Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 Ihráčsky potok, ablakpontszám 37. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (16 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. Vulkanikus kőzetekA vízvezeték 100%-a Szilikát kőzetek; A víz általában lágy vagy közepesen mineralizált. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 7,8modell szerinti becslés Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizáció 115 mg/l, lágy víz (3,4 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Vanádium 96,0 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 87. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 50°C 1000 m mélységben hőáramlás 92 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 78 °C (28 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 61NGY/H dózisteljesítmény 88. percentilis Szlovákiában Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 66objektum 3 km-en belül kitermelt: Hg, Au, Ag Legközelebbi: Jazero (más típusú tárgy), 2,0 km-re a víztől. 4aranyat tartalmazó minta 15 érc ásványi anyag az üledékben Legfeljebb 1 szem egy mintában (220 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből. 2 10 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Arzén 16,5 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 97. percentilis (Hron). 304fúrás 3 km-en belül 464 vízelemzés a közelben Közülük 304-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. 54°C a kútfejnél 13 geotermikus fúrás 10 km-en belül Legmelegebb: Sklené Teplice – ST-4, hozam 13,3 l/s, 9,4 km-re a víztől. 5Telephelyek 3 km-en belül 5 hulladéklerakó 3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik. 59bejegyzés 5 km-en belül 34 telep, 25 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 91terület 3 km-en belül 1 aktív Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Vulkanikus kőzetek: Szilikát kőzetek; A víz általában lágy vagy közepesen mineralizált. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 6 pontjából 1-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 7,77tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 3,4°dH, lágy Kalcium és magnézium összege (0,62 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 115mg/l mineralizáció Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 61ngy/h a levegőben 44-72 tartomány nGy/h Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. közepes A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. +130nT -61-819 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -36mGal maradék −9,5 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 50 / 78 °C1000 és 2000 m mélységben 28 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 92 mW/m². Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: Hron1993, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Hron1993, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 750m S od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 500m JZ od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč1993, 340 m-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 750m S od K334 pravostranný prítok potoka Ihráč1993, 100 m-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 750m JV od K499 Borovica1993, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 1600m JV od K6061993, 960 m-re a víztől. Összehasonlítás: 78. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Hron1993, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: 58. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 1250m S od K Horná Složa1993, 650 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 1250m S od K Horná Složa1993, 650 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: 1500m Z od K8991993, 780 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: prameň1991, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1991, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1991, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1991, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1991, 2,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1991, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 81. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1991, 1,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 78. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1991, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 76. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1991, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1991, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1991, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1991, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 39. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 304 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 8 hidrogeológiai és 296 egyéb; archív jelentés számával: 304. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Garam
Most a víznél
