavicou – Bodnárka – Au rudy (4,2 km od vody)Kokava nad Rimavicou – stavebný kameň – migmatit (4,5 km od vody)Kokava nad Rimavicou – Au rudy (5,0 km od vody)Pohronská Polhora – Krátke – zlaté a strieborné rudy (2,3 km od vody)Klenovec – mineralógia (3,0 km od vody)UTEKAC – Zosuvy (140 m od vody)UTEKAC – Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)Klenovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (890 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (900 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)skupina prameňov – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)Klenovec prm. 1600m Z od K 1058 – prameň (30 m od vody)Klenovec prm. 1450m JJZ od K 1058 – prameň (100 m od vody)Klenovec-Klen.Rimava 750m SZ od K 866 – prameň (890 m od vody)dol. p. Klenovská Rimava, 880 m SZ od k. 866 (Ra – prameň (900 m od vody)Tisovec prm. 450m SSZ od K 971 Javorina – prameň (1,9 km od vody)Bórova vyvieračka, 1000 m J od k. 866 (Rangaska) – prameň (2,2 km od vody)Tisovec prm. 1150m VJV od K 1039 Banov – prameň (2,2 km od vody)Tisovec prm. 1350m V od K 1058 Banov – prameň (2,3 km od vody)Tisovec prm. 950m S od K 971 Javorina – prameň (2,3 km od vody)Tisovec-Pod Dielom 1300m JZ od K 886 – prameň (2,4 km od vody)Tisovec-Suche doly prm.1900m SSV od K882 – prameň (2,5 km od vody)pravá bočná dolina k doline p. Furmanec, (cesta – prameň (2,6 km od vody)Pohr.Polhora-Sedliarka 1700m ZJZ od K886 – prameň (2,6 km od vody)Pohr.Polhora-Kratke 850m JJV od K 1008 – prameň (2,6 km od vody)Plačková, bočná dolina k p. Furmanec, (cesta na – prameň (2,8 km od vody)Tisovec prm. 950m VSV od K 971 – prameň (2,8 km od vody)zlato 1 ks – zlato (20 m od vody)zlato 2 ks – zlato (30 m od vody)zlato 1 ks – zlato (40 m od vody)zlato 1 ks – zlato (50 m od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 2 ks – zlato (80 m od vody)zlato 6 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (160 m od vody)zlato 4 ks – zlato (180 m od vody)zlato 1 ks – zlato (240 m od vody)zlato 1 ks – zlato (340 m od vody)zlato 3 ks – zlato (350 m od vody)zlato 2 ks – zlato (440 m od vody)zlato 1 ks – zlato (450 m od vody)zlato 4 ks – zlato (460 m od vody)zlato 4 ks – zlato (490 m od vody)zlato 3 ks – zlato (500 m od vody)zlato 1 ks – zlato (500 m od vody)zlato 1 ks – zlato (540 m od vody)zlato 2 ks – zlato (620 m od vody)zlato 4 ks – zlato (720 m od vody)zlato 1 ks – zlato (780 m od vody)zlato 2 ks – zlato (780 m od vody)zlato 1 ks – zlato (800 m od vody)zlato 1 ks – zlato (810 m od vody)zlato 1 ks – zlato (850 m od vody)zlato 1 ks – zlato (950 m od vody)zlato 1 ks – zlato (980 m od vody)zlato 1 ks – zlato (980 m od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • БаріумБаvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 225 μg/lmedián 37,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Klenovská Rimava, 2008, 640 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,80 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pavlov potok, 2008, 350 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 56,0 μg/lmedián 53,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Klenovská Rimava, 2008, 100 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veporský potok, 2008, 80 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veporský potok, 2008, 80 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veporský potok, 80 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veporský potok, 2008, 80 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veporský potok, 2008, 80 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,2 мг/лmedián 11,7 мг/л7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Pavlov potok, 2008, 350 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)254 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)160 vzoriek, najviac 3250 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)159 vzoriek, najviac 1105 zŕn
    • Rutil (TiO₂)156 vzoriek, najviac 1038 zŕn
    • Anatas (TiO₂)144 vzoriek, najviac 900 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)109 vzoriek, najviac 23 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)75 vzoriek, najviac 450 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)40 vzoriek, najviac 2450 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)38 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Золото (Ау)31 vzoriek, najviac 6 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)23 vzoriek, najviac 450 zŕn
    • Арзенопиріт (ФеАсС)13 vzoriek, najviac 21 zŕn
    • Barit (BaSO₄)8 vzoriek, najviac 6 zŕn
    • Сфалеріт (ЗнС)8 vzoriek, najviac 3 zŕn
    • Ґаленіт (ПбС)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    ВзоркаZlato vo vzorkeOd vody
    122b1 zrno20 м
    192e2 zrná30 м
    193a1 zrno40 м
    119a1 zrno50 м
    127b1 zrno60 м
    131b1 zrno60 м
    122e2 zrná80 м
    175e6 zŕn90 м

