Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers 15:00–17:00 Ihráčsky potok, Fensterpunktzahl 32. Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 03:04. Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen. DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger. Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen. Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit. Bystrina Ein Gebirgsbach mit starkem Gefälle, Kaskaden und felsigem Grund. Das Wasser ist klar und kalt; Angeln erfordert eine sorgfältige Vorgehensweise. Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere. Das 3D-Geländemodell wird geladen… Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen. Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können. Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung 1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator. Verschmutztes Wasser in Slowakei Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 16 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Vulkangestein100 % čiary vody Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,8modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 115 mg/l, mäkká voda (3,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 aus 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Vanád 96,0 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 87. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 50°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 92 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 78 °C (prírastok 28 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 61nGy/h dávkový príkon 88. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 66objektov do 3 km ťažené: Hg, Au, Ag Najbližšie: Jazero (iný druh objektu), 2,0 km od vody. 4vzorky so zlatom 15 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (220 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 aus 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 16,5 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Hron). 304vrtov do 3 km 464 rozborov vody v okolí Z toho 304 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 54°C na ústí vrtu 13 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Sklené Teplice – ST-4, výdatnosť 13,3 l/s, 9,4 km od vody. 5lokalít do 3 km 5 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 59záznamov do 5 km 34 ložísk, 25 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 91plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Vulkangestein: Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 6 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,77typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 3,4°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,62 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 115mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 61nGy/h vo vzduchu rozsah 44 až 72 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 50 / 78 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 28 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 92 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 750m S od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč, 100 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 500m JZ od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč, 1993, 340 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 750m S od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 750m JV od K499 Borovica, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1600m JV od K606, 1993, 960 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Hron, 1993, 970 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1250m S od K Horná Složa, 1993, 650 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1250m S od K Horná Složa, 1993, 650 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: 1500m Z od K899, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,8 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,0 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,4 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,6 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 304 vrtov v pásme 3 km, z toho 8 hydrogeologických a 296 ostatných; s číslom archívnej správy 304. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie? Flussgebiet Gran
Jetzt am Wasser
Heute am Gewässer Ihráčsky potok
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
Bestes Zeitfenster heute
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Höhenprofil des Fließgewässers
Gelände in 3D
Historische Bilder



Wasserverschmutzung am Gewässer Ihráčsky potok
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Ihráčsky potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Punkte neovulkanity stredný miocén formácie: I. etapa štiavnického stratovulkánu vrátane sebechlebskej formácie, zlatostudnianska, šútovská, starohutská,… 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Säuregehalt des Wassers
Wasserhärte
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
3,28 mg/l54. percentil4,33 mg/l30. percentil27,2 mg/l30. percentil4,85 mg/l26. percentil0,0737 mg/l26. percentil5,04 mg/l11. percentil16,3 mg/l7. percentil44,3 mg/l6. percentilŽiviny a organické znečistenie
8,57 mg/l66. percentil0,246 mg/l64. percentil3,09 mg/l48. percentil0,0478 mg/l24. percentilMetalle
109 μg/l63. percentil5,60 μg/l42. percentil13,4 μg/l28. percentil0,0207 mg/l4. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
96,0 mg/kg87. percentil0,285 mg/kg82. percentil24,7 mg/kg81. percentil10,7 mg/kg78. percentil1,32 mg/kg77. percentil0,288 mg/kg71. percentil121 mg/kg69. percentil0,472 mg/kg65. percentil0,253 mg/kg65. percentil25,3 mg/kg57. percentil0,222 mg/kg44. percentil37,6 mg/kg6. percentil1,47 mg/kg5. percentil3,10 mg/kg5. percentil9,46 mg/kg4. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
7,74 %95. percentil1,20 %86. percentil3,58 %83. percentil1,07 %64. percentil4.769 mg/kg61. percentil1,56 %58. percentil915 mg/kg57. percentil884 mg/kg55. percentil2,11 %51. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
224 mg/kg92. percentil587 mg/kg85. percentil95,6 mg/kg68. percentil15,5 mg/kg63. percentil1,59 mg/kg61. percentil26,9 mg/kg46. percentil54,1 mg/kg32. percentil290 mg/kg19. percentil22,6 mg/kg13. percentil32,6 mg/kg6. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