Ma a(z) Ihráčsky potok vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Ihráčsky potok vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A(z) Ihráčsky potok vízfolyás geológiája és geokémiája
Szikla a víz alatt
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Természetes gamma-sugárzás
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység Pontozás neovulkáni kőzetek középső miocén formációk: A Štiavnice Stratovulcano I. szakasza, beleértve a Sebechleb Formációt, Zlatostudnianska, Šútovská, Starohutská,… 1× Kvaterneri fedezet
Ekokonikus osztódás
Neutektonikus egységek
Neotektonikus mozgások iránya
Területi geológiai részleg
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Mérnök-geológiai körzetek
Műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Víztartó típus
Fő hidrogénező régió
Talajvízszintek
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
Oldott anyagok
Víz ionos összetétele
Főbb ionok
3,28 mg/l54. percentilis4,33 mg/l30. percentilis27,2 mg/l30. percentilis4,85 mg/l26. percentilis0,0737 mg/l26. percentilis5,04 mg/l11. percentilis16,3 mg/l7. percentilis44,3 mg/l6. percentilisTápanyagok és szerves szennyezés
8,57 mg/l66. percentilis0,246 mg/l64. percentilis3,09 mg/l48. percentilis0,0478 mg/l24. percentilisFémek
109 μg/l63. percentilis5,60 μg/l42. percentilis13,4 μg/l28. percentilis0,0207 mg/l4. percentilisElemek a folyami üledékekben
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
96,0 mg/kg87. percentilis0,285 mg/kg82. percentilis24,7 mg/kg81. percentilis10,7 mg/kg78. percentilis1,32 mg/kg77. percentilis0,288 mg/kg71. percentilis121 mg/kg69. percentilis0,472 mg/kg65. percentilis0,253 mg/kg65. percentilis25,3 mg/kg57. percentilis0,222 mg/kg44. percentilis37,6 mg/kg6. percentilis1,47 mg/kg5. percentilis3,10 mg/kg5. percentilis9,46 mg/kg4. percentilisFőbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
7,74 %95. percentilis1,20 %86. percentilis3,58 %83. percentilis1,07 %64. percentilis4 769 mg/kg61. percentilis1,56 %58. percentilis915 mg/kg57. percentilis884 mg/kg55. percentilis2,11 %51. percentilisTovábbi elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
224 mg/kg92. percentilis587 mg/kg85. percentilis95,6 mg/kg68. percentilis15,5 mg/kg63. percentilis1,59 mg/kg61. percentilis26,9 mg/kg46. percentilis54,1 mg/kg32. percentilis290 mg/kg19. percentilis22,6 mg/kg13. percentilis32,6 mg/kg6. percentilisTermészetes radioaktivitás és radon
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
3,66 ppm95. percentilis8,99 ppm84. percentilis1,33 %61. percentilis3 675 Bq/m²92. percentilisRadonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
Mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
Geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Domborzat, éghajlat és talajok
Geomorfológiai egységek
Geomorfológiai területek
Éghajlat-földrajzi típusok
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
Nyomelemek a felszíni vizekben
Fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Legközelebbi minták arannyal
Minta Arany a mintában A vízből 223/H 1 szem 60 m 234/H 1 szem 90 m 220/D 1 szem 220 m 351/A 1 szem 940 m Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Fémek a talajvízben
Radon vizekben
A helyszín típusa Minták Legmagasabb radon Középső vízforrás egyéni ellátáshoz 3 19,6 Bq/l 18,0 Bq/l forrás 11 51,2 Bq/l 7,66 Bq/l fejlett rugó 4 24,2 Bq/l 8,53 Bq/l közellátásra szánt vízforrás 1 3,03 Bq/l 3,03 Bq/l Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Bányászati tárgyak típusai
Legközelebbi régi bányaműködés
Név Faj Aláaknázott Véget ért A vízből Tó más típusú tárgy Hg 19. század 2,0 km Roncs roncs Hg 19. század 2,0 km Roncs roncs Hg 19. század 2,0 km Tárna tárna Hg 19. század 2,1 km Roncs roncs Hg 19. század 2,1 km Roncs roncs Hg 19. század 2,1 km Roncs roncs Hg 19. század 2,1 km Roncs roncs Hg 19. század 2,1 km Roncs roncs Hg 19. század 2,1 km Ping (bányászati süllyedés gödör) ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala Hg 19. század 2,1 km Lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi Állapot és szervezet A vízből Jastrabá – lom Legio építőkő Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – bez organizácie 70 m Malachov higanyércek Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony 2,3 km Jastrabá perlit Aláaknázott betét – LBK PERLIT, s.r.o. 2,4 km Jastrabá perlit Aláaknázott betét – LBK PERLIT, s.r.o. 2,4 km Bartošova Lehôtka aranyércek Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony 3,2 km Stará Kremnička I., časť Lutila bentonit Aláaknázott betét – REGOS s.r.o. 3,4 km Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev. kerámia agyag Betét a tartalékok várható felhasználásával – TEban, s.r.o. 4,2 km Bartošova Lehôtka – Paseka zeolit Aláaknázott betét – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o. 4,2 km Bartošova Lehôtka – Paseka zeolit Aláaknázott betét – Sedlecký kaolin – Slovensko s.r.o. 4,2 km Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Dolná Ves kerámia agyag Aláaknázott betét – TEban, s.r.o. 4,2 km Stará Kremnička I., časť Bart. Lehôtka – Veľký Háj kerámia agyag Betét a tartalékok várható felhasználásával – TEban, s.r.o. 4,2 km Stará Kremnička I., časť B. Lehôtka – D. Ves-sev. kerámia agyag Betét a tartalékok várható felhasználásával – TEban, s.r.o. 4,2 km Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény Érctípus Fémek Faj A vízből Malachov Higanyércek Hg betét előfordulása 2,2 km Králiky Antimonércek Sb ásványi jelenség 2,7 km Kremnica – Horná Ves Aranyércek Au ásványi jelenség 2,8 km Bartošova Lehôtka Arany-ezüstérc Au, Ag betét előfordulása 3,1 km Králiky – Farbená Arzénércek As ásványi jelenség 3,3 km Bartošova Lehôtka Aranyércek Au ásványi jelenség 3,4 km Horná Ves – Čertov vrch Higanyércek Hg, Au ásványi jelenség 4,1 km Malachov – Nemecký vrch Higanyércek Hg betét előfordulása 4,4 km Železná Breznica Vasércek Fe ásványi jelenség 5,0 km Fúrások és geofond archív jelentések
Fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység Archív jelentés A vízből Ihráč keskeny profilú kút közönséges ivóvízzel és artézi túlcsordulású közüzemi vízzel 144,0 m 74655 110Dd6.pdf50 m 660/73 letét 278,3 m 83223180 m Ihráč széles átmérőjű fúrólyuk 100,0 m 74655 122Bb18.pdf230 m JP-1 térképészet 1 164,0 m 27931520 m 661/73 letét 140,0 m 83223720 m MP-15/81 letét 410,0 m 56502960 m SNV-20 letét 120,0 m 48751970 m SNV-21 letét 51,0 m 487511,1 km VS-21 letét 576,0 m 545601,3 km Jastrabá széles átmérőjű fúrólyuk 29,0 m 15794 122Bb2.pdf1,4 km 610/73 letét 370,3 m 832231,7 km VS-19 letét 275,0 m 545601,9 km Geotermikus energia és ásványvizek
Fúrás Hőmérséklet Hozam Mélység Vegyi víz típusa Használat A vízből Kremnica – KŠ-1 47 °C 23,2 l/s 531 m Ca-Mg-SO4-HCO3 felhasználatlan 5,0 km Garamszentkereszt – RGŽ-2 – – 2500 m – felhasználatlan 6,2 km Sklené Teplice – ST-5 46 °C – 1001 m Ca-Mg-SO4-HCO3 felhasználatlan 8,3 km Sklené Teplice – STH-2 45 °C 3,0 l/s 81 m Ca-SO4-HCO3 adatjelentés nélkül használatban 8,8 km Sklené Teplice 43 °C 0,0 l/s – Ca-SO4 felhasználatlan 9,1 km Sklené Teplice 46 °C 4,5 l/s 29,7 m Ca-SO4 felhasználatlan 9,1 km Sklené Teplice – ST-2 51 °C 4,5 l/s 107 m Ca-SO4 használatban 9,1 km Sklené Teplice 48 °C 0,2 l/s – Ca-SO4 felhasználatlan 9,2 km Sklené Teplice 49 °C 0,1 l/s 2,5 m Ca-SO4 felhasználatlan 9,2 km Sklené Teplice – ST-1 52 °C 22,3 l/s 69,7 m Ca-SO4 használatban 9,3 km A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória Kremnica termálfürdő – – 1 2,5 km KŠ-1 geotermikus víz 38 – 55 31 – 50 1 3,8 km kategória c1 ásványvíz 23-38 < 5 1 4,2 km kategória d1 ásványvíz 39-55 < 5 3 9,1 km kategória a1 ásványvíz < 15 < 5 2 9,2 km kategória Sklené Teplice termálfürdő – – 1 9,2 km Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Hulladéklerakók
Szemétlerakó Terület Éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Nevoľné 600 m² 1985 – 440 m Pitelová – 1968 – 860 m Jastrabá – 1970 – 1,7 km Kremnica – Horná Ves – Horná Ves pri Kremnici – 1960 – 2,6 km Hronská Dúbrava – 1975 – 2,7 km Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
Tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
26100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
ArzénAsMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 16,5 μg/lmedián 1,45 μg/l16 minták25 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l16 minták
KrómCremelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 4,90 μg/lmedián 1,00 μg/l16 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt
BáriumBaenyhén emelkedett
Legmagasabb 80,0 μg/lmedián 20,0 μg/l16 minták
RézCuenyhén emelkedett
Legmagasabb 3,20 μg/lmedián 1,00 μg/l16 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 13,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt
StronciumSrszokásos érték
Legmagasabb 220 μg/lmedián 90,0 μg/l16 minták
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Szilícium-dioxidSiO2extrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 58,1 mg/lmedián 34,0 mg/l16 minták
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 18,2 μg/lmedián 1,00 μg/l36 minták47 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,190 mg/lmedián 0,0150 mg/l36 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l36 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l36 minták64 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 5,10 μg/lmedián 0,800 μg/l36 minták
Cink-Znenyhén emelkedett
Legmagasabb 260 μg/lmedián 4,50 μg/l36 minták17 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrenyhén emelkedett
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l36 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLienyhén emelkedett
Legmagasabb 17,0 μg/lmedián 1,50 μg/l36 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l36 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
HiganyHgSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l36 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l36 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt