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Zirkón (ZrSiO₄)314 vzoriek, najviac 1530 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)291 vzoriek, najviac 3000 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))275 vzoriek, najviac 2950 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))161 vzoriek, najviac 3234 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)154 vzoriek, najviac 950 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)139 vzoriek, najviac 1794 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)101 vzoriek, najviac 3100 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)64 vzoriek, najviac 4190 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)16 vzoriek, najviac 100 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzoriek, najviac 250 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 25 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 25 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-Мґ-HCO35×
    • Ца-HCO34×
    • Ца-Мґ-SO4-HCO32×
    • Ца-HCO3-SO42×
    • Ца-Мґ-HCO3-SO42×
    • Ца-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B7×
    • trieda A5×
    • trieda E3×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemnej vode

    • АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,300 мг/лmedián 0,00500 мг/л51 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l51 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 660 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l51 vzoriek61 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l51 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,500 μg/l51 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l51 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 380 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,30 μg/lmedián 0,250 μg/l51 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l51 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 190 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,600 μg/l51 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 930 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнmierne zvýšená
      najvyššie 219 μg/lmedián 10,0 μg/l51 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіbežná hodnota
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 2,00 μg/l51 vzoriek49 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    upravený prameň16176 Bq/l58,6 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie18,50 Bq/l8,50 Bq/l
    джерело5124 Bq/l79,9 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Цу1×
    • Фе1×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa5×
    • halda2×
    • pinga, pingový ťah1×

    Najbližšie staré banské diela

    НазваВидТяженеУконченіеOd vody
    Halda pred štôlňou GyulahaldaЦу, Феkoniec 19.stor.-zač.20.stor.2,1 км
    Штуолня ҐиулаštôlňaFe-Cu-Au rudykoniec 19.stor.-zač.20.stor.2,1 км
    Штуолня ҐиулаštôlňaFe-Cu-Au rudykoniec 19. stor.- zač. 20. stor.2,2 км
    Pingový ťahpinga, pingový ťahFe-Cu-Au rudy2,8 км
    ШтуолняštôlňaFe-Cu-Au rudy2,9 км
    štôlňaštôlňaFe-Cu-Au rudy2,9 км
    štôlňaštôlňaFe-Cu-Au rudy2,9 км
    ГалдаhaldaFe-Cu-Au rudy2,9 км

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Гнуштя – Самоmastenec – talkLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,4 км
    Боровніакstavebný kameňŤažené ložisko – Lesy SR, štátny podnik4,5 км
    Кокава над Рімавіцоу – Сінецmastenec – talkLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,5 км

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    РазточноМастенецmastenecmineralogický výskyt210 м
    Погронска Полгора – БановоMolybdénové rudyМоmineralogický výskyt1,7 км
    Кленовец МеденеMedené rudyЦу, Ауložiskový výskyt2,0 км
    ХорепаZlaté rudyAu, pyritmineralogický výskyt2,7 км
    Гнуштя – Остра, АсArzénové rudyАс, Ауmineralogický výskyt3,6 км
    Гнуштя – Остра, Пб-ЗнPolymetalické rudyПб, Зн, Аґ, Ауmineralogický výskyt4,1 км
    Кокава над Рімавіцоу, БоднаркаZlaté rudyАуmineralogický výskyt4,2 км
    Кокава над Рімавіцоу, СінецМастенецmastenecložiskový výskyt4,3 км
    Гнуштя, СамоМастенецmastenecmalé ložisko4,4 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    109 vrtov v pásme 3 km, z toho 1 hydrogeologických a 108 ostatných; s číslom archívnej správy 109.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м24×
    • 10–30 м59×
    • 30–100 м19×
    • 100–300 м7×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    VS-2inžiniersko-geologický35,0 м235150 м
    VS-2inžiniersko-geologický35,0 м229860 м
    VS-3inžiniersko-geologický30,0 м229880 м
    VS-1inžiniersko-geologický40,0 м2351120 м
    VS-3inžiniersko-geologický30,0 м2351180 м
    VS-1inžiniersko-geologický35,0 м2298190 м
    Кленовецúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,2 м13801 124Bb1.pdf480 м
    VPT-59ložiskový15,0 м827511,0 км
    VPT-60ložiskový15,0 м827511,1 км
    VPT-61ložiskový15,0 м827511,2 км
    VPT-58ložiskový15,0 м827511,3 км
    VPT-62ložiskový15,0 м827511,4 км

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 534,5 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Кокава – Хорепа – Кокава над Рімавіцоу–1970–2,4 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви3×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални3×

    Súčasný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. ОЗ Б. Бистріца2 рибальських ділянок · 26 км18ВН Кленовец – прітоки28

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Грон