3,66 ppm95. percentil8,99 ppm84. percentil1,33 %61. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 223/H 1 zrno 60 m 234/H 1 zrno 90 m 220/D 1 zrno 220 m 351/A 1 zrno 940 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 3 19,6 Bq/l 18,0 Bq/l Quelle 11 51,2 Bq/l 7,66 Bq/l upravený prameň 4 24,2 Bq/l 8,53 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 3,03 Bq/l 3,03 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Name Arten Ťažené Ukončenie Od vody See iný druh objektu Hg 19.storočie 2,0 km Halda halda Hg 19.storočie 2,0 km Halda halda Hg 19.storočie 2,0 km Štôlňa štôlňa Hg 19.storočie 2,1 km Halda halda Hg 19.storočie 2,1 km Halda halda Hg 19.storočie 2,1 km Halda halda Hg 19.storočie 2,1 km Halda halda Hg 19.storočie 2,1 km Halda halda Hg 19.storočie 2,1 km Pinga pinga, pingový ťah Hg 19.storočie 2,1 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Jastrabá – lom Legio stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 70 m Malachov ortuťové rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,3 km Jastrabá perlit Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o. 2,4 km Jastrabá perlit Ťažené ložisko – LBK PERLIT, s.r.o. 2,4 km Bartošova Lehôtka zlaté rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,2 km Stará Kremnička I., časť Lutila bentonit Ťažené ložisko – REGOS s.r.o. 3,4 km Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev. keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – TEban, s.r.o. 4,2 km Bartošova Lehôtka – Paseka zeolit Ťažené ložisko – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o. 4,2 km Bartošova Lehôtka – Paseka zeolit Ťažené ložisko – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o. 4,2 km Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Dolná Ves keramické íly Ťažené ložisko – TEban, s.r.o. 4,2 km Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Veľký Háj keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – TEban, s.r.o. 4,2 km Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev. keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – TEban, s.r.o. 4,2 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metalle Arten Od vody Malachov Ortuťové rudy Hg ložiskový výskyt 2,2 km Králiky Antimónové rudy Sb mineralogický výskyt 2,7 km Kremnica – Horná Ves Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 2,8 km Bartošova Lehôtka Zlato-strieborné rudy Au, Ag ložiskový výskyt 3,1 km Králiky – Farbená Arzénové rudy As mineralogický výskyt 3,3 km Bartošova Lehôtka Zlaté rudy Au mineralogický výskyt 3,4 km Horná Ves – Čertov vrch Ortuťové rudy Hg, Au mineralogický výskyt 4,1 km Malachov – Nemecký vrch Ortuťové rudy Hg ložiskový výskyt 4,4 km Železná Breznica Železné rudy Fe mineralogický výskyt 5,0 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Standort Arten Tiefe Archívna správa Od vody Ihráč úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom 144,0 m 74655 110Dd6.pdf50 m 660/73 ložiskový 278,3 m 83223180 m Ihráč širokoprofilový vrt 100,0 m 74655 122Bb18.pdf230 m JP-1 mapovací 1.164,0 m 27931520 m 661/73 ložiskový 140,0 m 83223720 m MP-15/81 ložiskový 410,0 m 56502960 m SNV-20 ložiskový 120,0 m 48751970 m SNV-21 ložiskový 51,0 m 487511,1 km VS-21 ložiskový 576,0 m 545601,3 km Jastrabá širokoprofilový vrt 29,0 m 15794 122Bb2.pdf1,4 km 610/73 ložiskový 370,3 m 832231,7 km VS-19 ložiskový 275,0 m 545601,9 km Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatur Výdatnosť Tiefe Chemický typ vody Využívanie Od vody Kremnica – KŠ-1 47 °C 23,2 l/s 531 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 5,0 km Žiar nad Hronom – RGŽ-2 – – 2500 m – nevyužívaný 6,2 km Sklené Teplice – ST-5 46 °C – 1001 m Ca-Mg-SO4-HCO3 nevyužívaný 8,3 km Sklené Teplice – STH-2 45 °C 3,0 l/s 81 m Ca-SO4-HCO3 využívaný bez nahlasovania údajov 8,8 km Sklené Teplice 43 °C 0,0 l/s – Ca-SO4 nevyužívaný 9,1 km Sklené Teplice 46 °C 4,5 l/s 29,7 m Ca-SO4 nevyužívaný 9,1 km Sklené Teplice – ST-2 51 °C 4,5 l/s 107 m Ca-SO4 využívaný 9,1 km Sklené Teplice 48 °C 0,2 l/s – Ca-SO4 nevyužívaný 9,2 km Sklené Teplice 49 °C 0,1 l/s 2,5 m Ca-SO4 nevyužívaný 9,2 km Sklené Teplice – ST-1 52 °C 22,3 l/s 69,7 m Ca-SO4 využívaný 9,3 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle Arten Wassertemperatur (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória Kremnica termálne kúpalisko – – 1 2,5 km KŠ-1 geotermálna voda 38 – 55 31 – 50 1 3,8 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 4,2 km kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 3 9,1 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 2 9,2 km kategória Sklené Teplice termálne kúpalisko – – 1 9,2 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Nevoľné 600 m² 1985 – 440 m Pitelová – 1968 – 860 m Jastrabá – 1970 – 1,7 km Kremnica – Horná Ves – Horná Ves pri Kremnici – 1960 – 2,6 km Hronská Dúbrava – 1975 – 2,7 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisationen und Standort
Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?
Weitere Fließgewässer in der Nähe
Salmonidengewässer (Forelle)Kremnický potok
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Breznický potok
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Sielnický potok
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Turová
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Malachovský potok
1 Fischereirevier
KarpfengewässerKováčovský rybník
1 Fischereirevier
Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen
25aus 100
1445Fischereireviere
Kartenfarbe
Karte wird geladen…
niedrigerhöher
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 16,5 μg/lmedián 1,45 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,90 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 80,0 μg/lmedián 20,0 μg/l16 vzoriek
KupferCumierne zvýšená
najvyššie 3,20 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 13,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 220 μg/lmedián 90,0 μg/l16 vzoriek
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2extrémna (horný 1 %)
najvyššie 58,1 mg/lmedián 34,0 mg/l16 vzoriek
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 18,2 μg/lmedián 1,00 μg/l36 vzoriek47 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,190 mg/lmedián 0,0150 mg/l36 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l36 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l36 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
KupferCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,800 μg/l36 vzoriek
ZinkZnmierne zvýšená
najvyššie 260 μg/lmedián 4,50 μg/l36 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l36 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 17,0 μg/lmedián 1,50 μg/l36 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l36 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l36 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l36 vzoriek100 % pod medzou stanovenia